Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

За да не спамя темата на sauber ще си позволя да попитам тук:

Има ли начин да се регулират адаптивни биксенонови фарове на Супърб II. Искам късите да ги повдигна една идейка,защото близо ми светят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще подкрепя с две ръце, че нямаме нужда от скъпи ненужни пътни съоражения. Ние не можем, не искаме и не сме способни да използваме, построим и поддържаме такова нещо като магистрала.

Не мога да разбера как може да се нарича магистрала път който в самото си начало събира трафика в продължение на 3 километра - и на Ябланица и на Цариградско шосе. Всеки виадукт магистралата свършва и всеки тунел е с 80. Е половината спазват , половината не - какъв е ефекта от това като няма контрол - събиране на трафика през 15 километра. И 50 ленти да има - все тая. За чупенето на пари сме шампиони,но за всичко останало сме некадърници.

Съзнавам, че всеки в тая ситуация без контрол ще стане като нас, но нашето по скоро граничи с медицински случай.

Контрола винаги е от същественно значение, но тука по тия ширини се приема за даденост и нормалност.

Кмета на София отдавна трябваше да е предприел мерки с това, а и не само.

Данъци, гражданска ,автокаско, глоби  - всичко е въпрос на политическо решение, но избирателя ще отвори усти, че няма пари, че някой е длъжен да му осигури.

10 лева да стане горивото, магистралата да е пълня от Бургас до София да се кара с 30 - все тая.

Понеже стана въпрос за Млинов - това е проекция на некадърността и недалновидността на цялата власт като събирателен образ.

Когато се строеше метрото, имаше възможност да се реши голяма част от проблема на квартала по този булевард  - било то с иновации или пробване на нови решения или вече изпробвани. Какво направиха луковите глави - едно голямо нищо, че и БУС лента сложиха, все едно от тая година открихме градския транспорт.

Същото е и с магистралите - лента за изпреварване , която никой не признава за нищо и поражда само конфликти. Аварийна лента, кото се ползва за всичко друго но не и за аварийно спиране, а когато потрябва не може да се ползва.

Пътища, които са зле проектирани, зле изпълнени и не позволяват някакв анормална скорост на движение.

Не ми се мисли с тия цени как ще изглеждат след 10 години.

И за капак - никакъв контрол и всеки си прави каквото си иска.

Един нормален скростен път, както се каза по-горе и със спестените пари камери през километър два.

И цени на винетки или там каквото е справедливо в пъти над това.

И всичко това кто приходи отново в пътищата директно, а не през бюджета някой да го разпределя.

Тогава може и да почнем да да си говорим за нормални неща.

И да си караме колите с кеф.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не е нормално в 2017г., на кола, която е на 20 години да плащам 120 лева данък...."

 

Напротив, дори е смешно, би трябвало да е х 3, както е в нормалните държави.

 

Не е нормално, да караш таралясник с Евро минус 10, бълващ боклуци колкото 5 нови Фабии, който дори собственика се страхува, дали ще го докара/стигне и с цената на какво, при всеки преход над 50 км., всеки момент да е предпоставка за ПТП, а да плаща 20 лева данък.

Примерът, не касае твоя автомобил, а 40 процента от автопарка в БГ.

А, човекът с нов автомобил, да плаща като поп, щото видиш ли, бил заможен...

Ей това е сбъркано.

В нормалните държави, има данъчни облекчения за покупка на нов автомобил, тук имаме утежнения.

 

Иначе по темата - Ицо каза всичко в последния си пост.

 

П.С. Аз също имам 23 годишен автомобил - нямам против, да му е висок данъка. Ама на Съби, първите 4 години, да му е 831.64 лева на година, а сега по 500 - тук съм мнооого против !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не е нормално в 2017г., на кола, която е на 20 години да плащам 120 лева данък...."

 

Напротив, дори е смешно, би трябвало да е х 3, както е в нормалните държави.

 

Не е нормално, да караш таралясник с Евро минус 10, бълващ боклуци колкото 5 нови Фабии, който дори собственика се страхува, дали ще го докара/стигне и с цената на какво, при всеки преход над 50 км., всеки момент да е предпоставка за ПТП, а да плаща 20 лева данък.

