Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

.... има коли , които просто те карат да си хулиган (ама не безразсъден) ... няма по голям кеф да му мачкам газта :sorry:

Да не си ходил до Луковит ? :P :p ;)

 

Иво... Не се ядосвай толкова. Случват се тия неща... За съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че не съм бил аз... Че ми се е случвало да изпреварвам през локалното чат-пат бързичко...та са да ме рапънете тук на кръст :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че не съм бил аз... Че ми се е случвало да изпреварвам през локалното чат-пат бързичко...та са да ме рапънете тук на кръст :)

Ти ли бре...? Та ти не вдигаш повече от 2000 оборота. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе едни 150-160 поддържах от Бургас до София съдейки по средната скорост в края на пътуването ;) Оборотомера съвсем честно - не съм го гледал хахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво , вчера карах онуй бялото съоръжение , че трябваше да мине на преглед (нищо , че го чака скорошна среща със създателя) и да ти кажа има коли , които просто те карат да си хулиган (ама не безразсъден) ... няма по голям кеф да му мачкам газта :sorry:

Знаем, имали сме ги, карали сме ги, казват се Шкода 120 ... Мога да нахраня с попарка всички желаещи ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си ходил до Луковит ? :P :p ;)

 

Иво... Не се ядосвай толкова. Случват се тия неща... За съжаление.

По ме е яд, че не можах да го настигна ;) и да строши на ЕТ служебна фабия ме боли!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скороста също е относителна. Забързват се дисковите операции само. Което в голяма част от приложенията е без значение.

Цецо, зареждане на ОС, копиране на файлове, зареждане на програми или всичко, което е свързано с четене и писане не бих го определил като "само". Ако човек кибичи цял ден над една единствена програма съм съгласен, че ssd ще помогне основно при зареждане на ОС (което за мен също е важно). Но във всички останали случаи, които всъщност са и най-масови, предимството на ssd-то е неоспоримо, както е отбелязал колегата ruark. Имам настолна машина с добри дискове на 7200, имам и един лаптоп, който е само с ssd. Разликата между двете системи е от земята до небето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че не съм бил аз... Че ми се е случвало да изпреварвам през локалното чат-пат бързичко...та са да ме рапънете тук на кръст :)

Едно е да изпревариш, друго е да правиш гореописанаата ситуация...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко отидох до колата и поставих едната на бързо без да я лепя:

036350401-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е Юли, аз за работа говоря... Работната станция бутва веднъж на ден, дали ще отнеме 20 секунди повече ми е все тая. Там трябват брутални мегехерци, другото е без значение. А лаптопа не го рестартирам със седмици, само му хлопвам капака. Пак не бутвам... Верно че различната работа иска различни неща де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо не разбрах работил ли си на машина със SSD или не?

Че май работата е и аз не съм ял баница с праз, ма съм чувал че не е хубаво ич ....

 

Брат ми и той беше неверник, та му подарих едно  за laptop-a му HP 4530s с I5 и 4GB RAM, хем му бях сменял диска да е на 7200 вместо 5400RPM стандартния.

Вика стар ми е лаптопа, ще купувам нов. Беше пуснал 1 виртуалка, вървят си antivirus + една сурия други background програми.

И като пусне и development среда хептем умира диска.

Като му мигрирах laptop-a на SSD-то не можа да повярва, че е същия.

 

Нямам за цел да те убеждавам, просто надейте без да имате опит достатъчно да плашите други хора да ползват SSDs,

особено към тоя момент, когато са толкова mature технология и цените паднаха драматично.  

Особено при положение че на laptops продължават да бухат 5400RPM drives масово.

 

Иначе Ghz-те са си нужни (пак зависи за какво и от броя на ядра, но това си е друга тема), затова съм с I7-4790K на 4.5Ghz + SSD ;)

Редактирано от ruark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко отидох до колата и поставих едната на бързо без да я лепя:

036350401-big.jpg?r=0

От тази снимка не мога да преценя.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сутринта отивайки за работа се натъкнах на такова ПТП

http://media.snimka.bg/s1/5053/036350850-big.jpg?r=4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо не разбрах работил ли си на машина със SSD или не?

Че май работата е и аз не съм ял баница с праз, ма съм чувал че не е хубаво ич ....

 

Брат ми и той беше неверник, та му подарих едно  за laptop-a му HP 4530s с I5 и 4GB RAM, хем му бях сменял диска да е на 7200 вместо 5400RPM стандартния.

Вика стар ми е лаптопа, ще купувам нов. Беше пуснал 1 виртуалка, вървят си antivirus + една сурия други background програми.

И като пусне и development среда хептем умира диска.

Като му мигрирах laptop-a на SSD-то не можа да повярва, че е същия.

 

Нямам за цел да те убеждавам, просто надейте без да имате опит достатъчно да плашите други хора да ползват SSDs,

особено към тоя момент, когато са толкова mature технология и цените паднаха драматично.  

Особено при положение че на laptops продължават да бухат 5400RPM drives масово.

