Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Гледах я, няма климатик. Горе долу се иска да има климатик, да е мотора с верига 1.4, да НЕ е комби, да не е била такси, по възможност ако е за 3000лв да е с ГИ, и да е около 2002. Най - накрая решихме, че ако не е Шкода, ще е голф, поне там за по 3 бона е пълно. Има едно поло 2001 зелено, с всичко това за 3200 от софия, но и на двамата тази кола просто някак си не ни допада въобще мен ми седи предницата ок, задницата ми е като хладилник, а и като видях задния капак колко е тънък... при удар това е чао. ;)

 

Всичко е до момент.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах я, няма климатик. Горе долу се иска да има климатик, да е мотора с верига 1.4, да НЕ е комби, да не е била такси, по възможност ако е за 3000лв да е с ГИ, и да е около 2002.

 

Всичко е до момент.

Е то не може и х.я докрая,и душата в рая.

Много изисквания с малък бюджет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ,човек, може. В http://www.carmarket.bgми излязоха обяви на перфектни фабии обяви от 2013 - 2014 и е ясно че може. Както виждаш за малко съм изтървал бежовата фабия чиято обява още седи в мобилето. За малко изтървахме на Психо октавията. Тя просто се продаде за 1 ден, като цена беше много добра сделка. Човека който я взе, го познавам лично от отдавна и поне не ме е яд!  Мен ми се чудиха много хора като си търсих фелицията, даже ми изтриха темата , но аз си намерих фела.

 

Знам че 3000 е нормалната цена за Фабия1 в момента, може и да ти се видя придирчив, но мисля че както написах е въпрос на момент. Не е въпроса да си купиш първата кола, търси се и се намира всичко. Аз даже на предишния собственик на фелицията ми , понеже видях, че е много готин и честен човек, му казах "не бързай, изчакай, ще намериш Rover-a който искаш!" Той избърза и си взе Астра G...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не знам, просто предлагам в предвид зора, пък дай боже да не е някоя фалшива обява

 

шкода фабия

http://olx.bg/ad/shkoda-fabiya-ID5LvGM.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зор няма, зора аз му го давам на човека от време на време. Парите още са в банката, ходихме да гледаме разни коли, иначе от годинка,две му търсим кола, пък аз дърпам да е фабийка. Но обявата няма описание, снимка ... Аз лично гледах olx но обява без снимка за фабия 2004 на 4000км , без снимка според мен е кола за части ударена или не в движение, няма никакво описание. Това не е реална кола.

 

няма смисъл да се ходи на оглед на такива коли, навремето ходих на една фелиция комби нов внос , на оглед, в село Липница, по телефона се уговорихме с човека, че гасне и след 5 минути пали , Сигурен ли си ? Да бе 100 % гаранция! Викам си бобина , ок , разбрах се с човека. Мислех с човека с който отивам да ме води,аз ще съм без номера и документи и ще спираме на почивки.Едва ли не спираме в първия град, купуваме бобина или каквото е нужно и до София - пей сърце - комби ама е моето.... Отиваме в Село Липница и се оказва че фелата е издухала гарнитура, майстори са я правили и не са разбрали какво и е, не пали и има само талон от Италия и нищо друго, никакви документи.

 

Имам и опит с обяви с коли без  снимка и от София, докато отивахме към една фелицийка, човека ми обясняваше как не е перфектна но ще изкара като ламарини поне още 5 години , тя сина му я е бил карал, като я видях ......дожаля ми за колата  добре , че не пойска да запали, че да не се червя пред човека, защо се отказвам от покупката ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от известно време се чудя, дали пасажерската предна седалка, може да се преправи и да бъде с памет.

Ясно, че ще е необходим съответния блок-ключ с четирите бутона, но трябва ли и още нещо, а и изобщо - възможно ли е ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си диря читаво mitsubishi space star- набор 2000-2003 за около 3 бона .

Задължтиелно с  1,3 литЪра мАтор...и то бенДзин! Изискванията са ми   да има работещ климатик,оригинална боя,запазен салон и да нема грам ръждЪ.

И....НЕМА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И....НЕМА!

И в склада нЕма  :jester: 

 

@Боре, то май най-добре да си търсиш направо седалка. Нямам идея, но дали са толкова различни между Октавия и Супърб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Ще пиша другата седмица каква е диагнозата...

Външно дясно каре и кормилни накрайници. Повозихме се, оказа се, че чукането било супер слабо като за каре, тоест в много начален стадии, но го сменихме разбира се. Маншоните са здрави. Само дето не успях да я взема днес, страшно много работа имах и се освободих чак в 19:30 :wacko_1:

 

Обърнаха ми внимание, че съм с оригиналните предни амортисьори - били с оригиналната щампа. 10 години и половина и 270к... знам ли.

