Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Колеги, аз ли имам проблеми със зрението или някой е объркал мястото на десетичната запетая?
Също така, излиза че Октавия 1 и БМВ Е65 са на едно ниво. Даже за БМВ-то е по-евтино.. :crazy:
1ab89f92450c694b30dd8cb41252f976_610x0.j

9ccd6d534d20911c82914986ec33e674_610x0.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти това го зарежи... да ти кажа друг "върток" - отиваш на място, искаш частта, изкарват ти я - докато я гледаш цената се променя - нагоре, разбира се :)

 

Два пъти го ядох тоя и от тогава - като го видя в сайта им, че го имат, по-добре да ги накарам да го доставят някъде близко, да не е баш до вкъщи или офиса, виждам го и им го връщам да си го носят, ако не е окей...

 

Фрапиращо беше за един човек:

1. ГНП за мондео - искаше я, каза им да я донесат да я види;

2. Донесоха я, цената й беше 45-55 лева или нещо такова...

3. гледа я 20 мин и питаше човека, който я изкара, някакви неща, защото не знаеше, дали ще стане точно, не бяха 1:1 тотално еднакви с неговата, но разликата беше минимално нещо...

4. Реши, че ще я купува и отиде на касата.

5. Казаха му 75 или 85 лева... и той ги пита - ама преди малко беше еди каква си цената...

 

И баш, както в комиците - "няма, системата казва, че е толкова, не знаем" - плати си и си тръгна, защото каза, че едвам я е намерил...

 

На мен ми го направиха същото с 10 лева нагоре... и т.н. Когато нещо се поръча от тях - веднага се променя цената, ако е търсено ;) Пускат фандъци на ниски цени и като отидеш на място, да видиш нещата на живо, могат да си те разиграват. 

 

Като ги доставят може и там да има нещо врътка, но да се разкарват те... И някои неща са им х3 по-скъпи отколкото в другите морги...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се зачетох в Брискода.нет и случайно прочетох, как и без ключ можеш да отвориш или затвориш всички прозорци едновременно(както с ключа като задържиш бутоните) от копчето за отключване/заключване на вратите в купето посредством задържане! При мен работи.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пластинка в ключалката ли? Понеже съм го виждал на Голф 5, че работи... като ми го показаха /при едни клиенти колегите/ и направо ми стана зле :) Една пластинка/пиличка от нокторезачка в ключалката и свали прозорците... направо пощурях...

 

Поздрави

 

ПП: Ако е вътре с копчето за заключване - задържаш заключване - вдига ги - задържаш отключване - сваля ги - това е ясно... аз говоря как отвън да ги отвориш... Когато оставя жената в колата и си вземам ключа - ключ в кола не оставям - научил съм я как се отварят - тя така ги отваря винаги :) Докато държиш слизат или се качват. Много старо... иначе май се спира от VCDS да не ги можеш тия неща... някъде го бях срещал в опциите :)

 

ПП: Иво, ако се чудиш какво да правиш, когато си "имаш много работа" /като мен/, виж това:

octavia-mk2-7402.png

 

P1020403.jpg

 

 

Виждаш ли ги тия трите дебелите крачета, които на горната схема са със стрелки посочени - е това ти държи всичко. Подпъхвай нещо пластмасово над радиото и напъвай нагоре смело - нищо няма да счупиш споко. Излиза изведнъж цялото. Изключваш буксата на аварийките и я имаш в ръцете си конзолата - трошиш на воля :)

 

314432527_5ecc0c681b_o.jpg

 

А за това ви говорех аз - най-добрият инструмент (ахаххаха!):

main_22519.jpg

 

Според мен ти дрънчи нещо под/зад кутията, а може и от нея да е, ама на снимките не мога да видя нищо интересно, което да дрънчи... отзад се виждат клапите на парното и т.н. - прегледай ги тях - при мен е синичко такова... по спомен.

 

Ето мои реални снимки:

20140925_141508.jpg

 

20140925_141532.jpg

 

20140925_141541.jpg

 

20140925_141554.jpg

 

20140925_141609.jpg

 

Нещо такова... смело :) няма да строшиш нищо, защото таблото е мекичко и няма грижи. На старото ми, без капачето, се откачи едната клапа за отваряне/затваряне и потропваше тя... ама какво друго - ще кажеш после, като го видиш.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Цените в мегапартс се определят от скрипт на сайта въз основа на брой кликвания, проверено е. Напоследък ми се случва последние 2 пъти като видят че нещо е евтино и не им се продава да кажат че е бракувано/изгубено или че е продадено отдавна. Бях им фен, преди но вече и да го видя там това което ми трябва, просто не си късам нервите да го поръчвам. Няма смисъл. Само си говорим по телефоните - те ме лъжат че го няма, аз ги лъжа че им вярвам , като по времето на соца, няма нужда , мерси!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пластинка в ключалката ли? Понеже съм го виждал на Голф 5, че работи... като ми го показаха /при едни клиенти колегите/ и направо ми стана зле :) Една пластинка/пиличка от нокторезачка в ключалката и свали прозорците... направо пощурях...

