Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

На Аудито ли? Ми тоя мотор пуска топло за отрицателно време. Иначе , на дизеляка - към 1.5 като се включи "калорифера".

На аудито му трябват поне 10 мин, за да дойде топлото в големите студове. С печката на 2- рата минута е баня. Но при мен охладителната система е малко усложнена- има ДВЕ допълнителни подкачващи помпи- една на маркуча към блока и една на входа/изхода на ДВЕТЕ радиаторчета на парното. Последната винаги е проблемна и подозирам, че моята се е позатлачила и плаче за промивка, но е толкова неприятна за сваляне и още повече- за профилактика/ремонт, че не я закачам :blush:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля - идва днес бащата и носи зелена книжка от "Държавна спестовна каса"! Гледам го аз , детски влог на мое име от 1991год (защо не е от 1987 е мистерия, щеше поне да има по - голяма петолъчка!), направо държа гордостта на соца :) Отивам аз в ДСК, служителката го гледа странно, а аз си мисля как книжката най - вероятно е по - стара от чудесните и надарени форми. Естествено, се оказа че влога е закрит служебно, и понечва да я перфорира. Казвам и само моля ти се не перфорирай петолъчката!! Върнах се в работата, погледнах, я реших че петолъчката е прекалено малка и я вкарах в един шредер ... Както не обичам да казвам, понякога е хубаво да се гледа напред. ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 зелена книжка от "Държавна спестовна каса"!

Имах и аз една такава.

Беше потънала в архивите.Внесени 250лв през 1980г.

Олихвих я през 2007г.

Взех 2.47лв.

Нема и за една малка ракия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, късно днес или утре при мен ще дойдат оригинални свещи от един Меган 2ка на 55 000, Проверих в нета резбата е еднаква което найстина ме шокира, но е хубаво. Мога ли да ги карам около 1000км без проблем. Гената каза че ги е сменил на 130 000 на фабията, но в нета пишат че се сменяли на 10 -30 хиляди. Започвали да се ронят керамиката отдолу ... Има ли нещо вярно или няма проблем да си ги карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От такава икономия много главоболия покрай счупена свещ можеш да си докараш. Иначе от А8-цата махнах свещи на 180 000км, ако се вярва на сервизната книжка, твърдяща за една единствена смяна през пробега от 300 000км (колата я взех от първи собственик немец и съм склонен да вярвам на книжката и километража)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Иначе от А8-цата махнах свещи на 180 000км

Преди 10 години подкарах едно Ауди 80.При първоначалното му обслужване сложих едни Бош с Иридиев електрод.

Но не бяха евтини,около 12лв брой.2005 година кутия цигари струваше 2.40лв.

Изкараха над 140000км,с тях го и продадох

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! Значи най - спокойно мога да си карам месец с тях без да се притеснявам ! Самия аз на 120 ката съм сменял свещи просто когато ми скимне, а не че е било нужно - отиваш в Киров бош на хладилника, хоп едни свещи ... Мегана си работеше ок с неговите и тях сменихме за ей така. 

Просто изглупях и на два пъти навих студени свещи в топъл мотор. От първия комплект имаше 2 спукани отгоре, резултата е че при натоварване на двигателя в ниски обороти, примерно при тръгване от 2ра скорост, в диапазона 1000- 1700 оборота колата придърпва и притриса силно. Сега пак притриса но много по - лекичко и не винаги. Според мен имам само една спукана в момента.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , ако не те е шубе (предупреждавам , че не е приятно изживяване) при работещ мотор се хвани с едната ръка за купето , а другата прокарай максимално близо до лулите , там където има дефектна свещ ще те тресне искрата (аз така хванах , че имам две с фабричен дефект).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той мотора работи равномерно и пали лесно, проблема се усеща само под натоварване. Пък и аз нямам лули, с блок - бобина съм. Иначе ние така на Влади на 120 ката направихме без да искам след смяна на 3 делка и 3 бобини , най - накрая без да осъзнавам , че съм се хванал за купето (или по - скоро ми беше писнало да сменям делка и бобини) и му викам - Давай, пали !. 3 мата с Косьо седим, а отзад се чува едно ритмично " Ох, ох, ох" Викам да! Сега ток има ! :D

Доста ми се смяха тогава, мa то нали знаеш , всеки ел. техник, поне веднъж в живота си, е бил проводник ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и днес гледам, че из малките уличка на Лагера се разхождат паяци вдигат всяка неправилно паркирана кола, някой да знае за някаква акция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и днес гледам, че из малките уличка на Лагера се разхождат паяци вдигат всяка неправилно паркирана кола, някой да знае за някаква акция?

