Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

На Гармина гласовите предупреждения за стоянки и камери са различни, няма как да ги объркаш 

 

Лека корекция - гласовите предупреждения за камери и стоянки са различни, АКО си ги компилираш с различни аудио файлове. Плюс това, както знаеш, тази "екстра" не ти я предоставя Гармин, а различни доброжелатели по форуми, които са били така добри да съберат всички камери и т.н. в една база данни под формата на .csv, да запишат няколко различни аудио файла за различните типове "засади" и да ги предоставят за свободно ползване на хора като теб и мен, които след това да си сглобят сами пъзела по желание, като си компилират каквото и както си искат в произволна комбинация. 

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, че това не е фийчър на Гармин или iGO, аз говорех за "нашия" Гармин, не като цяло.
Но за аудио файловете явно си си играл допълнително, което не го знаех.
Очевидно трябва скоро да го обсъдим на бира :P  :pepsi:

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще метна едно Накамичи в колата. Навигацията му е iGO8.

Някой ще сподели ли в кой фолдър на SD- картата да си кача нови карти и от къде да дръпна карти за Източна Европа (купено е от Англия и подозирам, че в  приложените ми карти има само Западна Европа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един руски сайт 4pda.ru. Там има форум, регистрирате се и трябва да знаете руски де :) Обаче после е яма бездънна, кеф ти андроид, кеф ти IGO, кеф ти карти, излизат преди да са се появили официално :) ... Тия нямат спирка. Откак го знам, не съм инсталирал приложение през маркета - само кабчета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като закача другата седмица плеъра и подкарам навито, ще видя какви карти имам и какво има нужда да се докачва. :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, привет,

Честит първи учебен ден  :tongue_1:

 

Един проблем ме побърква от известно време. ШАфьорската ми чистачка оставя черти на връщане. Преди да ми кажете да сменя чистачките, аз да кажа следното:

- Сменял съм чистачки няколко пъти. Слагал съм такива от 5 до 30 лв. броя. Резултата си беше все същия.

- Поради липсата на ефект след неколкократната смяна на чистачки реших, че проблема е в пружината на рамота. Смених рамото на чистачката също, но проблема си остана.

Видео:

https://www.youtube.com/watch?v=iN0SjzMZXP4

 

Имайте на предвид, че на живо е доста по-гадно. Това освен, че е дискомфортно и неприятно, в някой случай ми съсипва здравето. Късно вечер като остане тази мазаница и черти и някой е нафарове срещу мен - става страшно. Същото важи и за каране срещу слънцето.

Възможно ли е според вас стъклото да е "криво" ? Сменяно е, естествено не с оригинално. Това обаче беше преди около 3 години, а този проблем го имам от около 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали рамото не е изкривено. Това което се вижда от видеото е, че докато "вдига" чистачката перото чисти добре, но на връщане не успява да се огъне достатъчно. Според мен едно леко усукване по часовниковата стрелка ще реши проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид да го усуча по оста му? Звучи логично, но не трябваше ли с новото да го нямам тоя проблем...Не знам вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамената са две. Едното е на самата чистачка и държи гумата. Другото е закрепено на оста. Аз имах предвид това което е на оста. Идеята е чистачката, когато леко я повдигнеш да стои перпендикулярна на стъклото. Това е положението в което перото ще може да застане еднакво добре спрямо стъклово и в двете посоки на движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те!

Аз иначе не съм сменил рамото на самото перо, а рамото което държи чистачката. За тази част говоря:

1273340.jpg?t=1431884340

Ще тествам и ще доложа! Ако се оправи, много, ама МНОГО ще черпя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, имах предвид да се осуче леко точно тази част, там къде се закача чистачката. Ще чакам информация за резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, имах предвид да се осуче леко точно тази част, там къде се закача чистачката. Ще чакам информация за резултата.

 

Колега, жив да си! Пробвах и на мокро и на сухо стъкло, грам черта не оставя! Метода ти проработи, благодаря много!

