Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Интересното е, че след края на 89' имах повече, а и по-сериозни забележки, от колкото преди това. Преди бяха разни смотани - "ходи с дънки", "не носи връзка", "закъснява за ведрина". След това почна да става сериозно - първата беше "псува учителя". Тъпата крава ме изгони от час, защото съм бил със значка на СДС. И аз я нахраних обилно, щото ходеше с торбичка на БСП и те така.

Същата видяла после на блокадата на Орлов мост половината клас (избягали от часовете) и ни предложи за изключване. Добре, че директорката имаше мозък, та изгони нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам едно питане.

Очаква ме пътуване до Гърция с кучето и ми е интересно дали трябва да съм подготвен за някакви проблеми на границата?

Има си паспорт, вписани са всички ваксини, които са му правени (които така или иначе са задължителни), въобще както си му е реда. Смятам да го возя в багажника на комбито. Могат ли да се заядат за нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е в клетка,мисля,че трябва поне да има преграда зад задните седалки и хубаво проучи въпроса с документите му.Дано се изкаже някой минал по тоя път.

Преди години мои приятели бая ядове браха докато си вкараха кучето в Англия,местейки се да живеят там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, интересното е, че помниш Ралица, помниш Сандвича, т.е. - случката като цяло, но имаш избирателна амнезия, към остатъка от случилото се...

 

Колкото до моя бележник - няма да е възпитателно за младата аудитория, да го сканирам и изтипосам пред всички ;)

Да и аз се хващам често че помня доброто, но бързо забравям лошото. Дори имам случки с хора , дето знам че тоя ме е преебал зверски някога си и трябва да го мразя, но не си спомням за какво. Ето ся например, помня че бившата ме би, че счупих една сим карта, ама тогава пак се накефих че си счупи тъпите изкуствени нокти. Иначе ако ме питаш за нещо лошо, което някой ми е направил , ще ти кажа - не си спомням и няма да те излъжа. А, ако добавя- тоя е боклук, ама не помня защо, значи човека много ме е прецакал и ще го мразя доживот.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УжасТ , к'ъФ клуб на пенсионера се е заформил ... да млъквате , че ше ви зема бастуните и чеенетата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък точно, не се обаждай!

На моите срещи на випуска, няма ангажирани линейка с медицински екип, катафалка с поп, както и не си раздаваме патерици и бастуни вместо балони и семпли подаръци, за разлика от твоята такава !!!

Освен това, на нас, сервитьорът ни носи сметката, на края на вечерта, а не като при вас - на всеки петнадесет минути, защото се страхува, че няма да останат живи, които да му платят!

Нито си раздаваме по 1/4 Виагра, преди да ходим до тоалетната, нито се оплакваме че тоалетната чиния е с твърде малък отвор или че отстрани нямало дръжки.

А и никой, не се разправя, че таксито на новодошлите гости на заведението, е съборило цялата редица с инвалидните ви столове /колички/!

Тъй че, тихо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АрИ пак се заяде с чУекО. Само Идна кинозвезда си имаме у форумО, а ти не спираш да го дърпаш за но... Опашката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яд го е , че ние праим срещи на випуска , а неговите се преброяват колко са оцелели , щот една половина са на командно дишане , а другата половина са обект на изучаване от археолозите ;)

И да по-добре бира с виагра , от колкото катетър с торбичка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми Дон Чичи, фактът, че наскоро по Дискавъри Чанъл, излъчиха филм, в който пра-пра-пра-внучето на Ваш съученик, гордо позираше до картуш, наскоро открит до Голямата пирамида в Гиза /уеко вдесно, от Веуикио СВинкс/, на който бе изобразен Ваш съученик, в момент в който поставя зле конструираното, изработено и прескъпо продадено от Вас чене, в чаша с вода, мисля че говори достатъчно, за интереса на археолозите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре , колко пъти трябва да ти повтарям , че разтворимите таблетки Корега не лекуват главоболие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам едно питане.

Очаква ме пътуване до Гърция с кучето и ми е интересно дали трябва да съм подготвен за някакви проблеми на границата?

Има си паспорт, вписани са всички ваксини, които са му правени (които така или иначе са задължителни), въобще както си му е реда. Смятам да го возя в багажника на комбито. Могат ли да се заядат за нещо?

Пътувам често с куче до Гърция. Иска се паспорт, чип на кучето, валидна ваксина и обезпаразитяване вписани в паспорта. Също попълнен преглед до 48ч преди пътуване - подпис и печат от ветеринар, на края в паспорта има полета. Няма изисквания за клетки, надморници и тн.

 

Пс. Това е по гръцките изисквания, но всъщност, никога дори и паспорта не са й гледали. Само питат, паспорта за куче ли е!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам и аз написаното от Иво, аз тази година за първи път пътувах до Гръцко и бяхме с куче, въобще не му обърнаха внимание и не искаха никакви документи. Поздрави!

 

Пс. Това е по гръцките изисквания, но всъщност, никога дори и паспорта не са й гледали. Само питат, паспорта за куче ли е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разглеждах цени (за справка) за капак на клапаните с гарнитура за моя двигател 1.9 TDI ASV. Оригиналния номера е 038103469E.

 

В ЕТ цената е 208.74 лв.

 

В сайта https://www.avtochastionline24.bg/ajusa/7250356 цената с отстъпка от 25 % е 2125.98 лв (без отстъпка 2833.00 лв). Производител е AJUSA (доколкото разбрах испанска фирма).

