Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Уважаеми Дон Чичи, фактът, че когато сте изкарали шофьорските курсове /вероятно, учебният автомобил е бил "Варшава"/ и сте получил "Шофьорска книжка", единствените бензиностанции са били "Петрол", не означава, че не лъжат - просто навикът Ви да зареждате само от тази верига /тъй като само тя Ви е позната/, Ви води до тази заблуда !

Съветвам Ви, да опитате да заредите и на други бензиностанции - ще останете очарован от чудесата на съвремието - че разполагат с Тоалетна, в която да облекчите постоянно алармиращата Ви простата, а също предлагат напитки, включително кафе /напитката, благодарение на която, си лягате в 22'00 часа, а не в 20'00 часа/, а също и храна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в която да облекчите постоянно алармиращата Ви простата...

...headshot :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги ми Смехурко , както би казал един български писател , когото Вие младежо бихте нарекли РамБо силек , та Вие освен , че сте изветрял (от към покривната конструкция) сте и окьоравял , а може и никога да не сте знаел да четете (на български) . В тоз случай бих Ви попитал къде съм написал , че не лъжат , но няма да го направя за да не Ви издавам пред аидиторията , че ръцете отдавна са Ви окъсяли за размера на дисплея .

Колкото до Варшава -та мога да ти кажа , че никога не е ползвана за учебен автомобил , защото колкото и странно да звучи Москвича и Жигулито са икономични автомобили в сравнение с този танк .

 

Сега сериозно ... във века на информационните технологии е модерно всяко по-голямо дружество с държавно участие източващо джобовете на абонатите си да имат информационен сайт , на който с малки букви някъде в ъгъла долу има и раздел за аварии и ремонти. Такъв е и сайта на любимата ни Топлофикация .

Вчера сутринта виждам , че няма топла вода , цъкам в нета и виждам , че на 23.05.2017 е имало ремонт в Западен парк , а тази сутрин цъквам пак въпросния сайт и виждам , че на 25.05.2017 е имало ремонт освен в З.парк и в Красна поляна .

Защо по дяволите казват , че това е актуална информация , като от всякъде си е история на ремонтите им ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до Варшава -та мога да ти кажа , че никога не е ползвана за учебен автомобил , защото колкото и странно да звучи Москвича и Жигулито са икономични автомобили в сравнение с този танк .

 

 

Била е , била докторе....на съученик баща му е започнал инструктор именно на това. Заедно с Москвич 407 , Газ 21до ерата на ВАЗ 2101 /Дами канят , хахаххх.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм, Кире, сигурен ли си, че не е била Победа, а не Варшава? Защото в София е имало Победи - баща ми и дядо ми са карали-неизкарали курса в София на Победа, после в Полша на Варшава са си взели книжките, че там било по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Била е , била докторе....на съученик баща му е започнал инструктор именно на това. Заедно с Москвич 407 , Газ 21до ерата на ВАЗ 2101 /Дами канят , хахаххх.

Кире , съзнаваш ли какво направи? Ти разби илюзията за рогатия млад чиФтокопинтен , защото той явно помни тези учебни аФтомобили , а аз не :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало е учебни Варшави в София и според баща ми - 3 скоростни, голяма емоция е било да се учиш на такова животно.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало е учебни Варшави в София и според баща ми ...

Аййй чудо на природата - лос дълголетник

... няма да се учудя в скоро време да започне да разказва и за Великата октомврииска революция от първо лице :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аййй чудо на природата - лос дълголетник

... няма да се учудя в скоро време да започне да разказва и за Великата октомврииска революция от първо лице :)

 

Уважаеми Дон Чичи,

 

1.Няма как да помня събития и прочие, на които не съм присъствал.

Но, помня разказите на моите дядо и баба, които са карали шофьорски курсове на Варшава, а в последствие това е и първият притежаван от тях личен автомобил. Впрочем, баба ми успява да го обърне "на таван" в една канавка, с което приключва шофьорската и кариера, но това е друга тема.

2.Далеч по-притеснително е, че Вие казахте "не си спомням"...

Което само показва, че с годините, способността Ви да помните или иначе казано - дължината на паметта Ви става обратнопропорционална на дължината на носа Ви, който от своя страна губи месеста тъкан и все повече заприличва на алпийска палатка.

3.Още по-притеснителен е интересът Ви към рога и чифтокопитни!!!

Допускам, че е още от студентските Ви години - втората половина на миналия век, когато сте учил за ветеринарен лекар в Лесотехническия университет, преди в последствие да решите, че не Ви е достатъчно да мъчите чифтокопитни бозайници и сте се ориентирал към мъчения на хора...

4.Колкото до мен - да, рогат съм, но това е задължително за професията. Юрист без рога, е като жена без цици, макар надали си спомняте, какво представлява последното! Все пак, годините летят и юношеските спомени избледняват!

И да - лосовете са дълголетници.

Желая Ви успешен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото лелята, дето актуализира сайта, цъка с двата показалеца по клавиатурата :D И докато въведе данните и ония бързаци, колегите и, приключили еднодневният ремонт за три дни, д'еба :D Същата школа по компютърна грамонтност посещават служителите във всички интитуции.

