Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

E добре де - струва ли си всичко това ? Ако е 2 пъти в месеца за по 5 км - са си 10 км на месец - да речем че ще са 20 примерно. 20 км на месец - и на тази кола да и плащаш данък, застраховки, да сменяш зимни летни гуми - да се чудиш къде да я паркираш....едно такси когато и потрябва не е ли по-добре ?  Лятото ще си я вземе от вас и ще си я закара с климатик....няма да я мисли. Зимата ще дойде да я вземе затоплено....

Знам ли, размишлявам си на глас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия филм е, че ще имаме дете към края на октомври. Таксито си е такси, но личната кола си е лична кола. Разходите, за които споменаваш не ме притесняват. Търся малка кола, тъй като е безсмислено да е голяма и е "по-лесна" за жена ми (шофьорски стаж под 100км.). Поради същата причина търся и автомат. Както се казва, търся евтино войнишко канче с автоматична кутия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия филм е, че ще имаме дете към края на октомври. Таксито си е такси, но личната кола си е лична кола. Разходите, за които споменаваш не ме притесняват. Търся малка кола, тъй като е безсмислено да е голяма и е "по-лесна" за жена ми (шофьорски стаж под 100км.). Поради същата причина търся и автомат. Както се казва, търся евтино войнишко канче с автоматична кутия :)

 

Аз го гледах същият филм, само че аз бях таксито, според мен сериозно обмисли варианта за такси, докато детето се предвижва с кошница до 6-9 месец е лесно и после мислете за кола. След като си купите количка и детско столче тогава ходи гледай коли, за да няма неприятни изненади впоследствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го гледах същият филм, само че аз бях таксито, според мен сериозно обмисли варианта за такси, докато детето се предвижва с кошница до 6-9 месец е лесно и после мислете за кола. След като си купите количка и детско столче тогава ходи гледай коли, за да няма неприятни изненади впоследствие.

..........ха ха ха. Същата работа беше и при мен - аз бях таксито постоянно. Няма лошо просто една голяма част от отпуската ти ще отиде да равозваш семейството. Иначе и моята съпруга мрънкаше за автоматик - викам "научи се да караш с ръчни скорости и тогава". Мрънка, мрънка няколко седмици и после разправя,че не било изобщо трудно да се кара с ръчни. Послушай колегата Милен Димитров - мъдър съвет ти е дал. И аз да допълня към него - като вземете бебешката количка, ако все още сте на вълна втора кола, пробвай количката дали се събира в багажника, защото иначе има голяма вероятност ти да се сдобиеш с другата кола.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........ха ха ха. Същата работа беше и при мен - аз бях таксито постоянно. Няма лошо просто една голяма част от отпуската ти ще отиде да равозваш семейството. Иначе и моята съпруга мрънкаше за автоматик - викам "научи се да караш с ръчни скорости и тогава". Мрънка, мрънка няколко седмици и после разправя,че не било изобщо трудно да се кара с ръчни. Послушай колегата Милен Димитров - мъдър съвет ти е дал. И аз да допълня към него - като вземете бебешката количка, ако все още сте на вълна втора кола, пробвай количката дали се събира в багажника, защото иначе има голяма вероятност ти да се сдобиеш с другата кола.

 

При нас беше обратно, жена ми искаше ръчни :D сега ми е много благодарна, че не я послушах.

Към багажника бих включил и столчето, защото човек, който не се е сблъсквал си няма и идея колко са големи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....защото човек, който не се е сблъсквал си няма и идея колко са големи :D

 

...и колко трудно се "борави", ако се ползват на двуврата кола  :wacko_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, благодаря за ценната информация!

Аз съм мъгла в момента. Ни знам кога прохождат, ни знам кога е в количка, кога в кош. Абе нищо не знам. Само знам, че такси не ми се играе и скъпа кола с ръчна кутия на жената не ми се дава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас беше обратно, жена ми искаше ръчни :D сега ми е много благодарна, че не я послушах.

