Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Новото аватарче на Ивчо с Йетито стои перфе :) Кефи, сила е  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Павка, резултатът след толкова труд на ШКБ, беше че от всеки профил Йети-то изглеждаше брутално, като никоя друга Шкода. Да ти кажа беше 10-15см и по-висока, гледах я и не можех да позная :) , че е моята! Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, ако т'ва Йети беше мое, след като видях снимките с него в този жесток вид... Да си кажа, с тея гуми ще го търкалям и даже бих го понашарил малко с разни елементи! Някой ден, дето се казва, като порасна за оффроуд количка - ще я спретна чудна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, трябваше да го видиш на живо, на феста. Особено когато го нападнаха "полицайките" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, ако т'ва Йети беше мое, след като видях снимките с него в този жесток вид... Да си кажа, с тея гуми ще го търкалям и даже бих го понашарил малко с разни елементи! Някой ден, дето се казва, като порасна за оффроуд количка - ще я спретна чудна :)

 

Тези бяха за кал и сняг. Много "рошава" шарка и са само за извън пътя иначе свършват много бързо, свирят, шумни са и вдигат разхода. Но на офроуд е друго, с тях си силен :) . Не я ползвам за хард офроуд иначе да я мисля, там където(и когато/съобразявам се все пак) ходя и с нормални се оправям иначе за визията си прав - уникална беше! Отзад погледната има линия на сериозна машина - късо междуосие, височина и изнесени до край и настрани гуми за преодоляване на остри наклони. А и си е ръбата, почти квадратна - както изглеждат проходимите машини. Разчупихме стереотипа за Шкода на този Фест, радвам се че ти е харесала колата. Поздрави!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако имате работа из Лагера внимавайте къде паркирате, тук някаква нравствена полиция се е активизирала и на лошо режат гумите или чупят части на колата :BangHead:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2год има гражданско НПО - Лагера! Лепяха лепенки, после викаха Столичен инспекторат, след това като че ли почнаха да режат гуми и да драскат коли. Ако изключим повредата на имущество са прави хората. От тих и спокоен квартал, в момента заради СГС - бившото ГУСВ, няма предвижване, особенно с детска количка!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм по нагоре от съда, но това са редовни акции. Преди режеха гумите на всичко що не е със софийска регистрация, днес видях поредната кола на ул. Добрич със срязани гуми,а на едно момче до офиса са му счупили задния фар.

В цяла София не можеш да се предвижваш с детска количка, а покрай парковете събота и неделя не можеш да слезеш от тротоара  :ranting:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия с лепенките, снимките и повредите са интересни индивиди. Хем призовават за спазване на закона, хем обаче се борят с нарушителите, ама противозаконно. В общи линии - хора без работа.

Вчера попаднах на някакво приложение в нета, в което приложение се качват снимки на нарушители. Направих си труда да го разгледам. Освен, че не е редно и законно да снимаш някой, без негово знание или с изричното му несъгласие, на по-голямата част от снимките дори няма факти за извършено нарушение. Качват една снимка на един автомобил, а отдолу пише "Преди малко мина на червено". Абе както казах, интересни индивиди...Намирам за по-добре да си вложат времето в ефективно протести пред КАТ и да ги продължат, докато последните не започнат да си вършат работата. Така или иначе там е разковничето на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия с лепенките, снимките и повредите са интересни индивиди. Хем призовават за спазване на закона, хем обаче се борят с нарушителите, ама противозаконно. В общи линии - хора без работа.

Вчера попаднах на някакво приложение в нета, в което приложение се качват снимки на нарушители. Направих си труда да го разгледам. Освен, че не е редно и законно да снимаш някой, без негово знание или с изричното му несъгласие, на по-голямата част от снимките дори няма факти за извършено нарушение. Качват една снимка на един автомобил, а отдолу пише "Преди малко мина на червено". Абе както казах, интересни индивиди...Намирам за по-добре да си вложат времето в ефективно протести пред КАТ и да ги продължат, докато последните не започнат да си вършат работата. Така или иначе там е разковничето на проблема.

