Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Колеги, някой ходил ли е да гледа тази барака?

http://www.mobile.bg/11490281405326294

Един приятел се е запалил по нея

 

Цената й е кажи речи на половина от пазарната. За тия пари и турбо да е хвърлила, пак е на далавера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато "селяндура" не си намери място за паркиране... Другия път мисля да му залепя с моментно лепило цялата рекламна поща от кутията ми.

post-7686-0-58171600-1491405730_thumb.png

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бре, бъдете малко по - толерантни, пак имаш място да излезеш.

Днес в 6 сутринта един ми присветна, че иска да му направя път, аз му чукнах спирачки, засече ме и слезе да ме бие, извиних му се, човека, казах че съм сбъркал, удари юмрук по колата, но кому са нужни тея нерви? Можеше просто да ме изпревари в средна лента, точно както и ти имаш място да изкараш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, с маневри само... И пак не мисля, че плащайки по 80лв данък за парко място годишно(отделно са купувани), трябва да ми се спира на изхода!

 

Не знам, за твоя случай какво да кажа. Ако се приеме, че си се изгъбаркал, доста често се стига до бой. Не е нормално със спирачка да сменяш лента :д.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе аз се научих повече да не им се дървя със спирачка, просто да продължа да си карам, но исках да му кажа че по правилник, в града няма скоростна лента и аз съм си в лявата, защото съм наляво, както и пише в правилника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивак, ти поне можеш да излезеш.

А при мен, на едната жълта ивица е дърво - дърто и голямо софийско бодливо орехче, а на другата е стълб на уличното осветление !!!

Ела изгрей...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, мен вчера ме запушиха в офиса. Подземен паркинг за 100 коли и баш пред мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, Орех и стълб изчезват само с разрешение от кмета на общината, даже мисля че за Ореха се плащат някакви пари, че го режеш. дори и да ти е в двора, а че са те запушили, винаги може да се преглътне, не е проблем да си хванеш трамвая,тролея, автобуса, все пак и добре да живеем, и на двамата понякога ни се налага да се возим без билетче ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, това мойто е за да му покажа. От много време бягам от разправии, опитвам се да си ги слагам на ...! На мен като ми се лепят, натискам леко спирачка, само да светнат стоповете, без рязки и тн. Ако си му направил шаш и паника, нарочно с предпоставка за ПТП, нормално да е ядосан.

Боре, рязаха дърво и стълб преди 2-3год. от Общината. После павираха тротоара, направиха ми полунормална точка - "обход към паркинг" - наклона от паветата към безистена имам в предвид. Първо обаче се оказа, че съкооператорите не трябва да плащаме данък за тия места, защото не било проспособено за такива. "Препятствията" бяха от ненастъпената на снимката страна. Тогава вече беше страшно, нямаше излизане. Един терикат го преместих, преди време, като сложих 2 списания между 2те коли и леко 20тин см, колкото да мина, за да вляза. Нищо не каза, не го видях повече, явно не се е сърдил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то и моето е вход за 12 /дванадесет/ гаража.

Саше, "бодливо орехче" на жаргон, означава Кестен ;)

Ама ти, дето все разправяш колко си дърт и говориш за "социализАмЪ", за който са ти разказвали, нещо си го пропуснал :)

А самото дърво не пречи, пречат кретените като от снимката на Иво !

Преди 4 /четири/ години, един Убавец го дръпнах с Пасата по средата на улицата и докарах "Паяк" - наснимаха го, натовариха го, после акт и прочие. После, въпросният Уилиам Уолъс, цял ден обикалял квартала и ме "поръчвал", слагал в "гипсово корито" и прочие геройства. Прибирам се от работа - всичко живо се крие и гледа в земята. Познай - оказа се наемател на апартамента срещу моя, на същия етаж. Звъня, отваря онзи и аз му казвам "Добър ден, аз съм "Учтивият Лос" :) Едвам смогна да обясни и да се извини - нямало къде да паркира...

Но, борбата е обречена на провал - софийските регистрации на автомобилите по "моята" улица, отдавна са малцинство, за половината от "орките" обитаващи новопостроените сгради /включително моята/, ми трябва преводач за да се разберем, оправданията за простотиите им, са от тъпо, по-тъпо, а наглостта им е безгранична...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас има аптека. Знаци да искаш - забранено спирането. Няма сила, която да промени това мислене.

