Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Има си нужда, в широкия център хората не могат да си паркират пред домовете колите си. Работещите наоколо като си ги наспират и става препълнено. Говоря за Зона Б5, Б19, Руски паметник зад Родина.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух нещо за Лозенец, да видим дали ще ни ударят...

 

Иначе по въпроса за живущите и работещите... и двата вида нямат особенни права върху общинската земя. Това, че някой живее нейде не значи, че в нотариалния му акт е плащал за паркомясто. Нищо против нямам живеещите, не ме разбирайте погрешно. Но не виждам с какво един живущ би трябвало да има повече право от мен, ако работя на адреса. Реално аз вероятно стоя повече време там, а офиса плаща по - високи данъци от апартамента.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също подкрепям подобна мярка, даже съм на мнение, че трябва да е за целия град не за определени квартали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или поне навсякъде където има проблем с паркирането... т.е. навсякъде :) Даже и крайните квартали, ако извадят колите от градинките и тротоарите, ще имат крещящ недостиг на паркоместа.

 

Ясно е, че колите в София са в пъти повече от колкото градът може да поеме. И единствения начин това да се коригира е финансов. Притежанието на кола / реципрочно паркирането и, не е право по конституция. Тук иде реч за общинска земя и общината е в правото си да иска пари за което и да е място в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм против, поне по начина по който го правят, видяхте ли какви листовки са получили живущите в тези райони? Примерно в Иван Вазов (който район далеч не е претоварен от придошли работещи) промяна няма да има никаква.

 

Иберете зелената зона, за да въведем в ред нещата, да няма повече неправилно паркирани, да няма коли по градинките, ще сложим колчета и тн бла бла ... е за целта ще трябва да си плащате за всяка кола ... не че ще направим повече паркоместа, просто ще свършим работата на общината, на КАТ, на които вярно, че плащате данъци, ама те не си мърдат пръста. Но ние ще свършим тази работа само срещу 100 кинта за първа кола на година...

 

Официално в момента има допитване до живущите, които трябва да се съберат на общи събрания, да вземат решение, което домоуправителя да депозира в общината. И ако жителите го желаят, ще си го получат.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм За новите зони.

На улицата на която живея - води се "Широк Център", не може да се ходи по тротоара от паркирани автомобили.

Състоянието на самия тротоар, е близко до това лунен пейзаж, само дето, освен дупките и/или липсата на настилка, стърчат железа, кабели, плочки..., абе драма.

В съседната сграда, 7 /седем/ плевенчанина, живеят в гарсониера, а отпред паркират 4 /четири/ автомобила - естествено перпендикулярно, почти допрени до фасадата - нямам думи.

Отделно, улицата е двупосочна, и автомобили се паркират и от двете страни, често и пред перпендикулярно паркиралите, респективно навътрев платното.

Въпреки, че на него спокойно могат да се разминат два танка, сега автмобил и мотоциклет не могат.

А относно цените - винаги съм недоумявал, защо човек притежаващ аавтомобил за 20, 30 и повече хилади, мрънка за винетка на стойност 100-200 лева на година...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тия с коли за 20-30к лева са малко. Повечето са с коли за 2-3к лева, N+1ва употреба, нов внос от Горубляне ;) 

 

Но съм съгласен - 100лв са 50 литра гориво. Не виждам къде можеш да излезнеш извън населено място и да не ги изгориш. 

Относно центъра - смятам, че е повече от редно паркирането на една кола да е безплатно или на символична цена. В крайна сметка хората плащат данъци и е редно да получават нещо в замяна. Втора и нагоре трябва да си е платено. Преди години живях в Антверп. Там на апартамент се полагаше правото на паркиране на една кола в синята зона. За целта се издаваше талон на цена 20 евро/годишно (по спомен). За втората цената беше брутална (по спомен 500+). Това го намирам за нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mомчета здравейте,от скоро имам октавия, 1,9 TDI 110ps,98 септември,но изникна проблем със задната,а именно: когато включа задната (без проблем) и тръгна на зад, се чува една ''думкане'' мести се двигателя направо,казаха ми че е зъпчатка на задната,но не можело само зъпачтката д асе смени а цялата скоростна кутиия,на въпроса ми защо? ми кза майстора че била капсолована,усъмних се и затова моля за информация и помощ разбира се,знам че скоростните кутуу не са за всеки майстор и ме е страх да отида където и да било,бургазлия съм и ще се радвам на малко помощ. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух нещо за Лозенец, да видим дали ще ни ударят...

 

Иначе по въпроса за живущите и работещите... и двата вида нямат особенни права върху общинската земя. Това, че някой живее нейде не значи, че в нотариалния му акт е плащал за паркомясто. Нищо против нямам живеещите, не ме разбирайте погрешно. Но не виждам с какво един живущ би трябвало да има повече право от мен, ако работя на адреса. Реално аз вероятно стоя повече време там, а офиса плаща по - високи данъци от апартамента.

Само твоята кола като служител в офис ползва място за паркиране? Или има още N на брой коли на твой колеги? Кой е казал да е безплатно за живущите? Плаща се месечен абонамент за зелена/синия зона... И на офис или апартамент се пада по 1 място... За 2ро по-скъпо и така нататък. Конкретно в моя случай - имам апартамент в зона б5, на гърба на мола. Денем колите на работниците в мола окупират целия квартал с все бордюрите и няма освен как да ходиш пеш, така и да паркираш! Предпочитам да си плащам по Х лева годишно, но да има къде да спра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Devilinside, след тежка битка с НЕправописа и НЕграматиката които ппрактикуваш установих, че си от Бургас. Значи скачай до Варна в Günter Service (http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/39009-g%C3%BCnter-service-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0/) и там ще ти оправят болежките. А ако не могат поне няма да те лъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само твоята кола като служител в офис ползва място за паркиране? Или има още N на брой коли на твой колеги? Кой е казал да е безплатно за живущите? Плаща се месечен абонамент за зелена/синия зона... И на офис или апартамент се пада по 1 място... За 2ро по-скъпо и така нататък.