 

Приложението, да не би да е "Гражданите" - следях го по едно време, ей така от интерес, но осъзнах, че 99% от публикуващите са жени (майки с колички) и нямат друга работа освен да пишат "този е спрял зле" / "този кара лудо"- въпреки, че няма къде да спре, няма какво да направи с колата, а пред и зад него има редичка от коли, които не са заснети - или са заснети 5 коли и на 5те им се виждат номерата, но пише номерът само на един "спрял зле". :) Всяко стъпване, дори и на не повече от 5см на бордюра, беше заснето, публикувано и под него написано "наглец, спрял на тротоара" - тогава изтрих приложението и разбрах, че овчото съзнание не ми е интересно :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пРИложението - същото.

пОложението в него което си написал - отново същото.

 

Почвам да стигам до извода, че в днешно време майчинството съсипва жените...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квартала е голям и за наша радост има много майки с колички. Проблем им е придвижването по тротоара, неправилното пркиране на кръстовища и тн. Разбирам ги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако бутате детска количка, или водите малко дете ще ги разберете "изкукалите" майки

а когато властите бездейстсват се почва със саморазправата, паркирайте си по правилата и не вярвам да имате проблеми заради регистрацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Точно днес мисля да пиша в раздел "Правна консултация" по подобен за мен парадоксален казус. Въпроса е , че в България хората само се оплакват, властите "наказват"(глобяват) и никои не излиза с предложения/решения.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квартала е голям и за наша радост има много майки с колички. Проблем им е придвижването по тротоара, неправилното пркиране на кръстовища и тн. Разбирам ги!

 

Колега, това, че има много майки с колички наистина е радостно! И аз също ги разбирам! И аз ако трябва да си търкалям детето, а няма къде, ами и на мен ще ми е кофти. Правилния начин обаче е да се звъни в КАТ. От първия път като не стане, да се звънне втори, трети и стотен. В противен случай, в момента опираме до това, кой носи нож да среже гумата на "лошия", а след някоя друга година може да опрем до това, кой стреля по-добре. Саморазправата си е саморазправа, без значение от степента й. Просто не е правилно да трошиш нечия кола, защото ти пречи, нито па да лепиш по нея каквото и да е, както и да я снимаш. Това, че има кофти хора (защото за да спреш тъпо не е въпрос на шофиране, а на това какъв човек си) е факт. Аз лично в шофьорския си стаж нямам нито един случай, в който да съм спрял така,че да преча на някой. Разликата е в минута-две повече въртене. Важи и за центровете на градовете и за паркингите на моловете, и аз тия на големите супермаркети. Аз просто не смятам, че трябва да си осигуря комфорт (да спестя 1 минута повече въртене), като чрез това пестене да отнема от нечий друг. Но това съм аз. За съжаление повечето хора не са така...То същото важи за всяко нещо, не само за паркирането и шофирането.

 

ако бутате детска количка, или водите малко дете ще ги разберете "изкукалите" майки

а когато властите бездейстсват се почва със саморазправата, паркирайте си по правилата и не вярвам да имате проблеми заради регистрацията

Повтарям, разбирам ги и без да съм майка. По тази логика обаче, като хвана някоя майка да ми пука гумите, значи ли, че тъй като властите са я оставили да се саморазправя и бездействат, трябва да му хвърля един бой? Или го караме на морален съд. Не е правилно да се бори злото със зло, както и беззаконието чрез нарушаване на закона.

 

п.с. - Нещо мноу се разписАх на екзистенциални теми... =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да те разбере простия човек, трябва да действаш радикално, не може да го учиш на елементарните неща, след като е взел книжка, има основно образование поне, пълнолетен и вменяем. Все ще смогне да си купи гуми ;) и после цял живот няма да си помисли да спре пречейки на другите хора! Макат да имам СЪВ и да мога да го кача там където винаги ще е свободно, не си позволявам да спра и на 5м от кръстовище, камо ли да запушва бордюра...! И то без да са ми пукали гуми. Ти от какво се притесняваш? Да не ти спукат гумите ли? Много малко вероятно е ако спираш културно!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да те разбере простия човек, трябва да действаш радикално, не може да го учиш на елементарните неща, след като е взел книжка, има основно образование поне, пълнолетен и вменяем. и после цял живот няма да си помисли да спре пречейки на другите хора!

