Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Нещото ,което много ме радва (чак ми се иска да им стисна ръката за това)е че понякога забелязвам скъпи и престижни автомобили(с българска регистрация) да си карат според правилата и са си просто едни примерни участници в движението.Рядко го виждам,но ми прави много добро впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещото ,което много ме радва (чак ми се иска да им стисна ръката за това)е че понякога забелязвам скъпи и престижни автомобили(с българска регистрация) да си карат според правилата и са си просто едни примерни участници в движението.Рядко го виждам,но ми прави много добро впечатление.

С една такава чисто нова Х5 си карах от Шумен до София почти. 10-15 км отгоре над разрешеното, мигачи при всяко изпреварване и нито една маневра с която да се застраши някой на пътя. Има ги, жалко, че са рядкост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещото ,което много ме радва (чак ми се иска да им стисна ръката за това)е че понякога забелязвам скъпи и престижни автомобили(с българска регистрация) да си карат според правилата и са си просто едни примерни участници в движението.Рядко го виждам,но ми прави много добро впечатление.

 

Сигурно, защото пi6ките не са им малки на хората... или пък имат акъл в правилната глава.

 

На мен пък днес ми се случи първата по-сериозна проява от един хомо-кактус с "опел омега мой набор" вероятно (то и затова беше много ербап злобарчето)... Ситуацията е следната: искам да се престроя от лявата лента в дясната и съм дал десен мигач (както добре знаем - рядкост за "джипаджия" е това, нали), а въпросният хомо-кактус беше оставил кола и половина разстояние пред него - идеално да си се впиша в редицата, без да го забавя и грам. Да, ама щом забеляза мигача, ореОлчето изпърдя на умряло през открехнатият ми десен прозорец, все едно настъпи ГАЗ-53 и бързо ми дойде до пасажерската врата.

 

Умно момче съм, разбрах го от първия път защо го боли, като ака, нали... :) Реших, че ще си направя гавра, защото бяхме в задръстване, движим се само на спирачка и няма къде да отиде човек, но ме подразни фактът, че ми демонстрира хомо-кактус способностите си... И реших, че ще бъда лош и ще го помачкам ей така за кеф (беше ми скучно, просто) - минах малко по-напред и пак натиснах още по-нахално пред него с мигача, ама нали е движещ се скрап и беше супер смел да не ме пусне, бута се някакъв-такъв, хомо-кактуската... :) Резултатът беше - кръвнишки хомо-кактус поглед от ниското към мен, когато пак не ме пусна, а на мен на лицето ми имаше такава готина усмивка, че съм успял да го вбеся на максимум и да ме погледне смело отдолу от ниското (много се забавлявам в такъв момент).

Човекът след него ме пусна и бях точно зад хомо-кактуса, който след 50 метра изпреварих, когато светофарът светна, а не съм имал това нещо за цел изобщо - карах си "яваш-яваш-маняна-маняна", не бързах за никъде, както и хомо-кактусът не бързаше за никъде, след като остана доста назад...

 

Мъка - аман от безпi6лие и божие наказание :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Другото, което всяко лято ме дразни са турските гастарбайтери. Седят в лявата лента и не ебават да минат в дясно, за да те пуснат. Защото някъде в далечината отпред, в дясната лента, има автомобил, който се движи по-бавно от тях...

От мен се дърпат :crazy:

Как ме нарече в събота?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна сделка: 

https://fakti.bg/avto/249039-razmeniha-golf-i-na-19-hil-km-za-chisto-nov?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Не знам за кого е по-печеливша, но дано са зарадвали бабата и дядото. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна сделка: 

https://fakti.bg/avto/249039-razmeniha-golf-i-na-19-hil-km-za-chisto-nov?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Не знам за кого е по-печеливша, но дано са зарадвали бабата и дядото. :)

Със сигурност единичката струва поне колкото два от тез нови Голфа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да не струва колкото новата голфара, това е един чудесен рекламен трик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R ката е към 30 евра тук, а в Холандия сигурно е 40 евра. Няма как.