 

Иначе Ghz-те са си нужни (пак зависи за какво и от броя на ядра, но това си е друга тема), затова съм с I7-4790K на 4.5Ghz + SSD ;)

 

Не бе брат, картофите ги дъвча с листата барабар... :)

 

Тва на майтап, сега сериозно - опита ми с конвенционални SSD-та е следния - Преди 2 години реших за проба да сложа на работната станция. Тогава беше i5-ца с 8 гига на реални 3.4Гхз с някаква прилична за онова време nVidia от висок клас. Тя си беше с 2 диска баракуди и аз реших да прехвърля системата на SSD, а данните да си седят на дисковете. Специално я замерих с хронометър как бутва. Като имаш предвид, че ОС-а не беше баран от 2 години на дисковете, бутваше за 35 секунди. Като сложих SSD и на чисто нова ОС, преди бозата да е насрала пейзажа с ъпдейтите, бутваше за 25 секунди. Реално това постигнах - едни 10 секунди за бутване. Обаче имай предвид, че на SSD то преднината хич не беше честна, защото говорим за чиста инсталация на ОС-а. Програмите се стартираха малко по-бързо, аз обаче на компютъра работя и общо взето стартиранията на програми дневно се броят на пръстите на ръцете и краката ми. Т.е. полза реално върху работна станция... никаква. Махнах го.

 

Преди 2 месеца сложих същото SSD на лаптопа ми. Той е i7 ама мобилна измишльотина, от тия дето стигат 3.4 Ghz, ама наужким. Пак е с 8 гиги и оригинално беше с 7200 хард диск. Лошото е, че понеже е слим дизайн няма място за втора медия, та сега е само на SSD. При първоначална инсталация на ОС-а, литна, както и се очакваше, бутваше за 20 тина секунди. След 2 месеца, след като бозата си накачури скапаните ъпдейти (бахти кочината 150 критични ъпдейта) и особенно като се натовариха дот нет щуротиите, днес вече бутва по 40-50 секунди и работи точно както си работеше преди това с хард диска.

 

Иначе имам опит със сървърни SSD-та, ама малко съм архаичен там, защото мойя опит за сървърно SSD е равнозначно на SLC технология, а те струваха майка си и баща си. Сега гледам, че даже Intel пробутват MLC-та като сървърни, цените много са паднали (то нормално при тая плътност на записа), ама за надежността.... къде е.... незнам. Както казах, скоро сървъри не съм събирал. Тоест събирах, ама си им сложиш класически ентърпайз дискове, че да ми е мирна главата. Та затова и се изказах малко неподготвен за сървърните SSD-та, както казах, не знаех, че вече са MLC-та и толкова са поевтинели. Мойте представи за сървърно SSD са нещо такова:

 

http://disctech.com/Samsung-SSD-SATA-Hard-Drive-MMCRE28G5MPP-0VA

http://www.saverstore.com/product/20580643/Crucial-Micron-P300--100GB-SATA-25?-SSD

 

Доста по - различно е от твойто :), но както казах, не съм пипал такова поне от 2 години.

 

Та мойто мнение за SSD - то е, че е си има предимства, но един як процесор дава много повече пъргавина на машината. Пак казвам говорим за работни машини, на които човек си вади хляба, а не за домашни компютри или за забавление. Иначе на лаптопа сега даже и си поръчах по голямо ССД, щото там предимството откъм консумация на батерията и това, че можеш да го тръскаш без да му трепериш си е голямо.

 

Цялата работа беше, че колегата задал въпроса си търси втора ръка машина за обработка на аудио. Последното (според мен) което му трябва е ССД, предвид това, че цената явно му е фактор, а работата за която го иска, не би се повлияла значително от наличието му :)

 

И мисля да спрем по темата, защото с теб можем да си лафим професионално някъде другаде, на колегите това едва ли им е интересно.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, с последния ти пост сближихме гледните точки :)

 

Нещата в тази индустрия се развиват светкавично, ето един пресен пример и game changer, като влезе в mass production:

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-micron-3d-xpoint-updates,4286.html

 

Край на професионалния off-topic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък който нищо не разбира, си боцнах на настолния преди 5 години ССД и сега никой не може да ме накара да се върна на ХДД. На лаптопа имам някяква изгъзица, която е с комбиниран хард и доколкото разбирам (сигурно ще изръся глупост) кеша го държи на ССД, но ми се струва доста по бавен от чистото ССД.

Редактирано от yanko78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сутринта отивайки за работа се натъкнах на такова ПТП

http://media.snimka.bg/s1/5053/036350850-big.jpg?r=4

BMW тата са много хубави коли, не мога да си обясня защо постоянно ги блъскат, падат от мостове за мен е мистерия. Сигурно има скрит фабричен дефект и като навърти примерно ХХ км и компютъра автоматично го навигира към близко дърво, стълб или мост :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BMW тата са много хубави коли, не мога да си обясня защо постоянно ги блъскат, падат от мостове за мен е мистерия. Сигурно има скрит фабричен дефект и като навърти примерно ХХ км и компютъра автоматично го навигира към близко дърво, стълб или мост :)

 

Фабричният дефект е зад волана, Саше, не в компютъра на колата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и според мен.

+1

Много са келешите дето минаха от гоуфове на беемвета а там вървежа е различен и води до инциденти когато зад-кормилното е неподготвено .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сутринта отивайки за работа се натъкнах на такова ПТП

http://media.snimka.bg/s1/5053/036350850-big.jpg?r=4

 

Смятам, че е редно да му признаем факта, че е успял да го срещне със стълба челно. Честно казано скоро не бях виждал челосано беМве, повечето все странично ги нацелват  :moto:  Що така и аз не знам :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... това е на бул. Мария Луиза, точно на спирката горе към Централна Гара - обаче - или се е завъртял, или е дошъл от насрещното... УЖАС!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази стълбове значи... не се научиха да не изскачат ненадейно на пътното платно, ейй.... Иначе и на Цариградско в 6:40 , посока център имаше 3 смачкани коли, от които едната беше джиБ ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.