Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Саше, отказали са ти, защото надали имат стикери, както са ти написали вече. По-скоро ги питай за табли за регистрационен номер, ако толкова държиш да се подвизаваш с тяхна реклама ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седя си аз и си карам и си мисля за BMW тата, той човека беше разбран и усмихнат, стиснахме си ръцете и се разделихме, но се зачудих кой в случая е по - виновен. Карам аз посока ОК1 давам мигач, поглеждам и се изнасям при което от нищото се появява хвърчейки една немска, космическа ракета 3ка бензинова и се закачихме много леко. На мен нищо ми няма и на него също. Но се замислям добре мен мигача не ми дава предимство, вярно е че возих един стол, който леко пречеше на видимостта ми и според ЗДВП съм виновен, но пък от друга страна и пича се изстеля... Хубаво е нали че се оказа пичага и нямаше проблеми, и щети по колите, но се чудя в този случай кой е по - виновен ?

 

А за лайсните да, предложиха ми, ама не искам. Щом вече нямат стикери , здраве да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слънчев съботен следобед , чудесно време да се "метнеш на седлото" за малко ... "езда" из София ....  :fiu:

 

036383597-big.jpg?r=0

 

036383595-big.jpg?r=0

 

036383593-big.jpg?r=0

 

036383594-big.jpg?r=0

 

036383596-big.jpg?r=0

 

 

Коментара е излишен ! Страхотна машина , звука е просто уникален , а "дупето" палаво ....  :banger_2: 

Ники ....  :hi: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накъде се отключва с ключа лявата и дясната врата ? Според Шкода се отключва надясно, аз това не мога да го приема и  обърнах, механизма (лостчето) застана много по - правилно във вратата, но искам да знам.

 

Мислех да обърна лявата ключалка наобратно, както е на Estelle, но не си намерих зегер клещите :(

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте моля ви идея, къде утре мога да мина ГТП в София? Дали ще има някой пункт, който да се е излъгал да работи :eusa_think:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте моля ви идея, къде утре мога да мина ГТП в София? Дали ще има някой пункт, който да се е излъгал да работи :eusa_think:

 

Поздрави!

 

Обадих се на управителя на Диана Драгалевци, утре работят  10ч.-16ч. 

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав Маджо  :banger_2:  Спести ми няколко часа обикаляне утре, с неизвестен краен резултат :cheers:  :cheers: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кобра, ама не тая в орландовци, там на малкия му наакаха 110ката зверски. Тази до арената ползвай. Там смених навремето на 120ката 2 те уплътнения и съм доволен. Бащата сменя на Темпрата предното и  него го направиха без забележка.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете къде мога да пратя Гоуфо за прочистване на въздуховодите на климатика и въобще дали има смисъл (колата е набор 99 и от там излиза всякаква мръсотия, включително парчета дунапрен). Ако знаете, ще съм много благодарен да кажете и колко излиза такава процедура?

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете къде мога да пратя Гоуфо за прочистване на въздуховодите на климатика и въобще дали има смисъл (колата е набор 99 и от там излиза всякаква мръсотия, включително парчета дунапрен). Ако знаете, ще съм много благодарен да кажете и колко излиза такава процедура?

Наскоро ползвах услугите на сервиз Елбатрон за смяна на радиаторчето на парното.

Намират се в Красна поляна.

Около 200лв ще те оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям, но щом има дунапрен ще трябва да се оправят клапи и тн, защото като свърши дунапрена ще свърши и парното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно трябва да има една тема "стената на срама",за да може да се пише за некоректното и безразсъдно поведение на пътя. Идеята ми дойде сега на околовръстното, когато водача на автомобил Шкода Октавия СВ9271АА,за малко не ме залепи за мантинелата след като изпревари от дясно и се вряза в най- лявата лента. Може да не се е събудил още, или изобщо да не си е лягал,но това е изключително тъпа постъпка особено от колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях пуснал подобна по съдържание и идея тема. Обаче подобни индивиди и техните изцепки няма да изчезнат, колкото и да ги обсъждаме. Единствено евнтуално да ти олекне (не че е малко).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно трябва да има една тема "стената на срама",за да може да се пише за некоректното и безразсъдно поведение на пътя. Идеята ми дойде сега на околовръстното, когато водача на автомобил Шкода Октавия СВ9271АА,за малко не ме залепи за мантинелата след като изпревари от дясно и се вряза в най- лявата лента. Може да не се е събудил още, или изобщо да не си е лягал,но това е изключително тъпа постъпка особено от колега.

