Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

...

 

Аз не визирам конкретни лица и събития :D Ама нали знаеш, че дребните са много лоши, щото нямат много възможности за корекции. Та, както казваш, по добре, да не се стига до тестови ситуации, че после всички съжаляват. Аз наблягам на благославянето, олеква някак си :D

 

Да де, да де, говоря образно... най-вече майтап да става... нямам нищо против никого - аз съм човек, който много често си го прекарва през... и не ми дреме особено ;) Но... всеки има лоши дни - просто се случват разни истории. И най-важното е думичката "история" - всичко е в историята, почерпени са нужните "поуки" и това ми стига на мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самоуправство, най-общо казано, има там, където правозащитната система, в частност полицията, не действа като що си требе. 

Най-много клипове има от Русия...Скоро по БНТ мина един много добър руски сериал, "Глухаря", който също е много показателен.

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета , чешете си пръстите , ама нито на Ицо мачетето , нито произведението на Михаил Калашников ще оправят дисциплината и поведението на българския шофьор.

Според мен всичко се корени в две думи - манталитет и възпитание .

Има и още нещо наречено страх от закона , но българските закони са толкова блуткаво написани и с толкова завоалирани вратички , че направо незанам има ли нещо просто и конкретно в българското законодателство.

За пример тези всичките келемета , които се правят на безсмъртни по наще пътища , по европейските магистрали са по-ниски от тревата ... значи може , ама трябва и страх - страх от закона и страх от полицая , ама как да имат страх от наще закони , а за полицията изобщо не ми се мисли.

Ами докато са ни такива законите , ще има джигити и теми от рода "Минах на червено , снимаха ме - как да се отърва от отговорност?"

Има една мисъл (незнам чия е) "убии простака с мълчание" ... аз лично тикива ербапи , за които пишете лесно ги слагам на мястото им с изречението "ако си сигурен , че си прав да викнем КАТ , да видим на кой ще напишат акт" и набирам 112 ... до сега само веднъж ми се е налагало , но уверявам ви замириса , а онзи си глътна граматиката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите клиенти твърдят че най зле било в Бургаско мутренско...Анаболи мотори и накриво да погледнеш и скандала готов...

 

Че е мутренско и анаболско съм напълно съгласен с теб.Не знам откъде са клиентите ти,но е факт че повечето простотий в момента в района ги създават т.нар. "гости на града",като в тях има както Бг.участие(преобладаващо) от всички крайща,така и чуждо на съседни нам държави и бивши империй!

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безмозъчни чиновници правят десетки безмислени "промени", но всичко е в името на бъдещи рушвети.
На моя колежка размазаха леля и на пешеходна пътека.
Оказа се син на местен "еди кой си". Карал е със 140, пиян.
Малко платено правосъдие и след безброй процедурни хватки - 1 година условно.
Дори не е спрал да си кара автомобила, видно от снимки във фейсбука.
Трябват прости (без вратички), железни правила + върховенство на закона.
Това, че ни снимат на прави участъци (с нарочни ограничения) за превишена скорост, НЯМА да спре убийствата по пътищата.



 

Редактирано от komitoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли какво трябва.

Да се върнат лагерите в Белене и ТВУ - техникум за вътрешна украса....грешка - Трудово Възпитателните Училища.

По-големите знаят за какво говоря, на останалите родителите ще им обяснят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли какво трябва.

Да се върнат лагерите в Белене и ТВУ - техникум за вътрешна украса....грешка - Трудово Възпитателните Училища.

По-големите знаят за какво говоря, на останалите родителите ще им обяснят.

ТВЪРДО гласувам - "ДА"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с изнервеното положение по пътищата все си мисля да пусна една нова тема за това просто с цел да споделя един съвсем друг нов начин за справяне със подобни ситуации. Който според мен е изключително ефективен. Има големи дивиденти и никой от форума не го прилага....

