Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Пълно е със бързащи комплексарчета за съжаление...А пък ако видят скъпа и по-нова кола от тяхната,управлявана от сама жена-направо става страшно!Особено водачите на автомобили с една регистрация от северозападна България...

А отворкото дето помпа на спирачките пред камиона ще попадне някой ден на някой,който ще мине през него...просто,защото няма да успее да спре.

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, честно казано се надявах да спрат и от камиона да слезе някой дето гайки и болтове до 27 ги навива на ръка и да му обясни на голфаджията някои основни положения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата или по-миналата година един такъв с алфа се гонеше със стар Мерцедес и изпреварваха от дясно колона тирове... Аз карах в другата посока към Пловдив и само видях един след друг как летят най от тяхно отдясно по един хълм и се въртят по таван. Чудех се да се радвам ли или да ги съжалявам. В крайна сметка се оказа или поне това прочетох в интернет, че Тира е тръгнал да спира в аварийната и ги е избутал в мантинелата, а от там те са прескочили мантинелата. Имаше и загинал. По-глупаво действие от изпреварване от дясната аварийна няма! Който го прави, да му мисли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера присъствах на доста тъпа сцена ... шум, конски тропот, крясъци ... след малко от една уличка се задава диво препускащ кон, с каруца и манго. Излиза на по-главна улица (без да се огледа и възможност да спре разбира се), прави някъв опит за завой с дрифт, неуспешен, разминава се на косъм със спрелите коли и се озовава на тротоара, където някак си коня препъващ се успява да задържи каруцата от преобръщане и даже поспря на място след още няколко метра. Манго и той изглеждаше изненадан от това, че все още е в каруцата. В тоя момент по улицата търчи някъв по джапанки, псуващ и кълнящ. От другия блок излизат още 4-5 човека. Всичко спира, когато виждат уплашеното лице на мангала и преминава в обиди, хилене и хулене през улицата. Манго се окопити и газ през тротоара да го няма. Другите се разотидоха кикотейки се.

В първият момент си помислх, че е станало нещо и тия го гонят с основателна причина, докато бразилеца опитва да се измъкне. (все пак говорим за циганин, виновен до доказване на противното). Но след като им видях реакцията, разбрах (както и всички останали неволни свидетели на случката), че всичко е било просто така за разнообразие и майтап, що? щото мога! Разбира се без мисъл за случайните минувачи ... каруцата изскочи с 200 на по-главна и сравнително натоварена улица, районът е пълен с майки, деца и тн. За паркиралите коли няма да споменавам. Всичко се размина на метри от мен без щети и по-сериозни проблеми просто на късмет, и може би следобедния неделен час. Какъв злобен глупак трябва да си просто нямам думи. Всичко това се случва в "гъзарски" столичен квартал, даже има знак забранено за каруци ... а после четем за пребит във Видин шампион по кану-каяк, пак по същата "причина".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

някой сещали се около Бизнес Център Сердика, бившата обувна фабрика да има магазин/склад/база за гръцки латекс?

Моят майстор ме изостави и ми каза, че от там е купувал латекса, но не успявам да намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли му името на латекса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, единственото което ми каза през друг човек и обувната фабрика.

Утре ако успея да се освободя мисля да отида и да разпитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да Ви попитам някой с опит за пътуване в Гърция, какво е необходимо да нося с мен, като документи?
- Малък и голям талон?
- Пълномощно - трябва ли да е преведено и ако да, на какъв език трябва да е - гръцки/английски?
- Зелена карта?

Там какви бяха особеностите в движението, май през деня не обичаха да караш на светлини?
Нещо друго полезно да се знае?

Поздрави! :)

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мони, няма страшно изобщо. За леките коли - няма проблеми. Никога не са ме спирали гръцки полицаи - караш си на дневните, както си караш в България. Полицай няма да видиш, дори - той е като коминочистач... :)

Просто си карай и на никого не присветвай за нищо - ако недай си боже има полиция - могат да те глобят за това нещо, че подсказваш, че има... и т.н. - просто си карай нормално. Ще видиш, че всички хвърчат там - навсякъде ограниченията са направени доста добре (90 по хубавия път - 50 около кръстовищата и после пак 90 - всички местни са със 120-130 поне).

 

До къде точно ще ходиш - до Солун/Тесалоники, до морето - Кавала, Аспровалта, ала-бала... Където и да е - няма проблем с полицията. Зелената карта, нали отпадна за европейския съюз - носи си, ако имаш, но мисля, че вече не ги търсят. Само лична карта и талон на автомобила.