Заканил съм се да дойда на някоя от срещите, ще нося специална почерпка за теб! =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да разбера моторното масло за двигател 1.0 MPI с код AUC коя спецификация трябва да покрива?

 

501.01 или по-нова? Не успявам да открия красноречиво доказателство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже простотията със заключването но ключовете но колата миналата седмица не ми беше достатъчно, сега свалих кората на вратата на багажника и не мога да я върна обратно. Кой може да ми.помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже простотията със заключването но ключовете но колата миналата седмица не ми беше достатъчно, сега свалих кората на вратата на багажника и не мога да я върна обратно. Кой може да ми.помогне?

Човече влязъл си в някаква странна поредица ,опитвайки се явно да оправиш това което си е всъщност наред  :tongue_1: И аз ако знаеш какви простотий съм правил така.........:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на прохода Предела...

а на мен това ми напомни на една случка с малкия (3г). Возим се в колата, по едно време се чува специфичен v10 рев, преминава едно зелено Галардо и аз ентусиазирано " ейй тате, виж какво Ламборджини!', в този момент малкия два пъти по-ентусиазирано " аааа тате виж! БЕТОНОВОЗ!!" ... и верно, имаше и бетоновоз :) та не знам някой дали видя белия бус на снимките :)

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на мен това ми напомни на една случка с малкия (3г). Возим се в колата, по едно време се чува специфичен v10 рев, преминава едно зелено Галардо и аз ентусиазирано " ейй тате, виж какво Ламборджини!', в този момент малкия два пъти по-ентусиазирано " аааа тате виж! БЕТОНОВОЗ!!" ... и верно, имаше и бетоновоз :) та не знам някой дали видя белия бус на снимките :)

 

С глас се смях :D  :D   Моя разбойник е същия  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на мен това ми напомни на една случка с малкия (3г). Возим се в колата, по едно време се чува специфичен v10 рев, преминава едно зелено Галардо и аз ентусиазирано " ейй тате, виж какво Ламборджини!', в този момент малкия два пъти по-ентусиазирано " аааа тате виж! БЕТОНОВОЗ!!" ... и верно, имаше и бетоновоз :) та не знам някой дали видя белия бус на снимките :)

За това много компании прибягват до детското мнение и възприятие. Не е обременено мисленето и виждат повече детайли. Белия бус им беше мобилна гумаджииница. Сменяха гуми на някоя бегачка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече влязъл си в някаква странна поредица ,опитвайки се явно да оправиш това което си е всъщност наред :tongue_1: И аз ако знаеш какви простотий съм правил така.........:)

Да знаеш, че за второто изпълнение косвена вина имаш и ти! Поръчах си от Алиекспрес лед светлините за задния номер, които и ти беше взел (между другото са супер!) и реших да махна долния край на кората за да хвана вътре чарколята да не тропат. Лошото беше, че като я дръпнах в единия край изскочиха повечко щипки и те така стана работата. Но пък черните съпротивления щракнаха между две метални пластини от вътрешната страна на капака все едно за там са правени! Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знаеш, че за второто изпълнение косвена вина имаш и ти! Поръчах си от Алиекспрес лед светлините за задния номер, които и ти беше взел (между другото са супер!) и реших да махна долния край на кората за да хвана вътре чарколята да не тропат. Лошото беше, че като я дръпнах в единия край изскочиха повечко щипки и те така стана работата. Но пък черните съпротивления щракнаха между две метални пластини от вътрешната страна на капака все едно за там са правени!

Ахаа,сложи ги значи тези диоди на номера :) Браво!Аз съпротивленията ги наблъсках вътре през дупките за плафоните(щот ме беше напекло слънце и ме домързя) ,обаче сега търся начин да ги обезшумя да не дрънчат ,ама ако взема да разглобявам кората се страхувам да не повторя твоето изпълнение :) Щом си разкрасявал(ъпгрейдвал) "вишняка",жертвите си заслужават  :doubleup:

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.