Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Да Ви кажа само, от опит, не натискайте спирачките като Ви се залепи някой! Пуснете аварийките - действат по същия начин на чучелото зад Вас! Не за друго, но светвайки със спирачката, този дето Ви притиска е наясно к'во може да се случи и е готов да спира разко...защото много добре знае, че Ви натиска и съответно Вие може да му дадете "урок" като спрете/намалите, за да Ви се махне от гърба. Ама някой, който няма поглед над трафика, карайки заднего, така ще си му влезне в багажника, че до него ще стигне! Аз винаги си гледам 3-4 коли пред мен, за да знам за какво да съм готов, щото, както казвате - овцете изтрещеха!

Виж , това ми звучи като добра идея. Не съм се сещал, ще го пробвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с аварийките ми е редовната практика. Така са се отдалечавали доста говеда. :) Абе... от дървото по-'убаво нЕма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Аз винаги си гледам 3-4 коли пред мен, за да знам за какво да съм готов, щото, както казвате - овцете изтрещеха!

Напълно съгласен! И аз съм така.

Нали знаете - срещу л@*но камък не се хвърля, защото може да те опръска. А и като срещнете л@*но на улицата какво правите? - заобикаляте го. :) Когато е възможно опитвам се да действам така в подобни ситуации.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм нервак,но се опитвам да се сдържам,кога успешно,кога-не...Видял съм обаче едно и съм научил и жена ми да действа по този начин срещу бабаитите:като извадиш телефона и пуснеш да снимаш клипче с рег.номер,лице и т.н.,някак всички нападащи се укротяват,сърдят ти се и вече не искат дори да си говорят с тебе и се разкарват обидени...

Няколко пъти вече се решават набързо спорове по този начин!

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва у Софето големи диваци бе. Вече чета две страници. И друг път се е засягала тази тема. И то не само един или два пъти. Не е за първи път. Помня аз ;)

В Пловдив не е така. Цари пълна толерантност. Както искате така го разбирайте. Пускат те да се престроиш. Не ти дишат във врата. Пускат те да излезеш от път без предимство и др. Благодарят ти с аварийки. Ние аварийните за това ги ползваме. За благодарност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че шофирам в различна София, от тази, която вие описвате. От половин година съм пришълец с кола с регистрация от дълбоката провинция, нито съм имал проблеми при престрояване, паркиране, мога да кажа, че съм учуден от колегиалността на пътя в града, с минимални изключения. Гледам да пускам пред мен, ако има възможност, пък и чувството, когато човека ти махне с ръка, или пусне аварийки за благодарност, оправя настроението. Вярно е че е пълно с наглеци с нови скъпарски коли, които винаги бързат за някъде, но аз като не бързам, нямам допирна точка с тях съм си ок.

Или с времето се натрупват отрицателни впечатления и започват да дразнят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва у Софето големи диваци бе. Вече чета две страници. И друг път се е засягала тази тема. И то не само един или два пъти. Не е за първи път. Помня аз ;)

В Пловдив не е така. Цари пълна толерантност. Както искате така го разбирайте. Пускат те да се престроиш. Не ти дишат във врата. Пускат те да излезеш от път без предимство и др. Благодарят ти с аварийки. Ние аварийните за това ги ползваме. За благодарност.

Не е така, ама е така. В цялата страна. Причините са липса на култура на шофиране и контрол от страна на КАТ. Айде сега, обяснете, защо, след като изпреварвам на магистралата със 140 км./ч., някакво л..о с мощен и скъп автомобил ми се залепя отзад и свети с фаровете като коледна елха? Да показва превъзходство или простотията си, израз на комплекс за малоценност? Ако всички се стремим да спазваме правилата, няма да има толкова задръствания и шофирането отново ще бъде удоволствие, а не мъка.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета постовете и се чудя! Защо просто не пропуснете човека който ви се "залепи" отзад, може наистина да има причина да бърза! И не сте ли изпадали в обратната ситуация - някой тръгва да изпреварва и така с километри, или пък кара в най лява лента със скорост под разрешената? Съгласен съм, че има доста агресивни шофьори, които най.често избиват някакви комплекси, но ви предлагам да отговаряте на агресията с толерантност, ще се учудите сами колко по-приятно ще ви бъде пътуването! Пък и даваме добър пример,на който може да го оцени и най.вече на децата с нас!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да го пропусна е първата ми мисъл! Но ако се движиш в лява лента и изпреварваш 10-15 коли и няма място...? А не е като да не виждат, че и пред теб/до теб има коли, но...не - нарочно светка, натиска, за да те притеснява и да ти покаже, че видиш ли - той/тя е някой с кола за повече от 15К лева.