@mishoo, пусни тема, на мен лично би ми било интересно да прочета твоето виждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета си тук за разправии и пререкания... То т'ва си е ежедневие. Гледам ги хората, псуват, викат, налитат...много агресия и малко мозък, да не кажа направо липса.

Преди малко по Сливница ме задмина един (изтъркано, но...) "баварец" от дясната лента и се наби пред мен, разбира се, без мигач. Опънах му една светкавица, но оня подготвен веднага - резки спирачки, включва задна и цял метър назад мръдна да ме плаши явно. И ръкомаха и крещи нещо. На следващия светофар ме гледаше лошо, извадил ръка през джама. Зачудих се, дали ако бях слязъл, като ми се направи на велик, тръгвайки назад, и си бях извадил пушката от багажника, просто да я види, какво ли би станало? Ама реших да му се усмихна, пък той да си гледа "страшно" в стил "къв-е-пробуема-беее". Грам не ми се занимава с изтормозени, комплексирани и подтиснати посерковци зад волана, решили да се доказват милите не пред кого да е, а пред самите себе си. Жалка картинка, но за съжаление - ежедневна.

Колегата Мишо не знам к'ви практики ползва за справяне в такива ситуации, но аз си мисля, че ако на всички им пускаха редовно жените сутрин, да караш в задръстването към работа ще е удоволствие. Всички доволни, усмихнати, дават ти път, ползват мигачите, гледат в огледалата, благодарят си... Ама пусто, много ръкоблудци се навъдиха. И аз да бях жена, нямаше да ги плющя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах ...., България се е превърнала в Пакистан на балканите. Колко от нас си задават въпроса. Кой ме е упълномощил, да раздавам правосъдие на пътя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А замисляли ли сте се,че агресията предизвиква агресия?Колко пъти,когато сте били в наистина добро настроение и сте го излъчвали от себе си към околните ви се е случила негативна ситуация?Агресията е в самите нас,не от вън!Пистолети,мечове,сумо-борци,Белене... :hello:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А замисляли ли сте се,че агресията предизвиква агресия?Колко пъти,когато сте били в наистина добро настроение и сте го излъчвали от себе си към околните ви се е случила негативна ситуация?Агресията е в самите нас,не от вън!Пистолети,мечове,сумо-борци,Белене... :hello:  

 

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не си създавайте негативни емоции. Простотата на хората, която в комбинацията с липсата на контрол отключва агресия (не само на пътя), не е нещо, което ще се коригира по форумите, нито пък за година две.

Приоритетите ви в такава ситуация трябва да бъдат:

1. Деескалация на ситуацията
2. Бягане
3. Бой

Ако обичате да се разправяте по светофарите, то вие не сте по-различни от тези, с които се разправяте. Ако искате да се биете с тях - също. Най-добре е, ако виждате, че ситуацията излиза извън контрол да си запалите по пътя. Няма нищо мъжко в "правенето на мъж" насред улицата. Аз ходя денонощно, целогодишно и всесезонно въоръжен. Правя точен изтрел от седнало положение за доста под две секунди. Това значи ли, че всички селтаци, които са ми налитали, излизали с палки, ножове, арматура и прочие трябваше да са постоянно настанени я в Бакърена, я в Орландовци? И по-важния въпрос - кой щеше да спечели от това...

Горното обаче далеч не означава, че нямате право да се защитавате със всички средства, но само и единствено като крайна и последна мярка. Със всичко останало само ще загубите, без значение дали е морално или физически.

 

п.с. - Ако мислите, че аз не се изнервям като карам и не си псувам в колата - грешите. Просто гледам да не минавам на "следващо ниво".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А далеч по-лесно е да хванете, да си го преместите в другият крачол и яко газ на музика  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодичката е кола с характер. Отидохме до Метро, да купим акумолатор за Фабията на едно приятелче, че окъси клетка и на връщане, Цариградско беше отцепено и трябваше да се мине през Подуене. На излизане на Оборище съм без предимство и спирам, викам чакай да пусна дългите, да огледаме тая какичка... Колата се засрами, запуши си малките обороти и загасна, таблото се изчерви от лампи и чак до Черни Връх , нямаше малки обороти ... Мелеза явно е от срамежливите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Приоритетите ви в такава ситуация трябва да бъдат:

1. Деескалация на ситуацията

2. Бягане

3. Бой

....

