Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Колеги днес при натискане педала на съединителя се разскърца и направо ме побърка.

Според вас какво мога да направя за да оправя скърцането?

На моита Фабия помогна тефлонов шпрей на остта ... ако и на Супърба педалите са от пластмаса може и да помогне.

На Фабията скърцаше само в голяма жега , хладно ли е го нямаше.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моита Фабия помогна тефлонов шпрей на остта ... ако и на Супърба педалите са от пластмаса може и да помогне.

На Фабията скърцаше само в голяма жега , хладно ли е го нямаше.

 

Успех!

Да, на Супърба е. Днес цял ден беше на пек и педала скърца само в най-горна позиция.

Ще го пробвам със спрея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на Супърба е. Днес цял ден беше на пек и педала скърца само в най-горна позиция.

Ще го пробвам със спрея.

Дааа... избягала му е смазката. Пръскай нова и това е :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1. Това е като кола на лизинг. Плащам си, ама не е мое :)

Всяка друга поща пак не е твоя, освен ако не си купиш сървъри и си вдигнеш локално среда :)

 

@Ivo_Dinkov - интересно ми е да споделиш какви са били проблемите. Може и на лично. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народей, питанка...

 

До язовир Белмекен стига ли се с кола? Никога не съм ходил, а един приятел ме пита, дали може да се качи до горе с колата (Suzuki Samurai)...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джудже, по-проходимите от Сузуки Самурай машини /говоря за "street legal"/, се броят на пръстите на една ръка!!! Ако с него не се качи, нямам идея с какво би могъл.

До колкото съм чувал от познати, и път си има, и се стига /може една част от маршрута, да не е съвсем законна/, но - това знам. Не претендирам, ама хич даже, за 100 % достоверност.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига се без проблем, Венци. 2014-та лятото се качвахме приятели с Фабия 1 :) Има си добър път до самия язовир. Не вярвам нещо да се е променило грандиозно.

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, момчета :) Казвам му, че има път :) Благодаря!

 

Иначе, бат' Борко - то неговото е наистина змей - без ламарини заради ръждата, ама си върви все още доста :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Белмекен се качва с кола без проблем. Всяка година се качвам (последно преди 1 месец) с Шкода-та и пътя до горе си е идеален. Около самия язовир има черен път, но и той е проходим.

С качването няма проблем, но ако се спи там на палатка, ще трябват топли дрехи, да не тръгне твоя приятел по къси панталони и тениска. Дори август месец, когато се скрие слънцето, захладнява рязко.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Белмекен се качва с кола без проблем. Всяка година се качвам (последно преди 1 месец) с Шкода-та и пътя до горе си е идеален. Около самия язовир има черен път, но и той е проходим.

С качването няма проблем, но ако се спи там на палатка, ще трябват топли дрехи, да не тръгне твоя приятел по къси панталони и тениска. Дори август месец, когато се скрие слънцето, захладнява рязко.  :)

 

Неее, "рибарче" е той - за един ден ще ходи. Опитва се да ме въвлече в "занаята" и мене, да ходя и аз с прасенцето, ама все още само ме облъчва :D Мен ме кефи, защото съм сред природата, гледам водата и е страшно релаксиращо :) Ама за сега съм пас. :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 12-13 години пътя около язовира не беше черен, беше остатъци от асфалт и с една А-класа стигнахме доста далеч по него.

 

А относно рибата - заминавай да помяташ, много е релаксиращо. А ако пък вземеш и да извадиш нещо става даже вдъхновяващо!

 

И един ЕДИТ да се изокам:

Народа явно здраво изтрещява от жегите. Днес на едно включване в главен път в София излязох с около 70 и застанах точно зад един камион с неговата скорост. Колата, която беше на повече от 30 метра зад мен обаче взе да бие едни дълги е да се помпи на клаксона, все едно съм го избутал оттатък мантинелата. А малко по-късно на жълтите павета между ЦУМ и Шератон някакъв маймун просто претича без да поглежда през колите, при положение че петте ленти в двете посоки бяха пълни и се движеха, как не се удари никой при това изпълнение не знам. След като стигна на тротоара се обърна към улицата, нахили се и размаха и двете ръце в комбинацията от три пръста с преобладаващ среден.  :angry_jumping:  :censored:  :threaten:

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 12-13 години пътя около язовира не беше черен, беше остатъци от асфалт и с една А-класа стигнахме доста далеч по него.

 

А относно рибата - заминавай да помяташ, много е релаксиращо. А ако пък вземеш и да извадиш нещо става даже вдъхновяващо!