Аз не светкам. Чакам си човека пред мен да се прибере и тогава натискам. Или ако бързам - заобикалям от дясно ако видя възможност. Старая се да не преча на никого. Проблема наистина е в контрола от страна на КАТ и чувството за безнаказаност/недосегаемост на доста шофьори. А освен наглите дебили, има и едни такива...незнаещи и неможещи, без опит, но със самочувствие някакво, които примерно се включват в натоварен булевард без дори да се огледат, дали пък някой няма да ги помете директно в шофьорската врата или пък си мислят, че като са пуснали мигач, целия трафик трябва да спре, да им се поклони и да ги остави да минат самички и необезпокоявани. Тези са ми по-опасни - поне на мен. Карат като коне с капаци - и мамка му - точно така изглеждат като ги задминеш и видиш, хахаха. Е тея хорица ме притесняват ужасно много, защото за разлика от онея дето те натискат и бързо изчезват от погледа ти, тея не ги знаеш на каква простотия са способни и в какъв момент ще решат да направят нещо невероятно нелогично поради незнание и липса на опит.

Има разбира се и много готини хора на пътя, дават ти път, благодарят (както са писали по-горе колегите), но тъкмо ти стане кеф и някой най-нагло ще ти припомни, че все още е примат и виждаш ли - "ти знаеш ли кой съм, бе!", "е са ше ти покажа к'во ше стане!"... Трафика в Ню Йорк, Чикаго, ЛА е в десетки пъти по-натоварен от тук, но шофирането е съвсем "друга бира"! Дано някой ден и тук стане така - по-бързо и безпрепятствено ще стигаме до крайната си цел и няма да пишем "леле, к'во ми се случи днес, за малко да ме претрепят" по форумите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите по-горе малко са пресолили манджата.Верно е,че има талибани,но напоследък и аз забелязвам по-толерантно шофиране от преди.

Може би хората се примириха,че в тия задръствания с бързане и засичане най много да стигнеш до следващата тапа.Цъкат си на телефончетата,даже забравят и кога да тръгнат,ама това е друга тема,че те май са по-опасни от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично мога да кажа за една добра социологическа извадка каквато е квартал Младост, където независимо че не е център също си има доста недомислени и натоварени кръстовища.

Драстично е повишенио нивото на нетолерантност, наглост и несъобразяване с другите участници в движението.

Това мога всеки ден на всички кръстовища да го показвам с видео.

От едно време насам също започна д ами прави впечатление, че още от сутринта за над 50-60% от водачите вече телефона е част от задължителните атрибути да се управлява автомобил.

Не сучайно така уж подобрената статискиа вече се влошава драстично втора или трета година поред - катастрофи, жертви и пострадали.

За мен лично - изклиючително занижен контрол .

Редактирано от hamsia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък много "приятно" впечатление ми прави поведението на някои майстори на кръстовищата, където се прави метрото.

Вижда жълтата табела, че неговата лента свършва и трябва да се престрои, но се напъва, изпреварва през лентата за надясно и застава най-отпред да те пререди отпред.

Пример кръстовището на Красно село в посока Княжево, а и в другата посока е същото.

Толкова съм толерантен, че търпя и си трая да ме изпреварват отдясно и да ми се пререждат отпред.

Те тия ще си намерят майстора някой ден ..... Може и да не съм аз майстора, но все някой друг ще ги "оправи" ...

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпаднал съм в голяма дилема. Дали да дам 1000 лв. за чисто нови гуми и нови джанти 16" или да купувам 15" гуми за 500 лв. 4 бр.  По принцип искам да сложа малко по-широки гуми за по-голяма стабилност и ако остана с 15" джанти ще мина от 185/60/15 на 195/55/15. Другият вариант е да мина на 16" джанти. Притесняват ме няколко неща: Първо, по спецификация за Рапид 16" джанти искат гуми с размер 215/45/16, които са куц размер и по-скъпи. Второ, височината на борда пада драстично - няма ли това да окаже негативно влияние върху возенето, а и с нашите дупки по пътищата.... Трето, новите джанти, които съм харесал са, разбира се от моя гледна точка, страхотни като дизайн, цвят графит и полиран метал. Много отварят автомобила, за което е другото ми притеснение - дали няма джамбазите да се огледат и да остана без джанти? Моля, дайте съвет, за да разреша дилемата. To be or not to be?  :nea:

Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа, възможно е, но това не ме притеснява особено. Въпросът е заслужава ли си предложението или не?

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз бих останал на 15 цола.

По-евтина гума,това със стабилността е леко пресилено.

Все пак имаш "цели" 90 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип искам да сложа малко по-широки гуми за по-голяма стабилност и ако остана с 15" джанти ще мина от 185/60/15 на 195/55/15. :nea:

Тази разлика в ширината/височината няма да я усетиш. Виж, ако паднеш на от 60 на 50 или надолу разликата в стабилността се усеща. 

 

Другият вариант е да мина на 16" джанти.  Притесняват ме няколко неща:  

Има защо :)

 

Първо, по спецификация за Рапид 16" джанти искат гуми с размер 215/45/16, които са куц размер и по-скъпи. 

Можеш да минеш и на 40, но тогава става много тегаво с дупките

 

Второ, височината на борда пада драстично - няма ли това да окаже негативно влияние върху возенето, а и с нашите дупки по пътищата.... 

Да, комфорта ще страда сериозно. Отделно вероятността да изкривиш джанта и/или да спукаш гума се покачват рязко

 

Трето, новите джанти, които съм харесал са, разбира се от моя гледна точка, страхотни като дизайн, цвят графит и полиран метал. Много отварят автомобила, за което е другото ми притеснение - дали няма джамбазите да се огледат и да остана без джанти? 