 

Първо бягането, ако не става, деескалация чрез разговор и чак тогава бой и то като защита! Тръгнеш ли да спориш с някои, най-голямата грешка ще е да бягаш. Със сигурност тогава ще ти скочат. Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога ми става странно, като чета някои хора какво приказват... с усмивка и с лозунги като "...да се снишим Другари, да отмине бурята..." не ме кефи мен... ;) Не са попадали, явно, в ситуация, която да ги унизи (без да са виновни), да ги смачка (без да са виновни) - кефят ли се на това, защото аз не се кефя в такива случаи. А може би са си виновни винаги и просто си траят, усмихват се и всичко се оправя... може и това да е.

 

99% от случаите, аз съм невинен, стоя си кротко, гледам да не преча, като правя нарушение и някой тръгне да ми се кара, да ми мрънка - аз се свивам под тревата, казвам му извинявай, защото човекът е прав - аз съм в нарушение, а не псувам и не мрънкам "к'во бе, к'во, ч'еки да ти слезна" и т.н... Аз такива глупости не правя.

 

Има такива нагли лайненца, които хем са в нарушение, хем те псуват, хем ти се карат, даже и на бой слизат... ;) Аз не обичам да съм длъжен - особено, когато се посяга на моя собственост, за която никой не ми е дал и стотинка, да ми я купи, да ми я поддържа във вид в който искам аз или друго нещо - значи няма право и да я пипа (в саркастичен стил: "да оставя мазни петна от ръчички", нали).

 

Имал съм ситуация при която са ме хващали и за гушата (обаче бях по-млад, хрисим, добър, изморен след работа и не го очаквах това нещо (първа селскостопанска проява) - някои от форума знаят за случката) ;)

Стана следното:

- ул. Вискяр Планина, Лозенец - там работех преди 5 години. Една зимна вечер с Шкодичката си тръгвам по улицата (с гръб към бул. Черни Връх, защото беше затворена, заради метрото) и накрая на улицата трябваше да изчакам идващите ми отдясно коли, да завия надясно в посока Баучер (двупосочно, но в една лента беше движението, а от двете страни, полу-на-тротоара-полу-на-пътя имаше спрели коли).

Пуснал съм мигача (десен), събрал съм се максимално вдясно, спрял съм на едно място и чакам, а отдолу е поледица и си е шибано много. Отдясно ми идват коли, една-две продължиха направо, препятствията са от моята страна и аз просто чакам на ъгъла на двете улици, без да преча на никого... гледам надясно какво става и кога мога да тръгна и аз. Не бързам за никъде. Колага отдясно ми светна с фаровете (аз нищо не направих, стоях и гледах и се питам "не вижда ли мигача, че искам надясно да вървя"). След две секунди, след като спря, тъпата мутра се сети, че трябва да пусне и той мигач (ляв), че ще завива по улицата към мен, обаче трябваше да дойде до мен отляво и да спре успоредно на мен, да ме изчака да се изтегля по улицата от която идваше той, тоест като "Ин-и-Ян" да се разминем, но в главата нали духа вятър и се "плиска млЕко", с мръсна газ избуча на поледицата и спря до мен (както трябваше да направи, но кротичко, защото отдолу е лед) и отвори леко прозореца на фиестата си от 90-те години, и ми изкрещя нещо... не го чух изобщо, защото ми работеше парно/вентилатори, музиката и т.н. Зад него имаше още 2 коли, които идваха и караха бавничко, едната искаше да завие също, другата зад нея да продължи направо... Пуснах още напред... И понеже не го чух и не му реагирах на крещенето - нашия си отвори два-три пъти вратата докрай със огромна злоба и сила, като целта му беше да ми "почука" по боята на чисто новата ми кола, за да го чуя!!! Удари ми вратите отстрани поне 3-4 пъти още и крещеше "аре бе, аре мръдни бе мама ти деба смотана, мръдни бе", докато ми удряше колата - аз бях спрял музиката вече, за да "чувам" ситуацията... Всичко това (цялата ситуация) е в рамкките на 10-15-20 секунди, не повече. Втората кола ме беше запушила, нямаше къде да мина още напред...

