Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Да, джантата става по-мека 100% - няма как - “отвръща“ се материалът, а и после почваш по-често да ги изправяш...

 

По-добре на ръка при бояджия - аз това бих направил.

 

Поздрави

 

И като сложим това, че са на 17 години, дали няма и допълнителна умора на материала...Ще станат на кашкавал направо!

 

На 105цата джантите ми са боядисвани прахово преди 8-9 години. Боята е брутално здрава и джанти не съм изправял, а не е като да не съм целил дупки. Много зависи и от структурата на самата джанта. Препоръчително е пясъкоструене и после бояджия. Крайната цена е малко по-висока, но и възможността да се запази оригиналния цвят е по-голяма.

Цената която съм написал е с включена пясъкоструйка. 18 лв. е пясъкоструйката, 18 лв. е боядисването и 8 лв. боята. Не знам добре ли е, зле ли е, но не искам някой да ми се из*ка на джантите...

 

В Горубляне имало някакви момчета, които ги шкурят и боядисват ръчно при цена около 40 лв/джанта. При същите момчета Маргел пращат джантите за боя. Ако искате ще звънна някой и друг телефон за да разбера повече.

Ако можеш, бих бил благодарен! На Горубляне са мастъри за тия неща, все пак новия внос от Германия на по 400 000 км. изглежда наистина като на по 150 000 км. там =)

 

Пак казвам, не ми пука за парите ако стане добре. Бих дал и 300 лв. за 4те джанти. Както казват братята американци " Buy it once, cry it once ", но да знам, че е качествено и както трябва.

Като цяло моите джанти са ОК, но резултата от това, че един колега направи обратен завой в мен и основно в задна лява:

64f0332fcd2bf4ad3db728533d3372057ab0f9ad

 

п.с. - И джантата и гумата изглеждаха ДОСТА по-зле на живо...Гумата е нова естествено, джаната е същата, но грозна =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явор този от Горна Баня ли е?

 

Някой да е чувал за джанти SHLK? Продават ги Маргел, но не мога да намеря нищо друго за тях в интернет.

Харесах си едни техни джанти - SHLK 1600

Има и друг вариант - MMS CAMA GMP

 

Тука трябва да ти приключва интереса =) :

Capture.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явор този от Горна Баня ли е?

 

Някой да е чувал за джанти SHLK? Продават ги Маргел, но не мога да намеря нищо друго за тях в интернет.

Харесах си едни техни джанти - SHLK 1600

Има и друг вариант - MMS CAMA GMP

Поговорих си с мой приятел, който преди бачкаше в Маргел. Според него и двете марки са си China, но MMS и то точно модела CAMA е най-доброто възможно.

И цвета на тази САМА ме привлича, на Ауриса съм със същите вече 4 години, баща ми дупките въобще не го интересува има ли ги или ги няма, но джантите не са мръднали.

Тея SHLK много приличат на Екстрийма от О3 vRS, но са страшни китайци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо нямам търпение да я нахлузя. Както винаги качествено боядисване. Ако русенци си търсят автотенекеджии да свиркат. Младежи на по 20 години правят чудеса. :)

 

12666496_10205829440799583_202845450_n.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Някой от вас дали е наясно със стикерите синя зона в София за коли на лизинг. Предполагам не е проблем да взема такъв. Има ли някаква особеност, за която трябва да внимавам? Колата предстои да пристигне и регистрира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Някой от вас дали е наясно със стикерите синя зона в София за коли на лизинг. Предполагам не е проблем да взема такъв. Има ли някаква особеност, за която трябва да внимавам? Колата предстои да пристигне и регистрира.

Тук мисля, че ще намериш отговор на всичките ти въпроси - https://www.sofiatraffic.bg/bg/parking/lokalno-plateno-parkirane-na-pps/p/1 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се разходих до Маргел. Джантите SHLK се оказаха изключително грозна гледка на живо. Мерихме MMS CAMA GMP, но се оказа, че 7.0x16 с ET35 и надстърчат от калника.

Изскочи един друг MMS LUPO-GMP, който е пак 7.0х16 но е с ЕТ 40. На дизайн също много ми харесва, но не мога да намеря къде във форума имаше начин на изчисляване на това колко излизат различните размери джанти спрямо главината. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, ей го (в) на:

http://www.wheel-size.com/calc/

 

Цъкаш отляво стандартното, което ти се дава от производителя - например за 16-ка... Вдясно пишеш размера, който е на новите и гледаш отдолу за какво иде реч :)

 

Това е най-добрият и подробен калкулатор, който съм виждал досега :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, ей го (в) на:

http://www.wheel-size.com/calc/

 

Цъкаш отляво стандартното, което ти се дава от производителя - например за 16-ка... Вдясно пишеш размера, който е на новите и гледаш отдолу за какво иде реч :)

 

Това е най-добрият и подробен калкулатор, който съм виждал досега :)

 

Поздрави

Венци, голям си! Но се оказа, че оригиналните джанти са 6.5х16 ЕТ 50. Резултата от сайта е 

 

Tire will stick out 10 mm farther. Rim will stick out 16 mm farther. Make sure that you have enough room under the fender.

