Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

За загряването,едно не мога разбера.Западняците са ги изнасилвали тия каляски и са карани само с консумативи на промиции,даже жабарите само доливат масло,в бегето я купуват на 150 хил. км по табло,а всъщност на 400 000км реални,и са почват едни часовници,едни хронометъри...........един дискусии за масла,по един месец чудене коя марка да се вземе за да не са счупи двигатела.......... едни глезотии.......... те колите в бегето живеят хиляда пъти по добре от хората,като ви слушам  понякога искам да съм кола в бегето :)

Е точно, старите коли искат повече внимание и поддръжка, защото им е взет ресурса от предишния собственник. Внезапно се чупи какво ли не. Ето мойта сутринта я оставих пак в сервиза за тампони на амортисьорите. И днес с градския транспорт, което не е скучно, но пък доста по-бавно придвижване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи-хи! Това помня как го дъвкахме

Там вкарвам А8- цата без проблеми в място за една кола. Беше жена, естествено :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там вкарвам А8- цата без проблеми в място за една кола. Беше жена, естествено :fiu:

Заигравката с Коста е друга - на тема "Ти що си отваряш вратата се едно си паркирал у полето" и безкрайни ремонти на вдлъбнатини от тея екземпляри.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е точно, старите коли искат повече внимание и поддръжка, защото им е взет ресурса от предишния собственник. Внезапно се чупи какво ли не. Ето мойта сутринта я оставих пак в сервиза за тампони на амортисьорите. И днес с градския транспорт, което не е скучно, но пък доста по-бавно придвижване :)

 

 

 

 

Абе то като е тръгнало........каквото и да правиш.......Имах една а3-ка,та и аз така.Всичко оргинално,консумативи,части,взимах всичко от представителството на ауди.Скъпи масла,само ви пауър нафта и сипвах.И аз така хронометри,часовници........Ми тя не спря да се троши.Радиатори,термостати,климатици,централно заключване,маханизми и на двата прозореца,за два месеца два пъти ремонт на турбото.Имах я 9 месеца и нямаше месец  да не влезе в сервиза за нещо.Накрая си дадох месец време да я продам........ако не я бях продал щях да скоча с нея в Дунава.

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И, ако ти я бяха намерили на третия ден и ти я върнат, а след това се окаже, че небрежно са изтеглили един кредит с нея? Какво правиш? Само да спомена, че имам не един познат изгорял по тази схема ;)

Същият случай, мой познат си губи личнага карта в Бургас, замотава се няколко дена и вече е гарант за 100 000 евра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И, ако ти я бяха намерили на третия ден и ти я върнат, а след това се окаже, че небрежно са изтеглили един кредит с нея? Какво правиш? Само да спомена, че имам не един познат изгорял по тази схема ;)

И аз се страхувах от нещо подобно и затова им казах , представям личен документ СУМПС , личната карта ,направо анулирай. Малко ме беше яд, че така без време се изхвърлих с пари за нова, но като ти чета поста, започвам да мисля че съм постъпил правилно!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то като е тръгнало........каквото и да правиш.......

Остава догодина да проучвам лизингови схеми на нови коли. Няма спиране, парите трябва да се харчат, щото като се тегли чертата, дали месечна вноска или всеки месец за по 2 дена в сервиз. Май, май на там отивам аз може би...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава догодина да проучвам лизингови схеми на нови коли. Няма спиране, парите трябва да се харчат, щото като се тегли чертата, дали месечна вноска или всеки месец за по 2 дена в сервиз. Май, май на там отивам аз може би...

 

 

 

 

Лизинга оскъпява,то не случайно е лизинг........ ;) Сегашната ми кола е на 17 години и 368 000км единственото което вижда хубаво е само двигателно масло.Всичко друго супер ефтинджос,че даже и втора употреба и газ до балатума :) Кола,жена и мотор са на късмет.Куче и мъж както ги научиш  ;)

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрявайте по минимум 15 минути. Даже по - добре половин час. И после се чудете, що ВАГ са нарочени като замърсители на околната среда. :)

 

Колата ми е на 270 000км. Никога не е подгрявана, дори при -20 градуса. Подгряването води единствено и само до опушване на околията нищо друго. Темперирането на мотора се извършва в движение. Особенно дизела на място зимата никога няма да загрее!

 

А на обществен паркинг, някой ако вземе да ми пуши 5 минути.... Направо избеснявам. В Европа за това има глоби!

 

 

Чудя се от къде намирате (тия които го правят) 15 и повече минути да чакате на място да загрее! Зимата дизел ще загрее на място - друг път.