 

Първоначално ме озадачи и отворих прозореца, казах му "къде да ходя бе, надясно ще завивам аз" - оня слезна и ми отвори вратата - тогава и аз слезнах и докато слизах ме хвана за гушата, бутна ме назад и ми вика "ей момченце, много си смел нещо а" ;) Избутах го и аз с все сила - залитна и се шибна в колата си, стана и дойде и ме плесна "прошлячката" по гърдите ми с някакви закани там (тук ми пищяха ушите от адреналина). От другата страна слезе още един с ръце в джобовете (може да е блъф, може да е истинско - не рискувах) и му повтаряше "седни си вътре, спокойно, аз ще се оправя", а на мен "мръдни си колата там в кръстовището, за да минем, после се върни назад и давай кротко, че ще стане страшно" и направи знак на другите две коли да минат назад... Аз замълчах и си направих каквото ми се каза - запуших колите отдясно, стана опашка, онзи с мръсна газ и пилене на гумите мина покрай мене, като не пропусна да отвори още един път вратата в задната ми броня отстрани (в последствие се оказа, че е пазач-куриер в НИКМИ - да го наречем пазач-куриер, нали...) ;) Това ми беше най-първата проява, която ми се случваше от този род "Мортал Комбат" и "Street Fighter".

 

Мисълта ми е, че втори път няма да позволя някаква измет да ме хваща за гушата, не съм го заслужил, не ме кефи и т.н. Каквото трябва - това ще става веднага на място, а не "усмивката" и оня да слезе "мама ти деба, ти кво ми се хилиш бе" и да потроши всичко - веднага ще кажете "имаш си каско" - дам, така е - има си, но обичам, като не го ползвам. За десет години съм слизал точно 3 пъти от колата при такива сутиации, помня ги всичките и никога не слизам първи (само на онзи на светофара псуващият кавал).

 

С усмивка напред и това е, нали така... Защото човекът с форда се оказа, че има 2 малки деца, а и криминално проявен - жив и здрав да е... някой друг ще му пусне оловото (в супата, нали, не нещо друго)...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога ми става странно, като чета някои хора какво приказват... с усмивка и с лозунги като "...да се снишим Другари, да отмине бурята..." не ме кефи мен... ;) Не са попадали, явно, в ситуация, която да ги унизи (без да са виновни), да ги смачка (без да са виновни) - кефят ли се на това, защото аз не се кефя в такива случаи. А може би са си виновни винаги и просто си траят, усмихват се и всичко се оправя... може и това да е.

 

99% от случаите, аз съм невинен, стоя си кротко, гледам да не преча, като правя нарушение и някой тръгне да ми се кара, да ми мрънка - аз се свивам под тревата, казвам му извинявай, защото човекът е прав - аз съм в нарушение, а не псувам и не мрънкам "к'во бе, к'во, ч'еки да ти слезна" и т.н... Аз такива глупости не правя.

 

Има такива нагли лайненца, които хем са в нарушение, хем те псуват, хем ти се карат, даже и на бой слизат... ;) Аз не обичам да съм длъжен - особено, когато се посяга на моя собственост, за която никой не ми е дал и стотинка, да ми я купи, да ми я поддържа във вид в който искам аз или друго нещо - значи няма право и да я пипа (в саркастичен стил: "да оставя мазни петна от ръчички", нали).