Примерът, не касае твоя автомобил, а 40 процента от автопарка в БГ.

А, човекът с нов автомобил, да плаща като поп, щото видиш ли, бил заможен...

Ей това е сбъркано.

В нормалните държави, има данъчни облекчения за покупка на нов автомобил, тук имаме утежнения.

 

Иначе по темата - Ицо каза всичко в последния си пост.

 

П.С. Аз също имам 23 годишен автомобил - нямам против, да му е висок данъка. Ама на Съби, първите 4 години, да му е 831.64 лева на година, а сега по 500 - тук съм мнооого против !!!

 

Коментара ми беше в тази насока, че и аз съм за повишаването на данъка. Инак колкото до новите автомобили - да, трябва да има облекчения, но дефакто стават циркове. Всеки втори нов автомобил N1, а НАП си уплътняват времето с проверки по доноси на КАТ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ясно, че имало кой да ме напсува по тоя път :D

Обаче съм готов да изям жабите отново, но съм твърдо на мнение, че така както се строят магистралите у нас са ненужни. И това включва и голяма част от вече построените. Пълна малоумщина е да се строи такъв габарит при натовареността на нашите пътища. Какво му е лошото на един скоростен път от две ленти в посока с мантинела по средата? При това положение може да се ползват и съществуващите трасета (естествено след пълна реконструкция и задължително заобикаляне на населените места) за едната посока и другата по ново трасе, което при това изобщо не е задължително да е залепено за другото.

Явка, не знам как е Русе-Бяла след тази зима, но съм склонен да повярвам, че е в окаяно състояние. От поне 20 години само се кърпи на парче. Тогава беше последният цялостен ремонт на този път, при който се направиха и въпросните уширения, за които пишеш, както и преправяне на някои участъци за да се увеличат радиусите на завоите, а от там и скоростта. Друг е въпроса, че след това започнаха тежките катастрофи.

Милене, за вдигането на данъците (не зависи от кмета) и за правенето на цяла София платена зона по принцип няма лошо, обаче мисля че има и по-прост начин. Въвежда се непробиваем в съда регламент за налагане на контрол/глоби за паркирането по тротоари, градинки и детски площадки и всякакъв друг вид неправилно паркиране. След втората глоба, а и понеже няма къде да се паркира, собствениците на голяма част от колите, които седят със седмици и месеци по тротоарите и зелените площи без да ги карат и с тях ходят само на море и на село, ще открият, както казва sauber, че не могат да си ги позволят. Виж това е нещо, което зависи от кмета, а сегашния определено има топки (няма по физиологични причини). Това обаче ще доведе до грандиозен рев сред негово величество - Избирателя, защото Остап Бендер е казал, че "колата не е лукс, а необходимост" (всъщност верния цитат е "Автомобилът не е разкош, а превозно средство", ама нейсе), а има-няма топки и тя не иска да загуби изборите.

Хм, доста крайно мнение в последната си част. И противоречиво. Сега....от една страна няма къде да се паркира, от друга паркираме, където дойде. Е, моят случай е такъв. Живея на метростанция "Балан" и определено няма къде да паркирам. Така се стекоха обстоятелствата, че използвам колата, само когато "си ходя на село". :hello:Защо пък не? Плащам ли си данъците? Плащам! Има ли къде да паркирам? Няма. И това ама изобщо не е по моя вина. Вместо да построят паркинг, пред блока ще правят "Айс Арена". Е...тогава ще продължавам да си паркирам на булеварда. И да преча на движението. Колкото до това, дали мястото, на което съм паркирал е зелена площ...зависи. То не е въпрос единствено да виждаш тревичката и да ревеш, че е паркирано на тревна площ. Така на око не става. И...извинявай, но определено не е нормално някой да ми определя какво ще правя със собствеността си. Съгласен? Дали да си я ползвам, как да си я ползвам, дали да се разпоредя с нея, да я унищожа ли и пр. и пр. Пък било то и да си я ползвам само да ида до село.... Та...Параграф 22. 

