Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Венци, аз знам да заключвам през ключа на такива места. Много хора не знаят за този вид кражби...

 

Адаш, в коментарите жената разказва, че този с бялата Шкода й предлага помощ, да закачи на комп колата и да и изгаси имобилайзера! След това друга кола я е следвала и тн, вече може би малко филми.

 

Ама това го правиш ти, а някоя "безпомощна женица" знаеш ли какво прави - ако има мъжко "ало, не ще да запали, не ще да се заключи" и тогава казвам "не мърдай от там и не се доверявай на никого - идвам!", или ако съм аз, ще я заключа... но, ако няма мъжко - тръгва точно да се вайка насам-натам или звъни на някой... и тогава идва тоя мармот... и недай си боже, ако го набарам там още да чака "на караминьолче"... на СантаФе-то крикът е на най-удобното място в света - няма да пиша във форума за известно време - колкото каже там съдията, ако каже, де... :)

 

Не са филми - така правят :) Гледайте клипчето по-горе - човека влиза да си купи цигари за 3-5 мин и като излиза го няма джиплето вече ;) А пък с предварително "изключен" имобилайзер, просто трябва да отвори вратата и с най-обикновена пластинка я пали колата (на жената с пилата за нокти, примерно) :) Пробвано с Golf 3 (виждал съм го наживо няколко пъти) - отключва се с пила за нокти, също така се и пали... като няма имобилайзер и аларма...  

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах репортажа... Голям смях ме напуши, единия от споменатите като най-големи джамбази живее под мен, 2ри живееше в съседния вход на блока, в който живеех в Люлин, а 3тия го познавам покрай общи приятели. Има още много и по-известни, но те явно си плащат да не се споменават никъде. Съседа ми сега е много пич, винаги ми е "отключвал" бързо и без проблеми - мазето, гаража, ел таблото, все губя ключовете, даже ми подари универсален ключ за ел табла, с него отваряш всичко на ЧЕЗ. Посъветва ме и за избора на врата, брави и тн. Покрай нас кражби на коли не стават - случаеност, не мисля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, имобилайзера не работи с радиочестоти. Не може да се заглуши с нищо. Могат да и блокират дистанционното, но в момента в който доближи ключа до ключалката или където е указано то производителя и електрониката на колата ще се разблокира и ще може да запали. Ако искат да свият нещо, никой не може да ги спре. А и продават кутийки, които се хакат на ОБД буксата и вече нямаш имобилайзер. Затова някой си пренареждат буксите с плахата надежда, че ако не тръгне, крадецът ще се насочи към следващата кола. Това да си играеш да се връзваш с компютър и т.н., че и пред собственика, много ми е нелогично и страшно ниско технологично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пренареждат си буксите, но това не е решение. Истината за нашите ВАГчета е клонирана букса изнесена на друго място - в жабка, под табло или в моторния отсек. Оставя се само захранването, за да се обърка и да си губи времето с опити да се върже. Говорил съм си с хора в "бранша", както и с Пепи, самото пренареждане е без смисъл. Ясни са цетовете и с "крокодилчета" се закачат правилните. И пак, най-важно е каското и брокера ти. Да няма отказ, занижена стойност или много мотане с изплащането. Наскоро на приятел му откраднаха МЛ-а. Момчето, макар и без талон и ключ, но с правилния брокер си получи парите за 2мес и то от Булинс! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, събудиш ли ЕКУто е въпрос на време да се запали двигателя. Най-сигурно е да се прекъсва захранването за събуждане, захранването към горивната помпа, дюзи... само да е нещо нестандартно, но и на това намират решение - идват с репатрак. Та правилното решение е само каско. И да я свият, да можеш да си получиш парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познат го бяха давали по БТВ репортерите, как бута с друга, прясно "отнета" х5ца, бяла х6ца и така от Центъра до Люлин... Дори имената му казваха в този репортаж, но проблеми не е имал :) все пак сме Булгаристан. Искат ли ще я вземат! Имат модерни тапи за ГПС, заводските имобилайзери не ги притесняват. Най-ефикасно е MED имобилайзер, прекъсващ горивоподаването! Относно кокошкарите, които работят като този на паркинга - това не са истински авто крадци! Такива по-скоро ще ти откраднат слънчевите очила от жабката! 

 

Колкото и да не обичам ГЕРБ, именно Цв. Цв. беше натиснал най-жестоко автомафията за последните 26год! Въпреки спекулите, че те били такива и онакива, само тогава имаха проблеми и нон стоп ги притискаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мой приятел преди години от подземният охраняем паркинг му откраднаха Х5-та с един ML, така че спасение няма.

Затова си правя каско в прилична компания и него мисля грам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане към съфорумците...

