Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Абсолютно никаква, даже евтините видеорегистратори са с доста кофти качество, аз миналата година докато ходихме към Бонсови Поляни снимах с телефона за пробата. Lenovo a 2010 5mp камера , супер шит. Записа стана много сностно, но го изтрих, защото телефона не беше на стойка а го държах с ръка и много трепереше.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя регистратор е нагласен да прави клипове по 5 минити. В зависимост от т'ва на к'ва разделителна способност пише, файлпвете са с различен размер. На 1280:720р ги прави по 300-330МВ. На 1920х1080 мисля че към 500-550МВ. В зависимост от т'ва, колко е осветено, цветно - пак варира. Качеството на компа е перфектно като се гледат! Ама тея 60 МВ няма начин да го стигне освен на някоя ултра ниска резолюция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В лещата е разликата, но не тая дет я варите на печката. Видеорегистраторите са с широкоъгълна, което им позволява да хващат повече детайли на близко разстояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е рзликата между видеорегистратор , сапунерка (фотоапарат) и камера на телефон?

Питам , защото днес трябваше да направя няколко клипчета в движение , телефона си седеше на стойката на стъклото , но не ползвах навигацията и му пуснах камерата да снима клип и ... стана ... незнам тези видеорегистратори какъв размер файлове плюят , но телефона за 10 мин. клип зае около 60 МВ и качеството според мен е доста прилично.

И трите могат да правят клип. Но само първите от трите изброени са направени да снимат постоянно. На сапунерката ще й падне батерията при по-дълго пътуване. Да ползваш кабели за нея не си е работа. Телефона, особено ако е по-висок клас ще направи в повечето случаи по-добър клип от повечето видеорегистратори на пазара. Но докато снимаш с него не можеш да го ползваш за основното му предназначение - като телефон. Т.е. видеорегистратора е най-практичен за снимане в движение. Иначе, човек ако реши, може и видеокамера да ползва, даже може и от тези, които пердашат на 4К видео, 7 канала и нагоре звук. С всичко може да се снима. А тези 60мб за 10 минутен клип - качеството със сигурност се ядва само на дисплея на телефона, ако изобщо и там се ядва. Другия вариант е резолюцията да е 6хх Х 4ххх :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло не съм привърженик на видеорегистраторите, дето се вика "ако се дебнем, ще се хванем" и не са ми приятни, но мисля че ще е по - добра идея да се вземе един телефон от продавалника и да си седи боднат в запалката. За 80лв за който може да се вземе примерно едно леново кат моето, няма нищо читаво като видеорегистратор.

 

П.с. Капака на макса влезна на задните седалки, вярно без да се затварят вратите и на аварийки, но си го докарах . ;)

В тази връзка представете си как би изглеждало видеото, заснето с видеорегистратор " Иди*т кара с отворени врати, тежък капак на аварийки с 20км'ч в южен квартал в София, минава покрай училище! " :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли , според мен не си прав ... загледах се сега какво е направил моя телефон , който си мисля не е нисък клас и се оказа , че маже когато засиля малко над 40 т.е.или му е бавна камерата или софтуера или и двете ... не съм голям фотограф , може и да иска настройки , но видеорегистратора си е най-добре , с телефона може да се запълвт дупки само , когато е на зор работата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е валяло дъжд и да не си разбрал :)

Моя е вграден в навигацията, мисля че не е на най-високата резолюция пуснато и е 60Мб за 1 минута.

Моите критерии за добра камера са да се разминете с някой при 80-100 км/ч и да можеш да видиш номера.

Отдлено поне това което съм гледал за хубави видеорегистратори, е че имат доста добри филтри , примерно при насрещно слънце или леко отстрани.

Инче смао хабиш мегабайти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, маже ... твоя телефон :P

Ти по-горе хем пишеш, че става, даже се радваш на малкия файлов размер, хем сега викаш, че не става. Старото ми вече G3 прави ясни кадри. А под висок клас имах предвид G5, P9, P10, S7, iPhone :P :P :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, за Дон Чичи, всеки телефон, който няма шайба и кабел, НЕ е нисък клас !!!

