Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

...Мислил съм за смяна, но при оригиналните лявата и дясната са тотално различни. Не искам алтернативни, определено съм доволен от оригиналните и ще са те. Въпроса е, че съм съгласен да дам 30-40лв за шофьорската (като другите са наистина перфектни) , от колкото 65 за всички и останалите просто да ги хвърля :(. То парите които спестя едва ли ще ги изпия пак ще идат за нещо за колата  :fiu: 
Лятото ще го изкарам със завещаните ми мокетени , пък на есен ще направя разходка до ЕТ и ако няма на бройка ще е цял комплект. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , прощавай , че ще се обадя , но стелките не са ли просто гума , която газим на всяко влизане в колата , какво значение има какви ще са ?

Вчера си взех комплект за Фабия 3 от т.н. алтернативни и да ти кажа - пасват си перфектно , че даже са по-дълги т.е. пазят по-голяма част от мокета и се закопчават на оригиналните места.

За мен лично е по-важно частите по колата да са оригинални , а аксесоарите са без значение , но това е мое мнение.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Защо да не се обаждаш ;) мисля , че всеки има право на мнение и за това е и форума. Дори да не помогнеш на мен, може да помогнеш на следващия който ще го види. За предната си кола смених 2 алтернативни стелки , третите вее бяха супер. Като теглих чертата излязоха по-скъпо от оригиналните. Тук поне съм видял оригиналните за О2 и ми харесва това, че са като "легенчета" - леко надигнати по ръба. Зимата когато носиш тонове сняг с обувките при разтопяването водата си остава там. За гумата не мога да твърдя, че алтернативните задължително са по-лоши - виждал съм алтернативни стелки за багажник с по-добра гума от оригиналните.    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докторе, 90% от алтернативите, са зле изработени и миришат на нещо умряло, незнайно как, къде и кога. В най-добрия случай, на "Химко - Враца".

От останалите 10% има и доста добри, но цените им приближават тези на оргиналдъ-то.

Споделям мнението на Петко, аз съм се возил на същото конче ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм късмелия да вляза в 10 -те процента :tongue_1:

 

Или не ти правят впечатление миризмите на умряло и на Химко Враца :crazy: :tongue_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на улицата един човечец така се беше зазяпал в предницата на моята кола, че не видя една кашпа, спъна се в нея и се размаза най-страшно на тротоара. Явно беше фен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Днес на улицата един човечец така се беше зазяпал в предницата на моята кола, че не видя една кашпа, спъна се в нея и се размаза най-страшно на тротоара. Явно беше фен![/quote

 

 

Ами тя така действа...

Редактирано от ivanstoyanovvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 снимчици от църквата на Бул. България. Шкодички не забелязах, но имаше две клубни БМВ-та ;) Христос Воскресе!

IMG_20160501_001118.jpg

IMG_20160501_001128.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на АМ Хемус след последния тунел в посока София джип Чероки изсипа две буци суха кал на платното при скорост около 120 км. ... познайте кой беше зад него и нямаше измъкване (в ляво мантинела , в дясно коли) и дистанцията от около 10-15 м. не помогна ... май по колата няма щети :heat: 

За какво ходят тия хора на автомивка като не мият там където се събира кал :fool:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С номерът му звъниш на КАТ! Глобяват за това и сигурно ще го чакат при София за това.

В България??? Верно???

 

Ха, дано! Ама, надали... “Не ме ли хванат на място - глоба-грънци.“

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години звънях за един "състезател" и 5 км по-късно го видях спрян от патрулка. Дали случайност или заради обаждането не знам, но е факт. Между другото точно това е гражданското общество - виждаш нередност и я съобщаваш, а органите на реда се очаква да реагират адекватно. За съжаления рядко виждам и първото и второто. 

 

@Иво, на КАТ не е добре, 112 е телефона на който да се звъни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, моят скромен опит показва, че системата работи.

Преди две години, се обадих в Пътна полиция, защото пред очите ми, една дама маневрирайки, отнесе предната броня на паркирания автомобил на мой приятел.

Резултатът - 6 месеца без СУМПС и 400 лева НП на база на АУАН, написан "служебно" защото е напуснала мястото на ПТП и прочие.

Отделно, мой познат "го отнесе" по аналогичен начин, защото беше забърсал един знак със собствения му бус, макар и едвам-едвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз явно съм си българин ... пратих поздрави на цялата му/и рода от ж.пол , намерих си една дупка в дясна колона и на Жерково спрях при тировете да пуша един фас :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на АМ Хемус след последния тунел в посока София джип Чероки изсипа две буци суха кал на платното при скорост около 120 км. ... познайте кой беше зад него и нямаше измъкване (в ляво мантинела , в дясно коли) и дистанцията от около 10-15 м. не помогна ... май по колата няма щети :heat:

За какво ходят тия хора на автомивка като не мият там където се събира кал :fool:

 

