Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

На Мица затъмних прозорците и определено ефекта имаше. Важно е фолиото да е добро и да е топлоизолационно, че иначе пак си става жега. За щорите - засега нямам достатъчно наблюдения, но, засега, наблюденията ми са, че се нагряват от слънцето и дефакто топлят вътре. Но ми трябва още време за да мога да изкажа категорично мнение.

На Аудито имама фабрични щори отзад- вършат работа, но не очаквай драстична разлика.

На Фабията ползва два самозалепващи се с вендузки сенника на Чико- същия ефект.

 

11536517_10152937929053616_1370271525444

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..Аз точно по същата причина затъмних стъклата на предната си кола и смятам, че имаше доста ефект точно за децата. За това при покупката на тази това беше едно от първите неща които направих. Някой беше казал, че Щорите и Затъмняването с фолио действали по различен начин, но за мен и двете са добри - въпрос на личен вкус. Аз лично от затъмняването съм доста довлен - като не съм привърженик на 100% . между 50-75% за мен е достатъчно ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите,

мислех си да я затъмня като фабрично затъмнените на шкода - 70-75% - харесва ми как стои, чудя се на предните дали да им сложа 20-25%, ама ще го обмисля. Спомням си, че някъде наскоро се коментира затъмняването на стъклата - даже имаше колега, май кайто го правеше - ще потърся! :cheers: :cheers: :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пипай предните - само проблеми ще си навлечеш. Детето и без това е по-добре да стои отзад и там затъмнявай. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоро, на колега му спряха колата от движение за 1 месец + глоба, заради 30% на предните стъкла....аз поне не бих си правил експерименти  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите,

мислех си да я затъмня като фабрично затъмнените на шкода - 70-75% - харесва ми как стои, чудя се на предните дали да им сложа 20-25%, ама ще го обмисля. Спомням си, че някъде наскоро се коментира затъмняването на стъклата - даже имаше колега, май кайто го правеше - ще потърся! :cheers: :cheers: :cheers:

затъмнени задни прозорци (фабрично или фолио) + сенници, ама от ония които се лепят по рамката на врата с магнитчета. За Шкода имат размер който пасва идеално, сваля се лесно и пази отлично.

Имаше тема някъде във форума с организиране на поръчка и тн.

 

ПП: някой има ли идея от къде да си намеря още магнитчета, че съм поизгубил няколко

 

Иначе аз исках да споделя нещо относно застраховките и кражбите. Не знам защо почнах да си мисля, че вече се пооправяме и КАСКО-то не е оня мутренски данък "рекет спокойствие", който плащахме преди години, но уви, май нищо не се е променило. Снощи от редицата идентични коли, колата без КАСКО беше напъната и подготвена за кражба. Случайността я спаси.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

от близо месец вече съм горд татко :beach_2: ! Тъй като идват летни жеги се чудя какво да правя със задните прозорци на комбито - да ги затъмнявам ли, да слагам някакви сенници?!? Далеч съм от мисълта, че ще откривам топлата вода - затова моля за съвет, от хората, които са минали вече по този път - кое е най - подходящо за младия мъж на задната седалка? Благодаря

Честито! Аз съм с оригинално затъмнени задни стъкла, допълнително и щори х-шейдс и да ти кажа пече ли, пак няма спасение. Ако пътуваш дълго разстояние в една посока, най-добре си е тениската закачена на прозореца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Аз съм с оригинално затъмнени задни стъкла, допълнително и щори х-шейдс и да ти кажа пече ли, пак няма спасение. Ако пътуваш дълго разстояние в една посока, най-добре си е тениската закачена на прозореца.

На моята няма допълнително затъмняване на стъклата, само фабричното леко тониране. За 170 лева купих щори, които се монтират като оригиналните на Шкода със скоби и нямат мърдане. Колеги се оплакаха от тези с магнитите, че били падали при отворен прозорец и висока скорост. Моите не мърдат и при над 100. Освен това с тях изчезна ужасното "лупане" като от спукана гума при свалени само задни стъкла и скорост над 40 км/ч. Друг плюс е, че почти не се вижда какво има на задната седалка, а на пода между седалките е абсурд да разбереш има ли нещо или няма. През тях се вижда само направо - ако гледаш перпендикулярно на тях към другия прозорец.

Точно заради това, обаче, и през тях пече, когато слънцето е ниско и силно. Както е написал Янко, нищо не помага така, като едно тънко одеалце/чаршафче, което идеално се закача между щората и рамката на прозореца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да има ефект срещу топлината трябва и на предните. На всички коли, които съм имал съм слагал фолио и на предните - да, ако е тъмно са ми взимали по 20лв, но на Йетито и Октавията проблеми никога не са ми правили. И двете са са 15-20% на предните, макса на задните странични и 70% на задното(заради обзора назад вечер). Има огромна разлика дали си със фолио или не. Тази неделя на НИМ - Яни и Станислав се обедиха след 1ч на слънце каква е разликата в моята, в на Станислав, която беше само със задни затъмнени и на Яни, която няма никакво фолио. Относно щорите - ми те се нагряват самите, освен стъклата и тази топлина се отделя в купето(щорите са за сянка). С хубаво фолио отвътре стъклото е много по-студено от отвън! Разликата се хваща от челното стъкло, на което нямам. Има 2марки - Лумар и 3М, друго не препоръчвам.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално ще пробвам със затъмняване, ако не се получат нещата ще видя за x-shades! Благодаря на всички включили се - бъдете живи и здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна следих темата със затъмняването и x-shades, но идеята с магнитчета и тем подобни ми дойде в повече - просто виждах как постоянно ще търся магнитчета или някой ще ги изяде :)

След като взех новата изрично исках да има затъмнени задни, но за деца са слаби - говроя фабричното.

