Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Колега, видях темата, но там май обсъждате за някакво локално "петно". Аз като спра под дърво, точно за една нощ цялата кола става в смола. Изглежда все едно умишлено е пръскана. Няма как да я търкам цялата така :)

Отделно някак си прониква и по металните части, които се виждат като се отвори врата (не знам как да ги нарека). Въобще, който ги е съдил тия дървета ( липи, тополи, черници и др ) Да му изсъхнат ръцете. Хем яко цапат, не само колите, хем половин България е алергична към тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, помощ! Търся темата за реглаж на фаровете на О2 ФЛ, че моите вече съвсем клюмнаха. Обаче съм в провинцията, само с телефон и покритието е ужасно - всяко търсене ме изхвърля. Дайте жокер къде беше, моля!

 

Едит: Намерих я!

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, само с лупи. Вече година и половина се мъчех, защото след ремонта светеха много слабо, дори с Nightbreaker-ите. Бях решил, че е от фолиото, с което ги затъмних и се канех да слагам ксенон за да вдигна осветеноста. Обаче днес се загледах в подпорната стена срещу гаража на село и ми се стори, че са много ниско. Измерих ги и на 5 метра от стената светеха на 50 сантиметра височина. По формулата от онази тема ги вдигнах на 65 сантиметра на око, по-другата седмица ще имам време да ги регулират и на машина при един приятел в Смолян.

Между другото десният дълъг светеше на 1,5 метра височина. Направо страшно. Колата е минавала ГТП в ЕТ, не знам там какво са гледали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа на Йетито, но ходих в Хеед(на моста преди Ет откъм модерно предградие) и за 10-15лв и 15мин ги оправиха на стенд. Бяха по-ниски на най-горно положение от реглажа в купето, отколкото сега на най-ниското -3. 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....... Колата е минавала ГТП в ЕТ, не знам там какво са гледали.

Като минах в СБА освен да ги пуснат нищо друго негледаха по фаровете, така че не съди ЕТ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от "ШЕЛ" България взеха да ми лазят по нервите.Стана вече от 2 месеца им зареждам  дизеловото "нитро",заради тъпата им промоция с червените Ферарита(само на думи естествено и както винаги)!Чинно си събрах  стикерите след зареждане и стана вече 3-та седмица не мога да се добера до въпросните колички с отговор :"Ми няма,свършиха" или "След еди коя си дата ще има".Ще има ама май само за свой хора,щото Ганя Балкански няма се научи ,че освен наши,ваши има и други!!!Спирам да им зареждам нафтата от днес,въпреки че колата ми я харесва!

П.П:Не бях единственния недоволен днес,но пък и персонала не беше виновен!Според мен нещата идват някъде отгоре ,както и рибата започва да мирише откъм главата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като минах в СБА освен да ги пуснат нищо друго негледаха по фаровете, така че не съди ЕТ ;)

Разликата е, че при предаването специално казах, че според мен фаровете светят ниско.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Мица ходих в ЕТ да ги регулират, че биеха в земята. Регулираха ги и ... пак си биеха в земята. Съответно си ги регулирах сам и се родих. С Мицио същата работа - фабрично светеха на 10м пред колата. Със 140 на магистралата си слепец. Бая си поиграх, но в момента са така както трябва да са - светят на 35-40 метра напред и не заслепяват насрещните. Та реглажа на фаровете не е от силните страни на ЕТ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от "ШЕЛ" България взеха да ми лазят по нервите.Стана вече от 2 месеца им зареждам  дизеловото "нитро",заради тъпата им промоция с червените Ферарита(само на думи естествено и както винаги)!Чинно си събрах  стикерите след зареждане и стана вече 3-та седмица не мога да се добера до въпросните колички с отговор :"Ми няма,свършиха" или "След еди коя си дата ще има".Ще има ама май само за свой хора,щото Ганя Балкански няма се научи ,че освен наши,ваши има и други!!!Спирам да им зареждам нафтата от днес,въпреки че колата ми я харесва!

П.П:Не бях единственния недоволен днес,но пък и персонала не беше виновен!Според мен нещата идват някъде отгоре ,както и рибата започва да мирише откъм главата!