Поздрави. :banger_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко причини мога да изброя и съм се наслушал. И то не само за паркирането. Единствено съм съгласен, че общината нищо не прави за решаване на проблема. Всичко друго - всеки си има оправдание и причина, оправдаваща действията му. Все едно слушам тия дето се пистят по пътищата - нямало писта и им били длъжни да им направят, при това да е без пари. Ами по тая логика аз да си купя самолет и да го паркирам пред блока, защото и аз си плащам данъците, а общината не ми е направила паркинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с плащането на данък и построяването на паркинг, нещо не го вдянах. Какво общо имат ?

Данъкът е, че имаш и ползваш ПС.

Никой не е длъжен, да ти строи паркинг. Общината е "длъжна", да ти предостави улици, за да си ползваш МПС.

И, един жокер - преди години, сегашният годишен данък, се наричаше "Данък правоползване на МПС" ;)

Отдавна, във всяка нова сграда, трябва да има пропорционален брой гаражи/паркоместа.

Ама льольо като дойде в София, си купува апартамент и ъмнайсе инчова "голема плазма", а паркомясто - е, тротоари и градинки, колкото щеш. Нищо, че "плазмата" струва колкото паркомясто. Ама с него, на кой да се изфукаш...

Единствено съм съгласен, че аз решавам, как и кога ще си ползвам МПС. То е моя, неприкосновена собственост.

Но ако стои в моя гараж/паркомясто, а не в нарушение или с месеци и/или години без да се ползва, на общинската улица, градинка, тротоар и прочие.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа... В моя стар квартал на София, има предвидени места за паркиране на живущите, но сбърканата приваризация отне тези подземни паркинги и сега са частни. Имахме си паркоместо под блока, с номера на апартамента ни, така бяха и всички съседи. Сега или по 120лв на месец или в градинката! Зона Б5 се е превърнала в джунгла от коли. Всички работници от Мола нямат предвидени места за колите си и е повече от сложно да паркираш наоколо. Кой е виновен - ние собствениците на апартаменти или работниците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с плащането на данък и построяването на паркинг, нещо не го вдянах. Какво общо имат ?

Данъкът е, че имаш и ползваш ПС.

Никой не е длъжен, да ти строи паркинг. Общината е "длъжна", да ти предостави улици, за да си ползваш МПС.

И, един жокер - преди години, сегашният годишен данък, се наричаше "Данък правоползване на МПС" ;)

Отдавна, във всяка нова сграда, трябва да има пропорционален брой гаражи/паркоместа.

Ама льольо като дойде в София, си купува апартамент и ъмнайсе инчова "голема плазма", а паркомясто - е, тротоари и градинки, колкото щеш. Нищо, че "плазмата" струва колкото паркомясто. Ама с него, на кой да се изфукаш...

Единствено съм съгласен, че аз решавам, как и кога ще си ползвам МПС. То е моя, неприкосновена собственост.

Но ако стои в моя гараж/паркомясто, а не в нарушение или с месеци и/или години без да се ползва, на общинската улица, градинка, тротоар и прочие.

Боре, общината не е длъжна да осигури единствено това. Тия, които сме упълномощили да ни ръководят общите дела правят всичко друго, но не и да мислят за общия интерес. С изграждането на линията "Бизнес Парк" - "Младост 1" на нашето кръстовище започнаха и не довършиха тротоара. Ей така свършва, пред моя вход. И заради това прецакаха паркоместата. Отделно има разни магазини, заведения, обслужващ център на "Нет 1", чиито собственици и работници си паркират служебните автомобили денонощно. А отзад, където ни е паркинга (паркинг-улица), асфалтът е подобие на Марс, а улично осветление, откакто се помня не съществува. Няколко жалби съм писал, но гласът ми отеква в празните глави на работещите в СО. Тъй че нарушението резонно води до нарушение. Няма да влизам в спор доколко законно е придобиването на собственост върху "паркомясто", че нещата не са така елементарни, както се иска на продавачите. С други думи - нещата са много лъзгави и на кантар. 

П.с. А иначе "льольо" се е появил в "Майчин дом" в София през далечната 1978-ма година и живее в средностатистическа панелка.  :cute:Та истината е винаги някъде по средата.   

Поздрави :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не е нормално в 2017г., на кола, която е на 20 години да плащам 120 лева данък...."