:doubleup: :doubleup:

Венци, това сякаш аз съм го писал... :D

Търпимостта (толерастията) към наглеците само стимулира "развитието" им!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubleup: :doubleup:

Венци, това сякаш аз съм го писал... :D

Търпимостта (толерастията) към наглеците само стимулира "развитието" им!

 

Точно... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, все едни си ми прочел мислите.

 

Влизам си на мойта улица Пирин откъм Бъкстон, беше още двупосочна. Отляво коли сигурно около 30 метра, отдясно тротор. Виждам, че идва кола срещу и засилих леко да не се засичаме на стеснението. И той засили. Съответно спрях една кола преди да изляза от участъка, той преди да навлезе. Почва да ми свири и светка и се провиква карай назад. Да бе, да, колите са в неговата половина, аз ще карам назад 20+метра. Съответно изскочи, малко се забавих но и аз слязох, беше минал 5 метра които имаше помежду ни. И като ме видя се вцепени и почна да пелтечи. Както каза един приятел „И какво, изведнъж съблече една Фабия и се чудиш, защо си е глътнал граматиката”.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове много сте напрегнати, давайте го малко по chill.

От ферманите не видях някой да се е похвалил, че му е пораснал или че си тръгнал супер щастлив от случката, а е толкова лесно да ги отебеш. От както почнах да блъскам 4 пъти седмично в залата, няма кретен/олигофрен/***/пача или тем подобно същество на пътя, което може да ме извади от равновесие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, саморазправата е полезна, само ако се саморазправяш ти. Един приятел е като теб в главата, все напира да "възпитава". Докато един ден не случил на 140 кила чисти стероиди. Озъбил му се само и го нахранил порядъчно. Оня бръкнал през прозореца , хванал го буквално за косата и го изкарал навън през прозореца. Извадения е около 90 килограма. Не го е бил. Просто го е стиснал за челюста и му е "поговорил". Отпечатъците от пръстите (в лилаво) личаха поне месец върху лицето.

 

Оттогава оня моя ходи въоражен. Не ми се мисли следващия път като налети на някой дето и той е въоражен какво ще стане...

 

Помниш ли преди време футболистчето на Литекс, дето едвам оцеля и май така и инвалид си остана... Щото беше скочил да се разправя с един смачкан дядка... Отде да знае, че оня е пенсиониран военен и си носи желязото с него...

 

Та човек винаги трябва да излиза с презумпцията, че оня отсреща може да те изненада... неприятно. Стигне ли се до конфликта лице в лице... нещата вече са на 50% в лайната. Или ще биеш или ще те бият. Теория на вероятностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо бъркаш целевата аудитория. Никой от нас не е учител, нито скача на бой. Но ако се стигне дотам, няма да стоим кротко. Проблемът е, че едни хора гледат каква кола караш и съответно по това решават как да се държат. И това е всеки ден! Дори и днес един ме засече, насвирках го, спря,почна да се зъби, той - кво, аз- аз съм с предимство, той - и кво от това. Продължих си го оставих насред кръстовището.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че има адски много агресивни жени, обикновено зад волана на скъп автомобил, купен от гадже. Една такава ми налетя на България и Гешов, крещейки:

 - Къде си търгнал с тази пиклива шкода, че не ме пускаш да се предредя от лентата направо за ляв завой?

Аз бях в лентата за ляв завой, 15 мин чаках да ми дойде реда- не я пуснах пред мен. Тази ме настигна и спря перпендикулярно пред мен в средата на кръстовището. Бях със жената и детето и просто дадох газ, като я заобиколих в последния момент. Ако бях сам, не знам дали нямаше да направя някоя глупост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово оскотяване и агресивна селения.
Ниският интелект измерва себе си със скъпи вещи.
Лошото е, че много от тях са си повярвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.