Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Аз пари нямам. Диана е "Риби" както и аз. Сега и се обадих, супер се ядоса, че съм писал в форума, ама каза "няма проблеми, ще пиша утре" ...  Ти ела със Съби, няма да се състезаваме, ама ще си е зрелище да се види ОК1 как пуши на пилеж, случайно, и мирише на гуми :) Естествено ако ми я даде , че много се разписах , като го прочете , ще се ужаси и забрави пилежи, особенно както е с нови гуми.... Ма отде да знае човек...Смятай, че утре ще ме нахапе зверски, ама после знам ли може да се окаже човек.. :P  Не изключвам варианта тя сама, да върти гуми на НИМ. Не е много нормална, може да шофира много добре и не веднъж съм и казал, че искам да ме вози!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, искам и аз като сложиш нови гуми на фелата, да ми дадеш да ги разпаля! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте!

Моля, ако някой може да ми препоръча майстор за фина шпакловка на няколко помещения. Търся сериозен и отговорен човек, който си държи на думата. Много ще се радвам ако има колега, който може да си предложи собствените услуги.

 

Моля на ЛС :PDT_Armataz_07:

 

Поздрави,

Никола

Редактирано от sharpshooter_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте!

Моля, ако някой може да ми препоръча майстор за фина шпакловка на няколко помещения.

Това за кой град е? София или Стара Загора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че съм луда, луда съм, ама чак толкова да си давам колата не съм. Колата си давам на двама мъже само - баща ми и мъжа ми. Познай как ще ми вземеш ключовете, че и да я пилиш!!!  МОЖЕ оставяш 400 лева на нови гуми и тези ги пили.

За нахапването си зверски прав  :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, искам и аз като сложиш нови гуми на фелата, да ми дадеш да ги разпаля! :D

Фелата е с гуми на 2 сезона, взех ги зимата, ако дойдеш на срещата, подсети ме, давам ти ключовете и снимаме клипче! Само да знаеш че няма задни накладки, не разчитай много на ръчната. До Младост не ми се идва, че няма пари за бензин...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс, аз предлагам друго. Сядам аз във фелицията, слагаме камерата и малко ти показвам как фелата не се върти  :blush:  Какво ще кажеш  :jester:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ми де намират 15ки за бърнаут... Максе, 16ки и 17ки имам със сигърност. Твой са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо нямаш никакви проблеми, вече имам и стабилизираща щанга отпред, няма да се накланя така зверски, но знай, че нямаме добра ръчна.(Накладките са вестник от вече 2 години) Иначе съм с 2 ръце да си пойграем ... Страх ме е че като опънеш ръчната, няма да се завърти както трябва. Колата трябва да я пазим, да не я блъснем, а на НИМ е тясно, гумите, майната им... Не помня да съм се оженил за гуми, а освен това гумите са за колите, аз гуми не ползвам!

 

За 15ки трябва да си купя джанти от Голф, за 16ки джанти от Megane II , но трябва да я вдигна, а към момента нямам това свободно време .

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПоИграем, Саше, поИграем! Това Й ти е голям проблем. А за ръчната не се плаши - ня Мицьо изобщо няма  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма**ка му, заради вас, ще започна да пиша всичко с И.

Аз съм длъжен да предупредя за повредите на колата. Вярвам в теб, но дори и най - добрия шофьор трябва да е подготвен за това, което го очаква. Не ми се ходи на работа с Lada Niva, докато изправям купето на Макса, едни накладки са 38лв, просто ги нямам, затова ти казвам, за да знаеш какво ще шофираш. А Мицьо е жертва на новите технологии, кой знае каква глупост са измислили. Ужасявам се от новите коли - спират сами... А ако е на тъщата, колата и искам да я блъсна в стена, какво, К**

 

Ама клипчето ще стане много яко !!!! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема за навигации, кой каква използва, но не я намирам.  Някой може ли даде мнение за iGO ? Главната критика из нета е, че картите са стари и се обновяват рядко. Видях, че към момента могат да се свалят карти с версия Q3 2015, което си е стара версия.