Или са сменявани в ЕТ пак с оригинални. Другият път като ходя в ЕТ ще проверя. Като я проверявах при покупката нямам спомен да имаше влизане за амортисьори.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в склада нЕма :jester:

 

@Боре, то май най-добре да си търсиш направо седалка. Нямам идея, но дали са толкова различни между Октавия и Супърб?

Пепи, то проблемът е, че за Сюпърб 2 /поне преди фейса, а мисля че и за него/, не се предлага пасажерска седалка с памет - имат си всички реглажи, но нямат памет /както и моята/...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова питах за О2 ... или О3, друго. Седалката надали е навързана с другите компоненти. Особено дясната. Айде лявата трябва да се навърже с огледала и сие, но дясната ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисълът да има памет за пасажерската седалка?
Аз не намирам, вероятно затова не се предлага...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова питах за О2 ... или О3, друго. Седалката надали е навързана с другите компоненти. Особено дясната. Айде лявата трябва да се навърже с огледала и сие, но дясната ...

Е, то ако знаех, нямаше да питам ;)

Но пък, ти ме замисли относно огледала и прочие...

Ако някой умник има инфо и знае, моля да сподели !

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисълът да има памет за пасажерската седалка?

Аз не намирам, вероятно затова не се предлага...

А, има. Ако карате ти и жена ти и се сменяте ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Супърб, а също и на Октавия няма смисъл.

И на двете ми коли за общо 8 години употреба никога не е размествана пасажерската седалка.

Но дори и да се наложи в накакви много редки ситуации, няма смисъл да е електрическа, да не говорим за памет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисълът да има памет за пасажерската седалка?

Аз не намирам, вероятно затова не се предлага...

Смисъл има - возиш жената, майка си и т.н., въобще - хора които често /непрекъснато/ возиш.

Всеки мрънка "Кой така е лежал тук, тоя на земята ли седи, що е толкова изправена и прочие...".

А, за предлагането, предлагат всички - БМВ, Мерцедес, Ауди и т.н., но..., не и Шкода !

На сестрата в "5-та", знам че втората памет е моята и това е - няма нужда да си настройвам седалката 10 мин., защото зет ми се е возил преди мен...

Та, полезно си е...

 

П.С. При сестрата, настройките са мъка, защото дори височината и ъгълът на подглавника, а и упората /има си и такава/ за врата, са електрически, а като добавиш чупеща се на 1/2 или 1/3 облегалка, лумбални и други опори, удължение за бедрата, обдухване, надуване и въобще "последният да затвори вратата", един час си играеш, за да се нагласиш...

Зет ми, е 67 кила, а аз - 130, смятай колко ми е удобно с неговите настройки!

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъл има - возиш жената, майка си и т.н., въобще - хора които често /непрекъснато/ возиш.

Всеки мрънка "Кой така е лежал тук, тоя на земята ли седи, що е толкова изправена и прочие...".

 

На такива мрънкачи с много любезен тон обяснявам, че "Седалките на автобуса са по удобни. Искаш ли да те оставя на първата спирка?"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такива мрънкачи с много любезен тон обяснявам, че "Седалките на автобуса са по удобни. Искаш ли да те оставя на първата спирка?"

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега, гроздето било кисело ;) Има си семейства в които двама до трима души непрекъснато се сменят, както зад волана, така и на пасажерското място. Примерно сестра ми и мъжа и. Попътувахме 1200км и караше ту единия, ту другия. Съвсем различно е да пипнеш едно копченце и седалката ти да е нагласена. След 2 часа се сменяте и пак пипваш едно копченце и всичко е по твоему ;)

 

Е, при мен тоя проблем го няма де. От 170к на Мица други са и навъртели под 100км, та полза нулева и да я бях взел като екстра :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, не върви така да им говоря, все пак, това са близки и обичани от мен хора, не са стопаджии...

 

Както и да е, въпросът остава:

 

Възможно ли е, тази седалка да се сдобие с памет, или няма шанс ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ми идва на ум е да търсиш от Ауди дясна седалка и да адаптираш автоматиката.

Напълно те разбирам за мрънкането  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа, откато съм с ел.салон, голяма борба с тези седалки- всеки задължително първо вдига подглавника, после, след издирване на бутоните, сваля облегалката назад и чааак тогава си регулира напред-назад/нагоре/надолу седалката :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни си маншоните. На VAG каретата са много корави и ако не се скъса маншон, трудно ще го счупиш.

 

Аз така отнесох и двете. При влизане в сервиз, някак си бяха успели да ми скъсат маншоните, ама със съвсем малки дупчици. Толкова малки, че се чудя, дали някой не ми го е направил нарочно, ама не ми се влиза в черни размисли. Та изтекла си греста, маншона здрав... и аре 300 и кусур пари за карета.

Вкрайна сметка се оказа при мен, че са сменявани маншоните, обаче някой е решил да си спести греста. Маншона здрав, обаче грес няма никъде. Съответно и от лявата страна е така най-вероятно :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.