Решил ли е да спре, само бой и КРАЗ могат да оправят нещата. За съжаление, до такава степен вече е издивял народа, че от нормална приказка не разбира. Нарочно го правят някои даже - незнам какво показват, то и просотия не можеш да го наречеш - обидно е някак си за самите простаци.

Имал съм случаи, в който има къде да спре, но спира точно на подхода за рампата, аз стоя до него и мигам, слизам казвам му показвам му учтиво, обснявам как аз с децата трябва да благоволим да го изчакаме, да се приберем вкъщи в гаража за който аз плащам данъци, защото съществото от женски пол, което живее с него да си купи нещо от аптеката. Съществото от неостановен вид просто изръмжа, бях готов да го лежа на момента само и само да отърва планетата от още един паразит, но видях че имаше дете на задната седлка, а и аз бях с децата. Просто го изчакахме. Няма решение на това, съзнавам, че на момент и ми се иска да го разстрелям като куче, не защото ми пречи, а защото  съм убеден, че пречи за всичко, целия му живот  е такъв - да пречи, да пратизира.

Но както се казва по-горе - борбата е обречена. Придобиват критична маса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намеся в дискусията ви и аз...

В последните месеци имам чувството, че държането като отвързан се засилва като явление. Като гледам какво правят другите шофьори по пътя, направо се питам дали нямат психични проблеми. Често за да си спестят време (предполагам, че това е причината), изпълняват някакви маневри на висш пилотаж, които в добрия случай дразнят и пречат на другите на пътя. В средния се стига до леко ПТП и разправия + разходи, а в лошия до всички знаем какво. От всичко най-тъпото е, че всъщност време не пестят, а ако спестят, то в рамките на градско пътуване е около 1-2 минути (което е смешно на фона на рисковете, които поемат). Причините за това явление по пътищата са две. Първата е тоталната липса на контрол от страна на КАТ (смешници), втората е в манталитета на хората. Аз обичам да казвам, че лошият шофьор е този, който ще ти одраска колата докато паркира. Лошите шофьори не правят тежки катастрофи, глупаците ги правят. А ако си глупак в живота си, ще бъдеш глупак и на пътя. За това просто гледайте да се пазите и да страните от тях. Нито им давайте акъл, нито влизайте в словесна конфронтация, нито пък във физическа. Какъвто и да е изхода от една такава - губите. Или ще ви "победят" физически, което означава някой да ви е бил, а то не е ок. Или пък вие ще набиете някой, което може да ви доведе до много, ама много потенциални проблеми. Сиреч, няма такова нещо като благоприятен изход от такава ситуация. Стискайте зъби и чакайте времето в което нещата ще се оправят...

 

п.с. - Това не означава, че ако другата страна предизвика конфронтация и ви налита така, че да няма как да "избягате" не трябва да му пръснете чесъна. Напротив, длъжни сте да се защитавате, но само ако няма на къде. Всичко останало е една много негативна емоция (в добрия случай).

п.с.2 - Сетете се за примера с битият на Околовръстното от някакви "мутри" с палки. Човека сам се постави в тази ситуация, като не е "избягал", а е решил да си защитава достойнството (незнайно пред кой).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Аз обичам да казвам, че лошият шофьор е този, който ще ти одраска колата докато паркира. Лошите шофьори не правят тежки катастрофи, глупаците ги правят. А ако си глупак в живота си, ще бъдеш глупак и на пътя

...Подкрепям абсолютно, на едни 90% казах същото вчера като си говорихме за олигофрените на пътя. Но само да си глупак не е достатъчно , трябва да имаш и огромно самочувствие и тази комбинация вече става много опасна - а тези същите хора стават все повече :(, това е най-тъжното. 

 

А ето, много често, и моята ситуация пред блока :)

post-2088-0-42708000-1491455028_thumb.jpg

 

Това са мъж и жена, каращи една известна Немска марка, които каквото и да стана трябва да спрат под прозореца си. И ако съвсем случайно няма "нормални паркоместа" си спират просто зад другите. Ако може да има добра страна , то това е че Никога не правят проблеми и не се карат - просто си спират, никога не са казвали "това е моето място". Винаги усмихнати ти отварят в 7ч сутринта(или когато им звъннеш) и идват да си преместят колата, даже са ми давали ключа(през прозореца) да си я преместя сам - за да стане по-бързо :D. Но неудобството да ги чакаш 10мин да се излюпят и да слязат си остава  :(. Taka е от години и всички са свикнали, няма оправия - това има много връзка, с казаното по-горе! 