И започнах пак да търся допълнителното и намерих това:

Може да се каже, че е ъпгрейд на x-shades, но определено мен повече ме грабна , че магнитите са вградени във щората.

Изненадан останах, че вцяка щора си дойде ву готино дйбоче удобно за съхранение.

И децата лесно махат и после с малко тренировка си я слагат.

И много малко място заема прибрана.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на Околовръстното ме изпревари червена 100S-ка. Много се изкефих! За съжаление изключително рядко се виждат в движение.

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hamsia - голямо благодаря от мен :) x-shades нещо май са спрели дейност, web site-a им е неработещ от 2 седмици поне.

Та се бях засилил да поръчвам оригиналните шкодови за моята кола. Та като видях видеото, веднага викнах едни като твоите.

За колегите това е сайта http://www.magnetic-car-sun-shades.com, 40EUR е комплекта задни щори, доставката е безплатна.
Като дойдат ще споделя и аз впечатленията ми какви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам фолиото, което освен че затъмнява има и UV защита. Когато задните прозорци са затъмнени малко повече и недоброжелателите не успяват да видят какво има на задната седалка. На един колега му разбиха колата заради раницата която беше оставил на задната седалка, а тя беше от фитнеса и откраднаха едни изпотени спортни дрехи, но главоболията и разправията от счупения прозорец са доста по - големи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че щорите са удачен вариант, ако искате отворено стъкло и някаква сянка или да не влизат насекоми лятото. Основният им недостатък (изключвам монтажа на някои модели) е, че е гадно да се гледа през тях, особено по време на движение. Това важи и за фабричните. Който не вярва, да седне отзад и да го повозят 10-15 минути. Товарят здраво очите. Предимството на доброто фолио, освен че не натоварва зрението, е здравината, която получавате на стъклото, както и UV защитата, за която се писа вече по-горе. Ако искам сянка, определено бих заложил на фолио. А за избор на марка, бих заложил на LLumar:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моето фолио. Пробвано - не успяха да ми счупят стъклото на о2ката с него. Но си "отмъстиха" на чистачките и антената на покрива и я надраха от едната страна. Има 1 минус - веднъж поставено на задно стъкло не може да се свали заради реотаните. На предните също е много зор - но имат нисък процент и няма проблеми с КАТ, не се вижда отвън затъмнение. Монтажа е деликатен - не се съединяват парчета-ленти. Освен мокрене се и нагрява. Съхне на топло за 2-3дена, зимно време повече от седмица. 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих сложил фолио на предните стъкла. Да не се случва, но ако се удариш и единствения ти изход е през стъклата ... няма да имаш изход!

 

Относно щорите - определено не пазят от мухи/комари. Поне фабричните. Що се отнася до видимостта - и тя не е на ниво. Но пък, като се пуснат, отзад може да се спи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PER, ако си човек, който мисли за тези ситуации и обичаш да си подготвен, може да чекираш това. Мисля, че ще ти се стори интересно - http://shtf.bg/resqme-tool/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със защитно фолио по-скоро ще го изкараш от рамката докато се усуква прозореца със сила отвътре навън, с това нямаш шанс. Иначе и повечето "тактически" сгъваеми ножове имат отзад пирамида за концентриране на силата на натиска от удара и допълнително острие за рязане на колани, без да отваряш ножа. Интересно, така загрижените колеги дали си държат пожарогасителя в купето или разчитат, че ще стигнат навреме до багажника и ще успеят да го отворят?

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто дадох пример. Нека не изпадаме в крайности. За мен фолио на предните стъкла е грешка. Но пък кой съм аз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм принуден, возя голямо куче и 5те градуса разлика са важни. Просто с фолио само отзад работата е да пази сянка отзад. Пак си е топло. Има фолиа с УВ, без защита от чупене -3М са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със защитно фолио по-скоро ще го изкараш от рамката докато се усуква прозореца със сила отвътре навън, с това нямаш шанс. Иначе и повечето "тактически" сгъваеми ножове имат отзад пирамида за концентриране на силата на натиска от удара и допълнително острие за рязане на колани, без да отваряш ножа. Интересно, така загрижените колеги дали си държат пожарогасителя в купето или разчитат, че ще стигнат навреме до багажника и ще успеят да го отворят?

 

Ножовете за които говориш обикновено са "Бьокър" от 3.50 лв. с ДДС, читави такива трудно се намират. Пък и да не говорим, че не всеки носи нож. Между другото, режещата им част за която говориш е за парашутни въжета.

Инак аз имам два пожарогасителя в колата. Малък под седалката и по-голям в багажника (ама не е Тайфун/Янтрус 5 или там както му беше модела). Имам и медицински кит в багажника, но не фиктивен ако ме разбираш =) Решил съм, че по-добре да ги имам, от колкото да има момент в който да съжалявам, че ги нямам (недай си Боже). Вече съм попадал в ситуация с тежко пострадал, кит тогава нямах, но нямах и знанията с които да го използвам...Абе тегава тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писал съм и преди по този въпрос, фолиото против кражба е нож с две остриета. При едно аварийно събитие, няма как да разчиташ на специални средства, за да си счупиш стъклото. От личен опит, супер марков мултитуул с пин за чупене на стъкла и всякви други щуротии при едно обръщане на колата, от жабката беше изхвърчал сам на асфалта. Та чукче, нож или каквото и да е, трябва да е здраво вързано/монтирано някъде до стъклото, за да можеш да разчиташ на него. А има ли фолио на него забравяш. Единственият ти шанс е някой от вън да пробие с кука и после с брутал форс да изкорми стъклото (вижте как се щурмува бронирана кола, принципа е еднакъв).

За това за децата и против слънце и жега само UV плюс читава щора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.