вчера и днес сипвам на 2 шела в София и имаха много колички! Пробвай да поискаш да ти я доставят...? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средният разход е като излязъл от Стар трек, предвид оловния ти десен крак....

Е, това е Момчиловци - Пловдив, което като изключим Соколовци-Рожен е само спускане, пък и с дете на задната седалка.

В петък на отиване сам бях в другата крайност - пак имах силното желание да карам разумно и до Асеновград ми се получи. С климатик през цялото време и на темпомат по магистралата на 148km/h бях с 5,0/100. След което се почнаха едни спирания за ремонти на тунелите, и в резултат се наденах на двама комплексари с "премиум" коли - единия с пловдиско 530, другия със сливенски Туарег, които просто не можеха да възприемат факта, че тая скапана Шкода им се подава на всеки завой. То на беше сечене на завои, подаване в насрещното ако няма коли, газ до пода на всяка права и подобни. Тоя с БМВ-то отпадна бързо, защото изобщо не можеше да кара и докато беше зает да размахва юмрук и да свирка по камионите пред него го изненадах. Този с Туарега поне повече го биваше и го изтръсках чак при Хвойна. Като резултат от резкия удар на шайбата се качих от Бачково до Рожен за 45 минути, а разхода излетя на 6/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що се е разработила :) Да й е честит малкия юбилей!Има още мноооого километри да мине за в бъдеще!Много им е чудно на тези със половин милионните(на пробег) "премиуми" ,как някаква Октавиика дето каското й е колкото една тяхна смяна на масло и филтри ги прави смешни :) Ама разумния избор е непонятен за голям процент от хорицата :)

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се,но не знаех къде да попитам. Моята фабия днес направи милион, и километража след 999999 просто изписа ------. Някой знае ли начин как да го накарам да си брои километрите отново, благодаря предварително :) Ето и клипче от случката

https://youtu.be/GP-fK0E3DP4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се,но не знаех къде да попитам. Моята фабия днес направи милион, и километража след 999999 просто изписа ------. Някой знае ли начин как да го накарам да си брои километрите отново, благодаря предварително :) Ето и клипче от случката

https://youtu.be/GP-fK0E3DP4

Ти си го превъртял,колега :) Тази кола явно добре си я гледал за да стигне до такъв пробег!Браво!Относно оправянето ,да се намесят специалистите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разцъках в нета, но не открих тема/линк/упътване, което да казва решението на този казус. Според мен ще трябва да се закачи с ВАГ ком за да се "ресетне".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се,но не знаех къде да попитам. Моята фабия днес направи милион, и километража след 999999 просто изписа ------. Някой знае ли начин как да го накарам да си брои километрите отново, благодаря предварително :) Ето и клипче от случката

https://youtu.be/GP-fK0E3DP4

Колега, пиши на @pepino. Принципно авто джамбазите знаят как да коригират километражи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 млн км!!! Еха, това са си по 100 хил на година. Ти живееш в тази кола в буквалния смисъл. Четох за един американец, който направил 1 млн на някаква тойота пикап и му подариха нова. Пожелавам ти го.

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 млн км!!! Еха, това са си по 100 хил на година. Ти живееш в тази кола в буквалния смисъл. Четох за един американец, който направил 1 млн на някаква тойота пикап и му подариха нова. Пожелавам ти го.

 

Те там му подариха нова, защото тая не се е чупела изобщо /уж сменял само масло и каквото му били предписали производителите/ - и още повече беше на 1 милион мили... което е 1 609 000км... ;) И уж са му я взели, за да я "изследват"... Грънци.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май беше Тундра, оттия големите пикапи! Иначе бих се повозил в тая фабия, е така да видя какво е кола на 1млн км. Предполагам е такси? Или как/колко човека сте ги навъртели и за какво време?

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и за какво време?

И аз предполагам, че е такси... или друга служебна и всеки ден се пътува... Иначе, както е написано в заглавието:

 My Skoda Fabia 1.2 HTP 2006, making 1 000 000 km

 

От 2006-а са си 10 годинки - точно по 100 бона на година, което е грубо по 275км/ден - съвсем постижимо си е дори в София.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.