Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Убеден съм , че такива дивотии има само тук в България ... незнам колко са станали държавите в ЕС , ама само тук имаше тотална смяна на регистрационни табели ... по същия начин подхождат и към колите без катализатор ... да не мислите , че в Европа карат само чисто нови автомобили с евро 6 ... просто единственото , което те нямат са идиоти за управляващи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, огромна дивотия беше това! Баш по тия години имах някакво актче за 30 лв. На 31я ден след акта, некъФ ме спря за проверка и ми написа акт за 20 лв., защото не съм отишл в 30дневния срок в КАТ, да си проверя дали ми е готово НП. Ако не е готово, биеха печат в акта, удостоверяващ че си се явил. И така, докато акта е готов, приготвен, сварен.... 

Сега, до колкото разбрах, тая дивотия е отпаднала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уйкенд, близо 5 години след началото на края, минах да видя какво прави бялата Фелиция. По - чиста е от моята, май ще трябва да мина през някоя автомивка ... :P Като минат още 5 години, ще говоря с майка и на бившата, да ме пусне за 10 годишнината да се снимам в колата :) Сигурно е единствената тъща дето ме харесва. Бившата вика - Мамо Сашо ме кара да мия чинийте! От там тя вика - ми ще ги измиеш, нищо няма да ти стане и като се прибереш ще пуснеш прахосмукачка в хола :PIMG_20170211_125915.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф, това е по-добрата технология и по-скъпата, както са премиум hand-made колите - нали се сещаш... Така всяка дупка е индивидуално запълнена по най-добрият начин (слава Богу, че поне ги пълнят, нали).

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за какво даваха пари за ония специални камиончета ? ... този с лопатата беше много смешен като почна да блъска асфалта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай стига плюене! Това е временна кръпка, докато дойде топлото време и я оправят. А като знам какви сме гении, кой знае какво е станало с камиона, може още фа спи зимен сън ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще намалеят ли автомобилите по пътищата!?

http://www.mediapool.bg/tsentralen-softuer-shte-pravi-tehnicheskite-pregledi-na-kolite-news260128.html

 

Министерството на транспорта работи върху софтуер, който ще подобри контрола при провеждането на техническите прегледи на автомобилите. Чрез него се предвижда данните от уредите на проверяваното превозно средство да се регистрират онлайн в централната система на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" и на база на получената информация безпристрастно да се определя валидността на прегледа.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2017 год. запълване на дупки в столицата (върхова технология) :)

 

attachicon.gifIMG_20170213_121134.jpg

Това е временно запълване със студена асфалтова смес.Пак е по-добре от нищо.Друг е въпроса,че се прави само на някои места,щото цяла София цъфна на дупки,ама то всяка година си е така! :sorry:

Специалните  камиончетата дето пръскат сместа са за при по-високи температури.

Редактирано от coverdale
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и си прав и не си. До Фантастикото имаше една временна стъклена будка, миналата седмица я разглобиха и единствената следа от нея останаха няколко дюбела в плочките. Отсреща имаше цяла редица временни павилиони и тях ги няма вече... Бъкстон не е мръднал, Каблешков новата част също. Колкото и бавно да стават неща, все пак стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе, аз да питам от 1 седмица се оглеждам в някоя ОК1 с клима, засега само приятели и познати знаят, защото още не съм сигурен какво и кога и дали ще правя, но събрах 3 мнения от форума 2 ма ми казаха че това ги е фалирало тотално, 1 ми каза че не е за мен... Дето се вика мога ли да гледам Ок1 или да си взема BMW? Защото ако Октавията смята да ме фалира, по - добре да си взема задно и да ме гледат накриво , поне ако ме фалира и то, да знам за какво съм дал парите...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е какво има да те фалира една шкода спрямо това да си вземеш мъртвородена бавария

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам и не вярвам на ушите си :)

 

Саше , вземи си трактор ! И той е на задно и щА гледат.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ви питам. Знам че ок1 1.6 не става, знам че 1.8 125 коня харчи бензин и доста масло, 1.8 150коня чупи турбото редовно, затова се спрях на 1.9 ТDI ама както чувам освен 120 лв за актуатор на турбото и то ще иска да ме фалира, та започвам да си мисля за една 318ТDS ... затова питам.

 

Марто ти не се ебавай - като се купува кола, трябва да е здрава и изпитана като фаворита и да не се чупи! Ако искам да се метна в морето на незнанието, ще си купя BMW, пак ще търся информация кое , къде и как , само дето ще идвам на Шкода срещите понякога с фелата, понякога настрани...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кво ще рече "1.6 не става", тамън навлизам в 10тата година на моята 1.6 и все още си мисля че това е една чудесна кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още 2006 разбрах че ОК1 1,6 е слаб мотор и чупи съединител заради тежкото купе, отделно имам познат направи му основен ремонт, след 5000 км започна да пуши като комин , отделно друг познат каза че му харчи 16/100 газ, това е мотор който е ненадежден, зле конструиран и от него гледам да бягам като дявол от тамян.

 

Не случайно и в момента Ок1 1.6 са най - евтините октавии , защото правят огромни проблеми. Има една обява в мобиле за 1650лв...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше... Предполагам знаеш , че доста хора четат форума... ;)

1.8т чупил редовно турбина

1.9 тди актуатора бил 120лв

..... да не продължавам , тва е несериозно.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички споменати белИ идват от незнание и безхаберие. Нито 1.8Т чупи редовно турбина, обаче как харчиииии градскоо /1.6 ще ти се види слънце - на Ауди А4 В6 1.8Т съм виждал 18-19/100 сутрин)...газова си иска. Нито на 1.9 актуатора му е толкова пари...чисто нов беше към 270-300лв преди време, има ги по моргите /мисля че и нов може да се намери за под 100лв/ за 50-70лв чудни и това не е никакъв проблем изобщо на тези автомобили, ами че са нов внос, като нова, уникат на 123 456км... на около 500 000км и километража магически отслабва, докато я возят “на собствен ход“ върху автовоза...

 

Сашко, за цената по-горе, която споменаваш...ходи с градския или си седи с фелата...че какво чудо ще си вземеш за тези пари...не е истина. Гледай О1 над 3500лв - от там някъде почват средно хубавите.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти дам моята :)

И климатроник има, и акумулатор на една година, да не споменавам, че е обслужена от-до...ама пък не ти знам бюджета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената подходяща Октавия за Сашето е 1.9SDI, ама те са огромна рядкост.

 

Друго дето се сещам е 1.9TDI, ама Пепи да и пипне малко мапа, да стане нещо около 25, максимум 30 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше и аз се оглеждам за ОК1 и за малко пари няма как да е читаво. Ставащите що годе са от 3000 нагоре. Нали знаеш че кола е на късмет. Той и Макса беше добре на снимките от обявата ако помниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената подходяща Октавия за Сашето е 1.9SDI, ама те са огромна рядкост.

 

Друго дето се сещам е 1.9TDI, ама Пепи да и пипне малко мапа, да стане нещо около 25, максимум 30 коня.

С трупче под педала на газта ще е по-бързо и по-ефикасно  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.