Няма смисъл, да му обясняваш подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ай ти се събуди четирикраки ... незнаех , че на северния полюс ползвате нещо различно от морЖова азбука , ама щом си влязал в матрицата ще послушам съвета ти и ще захвърля катюшката най на края

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За висока скорост ти трябват фреймове за секунда. Намали резолюцията и вдигни фреймовете, повечето телефони го могат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, за високата скорост ти трябва голямо ISO. Едно е скоростта на обработка на информацията, друго е скоростта на снимане. Може и при един кадър в секунда да видиш номера, стига експозицията да е била 1/500s. А това се определя от матрицата. Тя или може или не може да "събре" достатъчно светлина за толкова време. Ама май задълбахме прекалено много  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте някакъв gsm сервиз на зор!

Искам да ми се подмени зареждащия порт на S6, ама утре! Плащам там квото тряя...Баси как ме нервира тоя телефон днес...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте някакъв gsm сервиз на зор!

Искам да ми се подмени зареждащия порт на S6, ама утре! Плащам там квото тряя...Баси как ме нервира тоя телефон днес...

 

Опрайх сЪ! Мерси за непомощта!  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте и помагайте....карам Шкода Фабия 1,9 TDI 101 коня 2002г и при висока скорост взе да ми друса много в купето? Например при 2000 оборота над 90 км в час го прави и не всеки път? Какво може да е....помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от няколко неща ......

Сещам се за тази тема за вибрацията - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/53913-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BE2/

....... Не ми звучи да е същото обаче ......

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Гергьовден ден, както си ровех в olx попаднах на обява за оригинални 14" за Фабия 1. Днес ivchicho най-после се сдоби с джанти за златната Фабия

037999053-big.jpg?r=0

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след 2 месеца ми изтича шоф. книжка и скоро ще я подновявам. Някой минавал ли е скоро тази процедура и какви документи са ми нужни, медицинско трябва ли?

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медицинско, това е всичко. След това в КАТ и ... като дойде време за всзимането стискай палци да не излезнат неплатени глоби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. Аз от тези глоби най - се плаша, всичко си е платено, но ще стане ясно в КАТ, иначе си пазя вносните бележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам личен опит, но споделеният е, че бележките не помагат. Трябва в системата да се отразени, а това не било много свързано с плащането им ... уви :( 

 

Както и да е - стискам палци да нямаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пращали са ми писмо от НАП за принудително вземане, заради фиш за 20 лв. който го помня, че беше заради липса на пожарогасител и си беше платен. С вносната бележка отидох в НАП от там ме пратиха в банката, където съм го платил и започнаха разправиите и абсурдите. Служителката на гишето искаше да й кажа как е изглеждала нейната колежка, която ме е обслужила преди 2 години  :wacko_2:  трябвало тя да влезе с нейния акаунт и други такива глупости. Спомням си, че бях настоятелен и направих опашка на гишето, тая звъня някъде и с 300 зора ми регистрира плащането, после ме върна обратно в НАП, от там пък ме изгониха и казаха, че вече не би трябвало да има проблем и не е трябвало да ходя при тях. Луда работа...

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз една година чаках с платени глоби към НАП , с пусната молба, за да получа постановленията с който са ме глобили общо 100лв с две постановления. Най - накрая се намери служителка, на която малко от малко и се работи, рови половин час, повика своя колежка и тя ми вика - да не е нещо за грабеж , помисли си! Казвам аз не помня някого да съм грабил, ма продължавай, търси, може да съм ограбил някого, пък да не помня!! Търси още малко и вика , абе 50лв глоба не е за грабеж. След много ровене се оказа че през 2006 та не съм си бил носил личната карта .... :D A второто наказателно искаш ли си го ? Казвам да, подал съм си молба и чакам. След още ровене на шкафове и загубено време се оказа че през 2011 пак съм нямал лична карта ... не може да бъде :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях ученик, чакайки автобуса след училище, две ченгета ми направиха проверка, но не си носих личната карта и искаха да ме ''приберат да поспя малко в районното'', така казаха. :D После се смилиха над мен, изчетоха ми едно конско, казаха, че ще ме блъсне автобус и няма да разберат кой съм без лична карта и си ме пуснаха без глоба. :D

 

П.С. От тогава винаги си нося личната карта, че ме наплашиха с този автобус и дрямката в районното.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.