Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Хахаха! През тези същите места, най-обикновена Октавия с предно минава :D Път с локва и малко кал... нищо интересно :)

 

Абсолютно в същия стил:

 

Поздрави

 

ПП: Разбира се, че има по-интелигентни системи - никой не го успорва. :) Който - каквото го кефи - и Скаут-а ще се държи по същия начин през локвите и калта - все тая е :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XDS и XDS+ е системата за eLSD към EDL или лимитед слип диференциал за преден и 2рото за преден и заден(3 и 4ри постоянно въртящи се колела). Това е при Халдекс(пуска се и на коли с предно с EDL опция заводско) на ВАГ. От скоро имам само XDS и при спрян ASR много добре се представя и на сняг и на лед.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто трябва повечко газ да се даде,за да прехвърли въртящ момент към колелата със сцепление.Тигуана има опция от максидота да си ги настройваш степените на ел.блокажите.Лоу,медиум и стронг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това зависи пак от настроики на Халдекса. При Йети има Офроуд режим и става 50 на 50 преден заден и предно ляво и дясно пак 50 на 50 през EDS(същото като XDS на strong настройка, но до 30км/ч). На сняг и кал като подадеш повечко газ докато прехвърли вероятността да се вкопаеш е голяма и като цяло на оффроуд, освен при катерене, винаги се подава умерена, лека и плавна газ. Затова си има ел блокажи при халдекс и асистент при потегляне(при мен на офроуд режим не мога да потегля на повече от 2500 оборота). Сааб, волво, роувър ползват най-много опции на халдекс. Предполагам с различни опции струва различни пари като първоначално вграждане на външен компонент!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си имам механичен блокаж :P

При теб случая е друг, в категорията 4х4 е несъизмерима разликата...! Заден и среден диф, механични..., на късо междуосие и ниско тегло. Слагай шнорхела и добри АТ гуми и няма какво да те спре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо говореше точно за това:

 

Няма оправия...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой имали идея с какъв инструмент мога да извадя крушките късите светлини на Фабия 3?

Обадих се в ЕТ да ги питам дали имат някакъв инструмент, нямат. Казаха ми около 30-40 и колата ще готова, но ми се ще да намеря трайно решение за подмяна.

Мисля си за нещо подобно

long-nose-snap-ring-internal-circlip-pli

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нищо ли не пише в книжката към колата? Не вярвам да трябват някакви специални инструменти за смяна на крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише и е показано, но конструкцията на фара е направена за китайски деца. Крушката е в края до калника, а дясната е зад акумулатора, много тъпо е измислено, това е за халогените с Н7, за рефлекторните с Н4 мисля, че е по-лесно.

В бришкода хората масова са разкарали шабричните крушки, но никой не пише как, най-вероятно са сваляли фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А през сервизния отвор в подкалника не става ли? Нали уж затова са го сложили, да се сменят определени крушки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А фара толкова ли трудно се сваля? Питам като пълен лаик  :sorry:

 

Не знам, намерих само един винт и не стана  :crazy:

 

 

А през сервизния отвор в подкалника не става ли? Нали уж затова са го сложили, да се сменят определени крушки?

 

Това го чувам за пръв път, довечера ще огледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених дясната, но уви никакъв шанс за лявата. Получава се едно усукване и не мога да захвана крушката. Разликата е осезаема, но вече се замислям за крушки с по-дълъг живот, че само като се замисля за смяна и ми прилошава.

И черешката на тортата съседа, който дойде да помага бутна отверката и сега е под двигателя върху кората и утре сутринта ще ходя да свалят кората :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я виждаш отверката пробвай с това http://www.instrumenti-online.bg/p-1726-magnit-teleskopichen-3-6-kg

Толкова ли е невъзможно свалянето на фаровете на Ф3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я виждаш отверката пробвай с това http://www.instrumenti-online.bg/p-1726-magnit-teleskopichen-3-6-kg

Толкова ли е невъзможно свалянето на фаровете на Ф3?

 

Днес я извадиха в Друмник за няма и 5 минути, била се заклинила в кората.

Ако имах малко повече желание и време няма невъзможни неща  :sorry:

Вчера излизах да я карам и пак не съм доволен от осветеността и много сериозно обмислям да сложа ксенон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще пукна от яд! Застрахователя покрива ли щети от паднал сняг? Днес сняг от кооперация падна върху новата ми придобивка и й смаза тавана....  :censored:

 

b81485ba1e7d355c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години ми падна лед на предния капак и Алианц покриха щетата. Много кофти случка :( Стискам палци бъро и качествено да я оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре влиза за обслужване и покрай него ще изпънат тавана, но първо ще мина през застрахователя. Пребледнях като я видях! Сега докато се топи снега навсякъде падат големи количества тежък и мокър сняг....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще пукна от яд! Застрахователя покрива ли щети от паднал сняг? Днес сняг от кооперация падна върху новата ми придобивка и й смаза тавана....  :censored:

 

b81485ba1e7d355c.jpg

Мога да те пратя в София на човек, който ще го оправи без да личи без кит и боя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години абитуриенти ми бяха скачали на тавана и Евроис платиха , а на връщане на един светофар се подпрях и излезе почти всичко:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.