 

Някой може ли да ми обясни тази аномалия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правописна (техническа) грешка. Около 170 долара е.

https://www.ebay.com/p/Volkswagen-038103469E-Genuine-OEM-Factory-Original-Valve-Cover/1711315118

Редактирано от komitoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро два хибридни хард диска: Seagate FireCuda SSHD 1TB 2.5" за лаптоп (уж гейминг, уж хубав, уж 5 години гаранция) умряха на 2 месеца при относително супер слабо ползване (единият беше моят, другият на брат ми)... Имаха по над 40 лоши сектора и си умряха супер звучно, както си "трябва" ;)

Моят го замениха с по-стария модел хибриден, от който съм относително доволен - съгласих се, за да не ме боли пак главата с тоя новия шит, ако са някаква скапана серия, нали... :)

 

И понеже имам SSD (Kingston HyperX Savage 240GB) и този новият-стар нибриден (на 5 пускания) - реших, че ще замеря разликата между хибриден SSHD и истинско SSD.

 

Ето ги резултатите (хахаха):

 

Kingston HyperX Savage Red 240GB SSD:

b28a8279f19fac9939735867b6390bd7.png

 

Seagate 1TB SSHD Hybrid:

069aab8b8d1cd039836fbc65ff1ba32c.jpg

 

 

 

...това трябваше да го постна в "Смях в залата..."... от 5~10 до ~300 пъти по-ниски "скорости" има "въртящ се" хард диск...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълен ташак са тия хибриди. Много по-добре е малко SSD за OS + HDD за storage - да кажем 128GB + 1TB.

А ето тук вече е баш сериозно, макар че в реално ползване няма огромна разлика спрямо читаво SATA SSD.

post-6321-0-55880700-1503679551_thumb.jpg

Редактирано от ruark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си махнах DVD-то на лаптопа и на негово място си сложих SSD. Така имам и SSD за "бързите неща" (т.е. OS-а), така и прилично количество местенце за съхранение на филмчета, снимки и друг "обемен" маТРЯл :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ssd на pcie е много яко, не го знаех - хахаха...

 

Иначе, аз съм със 17“ лаптоп и имам място за два 2.5“ сата и 1х м2, отделно ампутирах DVD-то и сложих и там за кратко (fuck me)...

 

SSD-то е нещо много благо - ползвам от около две години и не бях буутвал ОС-а от стандартен диск скоро...вчера тръгна от стандартния и реших, че се скапа SSD-то - “реакцията“ беше “...'ма, той умрял, ма!“, след като буутна за 30-40сек и зареждаше всичко много бавно...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено 2.5“ FireCuda на Seagate се оказват боклуци към момента! Четвърти диск “изцвичава“ много звучно и умира като циганин и Ford - от раз, без да боледуват изобщо!

 

Симптомите са - както си работи, изведнъж “цвиич-цвич-цвиииич“ и изключва, след което никакво разпознаване, върти си дисковете/моторчето, но главите цъкат много-много звучно, ритмично и нищо не прави повече... И с джъмпери нищо не става...на линукс го разпознава като USB Generic Device...

 

Явно WD откакто купиха Seagate са решили да ги съсипят като едно хубаво име - никога не съм имал проблеми със Seagate дискове, но WD blue и black - бол умрели... Преди около година с едни колеги пуснахме Сийгейт диск от 89-та година, който тръгна и работеше...преди да го разглобим.

 

Аман от фалшиви боклуци на доста “стабилни цени“ в днешно време!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък нямам нито един умрял WD , може да съм късметлия. Говоря за Black. За сметка на това имам 4 Seagate умряли (по-стари, не от новите), но не както казваш ти звучно, а постепенно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено, да :) С колега имаме шест такива на клиентски колокиран сървър, който е достатъчно натоварен, 10 000 потребителя на ден минават през онлайн магазина на сървъра... Така работят три години, а там ssd-тата не са про дори...

 

Хвърлил съм око на едно такова 500gb 850 ево :) скоро ще сложим от тях на машината на клиентите...

 

@JORDITO - аз откакто се занимавам с компютри, от 2004-та до днес, все Seagate или Hitachi съм ползвал, а когато купих сегашният ми лаптоп преди три години, той дойде със 750GB WD blue - този диск беше най-бавният диск, който съм виждал някога... Копиране, всякакви операции отнемаха много време. Смених го с черен 1ТВ с надеждата, че ще е много по-добър, спрямо ревютата и т.н, които четох - оказа се също по-бавен от Сийгейтите ми преди него... Скочих на хибрид и много се изкефих - работеше много бързо, работи и до днес (три години всеки ден, над 10 000 часа има), но стана леко по-бавен от преди.

 

Смених три диска за една година тогава и със SSHD-то бях най-доволен, докато не сложих Kингстън SSD-то и тогава разбрах колко бавни са били всички дискове...

 

Понеже правя фул копи на дисковете ми, за да реагирам веднага при подобен фал, 220GB SSD към SSHD става за около 25 минути. SSHD към SSHD за около 45-50 минути, а HDD към HDD го оставях цяла нощ да си копира...часове отнемаше.

 

Но реално мои дискове досега не са умирали никога (само на клиенти), докато не дойде файъркудата... Мамата ми такова - два месеца работа в кофата отидоха, но да живее клауда! Всичко там вече и това е... Явно така ще е.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.