Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Този канал, от последното мнение на линка,който си посочил, и аз съм го ползвал веднъж, но после съм минавала от там и все има наспирали коли пред него и не може да се качиш.

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си взех Тойотата от моя доверен майстор. Смяна ангренаж к-т и термостат,/при спускане на Траянови врата посока Пловдив пада до 10гр./ :)  Проверка състояние на накладки, /ЩОТО нямам датчици/ - 300лв. с частите и труд. Бива ли?

Време за извършения ремонт 5 часа, като включва и ходене из града за части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Здравейте колеги , няколко болта от кората под двигателя ми паднаха и един познат ми взе последните 3 от ЕТ :P (оказаха се някакви спешъл с лепило или нещо такова по тях) ... та сега си търся Канал или Естакада (може и някое малко сервизче) някъде в района около Дружба-Младост-Слатина-Дървеница. Някой ако знае да помага ;)

Мисля да пробвам тази естакада от последното мнение в темата , но все пак ще съм благодарен ако някой знае друга в района - http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=109543&start=30

 

Благодаря предварително.

Имам гараж със канал в "Гео Милев",обаче се прибирам в неделя.

Ако може да чакаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам гараж със канал в "Гео Милев",обаче се прибирам в неделя.

Ако може да чакаш?

Комшу, верно ли имаш канал в гаража? Че изтървах един швейцарски нож в кората под двигателя и сега се лангърка там и трябва да го извадя, а естакадата на базата ми е "настроена" за камиони.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комшу, верно ли имаш канал в гаража? Че изтървах един швейцарски нож в кората под двигателя и сега се лангърка там и трябва да го извадя, а естакадата на базата ми е "настроена" за камиони.

Хахахаха, ти къде ли не търсиш, а то си тебе, бре! Хахахаха!!! Честитооо!!!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам гараж със канал в "Гео Милев",обаче се прибирам в неделя.

Ако може да чакаш?

...Благодаря много колега , чакането не е проблем. Искам да я оправя преди края на следващата седмица, така че има време. Наистина е работа за 2мин и ще пробвам първо естакадата за да не те притеснявам и ако не стане тогава ще ти пиша. 

Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Благодаря много колега , чакането не е проблем. Искам да я оправя преди края на следващата седмица, така че има време. Наистина е работа за 2мин и ще пробвам първо естакадата за да не те притеснявам и ако не стане тогава ще ти пиша.

Поздрави ;)

Няма проблем когато ме уцелиш
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си взех Тойотата от моя доверен майстор. Смяна ангренаж к-т и термостат,/при спускане на Траянови врата посока Пловдив пада до 10гр./ :)  Проверка състояние на накладки, /ЩОТО нямам датчици/ - 300лв. с частите и труд. Бива ли?

Време за извършения ремонт 5 часа, като включва и ходене из града за части.

Смятам,че е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам,че е добре.

 

Благодаря.Пропуснах и 2бр. пистови ремъци.

Каза, че ще ми избере от най-добрите части. Спомена марки, но така и не ги запомних. Не ми е казал кое колко струва, а аз пък и не питам.

Работим на мъжка дума и доверие. Тази цена също е споменах и като база за сравнение на услугата и др. сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса и следващата статия за типичните пътни наказания в Испания:

http://worldbg.eu/%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82/

 

Искам и тук така, ама не само на хартия, а с реална събираемост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още две , които не са описани :

1.Забранено е на шофьора да пие вода от бутилка 1.5 литра, само 0.5 - колко е глобата незнам

2.Забранено е да се използва блутут слушалка на ухото, разрешено е само през системата на колата да се говори. 

 

И едно цитатче :

"Испанския контрол по транспорта предупреждава водачите да шофират в крайна дясна лента. Неправомерно шофиране в крайна лява лента се наказва с глоба от 200 евро"

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да изместя темата с фото матр'Ял...

 

Това ми е въздушният филтър на "прасето" след 3 (ТРИ - Тъ-Ръ-И ==> 3) месеца и 10 000км пробег (колата седи в гараж, когато не се кара, а пробегът е 80% извънградско):

20170731_091504.jpg

 

20170731_091643.jpg

 

20170731_091627.jpg

 

Изглежда като филтър с активен въглен, налииии? (мда, от околната среда (и водите) - много хубав въздух)

 

Все по-забавно ми става, като чуя интервалите за смяна на масло (предполага се, че и въздушен филтър се сменя тогава), цитирам: "...30 000км или 2 години, което настъпи първо...". После почва едно чудене "Защо колата почна да харчи повече, защо не върви, защо се дави, защо забива муцуна" и други подобни.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто интервалите са дадени за нормален въздух, а не лайната в които ние живеем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ми е идеята и на мен. Много често се сравняваме с идеята “Европа“, но не е същото.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве момчета.. Да питам една простотия че ме хапят калинките и се въртя непрекъснато..