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно е с малоумен народ на пътя, а и не само на пътя. Гледам и слушам "народа" как разсъждават и как вярват сляпо в някакви отявлени лъжи, как се радват на "въздуха" и т.н. От ГМО-пластмасовата храна ли е, от самолетите които летят и пускат малко "прашец" ли е, от водата ли е, к'во ли... не знам, обаче народът не е много добре с главата, даже хич не е добре... :)

 

Две пресни случки и от мен - от миналата седмица - беше доста богата на глупаци:

1. на околовръстното, посока Младост, точно отминавам камерата на Шел-а и съм в най-лявата лента, карам със 100км/ч - двете други ленти са заети, аз се движа по-бързо от тия в дясно, пред мен има коли, които ме спират и мен... застига ме поршак с женски-кифлоч вътре и ме "напъва отзад". Почва да мига къси-дълги и понеже съм НАРОЧНО най-вляво на платното - избутва се леко вдясно, за да види напред какво става и се връща обратно в лявото ми огледало и ми мига... няма къде да се прибера вдясно, пред мене имаше колона също - незнайно за к'во ми мига...??? Залепи ми се както си трябва - така, че да виждам на задната седалка на поршето какво си носи, колкото и да е трудно това нещо да се направи в огледалото - толкова ми се е залепила... Баси колко смотан трябва да си, ами ако трябва да спрем рязко, тоя поршак ще се пъхне под джипа и ще мине отпред пред мене...! Нещо акъла го няма изобщо, ама изобщо :) Чувството за безнаказаност е навсякъде във всичко!

И к'во мислите, че направи тъпата кифла - натиснах й спирачки, колкото да мигнат стоповете - тая грам не ебава - след 1км каране така, изостана назад, пъхна се зад един камион, отиде най-дясната лента и газ - две коли мина - стигна до мене и се опитваше да мине пред мен за "наказание", явно... не успя, защото нямаше място и време, а аз грам не съм настъпвал да ускорявам още, просто следвам трафика и не нажежавам допълнително обстановката... и пак се озова зад мен, почна да си кара кротко по мен и на ринг мола се отби вдясно....?!?!?!?!?!?!?!?!? (тук ми свършиха думите). Сигурно някоя разпродажба щеше да свърши... знам ли.

Ето това е "реакцията":

ZR90_f-maxage-0.gif

 

2. обажда ми се дядо ми, че е с изтръпнала дясна страна (лице, ръка и т.н.). Обаждам се на "бърза помощ", защото това си е съмнение  за "инсулт". От "бърза помощ" ми казват, че нямат свободен екип, също така ми отказват да отидат, защото не съм звъннал на 112, ами съм се обадил направо в поликлиниката!!! Малко си е !спешно!, а 112 в такъв момент е САМО ЕДНА ОГРОМНА ПРЕЧКА (не помагат изобщо, защото с нищо не са наясно за малките населени места, нито с адреси, нито с нищо кое-къде е, и винаги ме бавят с поне 10-15 минути на телефона, докато се разберем и се обясняваме и накрая винаги говоря с линейката и я упътвам!!!). Както и да е, това е друга болна тема. Тръгвам аз от София към селото, да карам дядо ми в болницата, щом "бързата помощ" !нямали екип!.

Относително адски-бързо карам в такава ситуация! В Княжево, двулентов път е, дясната лента е пълна с кратери, вълни, шахти без капаци и т.н. - това е ясно. Светофарът за Бояна след обръщалото на трамвая е празен и свети зелено - обаче в лявата лента кара едно фордче фиеста от 90-те години, ръждиво-кафяво - номерът не съм му го видял, защото бях под напрежение... там ограничението е 40км/ч. Шофьорът е около 50-55 годишен чичо, който си кара с 30км/ч някъде в лявата лента. Няма мигач, че ще завива, няма нищо! По правилник трябва да го изпреваря отляво, защото ааако реши да се прибере в дясната лента ще се кача на мантинелата като коч на овца! Има 100м, светвам му да ми направи път, ама си го застигам - цъква ми спирачки!!! Аз виждам, че пред него няма коли, той си пъпли лекичко човека, не бърза и ми пречи!!! Настигнах го и му свирнах - показва ми среден пръст!!! В такъв момент приемам, че го показва на себе си, защото го вдигна към огледалото, а там сигурно се е оглеждал той и го показва и го клати, един такъв крив... и в същото време намалява още, а светофара свети в зелено, направо ще му "изгори" ламБата - толкова зелено...