 

Иво, не съди по себе си! Уви, на светлинни години си от истината в горния цитат. Точно подчертаната дума е разковничето в случая - това, че е взел книжка, абсолютно не означава, че е вменяем - най-прясна справка - таксиджията от Надежда, дето удари 6 коли в Люлин оня ден. И от тоталната му невменяемост логично следва заключението, че пукайки му гумите, не само няма да му направиш впечатление на такъв човек, но той даже ще започне да спира САМО И ЕДИНСТВЕНО в нарушение, за отмъщение и напук - и белким попадне на някой съвестен гражданин, който му направи забележка или нещо такова, върху когото да си излее невменяемостта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето хора, които налагат тротоарното право преди това са пробвали през институциите. Обаче институциите, ако въобще се задействат са тромави и неефективни. Ще звъннеш на КАТ??? Че то за катастрофа ги чакаш 2 часа, знаеш ли кога ще дойдат, защото някой е блокирал тротоара??? Точно никога.

 

Столичен инспекторат??? Че то на общината едни паметници на трупчета от паркингите им трябваше 25 години звънене по телефони, да почнат да ги отстраняват. Бързи и ефективни са - спор няма.

 

Ако евентуално на някой вземат та му напишат акт, то той почти сигурно пада юридически. Който не е пробвал, той не е успял.

 

Хората искат ефективна и бърза справедливост. Институциите явно не могат да им я дадат. Хората почват да налагат справедливост както те намерят за добре... просто е.

 

Нарушаването на правилата в БГ е толкова повсеместно, че трябва половината граждани на държавата да станат полицаи та да озаптят останалата част. И точно това се случва. Като в Дивия запад - това си е съвсем естествена реакция. Т.е. и да ви е чудно и да не ви е чудно ... и да го одобрявате и да не го одобрявате - тези процеси са следствие, а не първопричина. И всеки лекар ще ви каже, че лекуването на симптомите е отбиване на номера.

 

Ей сега гледам - акция тъмни стъкла. Акция - шумни коли??? WTF??? Кой *** въведе модата да се обявавят акции??? В закона за движение по пътищата записано ли е, че контрола и рестрикциите са кампаниини? Ами като някой ми гърми редовно пред блока с продънено гърне посред нощ, просто един ден и кротък човек като мен, вземе та изпусне едно паве на предния му джам.

 

И за да не ме разберете погрешно - не одобряван уличното право. Просто казвам, че то е абсолютно закономерно случващо се. И това дали го одобряваме няма да го ограничи. Аз не съм светец. Не мога да кажа, че не съм спирал неправилно. Нещо повече, повреждали са ми колата след такова спиране. Ами изпсувах и вече не спирам там. Колкото и да не ни се иска да го признаем - уличното право е проработило по-ефективно от държавното право...

 

Общество с остра криза на ценностите. Такова чудо обитаваме.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето хора, които налагат тротоарното право преди това са пробвали през институциите. Обаче институциите, ако въобще се задействат са тромави и неефективни. Ще звъннеш на КАТ??? Че то за катастрофа ги чакаш 2 часа, знаеш ли кога ще дойдат, защото някой е блокирал тротоара??? Точно никога.

 

Столичен инспекторат??? Че то на общината едни паметници на трупчета от паркингите им трябваше 25 години звънене по телефони, да почнат да ги отстраняват. Бързи и ефективни са - спор няма.

 

Ако евентуално на някой вземат та му напишат акт, то той почти сигурно пада юридически. Който не е пробвал, той не е успял.

 

Хората искат ефективна и бърза справедливост. Институциите явно не могат да им я дадат. Хората почват да налагат справедливост както те намерят за добре... просто е.

 

Нарушаването на правилата в БГ е толкова повсеместно, че трябва половината граждани на държавата да станат полицаи та да озаптят останалата част. И точно това се случва. Като в Дивия запад - това си е съвсем естествена реакция. Т.е. и да ви е чудно и да не ви е чудно ... и да го одобрявате и да не го одобрявате - тези процеси са следствие, а не първопричина. И всеки лекар ще ви каже, че лекуването на симптомите е отбиване на номера.

 

Ей сега гледам - акция тъмни стъкла. Акция - шумни коли??? WTF??? Кой *** въведе модата да се обявавят акции??? В закона за движение по пътищата записано ли е, че контрола и рестрикциите са кампаниини? Ами като някой ми гърми редовно пред блока с продънено гърне посред нощ, просто един ден и кротък човек като мен, вземе та изпусне едно паве на предния му джам.

