Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Мой колега по същия начин залепи отдолу на магнита тънка естествена кожа изрязана по него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предният, задният, тавана и задна лява врата са боядисани.

С любезното съдействие на един изсъхнал клон, който се строполи върху колата :)

Идеите с тиксото, кърпичката за очила и кожата са доста добри! Хич не се бях замислил за такъв тип подръчни методи. Благодаря ви много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за аеродинамично инфо:

Преди имах една некачествена антена. Излиташе от колата ( оставайки да виси на кабела само ) при една и съща скорост от около 120-130кмч. Както от тавана, така и от задния капак.

Един път си карам, поглеждам в огледалото и ХОП, антената я няма на задния капак. Бия аварийните, слизам и я намирам лепнала се с магнита до десния стоп и стърчи назад :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително пробвай материала преди да го лепиш. Ако се хлъзга по боята няма да ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха... какво ми се случи току-що :) Тия телефонните измамници, де'йба изметта... навлизат в IT сферата с измамите си... :)

 

Звънят на моя клиентка, която използва хостинг услуги в SuperHosting. Отварят сайта й, който е онлайн магазин, и понеже е магазин за него по принцип е хубаво/трябва да има SSL сертификат - добре е да има такъв сертификат гарантиращ сигурността на пазаруващите...

 

Аз съм направил сайтът да се зарежда без сертификат първоначално, защото докато клиентът просто си браузва сайта няма смисъл от подобно нещо, а и поради други технически причини. Сертификатът се зарежда при попълване на данни на клиента, логване в системата, при правене на поръчка и при няколо други събития...

 

До тук всичко е добре. Преди около час-час и половина, телефонните измамници отварят сайта и виждат, че не се зарежда по SSL, виждат коя е хостинг компанията - обаждат се на телефона за контакт, който е вързан към домейна (на собственичката) и казват следното нещо:

"Здравейте, обаждаме се от СуперХостинг и искаме да Ви уведомим, че нямате закупен и инсталиран SSL сертификат в сайта си. Можем да ви предложим да закупите серфитикат от нас и да го инсталираме вместо вас."

Тук клиентката ги "оправя" рязко, като им казва "аз не разбирам, имам си техническо лице, ще Ви дам телефон за връзка с него, да му се обадите и да му обясните" - след което дава моят телефон, уж да ми се обадят ;) Затварят си и по живо по здраво.

 

Веднага ми звъни тя на мен и ми казва това нещо по-горе, а аз разбрах на момента, че това е измама на 100% - няма такава практика в никоя хостинг компания - досега не съм чувал такова нещо да се прави ;) Това е отделна услуга, която не е задължителна и няма кой да Ви накара да си я закупите изобщо, ако не искате. Да не говорим, че има SSL сертификат, който е инсталиран и си работи чудесно - пушка е.

 

Звъннах на СуперХостинг и ги уведомих хората, да си знаят, че им петнят името по "телефоните"...

 

Телефонът от който звънят при опит да бъде набран дава единствено и само "заето" (тут-тут-тут). Телефончето е стационарно, "софийско": ‎024917960 - пиша го тук, защото никъде не го откривам този телефонен номер, а и няма връзка с него (щях да ги напсувам много люто, ама нямах късмет).

 

Не вярвам в правосъдие, полиции и прочие псевдо-решения на проблема - най-добре е да се оповести публично, да му се даде хубава гласност и да се знае от повече хора, че това нещо не се прави. Това ми е целта.

