Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Ще изразя мнение, без да претендирам , че познавам законодателства по света, свързани с движението по пътищата и техните нормативни уредби и отговорни оргазнизации.

Разказвали са ми доста ситуации по света, повечето завършили просто с глоба, в които понятието "несъобразена скорост" е развито още по-абстрактно от нашето и се прилага още по-рестриктивно спрямо нашето.

Личното ми мнение, че тази формулировка е много важна и не виждам защо толкова пречи на юристите.

Просто си представям прав сух път, без дупки, без да свети слънцето насреща, с лек завой, водача кара с 90 , изпуска колата защото да кажем подава газ в завоя  или минава през пресичаща пътя змия  и се натриса в също толкова примерен шофьор който  не му задния ляв габарит.

Кой ще е виновен? 

Имаше един австралийски филмпо тая тема - божия намеса.

Та това което искам да кажа, е че премахвайки това ще се появи нещо друго.

Проблема не е в точно този член.

Проблема в цялата система - никой не пречи на органите да санкционират собственика на пътя.

Никой не пречи на, този който е с несъобразена скорост да съди АПИ.

Не съм юрист, но все пак - има дупки - казал ли си че има и с колко да се кара.

Това че има тотален отказ на органите и безнаказаност на отговорните, не значи че като премахнем това , всичко ще заспи.

Просото вече всеки ще си кара със 150 при силен дъжд и ще се кръстим всички наред.

Несъобразената скорост ли ни пречи или некадърните, които правят пътищата, ремонтират , проектират или контролират.

 

Нямам голям опит из Европа или други държави с големи аутобани.

Опита ми е само от Гърция - Егнатия Одос.

Миналата година се прибирах когато удари циклона - дъжд голям, качвам се на магистралата и след като видях какъв е дъжда си карах с около 100-105.

Ми след 15 киломтра карах със 120-125 - то няма грам локва, рекичка или завой който да те изхвърли. Знаци електронни навсякъде - да намалиш, мъгла след тунела, вятър.

Това нито на Хемус нито на Тракия е възможно.

Що не излезе някой от АПИ да каже как е проектирана магистралата, настилката и отводняването и да каже става ли за 140?

И после да кажем - няма несъобразена скорост.

Кой ще носи отговорност ако оня кара с 90 и ми се метне в къщата - аз ли съм виновен, че там живея.

Или ще се появят извънземни , които са залсепили водача, аз съм си светнал лампите в къщата и съм го стреснал или божествена намеса.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според този член, измислено тнякой "член", всяка скорост е несъобразена. Както е написано "всяка предвидима опасност" просто трябва да си стоя на паркинг. Теоритично всичко е предвидимо. Аз лично, откакто видях лодка на подбалкана, на платното срещу мен, паднала от колесар, ами сега чакам самолет на Прохода на Републиката, примерно. И ако го ударя, съм сигурен, че аз ще съм виновен. Толкова за нашите органи. На тях не им пука за нас, защо се случват събития по пътя, в домовете, защо хората умират. На тях им е важно да си вземат заплатката от институцийката, в която мъждукат с жалкия си животец и толкова. И този член им помага много. Да не мислят, да не правят нищо. За това няма и да го махнат никога. А да не забравяме силното лоби на застрахователите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...то не било голяма философия монтирането на газов инжекцион.За една седмица с двете си ръчички и доста псуване успях да сътворя това.

Саше,има и ГИ за 400 лв.!(бутилката и нивомера не влизат в тази цена) Този е с компютър фобос-4,изпарител -томасето,но има и доста по-евтини и не по-лоши варянти.Само искам да спомена,че за тази конфигурация в сервиза ми искаха 850лв.

 

 

037861726-big.jpg?r=0

 

037861714-big.jpg?r=0

 

037861632-big.jpg?r=0

 

037861626-big.jpg?r=0

 

037861729-big.jpg?r=0

 

037822197-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то е ясно , че няма да дам на друг да ми пипне колата и сам ще си го монтирам ГИ, камоли пък някой да ми надупчи калника за пълначката, ще му чупя ръчичките... Тя трябва да е в багажника до бутилката на една проста планка.

 

Установявам обаче след толкова години каране на кола на бензин, една проста зависимост. Имам ли пари , имам и за бензин и за всичко друго, нямам ли пари и на газ да е и на метан да е пак си ходя на работа с трамвая!

 

Иначе браво, че си се захванал сам да си я сложиш, Фобос е добра марка, томасето ако не се лъжа май е италианче, и поне по снимки изглежда че читаво си я монтирал. ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 камоли пък някой да ми надупчи калника за пълначката, ще му чупя ръчичките... Тя трябва да е в багажника до бутилката на една проста планка.

Това е забранено.

И рискуваш да те спрат от движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс, ще ти съберем пари, за най-добрия майстор, с перце ще я гали колата, само моля те не барай, ей :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха :D Mерси, все си мисля че колко да турна 4 дюзи и една бутилка съм се научил ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затвориха рафинерия Полисан - последния доставчик на гориво за бензиностанциите на Марешки. #Защо? #Кой?

http://m.dir.bg/dnes/news/25442150/

...... съобщава Канал 3.....

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е запознат с плановете на моб операторите, че трябва да преподписвам, а Мтел нещо ме изнервят напоследък? Лошото е, че те от скритите им планове ми предлагат най изгодни оферти или по скоро теленор и виваком ми предлагат стандартни пранове, които не ме устройват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец мисля, че беше - говорехме с едно приятелче точно за това - трябвало да преподписва договор и т.н. и "няма" по-изгодно (все така му казват, за да го набутат - в Теленор)... Общо взето след три опита в различни магазини накрая е получил каквото му се иска ;) 2 пъти по-изгодно от предното на което е бил 2 години.

