Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Колеги, привет!

"Гръмна" ме камера на приблизително тези координати - 43.155707,25.860686. В момента на светкавицата веднага погледнах километража, бях някъде 115-120 кмч. Някой може ли да ме ориентира какво е ограничението там? Тая камера нова ли е? Цъкам по street view-то, но там последно е снимано 2012г. Последните 4 години минавам по 7-8 пъти на година от там, камера до сега не съм забелязал?! А и гледам за знака по принцип, съмнявам се да съм го проспал.

 

п.с. - Камерата снима движещите се в посока София. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wikipedia го води път от клас Б, би трябвало да е 90км/ч Много зависи дали те е чукнала камерата с 120 или с 121. Попринцип, ако не си го калибрирал километража, повечето лъжат с 10км в +

 

II. Глоби за превишена скорост извън НАСЕЛЕНИ МЕСТА:

1. За превишаване с 10 km/h – с глоба 20 лв.;
2. За превишаване от 11 до 20 km/h – с глоба 50 лв.;
3. За превишаване от 21 до 30 km/h – с глоба 100 лв.;
4. За превишаване от 31 до 40 km/h – с глоба 150 лв.;

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За превишение над 50 км/ч в населено място взимат книжката. Ако е извън населено място при над 50 е само глоба - 300 лв + 5 лв за всеки километър отгоре. Скоро го проверявах в ЗДвП, защото прелетях ниско със 120 покрай една патрулка, която се беше заложила след един знак 60, а аз не видях знака навреме.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там 100 % има някакво ограничение различно от 90. Единствено на 2 места в България знам за камери, които са сложени без специфично ограничение. Въпроса е дали е било 70, 60 или 40, че разликата при последното става дебела...

От друга страна, ако е било направо 40 ще бъде интересно. Преди години имаше наредба, че скорост се ограничава със стъпка не повече от 30 кмч. Не знам сега как е.

Имате ли инфо дали идват бързо тия хуйни? Паричната глоба мога да я преживея, не мога да преживея да им дам книжката (не че бих го направил, но ми изтича Февруари 2017г. и няма да имам избор). Лошото е, че ако го обжалвам, делото ще ми е в района на "подсъдността по извършване". Също така съм 90% +, че камерата я не е монтирана както трябва, я нещо друго не е в ред. Но някак не отива да бия 200 км., да се правя на циганин, още повече като де факто, де юре и на практика съм си сгазил лука...

Все пак до сега все тънко съм минавал, да не кажа, че само един път са ме хващали за скорост...а не е като да не съм бил за хващане...

 

п.с. - Много се разписАх нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Паричната глоба мога да я преживея, не мога да преживея да им дам книжката

 

Що трябва да я даваш?? винаги като краен вариант може да е карала жена ти, баща ти, майка ти ...любовника на жена ти :crazy:  просто за последното се сетих как един клиент така се обясни..че полицаите умряха от смях.Може да дойде и за седмица ама може и след три месеца.Може факта от очакването повече ти трови живота.Отърви се от тези мисли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако ще го играя "циганската", имам на кой да се обадя да ползвам жокер. Но от няколко години съм си казал, че не искам да съм такъв човек и за това...Освен това жена ми постоянно ми пили, че карам бързо (както и всички останали жени). Посмъртно няма да се навие...Иначе чак да ми трови мислите, едва ли. Просто предпочитам максимално бързо да се отърва от тоя "проблем".

п.с. - Време е за някъв МНОГО тегав антирадар  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че се опитваш да избегнеш глобите на КАТ, не те прави лош човек, друг въпрос е дали си заслужава да си използваш жокера за нещо толкова дребно. За жената не се притеснявай, всички са така, много са малко тези който не пилят за бързо каране и затова си ги уважавам. Още помня как возя 2ма човека отзад в 120ката и те казват 

- Цвети, кажи му да намали (Цвети се вози до мен и придържа едно настолно PC)

- Aз на Сашо му вярвам, щом така кара, значи така трябва!

 

Също ми се е случвал следния разговор

- Намали !!!

- Карам с 60, по извънградски път, на колко да намаля на 30 ли ? :blush:

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж я тук, на 60 е камерата...

http://antiradar.braindumpz.com

 

Тук гледайте камерите хора, има и предложение за андроид, казва се Антирадар, Ментел навремето го спонсорираха... Много много много добро и чете информацията точно от този сайт, обновяват се точките от пътуващите хора. Много пъти ме спасява, но и много пъти ме подвежда, защото предупреждава, че може да има пост и на колко да намалиш казва... примерно.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблема го реших преди няколко години с покупката на един Стелт,че преди това за една година дадох към 400лв. За глоби от камери.От тогава до сега-нито една.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, благодаря! От инфото разбирам, че ще трябва да дам около 300 лв. за акта и още около 300 за анти-акт устройство  :mafia:

 