 

Ако колата не е на твое име - тогава пълномощно ще потърсят, да... За големия талон - лично аз не го нося никога, когато ходя там. Това беше изцепка главно срещу камионите - досега не съм чул някой спрян от полиция да му искат големия талон с нормална кола, с камиони - да, защото ги претоварват и гърците искат да видят /правят се на луди/ колко товар е позволено да носи на всяка от осите си камиона и т.н. - затова нашумя тази история с талоните - доста пресилена :)

 

Много по-спокойно е, отколкото си го представяш - няма проблеми изобщо.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласиме се септември да катерим връх Митикас, той мисля е в посока Солун. Значи дневни - ОК, само малак талон, без зелена карта (на мен никога до сега не са ми давали). Пълномощно си имам, но трябва ли да го превеждам и на какъв език, това значи остава главния въпрос?

Мерси за инфото Венци! Поздрави!

П.С - четох че е хубаво да си напълниш от тук горивото, къде последно в България можеш да заредиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласиме се септември да катерим връх Митикас, той мисля е в посока Солун. Значи дневни - ОК, само малак талон, без зелена карта (на мен никога до сега не са ми давали). Пълномощно си имам, но трябва ли да го превеждам и на какъв език, това значи остава главния въпрос?

 

Мерси за инфото Венци! Поздрави!

 

П.С - четох че е хубаво да си напълниш от тук горивото, къде последно в България можеш да заредиш?

 

Пълномощното най-добре си го преведи на византийски, да ти е мирна главата. Последно можеш да заредиш точно преди самата граница, имаше някъв шано Петрол мисля. Иначе има Еко, Шел и ЛукОйл малко преди границата, ама са все в обратната посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

П.С - четох че е хубаво да си напълниш от тук горивото, къде последно в България можеш да заредиш?

 

Ами... там е 95 - 1.41 EUR  /  98 - 1.55 EUR  /  Diesel - 1.11 EUR... Преди време беше и над 3 лева дизела... Иначе по-хубаво гориво от тяхното - няма... Погледни им ауспусите на колите - всичките са бели, все едно "сол" горят... погледни на нас на бензиновите какви са черни, все едно нафта горят... :(

 

И така...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година за първи път, бях в Гърция. Приятелите, с които ходех разправяха точно това - карай смело, няма да видиш жив полицай, камо ли да те спрат. Аз си карах нормално, те доста бързо. На излизане от Драма беше още 50 на широк път - един патрул като снайперист се целеше и спираше наред. Отделно по пътя имаше поне 3 стационарни камери. Това как карат гърците само съм, го чувал - Драма,Кавала и Тасос - хората си караха изключително спокойно. Само разни баничарки и бусове хвърчаха, но чак със 120-130....

То глобите се запознай и си направи сметката. За мен лично, от скромния ми опит, без да съм бил около сравнително големи градове - хората си карат изключително културно- доколкото се запознах са били говеда като нас, но контрола и много високите глоби явно са ги нормализирали.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо... ти да видиш. Явно са се нормализирали. В такъв случай моята информация от миналата година е стара... Бая си караха, защото едвам съм ги стигал тия дърти алмери и примери нисански... Ходихме Май месец, още си бях със шкодата... нищо не се беше променило, но за година и отгоре време - уха. Баджанака ходи преди два месеца и не каза нищо различно от това, което си знаехме - караш си с правилата, който-каквото иска да прави (повечето са си вкъщи, другите са наясно).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да допълня и аз.

Като във всяка нормална европейска държава, полицаите /пътните/ почти не се забелязват.

За 8 /осем/ години, никога не са ме спирали, проверявали и прочие.

Да, случвало се е, да се подведа по византийците и да карам и със 180 км/ч по магистрала /точно бяха завършили новата част от Солун към Кулата/, но това е неоправдан риск, а и твърде скъп, както научих от познати.

Иначе, стационарните камери са обозначени още отдалеч, но пък така ги крият гадовете зад храсти, дървета, билбордове и прочие, че понякога не ги и виждаш, и караш километри след тях "с повишено внимание", без отдавна да има нужда.

Отскоро, имат нов номер по КПП-та, избират си една кола и 1-2 часа проверка за собственост и т.н., даже караш след тях до най-близкото РПУ и просто чакаш.

Това се случи преди месец, на мои близки - колата е собственост на жена, возеща се на предна пасажерска седалка, автомобилът се управлява от приятеля и.

ШИфИора в районното, останалите със забрана да излизат от МПС-то...

Уж била крадена и издирвана.

След близо 2 /два/ часа, излизат, хвърлят документите и им пожелават лек път...

А, де...

Та, така, промяна няма, спрямо написаното от Джуджи, само нововъведения!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееей, аман от малоумници, бе!!! Няма да им ходя в тъпата страна византийска...мързелива... Пуу...