Пак не става, да му се невиди  :angry_jumping:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грижи!!!

 

Аз на Шрекито съм сложил:

7J x 16 ET45

 

205 / 55 / 16 - абсолютно никакви грижи изобщо :) Нищо никога не е опирало. 5мм според мен, изобщо не са ти грижа ;)  100% има доста повече място - поне сантиметър ще ти остане - не мисля, че е до 5мм... ако слагаш по-нестандартни гуми - тогава може и да береш ягоди, да :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, ама тези са ЕТ 40. За 7.0х16 ЕТ 45 (тези, които ти си сложил) резултата е:

Tire will stick out 5 mm farther. Rim will stick out 11 mm farther. Acceptable for most cars

На другата джанта, която е ЕТ 35 сайта ти дава, че излиза 21 мм на вън. Сложена на колата изглеждаше много излязла! Просто ще трябва да накарам шефа на сервиза да ми дръпне 4 джанти и да видим как ще застане, или да ми търси други варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествай, все пак това са 5мм... при Шрекито има дооооста място навсякъде!  В калкулатора, обаче има и други размери за точна настройка, които аз не знам къде да намеря...

 

Specify your parameters:

Fender clearance
Suspension clearance
Wheelwells clearance
 
Тези неща не знам къде може да ги види човек и да каже моите не са 50мм, както ми ги подава калкулатора, ами са хх милиметра... и т.н. :) Тогава съобщението ще е тотално друго :)
 
Може би там дават някои най-общи, усреднени и т.н. - не ги знам тези по колко са...
 
Поздрави
 
ПП: Но щом казваш за 35, че е прекалено навън - значи 40 ще бъде горе-долу малко по-добре... 45 стои страхотно, просто :) 50 си го представям като за каручка...
Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази нощ на една приятелка са се опитали да открадна винетка, кретените не са успели, но са и счупили стъклото :ranting:  , това се случва на пряка на Шипченски проход до търговския център.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тествай, все пак това са 5мм... при Шрекито има дооооста място навсякъде!  В калкулатора, обаче има и други размери за точна настройка, които аз не знам къде да намеря...

 

.........

 
ПП: Но щом казваш за 35, че е прекалено навън - значи 40 ще бъде горе-долу малко по-добре... 45 стои страхотно, просто :) 50 си го представям като за каручка...

 

Може и да стане - на трета страница от темата за Шреки има много снимки и седят съвсем прилично (на тринайстата снимка на страницата ако волана беше прав - цена нямаше да има, ама айде...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, кой ти снима кола с прави джанти, бре! Ако е отстрани - да...  И само попитай, ти не знаеш колко тона снимки имам...

 

ЗаповЕдай:

20140524_122724.jpg

 

20150602_091908.jpg

 

20150602_091922.jpg

 

Това пък е със 15-ките на ЕТ47 и 6.5J - дали не беше 6J???:

20130608_102542.jpg

 

Поздрави

 

 

ПП: И да пусна още една ламБа: калника по веждите отвън изобщо-изобщо не се цапа! Тоест, не стърчат навън и не пръскат "свинската" :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Заби ми клапата която обръща топло и студено. Проблема е в клапата/жилото което влиза в нея. Къде да отида да го оправят читаво? Предполагам, че ще трябва поне част от таблото да се свали. Не искам този който го сваля после да го сложи така, че и от вятъра да скърца. Дайте акъл =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много работа е това да се сваля таблото, Стефан ми е казвал.

И не е за без пари ....

Чак пък да не скърца ......!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елбатрон "изглеждат" ОК. Ще се доверя на препоръката ти, Здравко. Благодаря!

 

legaltk, парите не знам колко са, но ако е като хората, ще ги дам с кеф. А филма със скърцането е според майстора доколкото знам. За това издирвам читав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че не може да стане като заводската сглобка дори и да я върнеш на чехите да ти я оправят.

Наистина ти желая успех!

Елбатрон са добър избор и според мен.

Просто си е голяма играчка.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елбатрон "изглеждат" ОК. Ще се доверя на препоръката ти, Здравко. Благодаря!

 

legaltk, парите не знам колко са, но ако е като хората, ще ги дам с кеф. А филма със скърцането е според майстора доколкото знам. За това издирвам читав :)

Преди точно два месеца ми сменяха радиаторчето на парното.

Преди месец ни налазиха екстремно ниски температури,човек,наистина се радвах на похарчените пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже нещо за този лог?  Колата е 1.9 тди агр. Имаше грешка mass air flow sensor (g70) и колата от време на време предърпваше.

А, това е лога на 10-ти канал. За пръв път сам си правя лог, и май трябваше на 8 и 10 канал да пусна за да се видят и оборотите...

 

 

63ee2b59da85821c.jpg

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.