 

А сега, ако някой ми каже какво трябваше да направя - слизам, както се опитваше да ме спре, разстрел с беретата в тиквата, и си отивам и после ще го дават по новините... до него возеше младо момче на около 20 години, вероятно син му.

Нито на годините му отива тая работа, нито не знам... 100% за мен е бил пиян - такова поведение само "пиян-безстрашник" го прави. Изпреварих го отдясно, разбира се, доста рязко кривнах и той ускори все едно да ме гони ;) Значи можело да върви това! До караулката на Владая все го виждах в огледалото - там се отклони за Владая и това беше. Но аз не съм карал с 30-40-60км/ч, нали... значи върви си му колата.

 

Не обичам да напъвам така хората отзад по тертип на кифлата с поршето, но в този случай бързах - а щом си "пъплиш" с 30км/ч при ограничение 40км/ч, не трябва да "завиваш" наляво СКОРО - "майка ти" не е в лявата лента май! Помолих го учтиво с дългите, леко мигване в стил кротко "мръдни малко". И още повече да "пречиш" насила... и средни пръсти да "показваш"...

 

Народа не е добре с главата изобщо :)

 

ПП: 100% съм сигурен, не 100%, ами 100 000%, че ако ми бяха тъмни всички прозорци и вътре да не се вижда КОЙ се вози - нямаше да има нищо общо ситуацията - ами, щом му присветнех, 100% щеше да е влязал вече в шахтите с 4-те гуми едновременно, да не казвам, че и на тротоара на гръб, като раничка, щеше да я носи... Ето това е истината - защото (нарочно не използвам думата "хората", защото народа са овцете, а хората са тези, които са осъзнали кои са овцете и как да ги "пасЪт") народа разбира от яко "йебанье" и яко "бой"! И когато липсва "боят", почва да се поражда чувство за безнаказаност и всичко става напълно неконтролируемо!

 

ПП: В болницата пък, нямаха лекари /чакахме 30 мин на леглото да дойде лекар/ - от спешното звънят в отделението да ги намерят - няма ги - този в спешното казва на сестрата "аз ти казах къде са, картите като ги видях" - вероятно "ма'ат" карти /белотче/ и телефона не се вдига... GSM-ите бяха им изключени, звъняха и на тях... После защо ги бият ли? Заплатата им била ниска, затова така било - ми ходи да чистиш кенефите, много по-добре е, плащат си хората, а кенефи има много за миене! Отделно, отиваме в и 19:20, пишат на протокола, че сме отишли в 19:40, като до 19:47 са ни "оправили", пък те дойдоха в 19:45!!! Всичко това го знам, защото нон-стоп говоря по телефона и знам кое-обаждане кога е дошло и какво е било положението.

 

Навсякъде с всичко е така! Затова всичките ми връстници избраха Терминал 2, защото както казва един приятел - "на Терминал 1 не му работи кенефа, дори не можеш да й се изпикаеш отгоре на тая страна за последно".

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, аз имах подобни проблеми, много добре те разбирам. Но, чудейки се как да са наред нещата, за пореден път разбрах, че "парица е царица". Хванах некво шефче от локалната БАВНА ПОМОЩ, почерпих го и се разбрахме при нужда пак така, но му звъння на него или на други 2тела , които ми остави. Един път ми се наложи, за под 10мин бяха там. Дори и лекарите, вече знаеха и си вършеха бързо работата, разбира се чакайки ме да дойда, да почерпя. Жалко е, че това е за възрастен човек, мой дядо, плащал цял живот данъци и осигуровки. Съвет, не си късай нервите, пробвай по моя начин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 2006 карах Ланча Дедра. Задните светлини за мъгла бяха вързани така, че дори фаровете да не са включени можеш да ги пуснеш с едно копче. С тях лекувах феновете на лепенето за задната броня, защото не е като мигване със стоповете, а стабилно съветване на две ярки червени светлини. Що пушеци от гуми съм гледал в огледалото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, за жалост тъпака, за да си спести 5 крачки, е готов не мислейки, да направи много повече и да загуби не само своето време. Чувството, че едно такова паркиране не е нищо работа, и този, който е запушен е никой, преобладава! Стигне ли се до разправия, винаги се вадят големите жертви и искат да го обърнат на саморазправа, пред органите, вадейки се беззащитни и горки жертви, на един лош човек - в случая възпрепятствания. 