 

И ти си "уош" съветник! Май-май ще го направя, защото ми трябва умствен рестарт, че нещо не издържам и аз напоследък! Как искам на всички да тегля една дебела мааайна и айде в гората!

 

Относно народа... Наистина калашника и наред без подбиране!

 

... не ми се пише и "Поздрави"-то, даже ...

 

ПП: Онзи ден същото ми се случи и на мен, и аз да си се оплача, да видиш, че и при мене е за калашника... Идвам си от Дупница - и на кръговото преди Перник на "магистралата" - отбивам се от магистралата и карам към Драгичево-Владая-София... На кръговото влизам в НАЙ-ДЯСНАТА СВОБОДНА КАТО СЛЪНЦЕ ЛЕНТА!!! В средната някаква "Вуйна" си се движеше със сива опел астра (полицейските), ама беше бая далечко - видях я как върти дъгата точно... Та, влизам в дясната лента, и гледам я на огледалото - свирииииииииииииии.... и както си беше в средната лента си ме изпревари и аз я погледнах, тоооолкова бях изморен, че ми беше през нокътя на малкото пръстЕ на левия крак, дали ми свири и какво иска точно... вдига ми отвътре ръка в стил "кво правиш ти бе?!" - преместих си го в другия крачол, че се беше заседял в десния... и си продължих напред. Та, вуйната беше изпреварена от мен точно 100 метра по-горе - много се изнерви от тая работа и караше залепена за мен отзад /а.к.а. "дишаше ми пръднята на дизела"/ през цялото време...

 

Жега, братко, а и тия климатици не ги пълнят, за да им се охлажда мозОка... и всичко в главата е боза - ферментирала, вкисната. "Ни мо'а вечи"... не ща и да разсъждавам за чий ми свиреше и после караше по мене залепена... "ни мо'а просту, ни мо'а вечи"...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джуджи, как да шофират нормално, като освен изброеното от теб, няма кой и да ги учи, или по-точно казано - учат ги да са нарушители?!?

Днес, на ул."Елисавета Багряна" /след Агенция по вписванията/, при положение, че цялата е еднопосочна и със знаци на всяка пресечка, а в тази си част /до детската градина/ и до края, става и тясна - колкото за един паркирал автомобил с прибрани огледала и един движещ се, отделно е осеяна и с дупки - кратери, срещу мен се задава автомобил..., срещу знаците...

Но, не просто автомобил, а Учебен, с огромен /един квадратен метър/ надпис "Съюз на автомобилистите в България".

Спирам аз, но той НЕ, а вътре на едно младо и русо девойче, очите му застрашително започват да се превръщат в тави за баница!

До него, лежи един лумпен и ръфа ябълка, голяма колкото главата му.

Както и да е, имаше свободно място от дясната страна, в което се поприбрах, а девойката с безумен поглед потегли.

Докато се разминаваме, попитах плужека-автоинструктор "Колега, добре ли е да ги учим срещу знаците да се движат, а...", а парапитекът просто се обърна на другата страна, ръфайки ябълката...

Двадесет метра по-надолу, се опита да продължи срещу поредния знак, но едно Санта-прасе като твоето, светкайки и свирейки, категорично не се съгласи и след две минути умуване, зави /без мигач/, в правилна посока.

От цялата работа, аз позеленях от яд и нерви, девойчето сигурно се напика докато крещях по дебила, излезнал до кръста от Пуки, а той, най-вероятно е махнал с ръка, доял си е ябълката, а сега сигурно пие ракийка със салата, докато аз си чупя пръстите пишейки от телефУна, да ви занимавам с глупости, защото още ме е яд...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Байко, абсолютно верно... Моят инструктор беше дърт пергиш - ама аз си се бях научил преди това още... имаше кой да покаже, да ме пусне в моренцето и да следи как плувам...

 

Та, инструкторът ми - подаваше се през джама, и понеже беше края на лятото (Август-Септември) - подвикваше на разни мадами през прозореца :D Даже подсвирваше... Ама и до ден днешен си мисля, че ме е пробвал, дали няма да нацеля канавката, докато се въртя по глупостите му... Разбира се, никога не му се получи... :D

 

Карах го там, където имаше да си върши работа, човека... И все пак - приятели/съученици влизаха в насрещното на ул./бул Кюстендил на реката/канала, на бул. Сливница и т.н.

 

Нямам думи, Байкоу... :)

 

Манджалъка е сервиран - да се оправяме тия, които ще го сърбаме /затова вианги гледам на 360 градуса и очаквам неочакваното от всяка страна - и като ми кажат "за какво ти е това средното огледало" - на средното огледало виждам в 5 ленти километри назад какво се случва и откъде ще долети джигита/.