Колега, това ли беше най-страшното нещо което видя днес по Хемус? Защото аз тотално загубих вяра в човечеството. От Варна до София се натъкнах на поне 3ма екстремно опасни индивида. Ума не ми побира къде им е чувството за самосъхранение, нито пък акъла?! Първия беше малко след Варна. Излиза с Рендето от ОМВ, магистрала празна (учудващо), аз го настигам със скорост над 180кмч. О чудо, човека решава, че ускорителната и дясната лента са за балъци и се мята директно в лявата, ама без никакъв знак, че е възможно да се случи. Малко след В.Търново се засякох с един левент с Митсубиши Аутлендър. Карах близо 100 км. за него, като това, че през цялото време бях зад него е разковничето в тъпата му постъпка. Пича над четири пъти тръгна да изпреварва, когато беше ПОВЕЧЕ от очевидно, че и с Авентадор да е, няма как да се прибере на време. След което натискаше хората в колоната за да му направят място да се прибере. След всичките глупости, които направи, все така се движеше на 20 сек. пред мен, при положение, че аз нито бързах, нито изпреварвах рисково. Искаше ми се да спра и да го питам, аджеба, по-бързо ли стигна? Номер три счупи тъпомера. От Български извор нататък движението вече стана мега-тегаво. Нашия човек ме настига на Хемус. В лявата пълна летна всички се движим със 100-110-120 кмч., в дясната летна също пълно, хората пъплят с 90-100 кмч. Русенския Хондаджия решава, че няма как да се съобрази с шибания трафик и всички наоколо и започва да криволичи по платната, включително и аварийното. Над 10 пъти се размина с тегава катастрофа, като и този глупак не стигна преди мен, макар и да карах със скоростта на всички около себе си.

Не разбирам, що за кухи лейки са това?! Не се бях прибирал в последен ден от дълги празници от години. Едната от причините е за да не карам в трафик и за да избегна подобни тръпки. Имам чувството обаче, че от ден на ден, хората се държат по и по-неадекватно по пътищата. Не знам какво се случва?!

От Варна до София видях точно 3 патрула на КАТ, един от които беше на Хемус, само за да спира камионите. Минах през цялата държава и макар левентите от КАТ да обясняваха, как щяло да има засилено полицейско присъствие, аз такова не видях. Ще взема да емигрирам на края. Баси идиотията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идиоти. Аз така на един с ауди 80 му се вързах на простотията преди около седмица. Карам си в града в лява лента онзи ми святка да се прибера в дясна, аз обаче не се прибирам и си пъпля... и започва да ми криволичи зад мен в лява и дясна, застанах посредата и му набих 3 пъти рязко спирачка и веднага се прибрах в дясната и го пуснах да ме изпревари. Това, което ме вбеси окончателно беше вдигнатия му среден пръст през шибедаха, като мина пред мен. Възползвах се от това, че имаше легнал полицай малко след това и спрях пред него и слязох. Той само ми каза ''сега какво ще стане'', като видях на задната седалка двете деца и се отказах да правя панаири. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път ме засипват с пръст , въпреки че не и е сезона ... инак идиоти колкото щеш , аз вече спрях да ги броя :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, при каране в кал често се случва да се провлачиш по корем и задната броня да се напълни с кал отдолу, представи си да загребва калта с извивката към предницата. Няма как да го изчистиш на автомивка и пада като засъхне и друсне. Случвало ми се е и на мен... За това има лаково покритие - да пази боята и в краен случай каско или гражданска. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се прибирам след празници и почивни дни правя нещо елементарно - пътувам в късните часове. Така избягвам всякакви идиоти, колони от автомобили и тегаво влизане в града ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или много късно или много рано. Като много късно значи към 18:00h от Варна към София, т.е. целта е около 23:00-23:30h да съм на входа на София. Точно народа се е поприбрал.

 

А относно кретенията - вчера се разходих до Мальовица. На връщане, веднага след Самоков, на правата, ме задмина един ситроен C5. Много му беше зор да ме прескочи. Аз си поддържах 110 по километраж и го оставих. Е, дойдоха завоите и ... само след 5мин му бях зад гърба. То не бяха рискови изпреварвания с почти нулева видимост, то не бяха спирачки в завоите, то не беше форсировка на правите и ... на светофара на Горубляне бях пред него. А аз си карах кротко на 6та ;) Не се случи да сме един до друг на светофара да го питам за какво му беше цялото това бързане и рискуване с жената и детето, като накрая пак е зад мен. Ама на ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа и при мен днес... Един със субару аутбек много искаше да му размажа тиквата празна на паважа!!! Лепи ми се отзад, не вижда че съм със 140км/ч и изпреварвам, вдясно няма място, а отпред пред мен се мъчи едно грейтуолче от най-малките да издърпа и то...аз го чакам него с доста голяма дистанция, да не го притискам човека, пък и с тоя камион не мога да спра, де'а... То не беше светене, то не беше на сантиметри лепене отзад, не беше опити да ме избута ли, какво ли... Пускам аварийни, оня свири и още се лепи яко близо, тръгна отдясно, но там имаше коли... След 1км ме изпревари... Не го видях повече, но ако го бях видял някъде после...щяха да ме дават по новините тази вечер!!! :) изобщо не ме погледнаха с жената до него, като ме изпревари...и за капак бяха на около 45-50 години двамата и около 200 кила на вид тоя летящ субару-глупак... Не беше пишлеме, както очаквах, и трябва да има акъл - малко поне.

 

Хората са малоумни!!! От храна ли е, от живот ли е, от акъл ли е, от въздуха ли...

 

Поздрави

 

ПП: откакто жената ме “размаза“ - поспрях да карам бързо, да бързам и т.н. Няма смисъл, печелят се минути, смешни минути!!! Тя тръгва от Сандански, а аз от Дупница 15мин след нея... Стигнах софия първи, като съм карал със над 160км/ч по магистралата и където можеше с колкото можеше максимално и максимално безопасно и внимателно (вир вода бях от напрежението). Имах още малко работа, бяхме се разбрали за среща с клиенти, аз закъснявах, разбира се... Стигнах 10 мин преди нея, не успях да стигна на време да свърша цялата работа, която имах. Тя е държала всички ограничения, защото така кара - внимателно и много печено... - максимално 130-140км/ч на магистралата и т.н.

 

Аз бях стигнал Лъвов мост точно 10 минути преди нея. Хем тръгва от по-далеч, хем не бърза, а аз летях със Шрекито... Изобщо не бързам така от тогава вече...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.