 

...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще напиша...за първи път ходих 2008 до о. Тасос. Тогава не бях и чувал за газови уредби и направих рекордно нисък разход с тогавашната кола  на бензин - 6.4/100км - от пълно до пълно! Където видя знак 50 с 50, извън селата 90, пътя към Кавала тогава беше 120.  По принцип не е редно да се кара толкова педантично. Най-лесното е да се кара със скоростта на трафика и ако има полиция те си намаляват, ако искаш да караш бързо, се впускаш след някой бързак и така. Но все пак, аз съм на мнение, че законите, особенно в чужди държави трабва да се уважават. Иначе ако гърците решат да правят проблем на някой, сигурно ще стане гадно, като онзи случай от дрифт клуба, където бяха глобили един пич с 9000 Евро, защото бил претоварил камиончето с което си вози колата :doubledown:

 

П.П. Силно впечатление тогава ми направиха многото паметници тип-къщички покрай шосетата.

 

Редакция: Абе Гърците са си малко странни, но харесват паричките които харчим при тях, така, че смело напред ;)

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като допълнение - тукашните порядки не важат там. Например да те спрат там където са те засекли - могат да те спрат след километър. и друго важно - да караш с трафика не е безопасно- спират взички в колоната и глобяват наред, няма снимка, няма докажи ми. Всеки сам зи преценява дали колата ще продължи почивката дулго време. Каквито и да са, незнам защо тука поне не вдигнат глобите и не свалят номерата, както е там.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото тука са безделници. Бият се в гърдите колко акта има съставени, а че половината изчезват, а другата половина се оправят по "втория" начин...Някой скоро да е видял катаджия да спира и да пише? Защото аз не съм. Седи се на посия в патрулката с камерата и тва е...Само се огледайте как карат хората. Един цепи в насрещното, друг в забранена улица, трети изпреварва в аварийна лента. По пътищата в България е пълна анархия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж го и тоя лайнар от вчера с мерцедесчето :) "Аз карам с двьест' и пидисе, ти ма засичаш уа!" и ще пребивал с 10 човека :) Защо с 10, бе мъжки?! Аз ако бях на негово място, влизам му през шофьорското стъкло направо вътре при него и го бия на място още, ще чакам до Бургас да ми мине "нервата" и ще викам още 10 човека, ще ги чакам да се облекат в потниците, да се организират с колко коли да дойдат /щот' т'ва не е лесно, уа/, да дойдат и да пребиеме един турчин дърт, който може да му е баща... да бе, да... фън на място и това е (сарказъм е цялото). Лайнар смотан...

 

Ама, айде... докато бях със шкодата не ми се е случвало камион, рейс или нещо такова по-голямо от мене да ми излезе в лявата лента внезапно... но откакто съм със Санта Свинята - доста често ми се случва, 'БАСИ /миналата събота по магистралата до Ихтиман - 4 случки имах на внезапно излизане на тирове/... Нямам представа каква е причината - все още не знам. Например, карам в дясната лента и пред мен се задават два тира, които си драфтят и се разбират, че ще се разменят кой да е драфтъра... Давам мигача и тръгвам да ги изпреварвам, като съм оставил разстояние от над 50 метра до задния тир, за да не ми мятат камъни или да му гръмне някоя гума да ме налепи на предния джам качествено /защото, "не се претоварват тировете" и "не им гърмят гумите", "нееее" (не само заради това)/... И понеже съм тромав, не връщам две предавки, за да тръгне машината, а само една /пак тръгва, ама не така/, и тирът тръгва в този момент с мен - да, налага се да натисна спирачка, за да не го застигна качествено... и изпреварва над 30-40 секунди... Същото е с автобусите - 1:1. Гледа ме, че идвам, 100% ме гледа, вижда ме, тръгва и той, и така ме принуждава да натисна спирачката (въпреки, че го очаквам на 100% да го направи това, ама абсолютно винаги го очаквам това нещо от всеки на пътя)...

 

Но всички тези случки по магистралата, когато си караш с до 130-140км/ч САМО С ПОДХОДЯЩАТА ДИСТАНЦИЯ е относително лесно да паднеш до 110км/ч, даже на места и под 100км/ч, и да овладееш ситуацията някак си, но с 200-250км/ч, без мисъл различна от "прай път уе, щи ибА майката" не мисля, че е лесно изобщо...

 

Последната случка от преди две седмици - ходих си до Дупница, карам на магистралата, точно преди Дяково, точно минах моста, където са сложили 100км/ч ограничение /за участъка преди и след моста/ - следва знак за отмяна на ограничението и се връщаме на 120км/ч ограничение. Пред мен в далечината виждам камионче с пернишка регистрация, виждам, че го застигам и си кара бавничко човека, сигурно с до 80км/ч (с око-радара го определям на толкова някъде). В лявата лента си джитка бус с Бургаска регистрация - някъде с моята скорост, най-много да е бил с много малко по-висока скорост, 100% е бил на темпомат, защото кътка бавничко, не изпреварва както си трябва...