   Никой не говори да чакам по 15 минути, макар че, ако е валяло сняг, може десетина минути да откарам. Вие сигурно имате гаражи или пък сте от типа шофьори, които си почистват само предното стъкло от сняг и газ, газ.... Като видя такъв и направо ми идва ... не знам какво да му направя. :angry:

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стори ми се че прочетох и мнения за по 15-20 минути изчакване на място - към тях беше насочена чуденката ми. :)

Освен това аз лично нямам гараж (в общоприетия смисъл на думата). Ако е валял сняг си почиствам колата до боя - това включва дори покрива и частта под и около рейките за roofrack. И, да, паля двигателя докато почиствам, но целта на това при мен е да не стържа лед от стъклата. Всъщност, горе описаната процесура по почистване я изпълнявам дори и сега, само че сега чистя листа, а не сняг. Или с други думи - не съм чак такъв мърляч.

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Никой не говори да чакам по 15 минути, макар че, ако е валяло сняг, може десетина минути да откарам. Вие сигурно имате гаражи или пък сте от типа шофьори, които си почистват само предното стъкло от сняг и газ, газ.... Като видя такъв и направо ми идва ... не знам какво да му направя. :angry:

   Поздрави.

 

Ама сте таланти в извъртането. Карането с непочистен от сняг автомобил, няма нищо общо с подгряването на двигателя! Аз лично си чистя колата, паля и потеглям. Половината ми съседи димят по 10 минути на място и после ми циврят, че горивата им били скъпи. Аз със нафтата дето я избълват пред блока ще си мина половината път до работа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко защо ми се струва че бъркаш дизела с бензин.Дизеловите автомобили,харчат значително по малко на място от бензиновите.Може би не повече от 400мл за час,а бензиновите спомням си една зима за 10 часа  работа на място ми отиде около 25 литра бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дреме ми колко ще изгори.

Зимата отключвам,паля и взимам четката за сняг.Докато я отмета се стопля и аз,и купето.

Потеглям и си свиркам на топло.

Между другото,от всички автомобили,които съм имал този загрява най-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото,от всички автомобили,които съм имал този загрява най-бързо.

+1  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бойко, с какъв точно двигател, изгори 25 литра за 10 часа ?!?

Предполагам с "Хеми" или "5.7 iFORCE" на Тойота...

Щото на -10℃ с включени фарове /така де, те не се изключват/, музика, топло и подгрев на 4-те седалки, Съби гори по 1.3-1.4 литра на час, печката не съм я включвал, но дори с нея, би било 1.9-2.0 литра на час !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С някой шлеп-астматик на НСО ще да е било .....!? :tongue_1:

 

П.п. Боко, не се засягай, това е една шегичка, която колегите, чели по-старите теми ще се сетят.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бойко, с какъв точно двигател, изгори 25 литра за 10 часа ?!?

Предполагам с "Хеми" или "5.7 iFORCE" на Тойота...

Щото на -10℃ с включени фарове /така де, те не се изключват/, музика, топло и подгрев на 4-те седалки, Съби гори по 1.3-1.4 литра на час, печката не съм я включвал, но дори с нея, би било 1.9-2.0 литра на час !!!

 

 

 

 

Борка с 1.6 Е36 Compact  колата нямаше проблеми с разхода понеже в движение си ми гореше по каталог.А и аз казах около 25 а не 25, тоест +– няколко литра отклонение е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се появи Стиви N2. Казвам го без лоши намерения - извинявам се ако съм засегнал някой. :tongue_1:

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко защо ми се струва че бъркаш дизела с бензин.Дизеловите автомобили,харчат значително по малко на място от бензиновите.Може би не повече от 400мл за час,а бензиновите спомням си една зима за 10 часа  работа на място ми отиде около 25 литра бензин.

М-да, 0,4 l/h би било прекрасно, ама нъцки. Виж 1,1 на студен двигател и с пуснати нагреватели на задното стъкло и седалките е по-близо до истината.

 

Май се появи Стиви N2. Казвам го без лоши намерения - извинявам се ако съм засегнал някой. :tongue_1:

Той Стиви не би се засегнал лесно, ама ти го халоса с правата лопата  :banger_1:

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М-да, 0,4 l/h би било прекрасно, ама нъцки. Виж 1,1 на студен двигател и с пуснати нагреватели на задното стъкло и седалките е по-близо до истината.

 

 

 

 

 

 

0,4 l/h е по инфо на главен механик работещ в представителство на ауди,след време се наложи печката да работи 10 часа на място с пълен резервоар,след това веднага доналях от колонката,пистолета заключи на 4-я литър,така че виж да нямаш леко спукан резервоар  :banger_2:

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си ползвате печките? Няма такова удобство. Откато я имам, се възползвам от всеки удобен момент да я ползвам зимата. :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Аудито ли? Ми тоя мотор пуска топло за отрицателно време. Иначе , на дизеляка - към 1.5 като се включи "калорифера".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,става на въпрос за А3 8L  тия каляски нямат печки,под ,,печка,, имах напредвит дизелова кола.И тоя мотор въобще не пуска топло за отрицателно време.Започва да дига стрелката след 20-тата минута.

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.