 

Така, че - ръчкане и обикаляне му е майката - за да получиш каквото искаш.

 

От моята практика знам едно - в София опитваме да предоговорим 5 броя номера - дават ни общо 100лв за всичките номерчета - да си изберем нещо телефонче или нещо друго... Не се съгласихме, защото знаехме, че има много по-добри оферти. Отидохме на моренце и в Бургас в МОЛ-а съвсем случайно виваЦом - отидохме за съвсем друго нещо и все пак питахме и за преподписването - опааа, по 60лв на телефон дадоха!!! 300 кинта са си 300 кинта - защо в София 100, а в Бургас 300?!?!?! Дреме ми, дали някой се е объркал - никой никога не си ги потърси и не каза нищо за това. Така, че - МОЖЕ, всичко може!!! Ръчкане искат всичките!!!

 

В Мен-Тел пък - за 3лв с ддс дават карти на месец с някакви включени минути без интернет и т.н. Идеално е за "баба и дядо" на село. Обаче пак са "тайни" - ако си чул от комшията, че може - значи може... иначе ги "няма" и "не може" ;) За 15лв без ддс има неограничени разговори към всички, без включени SMS-и, с 3 или 5GB интернет неограничен... Пак става с мрънкане.

 

ПП: Наблюденията ми са само за фирми - аз на частно лице телефон нямам и не мога да кажа... :) Обаче, брат ми пък, при всяко преподписване сменя и номер, за да е "нов клиент" и да получи по-доброто, защото иначе не му го предлагат изобщо. Не ме кефи тая свинщина.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента ми дават за 18 лв с ддс неограничени и 12 гб нет. Досега съм 2000 мин към всички 2000 мв нет и най което ме блазни, че имам и 60 мин към зона 1 което ме успокоява, че мога да звъня когато ми се наложи. От друга страна за 18 парсата е доста по добра, но без мин в чужбина. Най ме е яд, че нета им не и нова което казват. На LTE в повечето случаи е 15-20 мбтс а би трябвало да е доста по бърз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно - моят държи около 18-20 точно :) А лъжат всичките, че е 40+ - знаеш ли кога... сигурно, ако клетката е на 1м от телефона... Максимумът, който съм виждал е 28 (май-май толкова беше...) - абе върши работа.

 

На мен ми изглежда добра офертата - решаваш коя те кефи и би ти послужила повече и винаги ще си мислиш, че другата е била по-добре да я избереш - споко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виваком.

Нета им държи 40-45.

Доста по добре звучи 40-45, жалко, че виваком предлагат същите услуги за 23 и казват, че това им е най доброто при пренос на номер. Като че ли предпочитам виваком. В един от моловете тествах мтел и дада 20-25 мегабита а виваком мисля 60 удари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, някой знае ли как се казва тази песен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже в Петък ще оставям колата за боя на джанти и ще го съчетая със смяна на гумите, в момента търкалям зимните. И естествено, по закона на Мърфи, точно Понеделник и Вторник ми се наложи да въртя из София. И като гледам, че беше 24C направо ми се ревеше. Горките ми гуметки  :unsure: Честита пролет да му...не можа ли да изчакаш до Петък. Като се молих за хубаво време нямаше, а сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже в Петък ще оставям колата за боя на джанти и ще го съчетая със смяна на гумите, в момента търкалям зимните. И естествено, по закона на Мърфи, точно Понеделник и Вторник ми се наложи да въртя из София. И като гледам, че беше 24C направо ми се ревеше. Горките ми гуметки  :unsure: Честита пролет да му...не можа ли да изчакаш до Петък. Като се молих за хубаво време нямаше, а сега...

И какво ще им стане?

Несериозно е това,което написа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ще им стане?

Несериозно е това,което написа.

 

Прав си! Даже ще си ги оставя лятото да си ги търкалям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

беше 24C направо ми се ревеше. Горките ми гуметки  :unsure:

Освен ако не си карал със 150 градско поне 20-30 км няма какво да им стане за два дена. Ще държат и другата зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки топлото време последните дни, асфалта е още студен и според мен няма проблем за зимните гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже в Петък ще оставям колата за боя на джанти и ще го съчетая със смяна на гумите, в момента търкалям зимните. И естествено, по закона на Мърфи, точно Понеделник и Вторник ми се наложи да въртя из София. И като гледам, че беше 24C направо ми се ревеше. Горките ми гуметки  :unsure: Честита пролет да му...не можа ли да изчакаш до Петък. Като се молих за хубаво време нямаше, а сега...

 

Нищо им няма да гумите, това че температурата на въздуха е 20+ градуса не значи, че и на асфалта е толкова. Още повече през нощта температурата си пада доволно.

Дишай спокойно :)

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КоУеги, знам, че няма да ги убия :) Но със сигурност не е добре. Асфалта не е толкова студен, колкото си мислите. То беше нещо като пост закачка :)

 

Освен ако не си карал със 150 градско поне 20-30 км няма какво да им стане за два дена. Ще държат и другата зима.

 

:blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера за първи път видях Кодиака на живо. Един мъж на около 50 си го търкаляше спокойно и гордо по Бъкстон. Добре изглежда машинката! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.