Към багажника бих включил и столчето, защото човек, който не се е сблъсквал си няма и идея колко са големи :D

Със столчето проблема го решихме много лесно - големия стол за хранене си стои вкъщи, а за път в ИКЕА има едни много добри. 30лв. са и са разглобяеми и ти е все тая къде го мъкнеш. Стои в багажника на комбито и не се сваля.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със столчето проблема го решихме много лесно - големия стол за хранене си стои вкъщи, а за път в ИКЕА има едни много добри. 30лв. са и са разглобяеми и ти е все тая къде го мъкнеш. Стои в багажника на комбито и не се сваля.

Не сме се разбеали, говоря за столче за кола.

Когато купих Фабията я мерих с кошницата и беше перфектна, като сложих столчето положението стана ауч, а колегата иска по-малка кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме се разбеали, говоря за столче за кола.

Когато купих Фабията я мерих с кошницата и беше перфектна, като сложих столчето положението стана ауч, а колегата иска по-малка кола.

..... здраве да е, наздраве!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой съфорумци са на море,пекат баджака, с Шкодите, други утре сме на работа. Който иска да оплакне очи ... :)

Специално поръчах да ми се снима морето на изгрев слънце , когато е най - красиво!

 

viber_image.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-5-0-49907600-1498229179_thumb.jpg

Не знам, колко е верен датчика ми за външната температура, но в кв. Орландо в София си беше топличко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идвам да ти сменя крушката, изгоряла най-вероятно от жегата. Да нося ли и туба с нафта? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах! Търси си "въртящите очета" все още колата. Вече се оборудвах с два ксенонови фара с функция ASF. Ще ги слагам скоро, като я заведа да ѝ напаснат/дооправят предницата. Вероятно ще ги отворя преди т'ва, за да ги боядисам черни и да запазя "мутрата" на колата в сегашния ѝ вид, че ми допада с тъмни фарове. А за нафтата...идвай, че иначе ще се налага да се мятам към колонката. Преди да светне я зареждам само ако ще пътувам на някъде. Иначе си я оставям да ми напомня като ожаднее :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще ме светне ли как да сменя габарита на преден фар на Октавия 2 фейслифт без да имам поне 10 години зъболекарска практика, при това препоръчително върху пациенти с МНОГО малки уста?

Според упътването явно става с дърпане. Моите пръсти едвам влизат там, ама бръкнах (целите ми пръсти са накълцани). После дърпах, псувах, въртях, псувах, бутах, псувах, псувах и си монтирах фара обратно без да я сменя.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... без да имам поне 10 години зъболекарска практика....

 

Ице, и с кратък курс по Гинекология става....остави го това упътване  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, чичо, вземаш си едни клещи с дълга "човка" и действаш :)

То'а тип виршат чудна ра'Л'тъ:

f17dd41d409af356d6826e3a72f0bde0_685425-

 

Иначе, завърти го леееекинко наляво да изтряска (все едно го чупиш, така се чува първия път), за да се "отклини" и после дърпаш само, да :)

 

Съветче: Не се пробвай с габаритчета от сорта на T10 COB и разни такива тъпотиЙ диодни - хич не светят, а може да се наложи и да препилваш платката, защото са широки... Освен ако не си вземеш някакви от по "30лв" бройката - тогава може и да светят малко от малко по-добре... но мястото не е направено добре за насочени напред лампи, защото не светят - рефлектора е голяма шитня... :) Казвам го, защото смених 3-4 вида, преди да се откажа окончателно :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амииии, един искаха широка дупка, за да паснат, не си спомням кои, но приличат на тези... Тоест иска пилата да играе и после инженер да измисли захвата... Абе, гадост си беше, сложих си оранжевата на филипс и държи години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джуджи, Тея са от АлиЕкспрес за 3 левчета двата броя, стават без пилене и не дават грешка:

post-235-0-84772200-1498733003_thumb.jpg

http://s.aliexpress.com/ERvE3EZ3

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстере, евала! Значи има надежда все още. Снимай как е през нощта, интересно ми е много :P

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.