 

Sauber... Много си прав! И аз съм теглил сметката така - всяка разправия струва пари, ако е голяма - много пари. По-добре да си замълчиш, освен ако нямаш свидетели, че друг е посегнал пръв и да минеш на самозащита/отбрана и тогава вече може да си го правиш каквото искаш. Най-тъпия член е, че мерят "силата" на използваните атрибути - по дължина на острие(на кого му било по-голямо), палки, бухалки и тн. Ако той е без нищо и ти извадиш нещо(или на палка извадиш нож), си виновен, а ако той ти извади и ти извадиш по-голямо, пак си виновен... За това си нося различни размери :) меря на око и тогава вадя, и само след като са ми извадили и имам свидетели. Много трябва да се мисли, че е дебело иначе :D .Но най-важно е да не трошиш материални неща, умишлено и в такъв момент! Мъжките разправии, отдавна не са това, което бяха. лайнари вадят и нападат възрастни хора, жени, деца дори с хладни оръжия. Винаги съм мислил, че без това в ръката е много беззащитен и затова напада с него. Най-терикатско е да дръпнеш напред и да паркираш настрани, качулка, шапка и да го хванеш заклещен в трафика, но да няма рег номер, твой наоколо. После и на разпознаване, трудно ще те хванат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Най-тъпия член е, че мерят "силата" на използваните атрибути - по дължина на острие(на кого му било по-голямо), палки, бухалки и тн. Ако той е без нищо и ти извадиш нещо(или на палка извадиш нож), си виновен, а ако той ти извади и ти извадиш по-голямо, пак си виновен... За това си нося различни размери :) меря на око и тогава вадя, и само след като са ми извадили и имам свидетели. Много трябва да се мисли, че е дебело иначе :D .Но най-важно е да не трошиш материални неща, умишлено и в такъв момент! Мъжките разправии, отдавна не са това, което бяха. лайнари вадят и нападат възрастни хора, жени, деца дори с хладни оръжия. Винаги съм мислил, че без това в ръката е много беззащитен и затова напада с него. Най-терикатско е да дръпнеш напред и да паркираш настрани, качулка, шапка и да го хванеш заклещен в трафика, но да няма рег номер, твой наоколо. После и на разпознаване, трудно ще те хванат. 

 

Като инструктор по дефанзивна стрелба, мога да ти кажа, че не си прав =) Лекцията, която изнасям на мойте ученици на тема "неизбежна отбрана", НК и въобще закона в частта му за употребата на оръжие обаче е около 3 часа и ще видя зор да ти я напиша :) С думи прости, грешно разбиране е, че на нож се отговаря с нож. В едно постановление на ВС от пленум през 1973г. (ако не ме лъже паметта, постановление No.12) е засегнат прилично точно този въпрос. А и практиката на съдилищата към днешна дата ясно показва, че ако се действа в пределите на неизбежна отбрана, не е никакъв проблем това да бъде с така наречението "по интензивни средства". :)

Инак за лайнарите...как да ти кажа. От личен опит съм забелязал, че отворковците са МНОГО внимателни около хора, който могат да им разтворят черепа. За това и повечето пътни разправии са както казваш - срещу възрастни хора, жени или пък нападателите са 2-3ма повече от "жертвата". И така докато не кацнат на грешния човек (справка случаят "Рижата" в Бургас).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, аз имах подобни проблеми, много добре те разбирам. Но, чудейки се как да са наред нещата, за пореден път разбрах, че "парица е царица". Хванах некво шефче от локалната БАВНА ПОМОЩ, почерпих го и се разбрахме при нужда пак така, но му звъння на него или на други 2тела , които ми остави. Един път ми се наложи, за под 10мин бяха там. Дори и лекарите, вече знаеха и си вършеха бързо работата, разбира се чакайки ме да дойда, да почерпя. Жалко е, че това е за възрастен човек, мой дядо, плащал цял живот данъци и осигуровки. Съвет, не си късай нервите, пробвай по моя начин!

 

Така бях направил и аз - 1:1 :) Обаче доктора го преместиха в друго населено място и сега новите са калъфи... но и с тях ще се оправим пак така, за жалост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сходен случай във Враца, когато келеш скача с бокс, изяжда си шамарите, вика си аверче, да го отърве от бокса, докато тихо и кротко чакат полиция и умира, потърпевшите още ги разкарват по съдилища. И още се дъвче самоотбрана ли е или не и се чудят в какво да ги обвинят. Скоро след това имаше случай на южната дъга със семейство спортисти и на видеото направено от жената се чува как ги псуват и съответно изяждат по някой шамар. Прокуратурата излиза с изявление, че бързали и затова сменяли бързо лентите. Ама света вода ненапита! Да се смееш, да плачеш ли!

