Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Ице, пак грешиш, Секвоя може да се поръча, в каквато ти душа иска, конфигурация.

Впрочем, креслата са опция, само в ниво "Платинум" са стандарт ;)

Така или иначе, чакаме новата Секвоя, актуалната е фейслифт на модела от 2007 до наши дни.

Може, тази на която съм се качвал е Платинум и съм решил че всички са така.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да ти е честит подсиления двигател!Пепи знае как:)

Хах, не, това беше само в кръга на шегата. Не са за мен тези работи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пореден път попадам в интересна ситуация, която се опитвам и не мога да си обясня... Карам по квартална двупосочна уличка, с наспрели от двете страни коли. Виждам празно място от моята страна, прибирам се колкото да се разминем с насреща идващ автомобил и давам сигнал, че ще изчакам да се разминем. Не щеш ли обаче в същото време пред мен от двор на къща излиза кола, на която това между волана и седалката не се огледа даже и се включи рязко в моята посока пред мен, а отсреща идващата кола спря и няма разминаване. Освирих хубавеца излязъл от дворчето и оня се усети, че май нещо не е на ред и върна на зад за да се размине все пак с отсрещната кола. Обаче докато прави маневрата ме гледа с възможно най-интелигентния си поглед, ръкомаха от вътре и псува, даже през ум не му мина, че може да поблагодари, че му оставих място да се върне назад, камо ли пък да се извини. В такива моменти по някога съжалявам, че не карам ЗИЛ 131.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на събора реших , в Неделя, сутринта да покарам, едва се разминах с един ЗИЛ 130 и вярно е че след това си казах че маи трябва да се върна, та карах 1-2км на задна , ама вярно е че трябва да си оправя клаксона , нали знаеш , че мързела, не мори , а мъчи... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, ние - всички другарки и другари, от колектива в комбината в който работих 52 години,в леярната за чугун, всеки ден работихме за технически прогрес! Правихме цилидрови глави за трактор ЮМЗ, още от рано сутрин, в името на партията. Само нашия колектив от другарки и другари, преизпълни плана 4 пъти !!! :) Да не говоря за ЗОМ- а там работих още 6 години , със същия хъс и желание, работих в тухларната, там правихме чинии печени тухли, та съм вече възрастен човек ... :D

 

Лошото  при мен е че ако си хвана някоя 19 годишна ,освен всичко друго, ще я науча на техническия прогрес - как сами да си изкараме пари за рокличката от мола, защото Сашко 200лв, за рокличка, няма

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос за една Фабия 2. Климатика работи, макар и слабо, вентилатора върти, примерно на 2. Но в момента в който включиш на задна вентилатора рязко вдига оборотите и започва да духа лед от духалките.

Та въпроса е - това някакъв бъг в системата ли е, или е обладана от духове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално, трябва да затвори клапите за въздуха от вън, за да не влизат изгоряли газове в купето... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос за една Фабия 2. Климатика работи, макар и слабо, вентилатора върти, примерно на 2. Но в момента в който включиш на задна вентилатора рязко вдига оборотите и започва да духа лед от духалките.

Та въпроса е - това някакъв бъг в системата ли е, или е обладана от духове?

Звука се променя поради това, което е написал колегата по-горе. А духа по-студено, защото не охлажда горещия въздух от улицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално, трябва да затвори клапите за въздуха от вън, за да не влизат изгоряли газове в купето... :)

Хммм винаги съм се чудил защо Октавията променя струята когато паркирам. Имам 5 -6 метра на заден докато вляза в двора. При включване на задна променя и като включа на "P" пак. Ясно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгвайки назад, част от изгорялите газове минават под колата и биват засмукани от климатика ако е настроен в нормален режим на обмяна на въздух. За т'ва автоматично затваря клапата. Хитринка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгвайки назад, част от изгорялите газове минават под колата и биват засмукани от климатика ако е настроен в нормален режим на обмяна на въздух. За т'ва автоматично затваря клапата. Хитринка :)

Абе очаквах нещо такова, ама не съм се много замислял. Но определено ми беше странно това движение на клапата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.dir.bg/dnes/news/26130712/

 

1000 лева глоба и 3 месеца без книжка за шофиране в аварийната лента по магистралата - това прие на първо четене Транспортната комисия в Народното събрание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахахах, това е като знаците за камерите :D Зор-зор-зор, гласуване, обнародване - "окей, махаме знаците, защото пречат да ги ловим" - сега няма кой да ги махне, защото си е работа, тъкмо преди 2-3 месеца ги сложиха навсякъде, където ги нямаше... :D

 

Питанка - кой ще глобява, кой е толкова безсърдечен и т.н.? Все пак, може всичко да се говори за КАТаджията, но и той е човек и той знае, че 1000лв са си цифра пари, не обичат да пишат глоби за големи сумички... :) Така, че - нищо няма да се случи пак. Съвсем нормално.

