Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Понеже вчера въпроса ми пропадна в нищото в разгара на дискусията за магистралите и паркоместата пак ще питам:Може ли да се коригират настройките на адаптивни биксенонови фарове на Супърб II?Искам да повдигна късите една идея,защото светят прекалено близо.Колата е с оригинално окачване и оригинални джанти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност може. Огледай фара отвътре за пластмасови "винтове". Имай предвид, че са поне два - един за хоризонтален и втори за вертикален реглаж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Всички фарове се настройват по вертикала и хоризонтала с винтове. Но за автоматичните фарове се влизаше в режим настройка на фарове и тогава се настройват на ръка. Нямам идея дали може и през макси дота да се влиза в такъв режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, хич не ти трябва да влизаш в никви филми. Просто въртиш и настройваш срещу стена. Пробвано на Мицио ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори!

Уикенда дано остане време да ги разбъзикам,пък ако нищо не направя ще мрънкам в Еуратек да ги настройват!

Хич не ги погледнах отзад дали могат да се регулират,щото нали уж са адаптивни,като светнат-мърдат насам-натам,нагоре-надолу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших и тая работа най-накрая. Не ме питайте какви проценти е, щото не знам :D

20170419_190725.jpg
Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде помагайте момчета / нищо лично към момичетата ма сме една шепа/, как да си реша проблема с паркирането пред къщата? Нашите живеят в къща, имат гараж - пред който редовно се спира и няма начин като им ида на гости да си вкарам колата, все някой е спрял? Ами на всичкото отгоре има само едно дърво на цялата улица и то е точно пред входната врата на самата къща и всички спират там - заради сянката бре  :angry: .

 Отговора- улицата не е ваша??? Дали не направих 2-ра колона и не спрях като арабин в пусиня, доката човека не си тръгна.

И пак да питам това ли е начина? В крайна сметка аз къде да спра, къде реално имам право, ако все пак живеех там. Баща ми също се ядосва, защото често му се налага да кара моята кола и да я паркира пред тях и все няма място и паркира на съседната пряка?!

Може да съм руса и жена, но като ми се наложи да паркирам, не сприрам на хората пред гаражите и пред входните врати.

Малко офтопик, но е същото положение и в Овча купел при свекърва ми?

Искам да си спра пред портата и не мога и спрях напреко, един застанал и ми рита колата, алармата пищи и аз излизам - той нагъл бре пречите ми да изляза. Аз ма най невъзмутимо аз съм си у нас и съм си паркирала пред вратата. А човека ма аз съм си сложил номера на стъклото?! Аз длъжна ли съм да ви звъня - те тоя млъкна и после ще викна полиция - па викай си да видя кой ще вдигнат мен или теб.

Ми не посмя, защото знаеше че не е прав, но това ли е нчаина питам аз? Как да си купя мястото или как да ги отуча да паркират пред вратата ми!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си от онези лепящите знаци "Моля не паркирайте" или "Моля не паркирайте, гараж!" и го лепни на вратата на гаража. Аз мисля точно т'ва да направя, че наглата комшийка или пред гаража ще ми спре, или пред вратата...и нито колата нито мотора мога да си изкарам. Ще почна с добро, пък да видим... А освен това, до нас точно е един от центровете за огледи на Булстрад и постоянно поне 2 коли има пред нас. Чат-пат и пред гаража спират, уж седи в колата човек, да я мести ако се наложи, ама... Нагла работа като цяло. Мисля да пиша до общината и да си избухам колчета пред къщата, че даже влекачи се катерят по тротоара и се чупят плочите.

Ето...не е като да няма от къде да се намерят. Поне аз мисля с това да почна. Ако не се разбират от дума наглите селтаци - има и други решения :)

http://www.giftbg.com/tabeli-ukazatelni?gclid=Cj0KEQjwldzHBRCfg_aImKrf7N4BEiQABJTPKDsAlxPlnVF2ZEdRQwS2laQ_9SB5w4ZkAE5sIhYcm8oaAjpD8P8HAQ

http://auto.sa-studio.net/products.php?product=%D0%A1%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%252d-%D0%93%D0%90%D0%A0%D0%90%D0%96-%D0%9D%D0%95-%D0%9F%D0%90%D0%A0%D0%9A%D0%98%D0%A0%D0%90%D0%99%21

http://stikeri.lazarovdesign.bg/garage-do-no-park

http://stikeri.net/vmchk/72-Znatsi-i-simvoli/126-Zabranitelni/726-Garazh-Ne-parkiray.html

http://www.tapetifoto.com/shop/tabela-garazh-ne-parkiray-model-24002

http://adg-tuning.com/bg/product-view/761.html

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ги спира...

Баш Баш - затова и питам дайте ми идея какво аз да направя, че поне пред едната порта да не спират, че да си вляза в нас?

 

Вземи си от онези лепящите знаци "Моля не паркирайте" или "Моля не паркирайте, гараж!" и го лепни на вратата на гаража. 

Имам и това не спасява, най ама най невъзмутимо си паркират - то вдигах чистачки, то слагах бележки -МОЛЯ НЕ ПАРКИРАЙТЕ ПРЕД ДОМА МИ, АЗ СЪЩО НЕ ПАРКИРАМ ПРЕД ВАШИЯ - ма глас в пустиня. То дали не звънях на паркинги и гаражи - все пак достъп и до гаража си нямам  - пък даже и не идват. Е какви мерки да взема да му се невиди - гуми ли да пукам, че утре моите ще спукат и трябва в затвора за убийство да лежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш паяк, но ти плащаш репатрирането.