 

Вчера на едно много слабо кръстовище, виждам някакво пежо да дава назад насред средата на кръстовището, аз съм за десен завой, мисля си объркал е улиците, ще продължи напред, нито му свиря, нито нищо. Изкача една жена, почва нещо ми да вика, връща се обратно да си включи аварийните, както е насред средата на кръстовището и да сочи мястото преди кръстовището, явно искала да паркира. Да но след мене спря още една кола и т.н. Заобикалям я през насрещното, почти облизвайки тротоара от ляво, този или тези след мен вече се нервят и се сещам за приказката "Само в България кола може да те удари отзад, в насрещното при непрекъсната линия". В колата сме четирима, нито сме свирили, нито псували. Тръгвам по моята улица и виждам как се мята в колата и тръгва с мръсна газ след мене. Не познава квартала и на втория завой я изгубих. Кой знае как и хлопаха дъските.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като инструктор по дефанзивна стрелба, мога да ти кажа, че не си прав =) Лекцията, която изнасям на мойте ученици на тема "неизбежна отбрана", НК и въобще закона в частта му за употребата на оръжие обаче е около 3 часа и ще видя зор да ти я напиша :) С думи прости, грешно разбиране е, че на нож се отговаря с нож. В едно постановление на ВС от пленум през 1973г. (ако не ме лъже паметта, постановление No.12) е засегнат прилично точно този въпрос. А и практиката на съдилищата към днешна дата ясно показва, че ако се действа в пределите на неизбежна отбрана, не е никакъв проблем това да бъде с така наречението "по интензивни средства". :)

Инак за лайнарите...как да ти кажа. От личен опит съм забелязал, че отворковците са МНОГО внимателни около хора, който могат да им разтворят черепа. За това и повечето пътни разправии са както казваш - срещу възрастни хора, жени или пък нападателите са 2-3ма повече от "жертвата". И така докато не кацнат на грешния човек (справка случаят "Рижата" в Бургас).

 

Трудно се доказва това, минава през дело и експертно мнение(някой взима пари за да обясни хипотетични варианти на ситуацията) и на база това се определя - вината, за кого е. Свидетели, възстановка на ситуацията... За да избегнеш голямата разправия, ако си с по-малкото или по-лекото си ОК. 2ма, 3ма са най-приятни(симптома е като при глутница бездомни кучета(или представителни на расата, имащи име на напитка - водят се един от друг, както с атаката, така и с бягството, лесно скачат и много бързо бягат, ако има пострадал от тях), ако свалиш бързо първия, всичко е решено, бягат и изоставят "приятеля си" . За един мъжкар е обидно, 2ма или 3ма да нападат 1 и не го позволява, сам спира/предупреждава хората със себе си!  За жалост имам опит в такива ситуации. Писнало ми е, докато се науча как да не плащам, бая обикаляне. 

 

Наскоро в Красна Поляна, едно пишлеме, създаде ситуация. Като го избутах от пътя реши да ми скача, псува и плюе по колата и майка ми(псува), а накрая бяга през бордюрите. Смешно много, имаше свидетели и неговата агресия, нямаше оправдание. Слезе пръв, и се опита да "има преднина", след като аз съм в седнало положение. Така и не разбрах дали не си вярваше, че ще "ме извади" от колата :) . Преместих колата и слязох, след това го "подканих" да си изпълни заканите, реши да бяга натискайки цялата газ на колата и към мен, все едно ще ме гази. В резултат остана без дясно огледало. Това цялото на 8ми Март, явно е имал празник и затова си е мислил, че всичко му/й е позволено. 

 

 

Венци, тъжно, но факт... Това е, щеш не щеш, няма друга оправия! 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви кажа само, от опит, не натискайте спирачките като Ви се залепи някой! Пуснете аварийките - действат по същия начин на чучелото зад Вас! Не за друго, но светвайки със спирачката, този дето Ви притиска е наясно к'во може да се случи и е готов да спира разко...защото много добре знае, че Ви натиска и съответно Вие може да му дадете "урок" като спрете/намалите, за да Ви се махне от гърба. Ама някой, който няма поглед над трафика, карайки заднего, така ще си му влезне в багажника, че до него ще стигне! Аз винаги си гледам 3-4 коли пред мен, за да знам за какво да съм готов, щото, както казвате - овцете изтрещеха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си нося спрей за мечки.

Това как се разглежда в юридическите среди?

Примерно видях мечка, пръснах , но оня ми беше на пътя и отнесе струята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.