 

Аз така се сдобих с фиш за 10лв (уж за липса на документи /в частност на синия талон, който аз не дадох нарочно/), когато преди 3 години пътувах за точно един ден без винетка, защото не исках да плащам - справка: глобата за без винетка беше 300лв.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте подхванали тази тема да попитам нещо. Смотан съм и се разсеях за момент и снощи минах на жълто на ул. Оборище в посока СУ, но след това се сетих че има камера там... Най-вероятно ме е снимала в какъв срок да очаквам скъпия фотос :( Също при такова  нарушение дали важи това с намалението? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монка, на този светофар преди 3 месеца минах на доста жълто - нищо не ми е дошло... Ако това те успокоява :) Би трябвало до 2-3 седмици да го получиш, ако нещо има изобщо. Не знам, дали си платиха, и дали пуснаха камерите да записват отново (верно, че са минали почти 3 години, но кой знае: https://www.actualno.com/crime/kamerite-na-mvr-v-sofija-ne-rabotjat-zashtoto-ne-se-plashta-za-licenz-news_446521.html) :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем :) Иначе, "преди" 4 години, когато записваха - на руската църква по бул. Г.С.Раковски посока НДК, жената не успяла да спре навреме и е застъпила стоп линията :) След 2 седмици имаше 20лв или 50лв глоба и контролни точки - все едно е минала на червен светофар. Ама камерите работеха тогава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там съм правил брутално нарушение с А8-цата (не се гордея с това, но ми се случи)- завих от Раковска наляво към парламента. Видях, че нямам ляв завой, но вече завивах. Полицая от кабинката се наведе да ме огледа. Бях убеден ,че ще ме спрат още на парламента, но не го направиха. 3- години по- късно глоба не са ми пращали. Явно е избирателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или това, или по-скоро камерата не записва, ами следи само за стоп линията и прави снимка, когато си отгоре й и е червено... :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там съм правил брутално нарушение с А8-цата (не се гордея с това, но ми се случи)- завих от Раковска наляво към парламента. Видях, че нямам ляв завой, но вече завивах. Полицая от кабинката се наведе да ме огледа. Бях убеден ,че ще ме спрат още на парламента, но не го направиха. 3- години по- късно глоба не са ми пращали. Явно е избирателно.

 

Аз на същото място съм правил същия номер - не умишлено, разбира се, късно се усетих, че няма ляв завой, само че в моя случай беше от Раковска, идвайки от Графа, и завих наляво по Цар Освободител към Партийния дом/Сердика. Беше късно през нощта, преди доста години, пак никаква санкция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте да свърши мониторинговия период на преброителните камери и да им отключат всички функции. Тогава ще се озъбим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте да свърши мониторинговия период на преброителните камери и да им отключат всички функции. Тогава ще се озъбим.

 

О да! Тук си много прав! :D Всеки път, когато минавам покрай тях (ама няма пропуск), веднага в съзнанието ми изплуват две неща "...абе, колко бързо стигнах от предната камера до тази тук..." (и тук поглеждам километража) и след това "...е-баси, това като го пуснат да засича много ще боли...".

 

:D

 

ПП: На магистрала "Струма" преди Дупница някой тир се беше погрижил за цялата колонка с камерите :D Явно е бил много висок и беше отнесъл целия стълб... ама го беше откъснал като солетка - откъснато, все едно и минал Хълк...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Здравейте колеги , няколко болта от кората под двигателя ми паднаха и един познат ми взе последните 3 от ЕТ :P (оказаха се някакви спешъл с лепило или нещо такова по тях) ... та сега си търся  Канал или Естакада (може и някое малко сервизче) някъде в района около Дружба-Младост-Слатина-Дървеница. Някой ако знае да помага ;) 
Мисля да пробвам тази естакада от последното мнение в темата , но все пак ще съм благодарен ако някой знае друга в района  - http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=109543&start=30

Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.