Секретните болтове са задължителни. От там нататък - ако я нарочат спасение няма :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз бих останал на 15 цола.

По-евтина гума,това със стабилността е леко пресилено.

Все пак имаш "цели" 90 коня.

 

Аз мога и със 50 коня да се засиля така, че на някой хубав завой да я обърна, затова не конете са важните тук, когато се говори за стабилност в завой и т.н. :) Ако колата е 900кила и има 50 коня - знаеш ли как върви това, а по завоите се насираш, защото е готова да се обърне със 165/175 широка гума? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпаднал съм в голяма дилема. Дали да дам 1000 лв. за чисто нови гуми и нови джанти 16" или да купувам 15" гуми за 500 лв. 4 бр.  По принцип искам да сложа малко по-широки гуми за по-голяма стабилност и ако остана с 15" джанти ще мина от 185/60/15 на 195/55/15. Другият вариант е да мина на 16" джанти. Притесняват ме няколко неща: Първо, по спецификация за Рапид 16" джанти искат гуми с размер 215/45/16, които са куц размер и по-скъпи. Второ, височината на борда пада драстично - няма ли това да окаже негативно влияние върху возенето, а и с нашите дупки по пътищата.... Трето, новите джанти, които съм харесал са, разбира се от моя гледна точка, страхотни като дизайн, цвят графит и полиран метал. Много отварят автомобила, за което е другото ми притеснение - дали няма джамбазите да се огледат и да остана без джанти? Моля, дайте съвет, за да разреша дилемата. To be or not to be?  :nea:

Поздрави. 

Привет! По темата - преди десетина дена в една яма брутално срязах двете леви гуми, които са с близък размер 205/45 R16 на Фабия 2. При това съм доста внимателен шофьор и въобще не карах бързо. Но с толкова дупки, все някъде ще сбъркаш... И ако не бях влюбен в конкретните джанти, не бих взел повече толкова ниска гума. Относно комфорта, много зависи и от самата гума. След като сложих Goodyear F1, спрямо Continetal-а(Sc-2, който е страшно твърд) сякаш смених колата, много по-меко и тихо вози при един и същ размер, а и борда за защита на джантата е доста голям. Зимните са ми 195/55 R15 и за мен е оптималното между някаква визия на колата и спокойствие при всекидневно шофиране. В стабилността не съм усетил осезаема разлика. Иначе определено голямата джанта отваря колата много и слагай секретни болтове задължително(съвсем на скоро ми бяха развити болтовете, само секретния ги е отказал този път). Успех в избора! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите. Реших - минавам на 16" джанти, пък, ако не ми хареса возията винаги мога да ги продам. А относно скоростта - като ми е пълна колата с 4-ма човека и багаж, това не се отразява драстично на динамиката. 

Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокоо, полицията си ги знае, нищо ново под слънцето :) А щом някой му даде да закачи в OBD буксата "играчка", за да "помогне" - от тук нататък (или от "през нощта") с градския транспорт :)

 

На който му се гледат "банални" филми по темата:

 

Цял плейлист:

https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%BA%D0%B0%D0%BA+%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82+%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5

 

С две думи - нямам думи.

 

 

ПП: Между другото - към ползвателите на "клюкарника", a.k.a. фейсфук - тръгнал е нов вид спамец по мейла, който чат-пат съдържа и някое друго крипто-вирусче - спамът изглежда 1:1 с мейл оформлението на фейсбук, като гласи следното (преразказано накратко):

"Някой се опита да Ви влезе в профила, но неуспешно - кликнете тук, за да видите какво става." или нещо такова. Гледайте от кой ДОМЕЙН на мейла се праща това нещо, защото "много, които не гледат, вече плакаха" - много е лъжливо, защото пише facebookSmail.com / facebookmailS.com ;) Такова чудо не съществува към фейс-будката!!! Истинското е https://www.facebook.com/help/1634546593478660--> facebookmail.com без S-a... И така... :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали? На снимката има само нова Фабия. "Този господин" баш с нова кола ли ще се разхожда? Нали по номера веднага ще го установят кой е. По-вероятно някоя мутра с заглушител е минавала. Въпреки, че от години не съм срещал такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали? На снимката има само нова Фабия. "Този господин" баш с нова кола ли ще се разхожда? Нали по номера веднага ще го установят кой е. По-вероятно някоя мутра с заглушител е минавала. Въпреки, че от години не съм срещал такива.

 

Това е Рапид, май-май... Но виж по-горе видеото и ще разбереш с какви коли се движат :D Иначе... голям праз, като го разберат :) Колата я се води на стринка му, я на шурето, я е взел от "приятел" и т.н. :) Тия "Шкоди" - кой ги гледа... Скоро ще почне глад за части втора ръка за Рапид и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, аз знам да заключвам през ключа на такива места. Много хора не знаят за този вид кражби...

 

Адаш, в коментарите жената разказва, че този с бялата Шкода й предлага помощ, да закачи на комп колата и да и изгаси имобилайзера! След това друга кола я е следвала и тн, вече може би малко филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.