Виках, ама не идват и това за Подуене. Затова и питам какво да направя, до нас има читалище и спират заради танци, уроци и т.н., нямам нищо против, но поне да ми оставят място да паркирам, а не да се заяждат с мен - понеже видиш ли жена съм. Тук пак си говорим и за манталитет, защо аз мога да се съобразявам къде и как паркирам, а другите не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виках, ама не идват и това за Подуене. Затова и питам какво да направя, до нас има читалище и спират заради танци, уроци и т.н., нямам нищо против, но поне да ми оставят място да паркирам, а не да се заяждат с мен - понеже видиш ли жена съм. Тук пак си говорим и за манталитет, защо аз мога да се съобразявам къде и как паркирам, а другите не?

 

Встрани от темата, ама Диди, да не си случайно някъде около читалище Отец Паисий на Марагидик и Велчо Атанасов?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Встрани от темата, ама Диди, да не си случайно някъде около читалище Отец Паисий на Марагидик и Велчо Атанасов?

Не - 1505,София,ул.Подуенска №1   това е читалището, къщата се намира на Площад Родина 3

То града в случая няма значение, важен е принципа.

Редактирано от diana_kraice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук уж в ,,цивилизования,, свят ,колата се залива с боя на предното стъкло или взимаш торбички от кучешките фекалии и като я хвърлиш на предното стъкло и торбичката се къса и....... Кошчета с такива торбички има поне на всеки 20-30 метра. Проблеми няма или спират на свой риск и после си плащат глоба от 200 лв. Няма паяк ,няма приказки. И ако решиш да не си платиш,след известно време може да останеш на топличко за кратко време. И ако пак решиш да не си платиш оставаш без кола и се отива на съд. В повечето случай след делата трябва да улекнеш с няколко хилядарки в £.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление знаците и лепенките споменати по-горе не се отразяват по никакъв начин.При нас спират точно под него или веднага след него запушвайки перфектно подхода за рампата.

Имал съм случаи, в които им обяснявам да погледнат къде са спрели.

Такава простота и удивление даже и при дете не могат да се наблюдават.

Колкото и жялко да звучи само първобитни мерки вършат работа.

За съжаление......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може на някой да му прозвочи тъпо, но оправия с това няма.

Мерките трябва да са принудителни - тоест, някакъв вид антипаркинг устройство. Хората, които ги спират лепенки и знаци нямат нужда от тях. Те са достатъчно съобразителни за да се огледат, дали не пречат на гараж, вход, движение и прочие. Останалите просто не гледат/не се съобразяват с това.

Момента с пукане на гуми, боя и всякакви такива глупости е много рисков поради две причини. Първата е, че чисто законово можете да го отнесете. Второто е, че лично аз бих изкривил някой, ако го хвана да ми троши колата. Отделен въпрос е, че аз съм много внимателен къде спирам, но не защото ме е страх от отмъщение, а защото не искам да съм нагъл глупак. С тия мерки не се постигат резултати, тъй като обикновено преминават много различни коли и ефекта от "не спирай там, че пукат гуми" не върви. Да, ще спукаш на някой гумите, но следващите 10 от къде да го знаят?

До офиса имаме търговски обект с голямо текучество на клиенти. До него е вход на асансьора за гаража. Постояно има хора, които го запушват и все са за 5 мин. И всеки път ги питам дали за тях е ОК да си спестят 2 мин (за да спрат малко по нататък) или е по ок да ощетят някой заради собствения си комфорт и тъпотия. Към момента адекватен отговор не съм получил. Стигало се е до това да го обърнат в нападение, че ще спират където си искат, викове и крясъци и прочие. Имаше и бит, защото най-обичам да се държа нормално с някой, а той да реши, че като ми крещи насреща ще ми промени наклона на...Това го разказвам за да разберете, че това явления продължава и хората все така си спират където им падне. Сиреч, опитвано е с добро, опитвано е с лошо, но файда няма. Просто трябва да се сложи една от оранжевите скоби (която пък е досадна и отнема време). Друго няма какво да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да кача снимка.... http://imgur.com/lvpDUgj

 

Успях!!! :banger_2:

Мордо , мразя те ... са ми подпали чивиите с тая снимка ... супер стоят на Рапида.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мордо , мразя те ... са ми подпали чивиите с тая снимка ... супер стоят на Рапида.

 

Крайно време беше, някой/нещо да ти подпали чивиите...

 

Егати скучното бебе ли е, бабе ли е.

 

А, иначе рапида наистина изглежда страхотно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоба на улицата само с разрешение от общината... И сама, без колчета не върши работа. Това отпада като средство. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мордо , мразя те ... са ми подпали чивиите с тая снимка ... супер стоят на Рапида.

:tongue_1:

 

Крайно време беше, някой/нещо да ти подпали чивиите...

 

Егати скучното бебе ли е, бабе ли е.

 

А, иначе рапида наистина изглежда страхотно!

:plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоба на улицата само с разрешение от общината... И сама, без колчета не върши работа. Това отпада като средство. 

 

Мдаа, подаваш си заявление и проект /какво точно искаш да монтираш и ако е нещо нестандартно/ и ако ти го одобрят, плащаш си такса /еднократна/ и си го монтираш. От нашата кооперация решихме и си монтирахме три кашпи за цветя /от тези шестостенните/ по ъмнайсе-стотин килограма. След две седмици и еднократни 340 лева, от Район "Възраждане" ни издадоха разрешението. Кашпите са на тротоара пред сграда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Лагера откакто обикалят паяците, хората започнаха да паркират относително нормално. Но истината, е че когато имаше наказателна акция спукани гуми положението беше най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.