 

Хаха... сега се сетих за една, която казваше "Мене тате ме е учил да карам само автоматик, аз друго не мога да карам, не му знам скоростите" - аз й казах, че скоростите са от 1км/ч нагоре до колкото държи колата, да не се чуди много на скоростите и тя ме гледаше мега тъпо :D

 

По-здрави.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво им става на 69тия км. Аз ви казах, че тея пешаходци са луди, дето и мен точно там един ми изправи косите  http://nova.bg/news/view/2016/07/28/154807/%D0%BC%D1%8A%D0%B6-%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%B5-%D0%B1%D0%BB%D1%8A%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%B0/

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната лудост от днес, дето почти ми докара инфаркт и 4-ма набити тинейджъри...

На "Драган Цанков" - на 30 метра преди телевизионната кула, посока КАТ, въпросните млади дихатели, с идиотични физиономии, разгорещено и превъзбудено изскочиха от гората, бутайки се един друг преминаха 4 /четири/ ленти за движение, преследвайки... Покемони, ма...та им малоумна !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много голяма глупости измислиха, да... която им донесе милиарди... и народа е супер смотан и зомбиран и дава... :) Чувам всякакви глупости от сорта на "раздвижиха им задниците, вместо да играят игри седнали, те са по улиците" - йес! Съвсем скоро ще почнат и да ги копат, за жалост... Като оня малоумник, който се шибна в полицейската кола, и то не караше лекичко... а можеше да са група хора вместо полицейската кола... :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прибира се Нане от командировка:
– Пено, ш'та прибия... К'ъв е тоя жълтур в леглото, ма...?!
– Е па, каза, че е покемон... Хванах го на пазара у Илиенци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

някой има ли представа дали подвижния алуминиевия разделител (или не се сещам как се казва точно) от Супърб комби ще стане на А6 авант. Колега в офиса си купи ауди, но няма такова нещо, а в Порше са му казали, че вече не ги произвеждат. Та търсим някакъв вариант - всякакви идеи и предложения са добре дошли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става на въпрос за тази гредата

Skoda-Superb-estate-2011-boot-empty.jpg?

Ако могат да влязат водачите в релсите би следвало да става.

 

На тази снимка ми изглеждат еднакви

Audi-A6_Avant-2012-1600-5d.jpg

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и аз ги гледах и на мен ми изглеждат еднакви, ама все пак да се консултирам. Сега ще ги издирвам в ЕТ да видим каква цифра ще обявят. Благодаря и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз като един виден тенекеджия ми се вижда че средната част е направена да се събира и разширява, тоест се регулират по дължина и няма как да не стане.

 

А, ако не намериш, мисля че една дъска от дърво, ще свърши същата работа

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в ранния следобяд докато се прибирах по магистрала Тракия попаднах на някакъв пълен ***. Караше зад мен в лява лента, пред мен имаше тир и бяхме предприели изпреварване на друг два или три тира. Идиота реши, че не му се участва в бавно изпреварване и тръгна през аварйната. Там го засече един от трите тира и олигофрена полудя. Когато го видях за последно в огледалото помпаше спирачки пред тира, който го засече. За протокола, караше син голф 4 СА 0793 НМ или нещо такова и возеше момиче до него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобна ситуация е нормална и ми се случи многократно на път за  събора. Изпреварвам аз в лява лента 2 цистерни, не искам да се движа зад тях я се завъртят, я се разлее бензин, нафта, не обичам да карам зад едро габаритни. Връщам аз 4та и тръгвам с 130 да ги минавам, зад мен Супърб 2 като на Борето, същия цвят. Викам си тоя поне вижда стикера на шкода клуба, ще е солидарен и няма да започне да ми присветква като всички останали да се мушна аз между двата тира от зор. Защото и това го правих, заради един п****аст , където много бързаше. Подминах 2 та тира и си викам 130 е fair enough сега ще намаля на 120 и ще си карам тук. Както отпуснах педала на газта, оня започна да ми светка.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 E, поне всичко се е разминало, защото когато, аз ходих до Бургас за последно (служебно) преди 2-3 седмици, беше в онзи ден, когато джип беше смачкан до неузнаваемост от 2 тира, друг тир беше влязъл в бензиностанция, пък на връщане, някъде след Карнобат една кола беше от дясно в полето с колелетата нагоре и бяха спрели 20 коли да помагат...ние подминахме.

 

П.П. а между другото започна рали Финландия - ЙЕЕЕЕЕЕ!

 

13641289_10153824817200678_4005942387195

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.