 

Предстои ми преподписване на договори с мобилни оператори(служебна и лична карта). Новите правила за роуминга, за които се говори - отпадане на такса за разговори в чужбина(не международна телефония от България) влизат в сила от 15.06.2017та или от тогава имат 2год да ги приемат. Ако подпиша сега договор, гледах доста стандартни договори и всички са с определен лимит от минути в роуминг - ще отпаднат ли лимитите, заради тази евро промяна? Ако изчакам 15.06.2017та дали няма да вдигнат цените, точно заради това отпадане. Примерно в Португалия от скоро вече са близо 2ни... а ние като "бедна" държава като Португалия, не вярвам да останем по-назад. В голямо мислене съм, писнаха ми да плащам на 2 карти по 50лв на месец, а често ходя до Гърция и искам да имам и интернет на телефона и сега е много скъпо. Не вярвам само аз да се чудя за тия неща... Или да направя сигурното - едната карта сега, другата след 2 месеца?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не ме хваща кризата на средната възраст, щом се заглеждам по такива коли?

 

Edit: Намерих си оправдание - да я купя за жената.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kупи си една Ок1 1.9тди, или Бора, и не се занмавай с глупости. Жената ще остави джипа на 2 рия месец, няма къде да се паркира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице , ако се заглеждаше по

 news_10362_752913796_0241.jpg

със сигурност щеше да криза , ама ти с тоя паркетник явно просто се чудиш как да се отървеш от жената :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса на картинка, но цената му е притеснително ниска. Абе нещо ме е ударило да си купя нещо подобноно, както Никола си беше купил една такава играчка. Тръгнах от Лендкузер, ама цените никак не ми харесаха а после видях тази и "са влУбих най-страшно"

Ивчо, той пак е за мен, жената волана ще го гледа от дясната седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, тая година ще цаня оранжевата Шкода, да ходим на събор. И ти ли искаш да те нахраня с попарка? Нали знаеш че една черна нинджа, може да бъде победена само от друга черна нинджа ... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini, това е паркетник. Ако ще го купуваш защото ти се седи на високо добре. Но не разчитай, че с него ще минеш повече от локва  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нужда от идея. Преди година си купих това леново А2010 и след около 2 месеца успешно успях да спукам стъклото на камерата. Обадих се в леново, ново струва 75лв, защото вървяло със задния панел. Днес го отлепих, защото започна да се разпада, оригинално беше залепено с двойно залепваща лепенка. Не ми се купува нов телефон, само заради едно малко стъкло и мисля да отрежа парче от 10Л бутилка минерална вода и да го лепна, но както знаем пластмасата е мекичка, и камерата може да се повреди, ако го натисна с нещо в джоба. Другата ми идея е да изрежа парченце от кутия за CD, но мисля че ще дойде дебело.

 

Дайте някаква идея за това какъв материал ще е най - подходящ за DIY, като в същото време е прозрачен.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли и къде може да се разбере до кога е срока за "ремонт" на проклетите тунели на АМ Хемус?

В четвъртъка идиди-дойди задръстване само между втори и трети тунел посока Правец , днес задръстването започваше от Лукоила с камерата и свършваше на върха ... аз не се минах , а хванах по стария път , ама що народ се нахака докато си пиех кафето в това задръстване и както винаги тунелите мрачни и нищо не се прави ... за какво не го затворят това недоразумение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам позната , която е завършила и работила подобно нещо, но в момента се занимава с маркетинг, съответно няма откъде да се сдобия с подобен материал. Сети се за нещо по - user friendly...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМ "Хемус": област София: До 16.06.2017 г. се ограничава движението в дясната тръба на тунел "Витиня" в посока Варна, поради ремонт. Движението на всички МПС се извършва двупосочно в лявата тръба в посока София. До 16.06.2017 г. е ограничено движението в дясната тръба на тунел "Ечемишка" посока Варна, поради ремонтно-възстановителни работи. Движението се извършва двупосочно в ляво платно /посока София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си за 10 лева стар gsm,с камера 0.3 мп. и получаваш две в едно - резервни червена и зелена слушалки /телефон/ и предпазно стъкълце ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това си го мислих, но едно време не бяха скъкалца, а си бяха от PVC още си пазя Нокията Е51, то си е жива пластмаса. Може би най - добото решение найстина ще е парченце от бутилка минерална вода. ;)  Мислех и да изрежа парченце панел, от стар дисплей , ама ще е пипкаво .

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, на Хемус тунелите и откосите са толкова поср@ни, че за 20 години ежеседмични пътувания съм я хванал 2 пъти цялата отворена. Въобще не гледайте какво пише в сайта на хАПИ - и те не могат да реагират на всичко - току-що направения мост вече е с пропадания и ще го затворят пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.