 

Според колегата, който се занимава от години с поддръжка, разработка на софтуер и продукти - тези кавали отдавна са навлезли и в IT бизнеса, стават все по-изобретателни, но аз лично досега не бях попадал на тях в IT... Преди време, в ерата на "телефонните ваучери", ме бяха "зарадвали", че печеля телевизор от томбола на Технополис - казаха ми двете имена, телефонен номер - всичко точно. Тъй като спонсор бил "Глобул" - искаха да закупя ваучер за презареждане и да им продиктувам кода, за да ми дадат наградата - последва супер мазна псувня и оня просто изгаси телефона. Полиции, молиции казаха "от умрял писмо ще чакаш" - и от тогава не се занимавам с тях. На всички /айде, да речем на повечето/ е ясно за какво става въпрос.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ми доставят матрак и подматрачна рамка... Всичко точно, но останах изумен от факта, че човека беше качил рамката във фабия, хечбек. Размера е 180х200см и е неразглобяема. Айде матрака се сгъва на руло, ама тая рамка не вярвам още, че влезе във фабия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека беше махнал 3 ребра и се беше наврял в нея един вид. Но пак, вътре в хечбек фабия, това... С октавията след това днес се чувствам като с бус :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък вчера се возих в 10 годишна фабия, на 840 000 км. 1.2 бензин. ЧовекО каза: от чисто нова си я карам, на 600к само верига съм сменил и редовно си сменим консумативите... нищо друго до момента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес около Кюстендил и после в Перник такъв дъжд ме пра, че колата, която си беше доста мръсна, е като след автомивка.

Разгледах си сега статистиката. На 1 април колата е била на 63 600 км. Днес е на 68 300 км, до края на седмицата ще е към 70 000, а за до края на месеца направо не искам да мисля.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък вчера се возих в 10 годишна фабия, на 840 000 км. 1.2 бензин. ЧовекО каза: от чисто нова си я карам, на 600к само верига съм сменил и редовно си сменим консумативите... нищо друго до момента!

Ми тя си е почти нова още..... ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах си сега статистиката. На 1 април колата е била на 63 600 км. Днес е на 68 300 км, до края на седмицата ще е към 70 000, а за до края на месеца направо не искам да мисля.

Е нали си я купил да я караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ми доставят матрак и подматрачна рамка... Всичко точно, но останах изумен от факта, че човека беше качил рамката във фабия, хечбек. Размера е 180х200см и е неразглобяема. Айде матрака се сгъва на руло, ама тая рамка не вярвам още, че влезе във фабия.

Като бях разглезил жената да се шири с багажно пространство в А8- цата, сега самос Фабията ми се налага да съм гуру на събирането на много багаж в малко пространство :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях разглезил жената да се шири с багажно пространство в А8- цата, сега самос Фабията ми се налага да съм гуру на събирането на много багаж в малко пространство :crazy:

А пък аз на първото пътуване с Октавията, понеже с Фабията бях свикнал да съм с малко багаж, не можах да покрият дъното на багажника.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...сега само с Фабията ми се налага да съм гуру на събирането на много багаж в малко пространство 

 

Добре дошъл в клуба - за мен това е вече начин на живот. Добре, че едно време цъках яко тетрис...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчаяно се опитвам от година да си купя и голям автомобил и все не си харесвам. За сметка на това купих едно Голфче на баща ми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес около Кюстендил и после в Перник такъв дъжд ме пра, че колата, която си беше доста мръсна, е като след автомивка.

Разгледах си сега статистиката. На 1 април колата е била на 63 600 км. Днес е на 68 300 км, до края на седмицата ще е към 70 000, а за до края на месеца направо не искам да мисля.

 

Абе как ги въртите тия километри бе хора? Аз на чисто нов Супърб взет 2010 не мога да навъртя 70 000... От няколко години все седи на 65 и нещо значи за година я има 1000 км я няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за побиране на багаж... Познайте какво НЯМА натоварено :beach_2:

038065641-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да познаваме - колелата липсват - хахаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как ги въртите тия километри бе хора? Аз на чисто нов Супърб взет 2010 не мога да навъртя 70 000... От няколко години все седи на 65 и нещо значи за година я има 1000 км я няма...