 

По принцип, не знам дали знаеш, но на околовръстното не важи правилото "изпреварване отляво" - там важи правилото за ограничение до 80км/ч за градски път, коментирали сме го вече. Това не е извънградско.

 

На такъв път можеш да си избереш която лента си искаш и да си караш с до 80км/ч /може с 50км/ч в най-лявата, ако ти е кеф/ - пътят не е извънградски, а градски... няма "скоростна лента", няма "бавна лента" и т.н...

 

Абсолютно същото е и на бул. България, ако си средна лента, не гледаш отляво да се престроиш, за да изпревариш, а можеш и отдясно. Там ограничението е 70км/ч и пак важи същото - с ограничение до 80км/ч. Избираш си, която си искаш лента на околовръстното, караш си в нея с колкото ти е кеф - ограничение до 80км/ч и можеш да си сменяш лентите колкото си искаш, стига да не застрашаваш останалите коли...

 

Лично аз се забавлявам много, като не се мръдвам изобщо, и много обичам в най-лявата някой да ми мига отзад - грам не мръдвам никъде - това не е магистрала и съм с 90км/ч по километраж - достатъчно е нарушението.

 

Затова - това, което е направил колегата - не виждам къде е нарушението, ако не те е засякъл, бутнал, принудил да натиснеш рязко спорачките, за да не направите беля и т.н и т.н....

 

И цитат от закона:

 

Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
1. (отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)
2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;

 

 

Поздрави

 

ПП: Сега, като препрочетох мнението - не се разбира какво значи "...за малко не ме залепи за мантинелата след като изпревари от дясно и се вряза в най- лявата лента..." - ако е било с цел да те засече и така да те накаже, защото стоиш в лявата лента - ясно... много е дебилно - да! За такива много искам да имам як булбар /ролбар/ отпред, даже нещо с шипове, като на мотокар, също върши работа...  Мечти...

 

ПП2: Иначе, лично аз, ако няма стикер на Шкода клуб на колата или поне лайсни и т.н. - вече не им казвам колеги на тези хора, само защото са със Шкода - всякакви "бьей'вье турбо-дебили" се качиха на Шкода - дали за служебно ползване, дали за съсипване, дали заради ниският разход - и бързат, за да не ги види някой, че от "бьей'вье-тата са се качили на шкода" и т.н. Изобщо идеята се промени доста - голям процент вече не са "като нас тук" :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се ядосал и писах от телефона. Не съм се изразил правилно. Тоя ме настигна доста бързо и тръгна да ме заобикаля, за което разбира се нямам никакъв проблем. "Изпреварването от дясно" го използвах за да опиша ситуацията, а не защото съм се възмутил. Тъпотията е, че ме засече много гадно и не за да ме накаже, че съм в лявата лента, а защото пред него имаше кола и трябваше да намали зад нея. Само скачането на спирачките предотврати удара. 

 

П.П. Важното е, че няма пострадали. И идеята ми е не да ми олекне, а ако тоя индивид чете тук да се замисли малко. И ако с това предотвратим поне едно ПТП, пак ще е добре.

 

Поздрави.

Редактирано от marinms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

П.П. Важното е, че няма пострадали. И идеята ми е не да ми олекне, а ако тоя индивид чете тук да се замисли малко. И ако с това предотвратим поне едно ПТП, пак ще е добре.

...

 

Ясно...

 

Няма да се замисли, човек... няма :) Абсолютно не. Който чете форума - не прави такива простотии - сигурен съм... :) Това пък, да не "прецениш" къде си, какво си - е голяма тъпотия :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно...

 

Няма да се замисли, човек... няма :) Абсолютно не. Който чете форума - не прави такива простотии - сигурен съм... :) Това пък, да не "прецениш" къде си, какво си - е голяма тъпотия :)

 

Поздрави

Тук не си прав. Аз за себе си съм сигурен, че ми се е случвало да правя подобна простотия. От недоглеждане, но си е простотия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не си прав. Аз за себе си съм сигурен, че ми се е случвало да правя подобна простотия. От недоглеждане, но си е простотия.

 

От недоглеждане и аз съм правил -  това е ясно... Обаче идеята е малко по-различна - "индивидът" бързо го е настигнал, минал го е отдясно и пак вляво... тъпотия си е - не е писта това или Need for speed...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.