п.с. - Продължава да ме тормози мисълта, че знак за камера не видях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето докато ползвах андроид телефон, си спомням, че имаше навигации на които можеше да сложиш местата с камери + местата със засади за без пари. По спомен, засадите беха ужасно много и 99,99% от случаите, полицаите не присъстваха. Докато файла със стационарните камери се обновяваше и много рядко можеше да се случи, обявена камера да е няма (преместена) примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже миналата седмица трябваше да пътувам и не ми остана време да се занимавам с педела, го зарязах така. Обаче вчера гадта пак се разскърца се сдобих със спрей Wurh HHS 2000 и от едно напръскаване по прожината настана пак тишина при натискане на педала :D

 

...И аз от известно време съм забелязал, че като се напече колата прискърцва педала на съединителя и все си мислех, че щом е нещо механично трябва да може да се пръсне със смазка. Та простете ми може би лаишкия въпрос но къде по-точно се намира въпросната пружина. От към купето или от към двигателя трябва да се пръсне  ;) ?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един дядо днес ме удари връщайки назад. Аз си бях паркирал пред вила на приятели и обядвахме на двора.

Това нещо оправя ли се или трябва нова броня? Също така мога ли карам така - радиаторът не е засегнат и фара е здрав и не опира никъде на пълен ляв и десен. Друго не се сетих да проверя. Питам по-скоро от гледна точка на полиция.

 

:( :(

 

post-1399-0-66777600-1470570372_thumb.jpg

post-1399-0-66903700-1470570406_thumb.jpg

post-1399-0-71565300-1470570441_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, привет!

"Гръмна" ме камера на приблизително тези координати - 43.155707,25.860686. В момента на светкавицата веднага погледнах километража, бях някъде 115-120 кмч. Някой може ли да ме ориентира какво е ограничението там? Тая камера нова ли е? Цъкам по street view-то, но там последно е снимано 2012г. Последните 4 години минавам по 7-8 пъти на година от там, камера до сега не съм забелязал?! А и гледам за знака по принцип, съмнявам се да съм го проспал.

 

п.с. - Камерата снима движещите се в посока София. 

На това място има ограничение 60км/ч. И преди да сложат камерата го имаше. Заради кръстовището, което е в завой. 

ПП: Знаех за тази камера, но въпреки това и на мен ми светна преди около месец, но бях с около 70км/ч. Просто бях решил да намаля само с отнемане на газта, но...

Сега си чакам "портрета"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Alexandar моя мъж каза че се оправя няма нужда от нова броня. На снимките се вижда че не е спукана и се оправя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това място има ограничение 60км/ч. И преди да сложат камерата го имаше. Заради кръстовището, което е в завой. 

ПП: Знаех за тази камера, но въпреки това и на мен ми светна преди около месец, но бях с около 70км/ч. Просто бях решил да намаля само с отнемане на газта, но...

Сега си чакам "портрета"

 

Ако искаш може да си направим една среща двамата там...ей така, на по бира и между другото да я потрошим тая камера ритуално  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш може да си направим една среща двамата там...ей така, на по бира и между другото да я потрошим тая камера ритуално  :fiu:

Можем да помолим Котоошу да свърши тази работа като намине към родния си дом. Ще се справи по добре от нас  :threaten: .

Родната му къща е малко след като се влезе в Джулюница откъм това кръстовище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Alexandar моя мъж каза че се оправя няма нужда от нова броня. На снимките се вижда че не е спукана и се оправя :)

Впоследствие забелязах, че е спукана:

post-1399-0-28595600-1470583694_thumb.jpg

 

Бихте ли споделили опит дали сервизите за бояджийски услуги намират сами необходимите части (броня, държача на фара е счупен и той май) или аз трябва да си ги търся? Досега съм бил само за козметично пребоядисване.

 

Утре ще звънна в Лотос и Ветек, но все пак ще ми е полезно как да се настроя.

Надявам се, че няма да уцеля точно отпуските им :(

Освен тях и за ТДК65 имаше добри отзиви тук. Дано поне някой работи по това време на август.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя мъж каза че и това се прави, там където правят брони си я подлепват. Той каза че за държача на фара да не се наложи да сменяш целия фар - по снимката му се вижда че е хлътнал. Също така си погледни и гредата, след като се махне бронята. Ако си с Каско - мини си през него.

За сервизите е различно - повечето избягватда купуват частите, каквото им занесе клиента това слагат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш може да си направим една среща двамата там...ей така, на по бира и между другото да я потрошим тая камера ритуално :fiu:

Преди да я потрошите ритуално, минете през Джулюница да поискате помощ. Те там хората ще ви уважат ритуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това място има ограничение 60км/ч. И преди да сложат камерата го имаше. Заради кръстовището, което е в завой. 

ПП: Знаех за тази камера, но въпреки това и на мен ми светна преди около месец, но бях с около 70км/ч. Просто бях решил да намаля само с отнемане на газта, но...

Сега си чакам "портрета"

И мен май ме щракна в началото на лятото. Хем го знам мястото, ама е много подлъгващо...

 

А ако знаете какви свирепи катастрофи има през годините там... Пастет! Просто включването от пътя без предимство е кошмар. Умната!

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.