 

Напротив, дори е смешно, би трябвало да е х 3, както е в нормалните държави.

 

Не е нормално, да караш таралясник с Евро минус 10, бълващ боклуци колкото 5 нови Фабии, който дори собственика се страхува, дали ще го докара/стигне и с цената на какво, при всеки преход над 50 км., всеки момент да е предпоставка за ПТП, а да плаща 20 лева данък.

Примерът, не касае твоя автомобил, а 40 процента от автопарка в БГ.

А, човекът с нов автомобил, да плаща като поп, щото видиш ли, бил заможен...

Ей това е сбъркано.

В нормалните държави, има данъчни облекчения за покупка на нов автомобил, тук имаме утежнения.

 

Иначе по темата - Ицо каза всичко в последния си пост.

 

П.С. Аз също имам 23 годишен автомобил - нямам против, да му е висок данъка. Ама на Съби, първите 4 години, да му е 831.64 лева на година, а сега по 500 - тук съм мнооого против !!!

 

Ей, най-накрая един нормално мислещ човек! Браво, Боре, напълно подкрепям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали има разумен човек , който да кеже че СО си върши работата качествено и с мисъл за хората.

Тука две мнения по въроса няма. 

Но когато знаеш какво е дережето в което живееш, да си купуваш 2-3 коли без грам да мислиш как ще ги обслужваш, поддържаш и паркираш е меко казано несериозно.

Да си купуваш имот и да си спестиш сумата за граж също.

После е лесно - ми общината е виновна.

Виновна е в много неща - спор няма, но от нас зависи да започне да работи в полза на хората.

Спирайки където и както му падне на някой, не наказва общината , а наказва някой дето е мислил за тези неща.

Съзнавам , че сме поставени в тъпа ситуация едва ли не да се настройваме един друг, но ако чакаме някой да ни оправи и да се прецакваме един друг, нищо добро не ни чака.

И последно - къде са недоволните.

Отдавна не съм виждал недоволни хора на живо.

В момента избора ни се се свежда до това дали да ни глобяват затова, че си правим каквото ние удобно  или ни пускат Фандък.

Е резултата е налице.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, общината не е длъжна да осигури единствено това. Тия, които сме упълномощили да ни ръководят общите дела правят всичко друго, но не и да мислят за общия интерес. С изграждането на линията "Бизнес Парк" - "Младост 1" на нашето кръстовище започнаха и не довършиха тротоара. Ей така свършва, пред моя вход. И заради това прецакаха паркоместата. Отделно има разни магазини, заведения, обслужващ център на "Нет 1", чиито собственици и работници си паркират служебните автомобили денонощно. А отзад, където ни е паркинга (паркинг-улица), асфалтът е подобие на Марс, а улично осветление, откакто се помня не съществува. Няколко жалби съм писал, но гласът ми отеква в празните глави на работещите в СО. Тъй че нарушението резонно води до нарушение. Няма да влизам в спор доколко законно е придобиването на собственост върху "паркомясто", че нещата не са така елементарни, както се иска на продавачите. С други думи - нещата са много лъзгави и на кантар. 

П.с. А иначе "льольо" се е появил в "Майчин дом" в София през далечната 1978-ма година и живее в средностатистическа панелка.  :cute:Та истината е винаги някъде по средата.  

Поздрави :)

 

 

 

Мордо, човече, знаем че си обидчив, ама сме ти свикнали и си те харесвме такъв :friends:

А иначе "льольо", се е появил в същия "Майчин дом", но в още по-далечната 1975 година.

 

А, сега сериозно - "льольо" изобщо не се отнася за теб, а за една мнооого голяма група хора, които дойдоха и други такива продължават да прииждат в Столицата.

Както се казва, софиянец с мигранти и бежанска вълна не можеш го уплаши, ние от петнадесет години си посрещаме и асимилираме мигранти !!!

 

За дължимата грижа от страна на Общината си прав, но - дори и четейки само написаното от теб, пак изводът е, че основният проблема е в "лошия човешки материал" както казва Бащицата. Амин.