Аз обичам да изпреварвам не на косъм, не да засичам хората, защото не обичам и мен да ме засичат и т.н. Гледам го тоя дебил в ляво, кара си в лявата лента поне 10 секунди и не ме изпреварва и ме настига много бавно, а е около 5-6 коли назад от мен - нито да тръгнеш, нито да не тръгнеш... Перничанинът също го гледам - почва нанадолнището и той цъкна спирачки на камиончето - пускам мигача да го изпреварвам, и в този момент лайното с буса се усети, че ще мина пред него и трябва да намали, за да не ми се залепи и деба и буса как тръгна - почти като ферари... обаче беше твърде късно да намаля и да мина след буса, натиснах спирачките и усетих, че тая работя няма да стане и е твърде късно - минах камиончето отдясно в аварийната лента - оня от камиончето махане на ръка в стил "дъ' те'е'ба у глупака тъп", пуснах му аварийките и той средни пръсти нещо махаше и т.н. Бях си виновен, иначе средното пръстенце щеше да му влезе някъде дълбочко, нали е от "винкеу" - здраво ще да е пръстенцето... ама си беше най-невинен човека... виновен е само, че живота го е направил дебил със среден пръст :(

 

Мисълта ми е - че тоя бусаджията трябваше да му тествам спирачките аз, защото кара в лява лента само, без да се прибира и без да изпреварва, и го чакам над 10 секунди да ни изпревари лайното смотано, а 10 секунди са АДСКИ МНОГО ВРЕМЕ за изпреварване и АДСКИ МАЛКО ВРЕМЕ да го пребиеш! Щеше да "ма причака" в Бургас, в посока Кулата, с "дес'т чуйека да ми ибАт мамата"... Въпреки че съм пуснал газта и не напъвам напред, застигах камиончето... Много виновен си бях, защото не го прецених оня келеш вляво, че ще тръгне да лети така бързо, като видя мигача /не очаквах - само съм чувал "как вървяли бусовете", но не съм карал (слава Богу)/, не прецених, че няма да смогна да дръпна бързо с тоя свинчо и че оня вуйчо с камиончето допълнително ще усложни ситуацията, като натисне спирачките отпред... Не съм бил с повече от 130км/ч /даже не повече от 120км/ч/, намалих до 100км/ч доста рязко, не беше достатъчно и си беше куца ситуацията, просто. Но... най-безопасното нещо направих, което можеше да се направи в създалата се ситуация - имах си страхотна видимост напред, видях, че лентата е свободна, задържал съм се в нея 30-50 метра, не повече... и никого не съм засякал.

 

Боза в главата е цялата работа - жегата е нещо страшно - трябва си потник и "някой друга татуйровка".

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Венци, пии една бира бе човек! Мнооо нерви нещо.

 

А бусовете мнооо вървят верно е. И аз съм се шашкал как се ускоряват тия кранти с аеродинамика на тухла четворка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааааа, бат' Цецко, никакви нерви няма :D Мноооого съм си спокоен, мирен - мравчица :D "М'чи къ"...  Даже сега ще си направя едно сокче от бъззззз... за дълголетие :D за к'во ми е не знам - само да се мъча, де'а.

 

ПП: А за бусовете - особено тия служебните (то други няма почти) с недоволни служители на някой "шеф-мъчител", само защото е шеф - знаЙш ли как вървят и през какви места минават... :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До BlackSpot

 

Щом ще катерите, а и не само - съвета ми е една допълнителна застраховка. Има различни варианти и покрития - цената хич не е голяма. Иначе на Тасоз ходиха приятели - само ги попитаха от къде са - нито парк нито нищо. Но ако е ещо по сериозно(да не се случва) , цената оправдава спокойствието, а тя е почти символична.

 

Колкото до Зелената карта, ще цитирам:

 

"Когато това е задължително или ако ви дава допълнително спокойствие (за страните, за които зелената карта не е задължителна)."

Аз лично си я нося за спокойствие.

Само съм чувал, че при катастрофа гръцките застрахователи се правели на ощипани, като я нямаш. Нямат право, но създават нерви и губене на време.

 

Другото което сесетих - патрула снайперист се беше заложил на 50 км/ч, аз минах с 52 по ГПС, бяхме поне 7 коли, не в колона но близко, на около 2-3 коли всяка. Разликата в скоростта да ни е била макс 5-7 км/ч.

Спряха 4 кола в колоната, не мога да кажа с каква регистрация беше, но не е като тука да го настройват на +15-20км/ч радара.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес при натискане педала на съединителя се разскърца и направо ме побърка.

Според вас какво мога да направя за да оправя скърцането?

Понеже миналата седмица трябваше да пътувам и не ми остана време да се занимавам с педела, го зарязах така. Обаче вчера гадта пак се разскърца се сдобих със спрей Wurh HHS 2000 и от едно напръскаване по прожината настана пак тишина при натискане на педала :D Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.