Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

точно заради това, нека всички да започнат да гледат себе си, и да паркират по правилата. Места за паркиране винаги се намират, дори и да се наложи да пообиколиш 5 минути и да спреш на 100-200 метра от входа.

 

В твоя случай никой не е прав. Но и двамата вече имат едно на ум. Аз подобен проблем реших с 3 сигнала до общината и паркинги и гаражи, един бастун си пазеше с всякакви средства (вкл и отверка в гумите) мястото за обслужване на заведението, в което храна консумираха и хора от общината. След няколко сигнала, вече мястото е свободно за паркиране по всяко време от всеки (стига да си плати синята зона).

 

Ще ти разкажа и един друг случай, който е смешен, ама съвсем реален. Приятел взима чисто нова кола, паркира я около блока. На следващият ден я намира цялата надрана от всички страни с нещо като Z. Полудява, събира авери и почват да обикалят и разпитват из квартала. Не спи цяла седмица и дебне кой спира на мястото. За късмет все различни коли. накрая му тегли една майна и го преживява. Колата с малко нерви е оправена от застрахователя. Месец два по-късно, в непринуден разговор, синът му си говори с майка си, и споделя как колата на Зоро била най-страхотната и бърза, как той много искал да имат колата на Зоро и .. от дума на дума Z-овете по вратите и калниците започват да си идват на място. Та така, вечерта на ракийка и салатка, малкия разказал цялата история и всички първо плакали, после се смели. Ама представи си ако беше попадал първите 6 дни все на една и съща кола ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е нерешим, не се заблуждавайте. Поне в София е нерешим. Всъщност решим е - ако се въведе военно положение и се забрани употребата на лични автомобили.

 

Тоя град просто е неспособен да понесе броя на МПС-тата, които го обитават. Харесва или не - това е положението. Не е прав колегата, който казва, че място винаги се намира. Да намира се, ама това е само защото поне 50% от автомобилите са паркирани априори в нарушение - кой в градинка, кой на тротоар, кой на кръстовище. Ако всички трябва да спрат по правилата, даже и в крайните квартали ще е невъзможно - За справка един умерено застроен квартал като Люлин е ад паркирането вечер и то при положение, че 90% от колите са на нерегламентирани паркинги, т.е. зелени площи, на които от 20 години не никне трева по разбиратеми причини.

 

Ако се намери кмет с топки да почне масово да санкционира, половината софианци и пребиваващи ще трябва да се откажат от личните си автомобили или да плащат дебело за паркиране. Което е нелошо решение в крайна сметка, аз бих го адмирирал,  ама съм сигурен, че такъв кмет не би се задържал на поста и 1 седмица, защото масата от Ганьовци не е на мойто мнение. И така стигаме до затворен кръг, защото основната функция на кмета е да изпълнява желанията на Ганьовците... пустата му демокрация така работи.

 

Ето защо аз тайничко и вътрешно в себе си бях щастлив когато горивата бяха скъпи.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни се застоях на една бензиностанция (един приятел работи там) а отсреща на друга бензиностанция скрита патрулка с камера.... извадили знака всичко както си трябва. Ограничението е 50 и всички горе долу го спазваха. По - едно време си заминаха и след 15-20 минути пак се връщат, но този път БЕЗ знака ииии..... яко бой.... всички хвърчат, а кат си трупат снимчици.... колко са долни!

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се прави със снимков материал и после в пресата... И аз го знам тоя номер, но не съм стигнал да имам време да наснимам как умишлени нарушители(КАТ) снимат нарушители(неволни) коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какъв знак става дума? Пътен ли?

142217059489543.jpg

 

Слагат го на пътя и се скриват да снимат. Явно малко са им дошли снимките и са ги накарали да се върнат без знака....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В промените на Закона за движение по пътищата е предвидено отпадане на текста касаещ задължителното обозначаване на камерите. Ако го приемат, ще почне сеч, но пък от друга страна това е добре, защото българинът разбира само от бъркане в джоба. Пък и със снимките намалява корупцията при катаджиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и така и така. аз съм за глобите за скорост, но също така смятам, че 90 процента от ограниченията на скоростта в България трябва да се ревизират, а не да висят някакви изгнили табели от 76та на които пише скорости 30-40, които могат да се достигнат с велосипед. пътищата трябва да се вкарат в прилично състояние, да се изчистят шубраците около завоите и така точно за една година ще има "видими резултати". в момента КАТ не функционира изобщо, това е една отвратителна огранизация, която съществува за да получава рушвети, бакшиши и почерпки, а полезните им функции са сведени до минимум (да не кажа че направо пречат)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че след време ще стане, както с малките рекламни знакчета за радар. Ще ги оставят за постоянно новите знаци и щеш не щеш, ще намаляш. В нашия край има на 2 места на които си седят а засичащи няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/27305-testvash-bmw-5-series-poluchavash-skoda-superb/:D

 

PS имали опция да виждам пълния панел за ново мнение с емоутки и другите неща от мобилен браузър на пълна версия на форума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS имали опция да виждам пълния панел за ново мнение с емоутки и другите неща от мобилен браузър на пълна версия на форума?