 

Поздрави

 

ПП: Ако е вътре с копчето за заключване - задържаш заключване - вдига ги - задържаш отключване - сваля ги - това е ясно... аз говоря как отвън да ги отвориш... Когато оставя жената в колата и си вземам ключа - ключ в кола не оставям - научил съм я как се отварят - тя така ги отваря винаги :) Докато държиш слизат или се качват. Много старо... иначе май се спира от VCDS да не ги можеш тия неща... някъде го бях срещал в опциите :)

 

ПП: Иво, ако се чудиш какво да правиш, когато си "имаш много работа" /като мен/, виж това:

octavia-mk2-7402.png

 

P1020403.jpg

 

 

Виждаш ли ги тия трите дебелите крачета, които на горната схема са със стрелки посочени - е това ти държи всичко. Подпъхвай нещо пластмасово над радиото и напъвай нагоре смело - нищо няма да счупиш споко. Излиза изведнъж цялото. Изключваш буксата на аварийките и я имаш в ръцете си конзолата - трошиш на воля :)

 

314432527_5ecc0c681b_o.jpg

 

А за това ви говорех аз - най-добрият инструмент (ахаххаха!):

main_22519.jpg

 

Според мен ти дрънчи нещо под/зад кутията, а може и от нея да е, ама на снимките не мога да видя нищо интересно, което да дрънчи... отзад се виждат клапите на парното и т.н. - прегледай ги тях - при мен е синичко такова... по спомен.

 

С копчето отвътре без ключ... За мен е ново, не го знаех, а не е един път о2ката е подгизвала докато ме чака някой вътре...

Мерси много за обяснението, но инстромента го нямам(направо те питам откъде да го взема :) )! Така както го гледам може и да се справя с пластмасова карта сега, но тази шпакла е хубаво да я имаш... 2ри вариант е да е от зад радиото, да се шляпат букси или сноп кабели. Няма да остане така, ще го боря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти го http://www.techmart.bg/products/product_details/10347

Шпатула Tefal 2744912 за палачинки

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти го http://www.techmart.bg/products/product_details/10347

 

Шпатула Tefal 2744912 за палачинки

Oт телефона гледах и не съм видял, че е ТЕФАЛ! Мерси, че ми я показа, утре ще си я набавя! Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, търсих с какво да разглобявам, когато правих подлакътника на моята, и разбира се, ако нещо надера щях да я запаля с бензин и клечка - цялата кола :D защото не мога да го гледам надрано или счупено нещо...

 

Търсих пластмасови инструменти, а няма време от китай да поръчвам да идват /търпение е по-правилно липсваащото/- в България не ми се разправя да търся - отидох в железарията и питах за пластмасови шпаклички за измазване, ама да са твърди исках /не силиконови, защото само такива имаха/ - имат голяма повърхност - широки и от по-меката пластмаса да са - която се наранява тя лесно, вместо друго да нарани...

 

Нямаха и отидох в Кауфланд точно на тези неща, защото се сетих, че вкъщи има една такава пластмасова, която не се изпича - като за торта... Отидох и търсех такова - оказа се много дебела и си казах, че не става.

 

Видях я тази на тефал точно там - видях, че е заоестрена и ще свърши работа, дебела става, като я набуташ напред и излизат нещата, защото е нарастващо дебела и ми хареса идеята. Свърши ми цялата работа и още я имам. Изобщо не се надрасква или нещо тя да се е наранила - не че е болка, но перфектно върши работата, когато няма друго! Метални неща забравяйте завинаги - по джипа са вадили какво ли не и всичко е било с отвертката - направо ги псувам все още!

 

Колкото и смешно да е - обръщам катмите/палачинките на всички пластмаси в колата за 6 лева цена ;)

 

Поздарви

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти го http://www.techmart.bg/products/product_details/10347

Шпатула Tefal 2744912 за палачинки

От една седми се чудя с какъв tool да сваля капаците на страничните огледала на фабията :D

В събота ще се обзаведа с един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаха! Трябва да кажем на Тефал за какво им ползваме шпатулката :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък ей сега, на връщане от магазинчето гледам в тъмното, някой обичлив съсед ми е вдлъбнал предния номер :) Добре че не я смених тая предна броня, тя какво ли не преживя сега сигурно е удар от теглич ... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към по запознатите с VCDS, може ли да се активира при аварийно спиране и включване на задна скорост мигането на мигачите без long coding, а със short coding? Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към по запознатите с VCDS, може ли да се активира при аварийно спиране и включване на задна скорост мигането на мигачите без long coding, а със short coding? Поздрави! :)

 

Това със задната скорост изобщо го забравяш. Опцията се казваше по спомен Emergency Break Flashing и сработва при рязко натискане на спирачките (някъде бях чел, че трябва да се задейства АБС-а за определено време, 1-2 секунди или нещо от сорта). Това със задната скорост не знам откъде ти е хрумнало. И не, без long coding не става. Поне аз не съм го виждал никъде на нормален Coding като опция, само на long.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със задната скорост за "по-бързо спиране" винаги ме е разсмивало брутално. Само човек нямащ и най-малка представа от физика може да си помисли, че при включена задна ще спре по-бързо. Да не говорим, че дори включването и в движение ще е невъзможно и изключително вредно за скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото Явка ;)

Пепи нещо не си ме разбрал имах предвид като включиш задна скорост за да паркираш/излезеш от някъде да се пускат аварийките.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не съм те разбрал :) Но, според мен, това е опасно и вредно. Лично мнение  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи нещо не си ме разбрал имах предвид като включиш задна скорост за да паркираш/излезеш от някъде да се пускат аварийките.

 

Ако паркираш/излизаш на заден ход, нямаш аварийно спиране... поне в общия случай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Да не говорим, че дори включването и в движение ще е невъзможно и изключително вредно за скоростната кутия.

Да бе - неможело. 1-ва, 2-ра, 3-та, 5-та......е са да видиш к'во ста'а като включа на  ®АЛИ  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От понеделний ЕТ са с нови цени 400-500 увеличение, наложено от Шкода.

Цени на кое? Части, автомобили или само за ремонтни дейности?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.