...

Иво, моя офис е 1 300 квадрата с над 50 служители, на него също ли му се полага 1 паркомясто?

(Извинявам се за двойния пост!)

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата са от vRS- ки :tongue_1:

Иво, намери и една топка за скоростите за Октавия, ако може ...  :fiu:  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, моя офис е 1 300 квадрата с над 50 служители, на него също ли му се полага 1 паркомясто?

(Извинявам се за двойния пост!)

Може би е работодателя в този случай трябва да осигури парко места или служебен транспорт. Даже съм почти сигурен, че толкова голяма фирма е задължена да има собствен превоз и столова(някой ми го беше казвал това, ако бъркам поправи ме!). Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ден като ходя до този апартамент в зоната се псувам по-няколко пъти, защо дадох писмено съгласие за този строеж! И без това беше схема на Софиански(най-големия кмет капут), по-спомен дадоха по 200лв на апартамент за съгласие за строеж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице - относно първия ти пост - тази битка, в съвременна България, е загубена !

Първо, ще те намразят, второ, ще ти отговорят "Не сме в час по "Български език и литература", важното е да се разбираме"...

Та, трай си - очаквам да дойде време, в което ще комуникираме със знаци, мимика и звуци, а мерената реч ще е спомен !

 

П.С. Правописът и Граматиката са за пенсионери и хора със свободно време, сега е важно да имаш бърза комуникация - нямам идея как го постигат, но хората се разбират...

Дори юристите изпростяха откъм изказ, какво да очакваш от останалите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм против, поне по начина по който го правят, видяхте ли какви листовки са получили живущите в тези райони? Примерно в Иван Вазов (който район далеч не е претоварен от придошли работещи) промяна няма да има никаква.

 

Иберете зелената зона, за да въведем в ред нещата, да няма повече неправилно паркирани, да няма коли по градинките, ще сложим колчета и тн бла бла ... е за целта ще трябва да си плащате за всяка кола ... не че ще направим повече паркоместа, просто ще свършим работата на общината, на КАТ, на които вярно, че плащате данъци, ама те не си мърдат пръста. Но ние ще свършим тази работа само срещу 100 кинта за първа кола на година...

 

Официално в момента има допитване до живущите, които трябва да се съберат на общи събрания, да вземат решение, което домоуправителя да депозира в общината. И ако жителите го желаят, ще си го получат.

На мен ми е все тая дали общината или който и да е ще се заеме с решеването на проблема с колите. Просто правят различни зони и централните са най-скъпи, как можеш да си позволиш жилище в центъра, да имаш кола и да нямаш 100-200 лева на година да си платиш. За мен трябва да се увеличат и данъците за колите, но това вече е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....А относно цените - винаги съм недоумявал, защо човек притежаващ аавтомобил за 20, 30 и повече хилади, мрънка за винетка на стойност 100-200 лева на година...

Поздрави

 

В Швейцария годишната винетката е 30 CHF. По курса идва под 60лв. наши пари. Сигурно щото там пътищата им са оправени и колите са по-евтини. На тези със скъпите коли винетката трябва да е 200лв. На сиромасите 97. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото е по-развита икономиката на дадена страна, толкова са им по-евтини пътните такси. В германия са безплатни (за сега).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия имаш допълнителна добавка в горивото, точно заради липсата на винетки за леките автомобили.  

 

Жоре, що се отнася до Швейцария - едно е да си строил пътища 100 години, друго е това да се случва последните 20 години (няма и толкова). 

 

От друга страна сега си купих винетка за Словения. 30 евро за един месец. Годишната е 100 евро  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е работодателя в този случай трябва да осигури парко места или служебен транспорт. Даже съм почти сигурен, че толкова голяма фирма е задължена да има собствен превоз и столова(някой ми го беше казвал това, ако бъркам поправи ме!).

Майтап си правиш ти! Поправям те - социализЪмът свърши, до комунизЪмът не го докарахме.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, намери и една топка за скоростите за Октавия, ако може ...  :fiu:  :blush:

Много трудно- моя скрапер ми обеснява, че повечето О1 vRS идват при него със сменена топка или ако имат, е износена и въпреки това заминава веднага :eusa_think:

В ибей също трудно изпадат- странна работа е този дефицит (а за Фабията имах няколко комплекта топки с маншони в един момент :tooth: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си нужда, в широкия център хората не могат да си паркират пред домовете колите си. Работещите наоколо като си ги наспират и става препълнено. Говоря за Зона Б5, Б19, Руски паметник зад Родина.

Под терасата ми (живея в Зона Б5, срещу Булбанк) има зарязано БМВ с бургаска регистрация (продадено и непрехвърлено)- втора година се боря с институциите да го разкарат, за да се освободи паркомясто- ефект нулев. Накрая ще го закача с Аудито и ще го изтегля и зарежа на средата на Одрин, колкото и да не ми се иска да правя такива простотии. С една ръка вземат, но когато се наложи малко да се размъдрат и осигурят места, попадаш в омагьосан кръг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.