Това зависи от браузъра, който ползваш. Ползвам Opera и по-рядко Dolphin, и двата под Android. В пълната версия на форума ми показват всичко, включително опцията за прикачване на файлове, но без иконките.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това зависи от браузъра, който ползваш. Ползвам Opera и по-рядко Dolphin, и двата под Android. В пълната версия на форума ми показват всичко, включително опцията за прикачване на файлове, но без иконките.

 

И аз съм с андроидска опера, виждам го както през PC браузър, но при писането на пост го нямам редактора.

Да не трябва да активирам още нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На андроид го няма, да. Отдавна беше писано...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с андроидска опера, виждам го както през PC браузър, но при писането на пост го нямам редактора.

Да не трябва да активирам още нещо?

Редактора и иконките няма как да ги имаш. Толкова си могат мобилните телефони към момента, не е въпрос на активиране на нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от Волво Клуб България ми напълниха душата, по повод 89 годишнината на марката. Шествие от около 30-40 коли със знаменца придружени от патрулка.Направи ми впечатление, че всички ги пускаха, дори и аз, а си бях с предимство и покарах доста зад тях и колоната им не се разцепи. Бяха като крале на пътя. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един пост от фейсбук който виждам днес, но явно е от поне седмица:

 

"Днес е намерен този номер в кв. Лозенец, разпространете за да не дава човека пари за нов smile emoticon Разбрахме, че е от Skoda Fabia, сега остана да си намери и собственика "

 

12963406_10207406245327785_1083039134462

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В духа на горния пост. За издаване на нов малък талон, ходи ли се с колата за сверка или не?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един пост от фейсбук който виждам днес, но явно е от поне седмица:

 

"Днес е намерен този номер в кв. Лозенец, разпространете за да не дава човека пари за нов smile emoticon Разбрахме, че е от Skoda Fabia, сега остана да си намери и собственика "

 

12963406_10207406245327785_1083039134462

 

Според VIN - a който ми дава сайта на гаранционния фонд     VF33C8HZB83356303 това е номер от пежо 307 от 2003 или 2004год. Aко са го видяли да пада от Шкода Фабия, то тя най - вероятно е била крадена ;)

 

 

Днес от Волво Клуб България ми напълниха душата, по повод 89 годишнината на марката. Шествие от около 30-40 коли със знаменца придружени от патрулка.Направи ми впечатление, че всички ги пускаха, дори и аз, а си бях с предимство и покарах доста зад тях и колоната им не се разцепи. Бяха като крале на пътя. :D

 Ние така бяхме на бала, ама без патрулка. Запушихме улицата на класната и никой не посмя да каже нищо :D Бяхме като босове от мафията 18 човека с Мерцедеси и Аудита и една 120ка с блокирали спирачни апарати :P

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В духа на горния пост. За издаване на нов малък талон, ходи ли се с колата за сверка или не?

Не се ходи с колата,но се преиздават и двата Редактирано от Andro73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2год има гражданско НПО - Лагера! Лепяха лепенки, после викаха Столичен инспекторат, след това като че ли почнаха да режат гуми и да драскат коли. Ако изключим повредата на имущество са прави хората. От тих и спокоен квартал, в момента заради СГС - бившото ГУСВ, няма предвижване, особенно с детска количка!

Ивчо, там се помещава Софийски районен съд. СГС се намира само в съдебната палата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги намерих вчера всичките под дивана. Нямаш си представа какъв кеф изпитах!

И аз имах подобен случай - три години не знаех къде е големия талон на Тойотата, докато накрая се оказа, че си е в предишния собственик. А за нов голям определено се ходи с колата. Даже преди да го намеря се опитах да мина през КАТ с колата за нов и един милиционер ме върна, че според него за нов голям талон не се ходело с колата. Спести ми едни пари по тоя начин, защото талона си намери 2 седмици по-късно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.