Лесно. Командировка до Македония - 440-500-600 км в зависимост от дестинацията (тази седмица три пъти). Командировка до Молдова - 2000 км (от юли ще е минимум един път на месец). Всеки ден в София по 50-100 км. На този фон ежемесечното​ ходене до Плевен направо го нямам за нищо.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за побиране на багаж... Познайте какво НЯМА натоварено :beach_2:

038065641-big.jpg

Не си за кола ти, бус ти трябва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имам чек-лист, е лесно:

 

Човеко-глави - 5бр.

Хладилник минибар- 1 бр.
Палатка - 2 бр.
Надуваеми дюшеци - 5 бр.
Спални чували - 5 бр.
Възглавници - 6 бр.
Чаршафи - 6 бр.
Хладилни чанти - 2 бр.
Хамаци - 2 бр.
Тента - 1 бр.
Маса - 1 бр.
Столове - 5 бр.
Каяци - 2 бр.
Гребла 4 бр.
Спасителни жилетки - 5 бр.
Водоустойчив кейс - 3 бр.
Плувни очила - 3 бр.
Шапки - 4 бр.
Подвижни електрически лампи - 2 бр.
Фенери - 2 бр.
Челник - 1 бр.
Газова бутилка + Котлон - 1 бр.
Тенджера - 1 бр.
Чинии пластмасови - 5 бр.
Чаши пластмасови - 5 бр.
Белачка - 1 бр.
Ножове - 2 бр.
Вилици - 5 бр.
Лъжици - 5 бр.
Метличка и лопатка - 1 бр.
Легенче - 1 бр.
Щипки за простор - 1 к-т.
Въже за простор - 1 бр.
Разклонители - 2 бр.
Удължители - 2 бр.
Четки за зъби - 2 бр.
Лични документи - 5 бр.
Документи на колата - 1 к-т.
Застаховки - 5 бр.
Пълном.-декл.,акт за раждане - 1 бр.
Термометър - 1 бр.
Пликчета за лед - 1 к-т.
Помпа - 1 бр.
Купи  комплект - 1 бр.
Батерии (АА+ААА) - 20 бр.
Препарат за миене на съдове - 1 бр.
Гъба за миене на съдове - 1 бр.
Гъба за почистване на маса - 1 бр.
Кухненска хартия - 1 бр.
Тоалетна хартия - 1 бр.
Мокри кърпи големи - 1 бр.
Мокри кърпички п-т - 10 бр.
Носни кърпички п-т - 10 бр.
Препарат против летяща гад - 1 бр.
Сапун - 3 бр.
Душгел - 1 бр.
Шампоан - 1 бр.
Паста за зъби - 1 бр.
Плажно мляко - 1 бр.
Платнища - 2 бр.
Аксесоари за барбекю, турб. - 1 бр.
Дървени въглища - 5 кг.

плажни кърпи - 5 бр.
кърпи за къпане - 5 бр.
анцузи - 5 бр.
маратонки - 5 бр.
тениски - 5 бр.
къси панталонки - 5 бр.
дълги панталони - 5 бр.
чорапи - 10 бр.
джапанки - 5 бр.
бански - 10 бр.
бельо - 10 бр.

месо - 5 кг.
консерви - 5 бр.
домати - 10 кг.
краставици - 10 кг.
лук - 2 кг.
кафе - 1 кутия
чай - 2 -пакета
минерална вода - 10 л.
бира - кутийки 48 бр.
сок - 5 л.
захар - 1 п-т
сол - 1 п-т
зехтин - 1 л.
подправки
сирене - 1 кг.
масло - 0.5 кг.
бисквити/вафли
солети
ядки
маслини - 1 кг.
чушки зелени големи - 2 кг.
ябълки - 2 кг.
корнфлейкс
прясно мляко - 1 л.
леща - 1 п-т
спагети - 5 бр.
доматен сос - 5 бр.
песто - 5 бр.
ориз - 1 п-т
сос за спагети

 

Със сигурност пропускам нещо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си закачи едно ремарке, та да си вземеш достатъчно бира, че с тия 48 на къде :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.