Да, но това мисля че не е Голф Р, а е само Р-лайн. Пък и цените на единичките вървят толкова бързо нагоре, че скоро може да подминат и Р-ката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е слагал такива пластмаси на праговете http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-II/Skoda-Octavia-II-04-12-original-OEM-door-sill-covers-facelift-OCTAVIA-logo?

Трябват ми инструкциите,че моите ги попилях някъде.Мисля че имаше нещо специфично,ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При лайстните за Фабия си бяха спестили шаблона и най-нагло го бяха пуснали отделно и аз си ги центрирах с хартиено тиксо и ролетка.

Инак манипулацията не е сложна - почистваш , обезмасляваш прага , центрираш и лепиш.

Увери се предварително , че малките парчета по ръбовете се разлепят , защото при мен се бяха вдървили и се наложи да импровизирам с 3М.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре рано сутринта ще съм в почти същата конфигурация. Само хората ще сме 4, а не 5 :-)

Открийте разликите (горе Thassos/Pefkari/2016, долу Ammouliani/Alikes/2017):

post-1-0-80229900-1500893633_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключих с разработването, вече мога с чиста съвест да звънна на Пепи :P

 

post-1399-0-88380700-1500808496_thumb.jpg

 

П.С. Естествено проспах момента с точно 300к...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключих с разработването, вече мога с чиста съвест да звънна на Пепи :P

 

Sight_2017_07_23_133921_109.jpg

 

П.С. Естествено проспах момента с точно 300к...

Айде да ти е честит подсиления двигател!Пепи знае как:)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открийте разликите (горе Thassos/Pefkari/2016, долу Ammouliani/Alikes/2017):

attachicon.gif038150356-big1.jpg

Мисля, че ти е време за бус :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открийте разликите (горе Thassos/Pefkari/2016, долу Ammouliani/Alikes/2017):

038150356-big1.jpg

За разлики - не виждам, обаче има една голяяяма прилика - човек, ти си за Мултиван !!!

Или Мерцедес Виано !

В краен случай - Крайслер Гранд Вояджър, дълга база !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играете на дребно, г'син Петров. Това сигурно е заради големите Ви габарити, тъй като всичко от величината на Вашите метри и тонаж Ви изглежда мъ-ъ-ъничко. Направо една Тойота Тундра си трябва в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъдете максималисти ... при желание човек може и с Фабия 1 хечбег да съ опраи (е на два пъти) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играете на дребно, г'син Петров. Това сигурно е заради големите Ви габарити, тъй като всичко от величината на Вашите метри и тонаж Ви изглежда мъ-ъ-ъничко. Направо една Тойота Тундра си трябва в случая.

В неговия случай, ако ще е такъв вид Тойота, по-добре Секвоя !!!

Макар да си мисля, че една Сиена ще му "заспи" !

 

Тундрата е за аграри, като моя милост ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Секвоята е по-къса от Тундрата и с по-голямо вътрешно пространство, т.е. багажното страда. Въпреки че при свален трети ред в Тундрата сигурно може да влезе един Ситигоу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, Тундра е пикап версията на Секвоя, не мисля, че има трети ред седалки :) Обаче пък един Ситигоу може да се помести и в Тундра, и в Секвоя. А още един може да застане и като roof-rack.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Секвоята е по-къса от Тундрата и с по-голямо вътрешно пространство, т.е. багажното страда. Въпреки че при свален трети ред в Тундрата сигурно може да влезе един Ситигоу

А Боре в Ситиго -то ли е ? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, в Секвоята исках да кажа. Грешка на пръстите.

Освен това Секвоята е с по две кресла на ред, ако ще возиш пети човек трябва да е на третия.

А Боре в Ситиго -то ли е ? :D

Тц, той Боре Ситиго-то си го носи в раницата. Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, пак грешиш, Секвоя може да се поръча, в каквато ти душа иска, конфигурация.

Впрочем, креслата са опция, само в ниво "Платинум" са стандарт ;)

 

Така или иначе, чакаме новата Секвоя, актуалната е фейслифт на модела от 2007 до наши дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.