 

Свалих я на телефон, самият софтуер е безплатен, но идва без карти. Картите за Европа са ~60 лв., което ми се вижда ок при положение, че на сайта им казват, че всички следващи ъпдейти са безплатни. Не разбирам само дали на софтуера или на картите или двете?

 

Мнения и впечатления как се справя в офлайн режим и по маршрути, които прекосяват повече от една държава, също ще са ми от полза. Мерси :)

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си свалям iGO от андроид форума. Няма никакъв проблем с инсталацията, а последните карти, които намерих са Q2 2016 (тях също ги намерих през линкове в андроид форума). Тя работи само офлайн, в смисъл поне аз така я ползвам. Пътувал съм с нея из България и до Македония и Гърция. Никакви проблеми. Истина е, че новите карти идват малко бавно, примерно напролет когато пътувах до Македония по последния участък от магистралата до Дупница ми даваше, че карам през полето. Иначе съм доволен.

Вградената навигация на Google според мен е по-добра, най-малкото защото дава в реално време трафика и затворените за ремонт пътища, но за чужбина е същата работа, защото трябва да свалиш картата и да я ползваш офлайн, иначе ти тегли трафик непрекъснато, а това в Сърбия и Македония е равно на финансово харакири.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и адаш,

Аз не съм много вещ в тия неща, особено напоследък. От както имам пакет за интернет в роуминг, ползвам Гугъл карти (изключае Сърбия, където вероятно ако го пусна, билинг системата на Теленор ще се взриви). Това което съм ползвал в цяла Европа (без Франция, Испания и Португалия) е - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=bg

Не ми се е случвало да ме подвежда и интерфейса е приятен (поне за мен). В България не съм я пробвал.

 

п.с. - Колкото и ластици да си разтягаме, говорим ли за вариант "безплатна", няма как да е супер добра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицето е написал всичко точно. Саше и аз съм с igo от както ползвам навигация, картите мисля са си достатъчно точни, аз проблеми до сега не съм имал с тях. Потвърждавам и аз преди седмица ходихме до Гърция с картата Q2 2016, всичко ток. :) Поздрави!

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм IGO само в България и моето впечатление е че много, ама много лъже. Когато ходих до Чавдар, изпуснах отбивката за Бистрица и това ме прекара долу след караулката, надясно, по едни зверски чукари, едни тесни пътечки. Когато ходих до Боре, ме накара да направя нарушение... Не съм доволен, имам я за ей така, но не съм доволен, не те води точно до адреса... Веднъж търсих блок в Левски Г, питах хората къде е блока , те ми казват оооо тука блокове няма, само къщи ... Google Maps e много по - точна!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема за навигации, кой каква използва, но не я намирам. Някой може ли даде мнение за iGO ? Главната критика из нета е, че картите са стари и се обновяват рядко. Видях, че към момента могат да се свалят карти с версия Q3 2015, което си е стара версия.

 

Свалих я на телефон, самият софтуер е безплатен, но идва без карти. Картите за Европа са ~60 лв., което ми се вижда ок при положение, че на сайта им казват, че всички следващи ъпдейти са безплатни. Не разбирам само дали на софтуера или на картите или двете?

 

Мнения и впечатления как се справя в офлайн режим и по маршрути, които прекосяват повече от една държава, също ще са ми от полза. Мерси :)

Не е споменато дали за андроид, уиндоус или иос е питането. Предполагам, че става въпрос за иос (айфон). Ако е така HERE е безплатната навигация, която върши точно това което искаш. За България, честно не съм впечатлен, но за чужбина би трябвало да е ок. SYGIC според мен е доста по добра. Уловката е, че има седмичен перриод, през който може да се ползва с гласови напътствия, след това остава само визуално. Ако не е проблем да се изтрие и изтегли отново (в чужбина), нещата с гласа са си пак ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите. За андроид става дума. Ползвам в момента главно Here Drive+ на Нокията си и съм много доволен. Но за по-дълги пътувания имам и един Гармин, който има качени стоянки и стационарни камери в БГ. Безценен е. Това ми липсва на Нокията и не мога да го добавя.

 

Видях, че освен за Гармин, камерите ги има и за iGO.