 

И за да не ме разберете погрешно - не одобряван уличното право. Просто казвам, че то е абсолютно закономерно случващо се. И това дали го одобряваме няма да го ограничи. Аз не съм светец. Не мога да кажа, че не съм спирал неправилно. Нещо повече, повреждали са ми колата след такова спиране. Ами изпсувах и вече не спирам там. Колкото и да не ни се иска да го признаем - уличното право е проработило по-ефективно от държавното право...

 

Общество с остра криза на ценностите. Такова чудо обитаваме.

С две ръце подкрепям! От както започна темата ми се върти в главата едно такова мнение, но Цецо го е описал все едно ми е прочел неорганизираните мисли и ги е подредил.  :hi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето хора, които налагат тротоарното право преди това са пробвали през институциите. Обаче институциите, ако въобще се задействат са тромави и неефективни. Ще звъннеш на КАТ??? Че то за катастрофа ги чакаш 2 часа, знаеш ли кога ще дойдат, защото някой е блокирал тротоара??? Точно никога.

 

Столичен инспекторат??? Че то на общината едни паметници на трупчета от паркингите им трябваше 25 години звънене по телефони, да почнат да ги отстраняват. Бързи и ефективни са - спор няма.

 

Ако евентуално на някой вземат та му напишат акт, то той почти сигурно пада юридически. Който не е пробвал, той не е успял.

 

Хората искат ефективна и бърза справедливост. Институциите явно не могат да им я дадат. Хората почват да налагат справедливост както те намерят за добре... просто е.

 

Нарушаването на правилата в БГ е толкова повсеместно, че трябва половината граждани на държавата да станат полицаи та да озаптят останалата част. И точно това се случва. Като в Дивия запад - това си е съвсем естествена реакция. Т.е. и да ви е чудно и да не ви е чудно ... и да го одобрявате и да не го одобрявате - тези процеси са следствие, а не първопричина. И всеки лекар ще ви каже, че лекуването на симптомите е отбиване на номера.

 

Ей сега гледам - акция тъмни стъкла. Акция - шумни коли??? WTF??? Кой *** въведе модата да се обявавят акции??? В закона за движение по пътищата записано ли е, че контрола и рестрикциите са кампаниини? Ами като някой ми гърми редовно пред блока с продънено гърне посред нощ, просто един ден и кротък човек като мен, вземе та изпусне едно паве на предния му джам.

 

И за да не ме разберете погрешно - не одобряван уличното право. Просто казвам, че то е абсолютно закономерно случващо се. И това дали го одобряваме няма да го ограничи. Аз не съм светец. Не мога да кажа, че не съм спирал неправилно. Нещо повече, повреждали са ми колата след такова спиране. Ами изпсувах и вече не спирам там. Колкото и да не ни се иска да го признаем - уличното право е проработило по-ефективно от държавното право...

 

Общество с остра криза на ценностите. Такова чудо обитаваме.

 

Присъединявам се към Ицо - точно така е, както го е описал Цецо. Тъжната реалност. :hi:

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко, което казва Цецо75 е абсолютно вярно и съм съгласен с него

 

но има и такива вандалчета, които пак са следствие на гореописаното http://www.dnes.bg/stranata/2016/04/07/hlapeta-pukat-gumi-sreshtu-20-leva.298577

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е с това ли трябва да мирясаме? С констатация, че има проблем? Ами дайте да видим как да го решим. Като за начало може да пробваме да сме по читави хора...

Той, че колегата е прав е прав, спор няма. Нещата за които говорим са следствия, а не основния проблем. Само не се залъгвайте, че тук всички са цвете за мирисане. Поне няколко пъти съм виждал Шкоди с клубни стикери, които правят тъпотии по пътищата...

 

Една история с въпрос накрая:

 

Преди години, един колега спира някъде в Красно Село, около някакъв блок за да си свърши работа за около 20-30 минути. Връща се при колата си и установява, че е умишлено надрана и с две спукани гуми. Нерви, пари и прочие, решава си проблема. Започва да минава всеки ден от там и установява, че в продължение на над 6-7 дни, на това парко място спира един и същи автомобил. Връща се една вечер и всички стъкла на сол.

Кой е прав в тая ситуация? Глупака, който е решил, че мястото му е бащияния или колегата който си е "върнал"? И кой спечели от целия тоя цирк?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.