Я кажете доларо ще падне ли още? Ако да къде мислите е границата?

Дайте някви прогнози аргументи...нещо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още две , които не са описани :

1.Забранено е на шофьора да пие вода от бутилка 1.5 литра, само 0.5 - колко е глобата незнам

2.Забранено е да се използва блутут слушалка на ухото, разрешено е само през системата на колата да се говори.

 

И едно цитатче :

"Испанския контрол по транспорта предупреждава водачите да шофират в крайна дясна лента. Неправомерно шофиране в крайна лява лента се наказва с глоба от 200 евро"

С това за слушалката съм много ЗА, защото у нас (както с всяко нещо) злоупотребяват. Умирам като видя някоя кифла зад волана, забила и двете тапи в ушите и за нея околно движение няма.

Дойде и следващата крушка P21W, ама и тя дава грешка :(

Аве момчета.. Да питам една простотия че ме хапят калинките и се въртя непрекъснато..

Я кажете доларо ще падне ли още? Ако да къде мислите е границата?

Дайте някви прогнози аргументи...нещо..

Без никакви сериозни аргументи, освен това, че ниския долар/скъпото евро не е изгодно на ЕЦБ и ЕС мисля, че под 0.81 евро за долар няма да слезе. Даже очаквам да тръгне на горе още сега, от 0,84 защото започва увеличаването на купуването на фючърси петрол, а те се пазаруват в $ Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Даже очаквам да тръгне на горе още сега, от 0,84 защото започва увеличаването на купуването на фючърси петрол, а те се пазаруват в $

 

Хич не разбирам от тия фючърси мючърси.. Ама мислиш че ще тръгне нагоре?Щото уж официално казаха че е надценен.С около 10-20%. Сиреч реалното ниво на което отговаря е около 1.5-1.6 лв..  Хм... Никво мнение нямам и съм на тръни направо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не разбирам от тия фючърси мючърси.. Ама мислиш че ще тръгне нагоре?Щото уж официално казаха че е надценен.С около 10-20%. Сиреч реалното ниво на което отговаря е около 1.5-1.6 лв..  Хм... Никво мнение нямам и съм на тръни направо

Виж какво пишат в Блумбърг, в началото на годината залозите бяха за паритет евро/долар. Ако ФЕД продължават да вдигат лихвите долара ще поскъпва.

Аз лично не се занимавам с форекс, защото нямам време да го следя, а там за минути се губят много пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде и следващата крушка P21W, ама и тя дава грешка :(

За задна или за мигачите я мъчиш ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задна или за мигачите я мъчиш ?

 

Задна или дневни

 

Виж какво пишат в Блумбърг, в началото на годината залозите бяха за паритет евро/долар. Ако ФЕД продължават да вдигат лихвите долара ще поскъпва.

Аз лично не се занимавам с форекс, защото нямам време да го следя, а там за минути се губят много пари.

ФЕД наливат, за да го крепят. Ако ЕЦБ се намеси да купува, за да падне еврото, тогава $ ще тръгне. А и нормалната флуктуация на пазара, която се получава в края на лятото и началото на есента заради петрола. Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ФЕД наливат, за да го крепят. Ако ЕЦБ се намеси да купува, за да падне еврото, тогава $ ще тръгне. А и нормалната флуктуация на пазара, която се получава в края на лятото и началото на есента заради петрола.

В момента не следя пазарите и не знам какви са тенденциите, иначе чакам септември да паднат пазарите, за да вляза в няколко компании.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоз курс много ни влияе.При сегашни нива след месец би трябвало да почнат да падат цените на китайските стоки.Сиреч на почти всичко.С около 10%.

Хич не е малко.Което струва 1000 лв трябва да стане 900. Тази година щяха да правят директен курс евро юани.Да не минаваме през долара.Ама..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не разбирам от тия фючърси мючърси.. Ама мислиш че ще тръгне нагоре?Щото уж официално казаха че е надценен.С около 10-20%. Сиреч реалното ниво на което отговаря е около 1.5-1.6 лв.. Хм... Никво мнение нямам и съм на тръни направо

От както живея с философията "единствените мои пари, са похарчените пари" спя повече и съм някак си по "дзен" :D Работата с долара е 50:50. Или ще се качи, или ще падне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.