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bgonair.bg/bulgaria/2017-05-28/balgarin-e-sobstvenik-na-poslednata-v-sveta-shkoda-suparb-913

Не знам дали човека е член на клуба, но искрено се надявам да е така.

Редактирано от 4е4о
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bgonair.bg/bulgaria/2017-05-28/balgarin-e-sobstvenik-na-poslednata-v-sveta-shkoda-suparb-913

Не знам дали човека е член на клуба, но искрено се надявам да е така.

Поклон, направо ме разби. За такова нещо се иска не само желание, а и голямо търпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, предстой среща в Неделя. Дайте някакви касетки с читава музика. Не ми се прекарват часове в записи на касетки за 10 часа път. Няма да е човешко. От българските може Ъпсурт , Хиподил, Кале. (те кале не знам въобще имат ли албум... ) От западните всичко читаво. Хубаво ще е да има нещо метално също.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти уби всичко детско в мен! Не съм виждал касети от поне 10 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па, разрови се, ако намериш нещо от студентските си години, добре е дошло ;)

 

Ето снимка, да не се объркаш :P :P Aма да не ми донесеш такава че на тази, без е*авка има стари градски песни...

 

IMG_20170601_190822_1.jpg

Eй ся отворих една на която пише "European Disco", нашите явно през 89-90та, са ме записвали, супер яко !!

- Саше кажи какво правиш на гърнето, пишкаш ли?

- Не , акам!

- A не пишкаш ли?

- Не!

И нон стоп казвам "Дай!" още от едно време явно съм обичал да вземам някакви работи.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, имам на Offspring - Americana и на Motorhead - We Are Motorhead, но ако ти ги дам трябва да ги гледаш като очите си, защото са оригинални и ги свързам с много любими спомени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава някой да излезе и с касетка на Екстранина...и колекцията ще е пълна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, имам на Offspring - Americana и на Motorhead - We Are Motorhead, но ако ти ги дам трябва да ги гледаш като очите си, защото са оригинални и ги свързам с много любими спомени. 

 

  Ем Боре, това радио незнам дали яде лента. Пускал съм касетка в него само за проба преди 3 год и си беше ОК. Ако са ти важни, по - добре ги пази, ако имаш свободно време другата седмица,презапиши поне Motorhead на друга касетка , пък и Offspring ако ти остане време, но ако ми дадеш оригиналите ,не мога да ти гарантирам ,че техниката няма да ги "надъвче" ...

 

То за спомени и аз в 7ми клас презаписах "Боздуган" на половината 126то... толкова пъти се наложи да го изслушам, че още помня "Хвани ме за тръбата" найзуст, дума по дума :) Тогава нали правехме бизнес 1 касетка я записвах за 2000 лв (2лв сегашни пари) и после си купувах Фогиси...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решихме проблема, бащата има едно радио на което не му работи тунера, но има USB. Спокойно мога да изкарам пътя на стомана от 16гб флашка, започвам да записвам!! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос с повишена трудност:

 

Понякога трябва да поставям укв антена на покрива на колата ми. Тя е магнитна и поставянето е елементарно. Пляскаш я на тавана и проверено държи до 220 кмч.  :fiu:

От вчера обаче съм с чисто нов боядисан таван и не ми се ще да я пляскам директно върху боята. На една друга антена, която имах, в комплекта имаше и една гумена подложка, която е специално за целта. Слагаш я на тавана и антената върху нея. На тази нямам такова нещо обаче. Някой има ли идея от къде може да си закупя или магазин, който е за радиолюбители или нещо от сорта? В нета не успявам да открия или поне не по думите, които търся.

Нова антена не ми се купува, тъй като читава е 150лв. и нагоре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос с повишена трудност:

 

Понякога трябва да поставям укв антена на покрива на колата ми. Тя е магнитна и поставянето е елементарно. Пляскаш я на тавана и проверено държи до 220 кмч.  :fiu:

От вчера обаче съм с чисто нов боядисан таван и не ми се ще да я пляскам директно върху боята. На една друга антена, която имах, в комплекта имаше и една гумена подложка, която е специално за целта. Слагаш я на тавана и антената върху нея. На тази нямам такова нещо обаче. Някой има ли идея от къде може да си закупя или магазин, който е за радиолюбители или нещо от сорта? В нета не успявам да открия или поне не по думите, които търся.

Нова антена не ми се купува, тъй като читава е 150лв. и нагоре...

 

Залепваш тиксо на антената, не го напластявай защото магнита ще държи по-слабо и няма да имаш проблем с тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш с велурените подложки? Или няма да държи достатъчно здраво? Преди години ми счупиха оригиналната антена на една кола и си взех голямата антена от радиостанцията на таксито. Беше с гумена подложка, но я слагах на задния капак за да има по-малко съпротивление при висока скорост.

Едит: Пробвай за подложка да ползваш кърпичка за очила. Достатъчно е тънка и е супер мека.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом задния капак не е боядисан, аз бих я изплющял там! Хем ще си държи здраво и ше си спокоен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.