Може би заради това:

http://fakti.bg/mnenia/164263-skobite-pred-garaja?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Само в сини и зелени зони слагат скоби пред гаражите обаче - говорих с центъра за градска мобилност току-що. Имам гараж не в зона и засега само паяк - чакал съм го по 2 часа, може да вземе отношение и да вдигне автомобила на нахалника!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubleup: Браво и от мен и дано не са само скоби, ами и паяка да действа.

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubleup: Браво и от мен и дано не са само скоби, а и паяка да действа.

За пред гаражи казаха, че действали само със скоби! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ама дано и до Младост да стигнат.

Въпрос на време е. Ние сме на 7ми км. - улицата за монетния център на БНБ. Откакто отвориха паркинг в Дружба всеки ден идват поне по веднъж
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Само в сини и зелени зони слагат скоби пред гаражите обаче - говорих с центъра за градска мобилност току-що. Имам гараж не в зона и засега само паяк - чакал съм го по 2 часа, може да вземе отношение и да вдигне автомобила на нахалника!

И моя гараж не е в Зона, даже не е гараж, а цяла широка 4 м. рампа към гаражи. До сега паяк не съм викал, но като се подпра на клаксона и доближа после до кофти паркираната колата с щанга в ръка собственика много бързо се връща.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път се извиняват, съжаляват и все се оправдават, че не били видели. Днес един френд, художник :Д, ми нарисува ГАРАЖ, че толкова големи от фолио не намерих. 30х140см се получи. Мисля вече да няма не видях и тн глупави оправдания. Иначе и аз съм с проход и 3 паркоместа от 3страни затворени и под навес(това няма значение, все е подход към паркинг/гараж и тн)! 

post-7686-0-22092900-1448992192_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного ми харесва Ицо как си решава проблемите на пътя, още от историйката му с Фабията, сега пък се бил доближавал с щангата и те идвали ... :) :) :) Хем наказва леко, хем хората вече си знаят да не се еб**ат. Така ако е цяла София, ще съм много щастлив! Ще е един по - толерантен град за живеене.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах мааму...нещо съм се замислил да мана старата камина прити на дърва и кюмур с водна риза 13 kW и да зема на пелети  малко по-автоматизирана и екологична  :nea: . Гледам у големия интернет какво се предлга и се спрях на ето това .http://kamini-italia.com/пелетна-камина-с-водна-риза-MITO-IDRO-CERAMIC

:book_2:

Редактирано от biser.or
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Най-вероятно е това.

Сутринта бях точно зад паяка докато вдигаше една кола паркирала на тротоара, шофьора и втория човек не бяха с жилетки на паркинги и гаражи, и нямаше катаджия с тях. Имаше един човек с една папка, който се опитваше да се скрие, момента в който вдигнаха колата даде да се подпишат и с бърза крачка се изстреля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги дигат, страшна анархия с паркирането е в София! И такса вход за коли от други градове да сложат, да се намали малко дневния автопарк на града!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е , че има места където наистина е проблемно, но истината е, че хората станаха изключително нагли, нахални и незачитащи никой освен собственото си мнение.

Просто напоследък е ежедневие вече да чуя " Аз само за малко", "Не видях", "Какво толкова - 5 минути ме нямаше само".

А най-актуалното което ми се случва напоследък е " Аз за детето слязох да взема нещо - затова така" .

Каквито и проблеми да има човек , това е тотална липса на съобразяване с хората  и тарикатлък до безкрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.