 

Иначе, т.нар. паркоместа и сега се продават законно, но благодарение на нашата находчивост като юристи. Преди последните промени в ЗУТ и ЗС, Нотариалната камара изпрати на парламентарната комисия готвеща измененията, съгласувано с всички нотариуси становище и текст за необходимите изменения.

По дяволите, та това са юристите с най-големи и задълбочени познания по вещно право, на които Държавата е делегирала правото и задължението да са такива.

И вместо в  нашето мнение, парламентарната комисия се вслуша в съветите и мнението  на една никому известна адвокатка, назначена на незнаен хонорар за правен съветник към комисията. :BangHead:

И познай - кашата стана още по-гъста и мътна.

Само си представи, как Общото събрание на Етажната собственост, ще определя кой, кога и кое, от недостигащите за всички "паркоместа" в двора на сградата, ще ползва :nea:

Темата е дъъълга и болезнена.

 

Поздрави.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мордо, човече, знаем че си обидчив, ама сме ти свикнали и си те харесвме такъв :friends:

А иначе "льольо", се е появил в същия "Майчин дом", но в още по-далечната 1975 година.

 

А, сега сериозно - "льольо" изобщо не се отнася за теб, а за една мнооого голяма група хора, които дойдоха и други такива продължават да прииждат в Столицата.

Както се казва, софиянец с мигранти и бежанска вълна не можеш го уплаши, ние от петнадесет години си посрещаме и асимилираме мигранти !!!

 

За дължимата грижа от страна на Общината си прав, но - дори и четейки само написаното от теб, пак изводът е, че основният проблема е в "лошия човешки материал" както казва Бащицата. Амин.

 

Иначе, т.нар. паркоместа и сега се продават законно, но благодарение на нашата находчивост като юристи. Преди последните промени в ЗУТ и ЗС, Нотариалната камара изпрати на парламентарната комисия готвеща измененията, съгласувано с всички нотариуси становище и текст за необходимите изменения.

По дяволите, та това са юристите с най-големи и задълбочени познания по вещно право, на които Държавата е делегирала правото и задължението да са такива.

И вместо в  нашето мнение, парламентарната комисия се вслуша в съветите и мнението  на една никому известна адвокатка, назначена на незнаен хонорар за правен съветник към комисията. :BangHead:

И познай - кашата стана още по-гъста и мътна.

Само си представи, как Общото събрание на Етажната собственост, ще определя кой, кога и кое, от недостигащите за всички "паркоместа" в двора на сградата, ще ползва :nea:

Темата е дъъълга и болезнена.

 

Поздрави.

Знам, Боре, знам, че не се отнася за мене. Милене, осъзнавам, че не съм невинен, но положението е такова. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде типично по български някой друг да ни е виновен  :BangHead:

Естествено....

Било е,и ще пребъде....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пишете за данъците имайте предвид следното - Данък МПС е имуществен данък! Основната му идея е да се облагат по заможните хора. Това дали е правилно или не - е чисто субективно усещане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И...., за да сменим малко темата...не зная дали ви обадих, но вече съм с 16" джанти и гуми 215/45/16. Затвърди се возията, но колицата много се отвори.  :fiu:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И що сложи тоя нестандартен размер?

 

Трябваше да сложиш 205/55/16 - цените са по-ниски, а избора на гуми е в пъти по-голям. И по - малко друса.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е нестандартен? Така си идват по спецификация за Рапид-а. И за мене е странно, но така са решили от Шкода, такъв размер сложих. А и ми се струва, че 205/55/16 няма да изглеждат добре на калника. Друсането е поносимо и се усеща главно при напречни неравности, вече му свикнах. Иначе, да, прав си, размерът на гумите е крив, а избора - ограничен. 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И...., за да сменим малко темата...не зная дали ви обадих, но вече съм с 16" джанти и гуми 215/45/16. Затвърди се возията, но колицата много се отвори.  :fiu:

 

Поздрави.

 

Пусни някоя снимка, да я видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да кача снимка.... http://imgur.com/lvpDUgj

 

Успях!!!  :banger_2:

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В линка няма снимка:

Zoinks! You've taken a wrong turn.

Let's split up, gang. If you're looking for an image, it's probably been deleted or may not have existed at all.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.