 

Идеята ми е да си поръчам навигация за Октавията от тези, които се дискутират в темата в О2 раздела -> да й кача един iGO и допълнително камерите и да консолидирам всичко в едно :)

 

Затова питам конкретно за iGO. Иначе Here Drive+ си е супер, всичко е безплатно, картите се обновяват често, но нямам камерите, което е сериозен минус. А пък Гармина го делим с приятел и понякога ни трябва и на двамата.

 

А да взема навигация и да закачам пак допълнително Гармина за камерите, няма смисъл да я взимам тази навигация изобщо.

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IGO нямат собствени карти. Правят им ги Navtec(HERE) и Teleatlas (TomTom). Обновяват се на всеки куотър. Мисля даже, че и още една фирма им правеше карти. Толкова са много, та като тръгна за някъде се чудя коя да сложа....

 

Т.е. всички офлаин навигации ползват едни и същи карти. Другото е въпрос на интерфейс. Изключение е Гугълът, който ако се случи европейския роуминг ще убие всички други.

 

Относно камерите - не ви знам как карате с тая опция. Всичките дават поне 80+% фалшиви сигнали. Човек луд става и тамън решиш да не му обръща внимание и опа - то било истинска тоя път....

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично използвам само iGO, откакто има смартфони с андроид. На всеки телефон, това е първата ми работа, която правя - да сложа iGO-то и да проверя нета за нови и актуални карти + точки за спийд камери.

 

Цецо, известията за спийд камерите се лекуват лесно :) Намаляваш звука, да си пиука лекичко и само гледаш какво е ограничението, което трябва да спазваш, за да не те снимат (а.к.а. на каква гранична скорост снима камерата) и гледаш напред за какво става дума :)

 

Докато пътувах много из България (сега е много-много по-малко) съм пускал много пъти iGO-то, просто за да гледам колко е остър следващият завой и дали има някъде КАТаджии. Много пъти липсват адреси, но когато има много POI-та си става работата, като търсиш нещо познато, пък не му знаеш адреса (хотел или друго - случвало ми се е в Пловдив да търся хотел - нямам идея нито една улица къде се намира - затова търся "Хотел България", например... и излиза, след което си го запаметявам като локация и отивам където ми е работата, то ме траква и ме връща обратно после /не, че не помня пътя - но се е случвало да се объркам/)...

 

Най-добрата навигация за мен е iGO. Има няколко недостатъка, като главният е, че харчи много батерията, защото използва страшно много ресурси и бързо заминава, но на зарядно си е супер. Напоследък за кратки разстояния си пускам google maps, но често не намира елементарни неща :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Sygic, макар и не много често. В момента цената му е съвсем човешка - https://eshop.sygic.com/en/#product-1570 . Като шофьор съм го ползвал в България, Турция (Истанбул) и Чехия, а като пешеходец в още няколко държави. Нямам оплаквания. Картите са с доживотно обновяване и ако не се лъжа са на TomTom.

Редактирано от karst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Гармина гласовите предупреждения за стоянки и камери са различни, няма как да ги объркаш :)  При iGO не е ли така?
Иначе Цецо е прав, че многобройните предупреждения за стоянки са дразнещи, но пък ги преживявам. Гарминът ме е спасявал многократно от камери.

 

На Нокията и Гармина не ми се е случвало да не намира точен адрес - улица и номер, но доколкото разбирам iGO ще е сносен заместител и поне ще мога да комбинирам всичко на едно място :)

 

На Sygic-a могат ли да се добавят камерите? Ако не, не ми върши работа. По-добре да си ползвам Нокията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се "мотах" из всички тези приложения за Андройд и накрая попаднах на "Waze".Повече няма какво да искам.И спиид камери и ограничения ,затворени и участъци в ремонти.Досега не ме е подвеждала.Също така дава и плътност на трафика в реално време.Мога да кажа ,че си заслужава многото рейтинг звездички!

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ...Аз също ползвам Sygic от 2-3 години и съм много доволен за БГ и особено за чужбина. Импортват се Пой (мисля подобни или направо същите има за iGo), за блокове/номерата и камери които доста помагат. Google е ненадмината в картографията и маршрутите, но липсата на Ограничения, Камери и Офлайн мод я прави на 2-ро място за мен ;).   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.