Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

140-коньовата версия двигателят е помпа-дюза, а 170-коньовата - комън рейл.

Явка, недей бре! Не е PD, CR си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, недей бре! Не е PD, CR си е.

 

Ице, 140 коня двигателите (най-популярният с код BKD - 16 клапана, но и примерно 8-клапанният BMM) винаги са били, все още са и ще продължат да бъдат (докато свят светува) помпа дюза, а не комън рейл. Справка: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_diesel_engines#2.0_R4_8v_TDI_PD_47-103kW и https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_diesel_engines#2.0_R4_16v_TDI_PD_103-125.C2.A0kW

 

fuel system & engine management Pumpe Düse (PD) direct injection (DI): engine-driven vane-type low-pressure fuel lift pump, four camshaft-actuated (via roller rocker arms) high-pressure 2,200–2,400 bars(31,910–34,810 psiUnit Injectors with piezo valve injection nozzles (Siemens VDO on 125 kW, Bosch on 103 kW), Bosch EDC 16 or EDC 17 or Siemens VDO SIMOS PPD1 electronic engine control unit (ECU) with altitude compensation, EU4 compliant

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата за хайфоните... Вкарват нови благинки - спор няма. Камери за разпознаване на лица, двойни камери със стабилизация и доста добри характеристики, нови чипове (което май е същественото), добавена реалност... Все неща, които маркетинговия отдел ползва, за да продаде продукта за 1149$ - топ версията (без таксите). Демек - около 1300$ тотал. Колко е себестойноста му - не знам, а и не ме интересува. Т'ва е цената - ако ми изнася, взимам го. Ако не - пасувам и толкова. Т'ва, с цената, е голяма шумотевица. И то тук, в Бг. Щото, както принципно правят хората по света, такава чудесия спокойно може да я вземеш на изплащане за 50$ на месец. И ако изкарваш 80-100$ на ден...колко пък да е скъп тоя айфон тогава? Ама при нас - 2500 лева - кеш! Така сме свикнали - да плащаме всичко на куп. Събираш, събираш и се изръсваш... И после се правиш на "бог" пред останалите със скъпата техника :)

Покрай тоя шум и реклама (ежегодно) се случват и други неща обаче. Примерно, че вече за 350$ можеш да вземеш iPhone SE. Чудна машинка за тези пари! 449$ за 6s, 549$ за 7, 699$ за 8. Обаче познайте, колко "Х" ще се продадат за по 250$ горница. Да де, имат разпознаване на лица...и толкова. Останалото го има в 8+. Просто, сега тези хора ще направят отново доста пари :)

Лично аз, мисля да го пробвам тоя "Х". Не, щото сегашния ми не е достатъчно хубав, а ей така, за кеф просто :) iOS ми е по-интуитивна и позната от Android-a. Дали е по-хубава или не - не знам. За т'ва, за което ползвам телефона ми върши идеална работа. Нямам идея, как се справя телефона в тестовете и сравняванията с конкурентите чисто технически като бързина, екран, камери и т.н. Аз съм един прост потребител и опростената (както казват капацитетите) операционна система ми е супер удобна. Фен съм на епъл до толкова, че са ми познати нещата, лесни за употреба и (да чунка на дърво) за 6-7 години нямам нито едно оплакване от техните продукти. Избрал съм тях и ако искам нови неща - ще си плащам. То от мен зависи, не от тях.

Иначе съм сигурен, че за разтухата за която ползвам телефона (освен за бачкане), ще ми свърши работа и един китаец "Ко-се-га-ше-праа" за 199 лева примерно, ако не и по-евтин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги взех си едно китайско плеърче с камера за заден ход, с триста зора всичко нагласих и работи(почти) на евро буксата на китаеца (захранващата) има допълнителен розов кабел в указанието пише parking sensor control wires не знам към кой кабел на колата да го свържа за да работи без бъгове, за сега съм пробвал само на контактния + но тогава работи само камерата като дам на задна, но не й самия плеър(музиката) като оставя розовия кабел ''висящ'', всичко работи без камерата.

П.с Пробвах и към синьо сивия на колата, камерата пак работи, но като светна фаровете музиката изчезва(китайчето дава синьо екранче, понякога и черно :) )

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то не трябва ли да е така принципно? Като включиш задна, да се пуска камерата и звука от парктроника и да спира/намалява звука от музиката... Поне при мен е така. Оригинален Колумбус е в колата, и от него има опция за регулиране на желаната сила на звука от плеъра докато е включена задна скорост и също за силата на звука от парктроника. Може би точно т'ва прави при теб - гаси плеъра, за да чуваш парктроника (освен, че виждаш през камерата). Та, този кабел според описанието, което има за него май е за парктроника (ако имаш)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140-коньовата версия двигателят е помпа-дюза, а 170-коньовата - комън рейл.

 

Каква помпа дюза, какви BKD-та и BMM-и във супърб 2 лифт :)

 

Комън реил си е мотора и при 140 (CLJA/CFFB)  и при 170 (CBBB/CFGB).

 

По принцип има Суперб 2 от преди лифта с ПД, ама е супер рядка птица.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам парктроник. Октавия 1 е колата. Проблема идва като свържа розовия кабел, тогава при всички положения изчезва музиката и екрана, а функционира само камерата като дам на задна.Кабела като не е свързан никъде плеърчето си работи перфектно, но нямам камера. Розовия кабел трябва да отиде някъде, за да си работи плеъра нормално и като дам назад да се включи камерата(естествено без музика) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този розов кабел много вероятно да трябва да се закачи към машинката за заден ход (изходния сигнал) и така като светнат светлините за заден ход ще запали камерата.

 

П.П. Като свалиш акумулатора ще видиш машинката , изключи буксата и виж на кой кабел идва сигнал (вероятно плюс) и от другия кабел си дръпни една жица до плейера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се подаде напрежение на камерата тя се вклюва, затова съм я свързал към светлините за заден ход, но работи тогава когато розовия кабел е свързан някъде(макар и грешно свързан) тя си работи, но музиката не, дори и да не ползвам камера. От кабела за сигнала на камерата има висяща жичка, според описанието това е + който аз съм взел от вече елиминираната светлина на задния номер има и един плюс отпред, който съм взел от контактния + на колата. В това видео  се вижда(макар и доста по модерен плеър) как розовия кабел го свързва към + на камерата.... явно ще пробвам така, че цялата работа стана много оплетена. :)

Иначе камерката от клипа е точно като моята.

 

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в снопа с чинчовете на плеъра има висящи три кабела със силиконови тапички. На единия пише BACK или REVERSE. Там свързваш червения кабел на камерата който върви с жълтия чинч. Самият жълт чинч го слагаш на буксата CCD или CAMERA, не на видео. Отзад при камерата вероятно си се оправил. Розовия кабел не ти е необходим. Има камери, които са със звуков паркинг сензор и вероятно е за него..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах и нямам висящ сноп с кабели въпреки, че са дадени в указанието. Ето и няколко снимки.

http://www.img-share.eu/f/images/419/IMG_20170914_192356Dyq7N15_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/419/IMG_20170914_201744u5dKFom_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/419/IMG_20170914_235731lcdbZpq_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/419/IMG_20170914_235754BkYbYf1_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/419/IMG_20170914_2359589Aoxqqv_sredna.jpg

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли жълтия чинч в reverse video signal и червената жица от чинча свързана с розовата от буксата? Отзад същата жица червената трябва да ти е свързана към плюса за задна светлина и свързана към другата червена на късия кабел с малките букси.

https://navigacia.bg/media/wysiwyg/camera-connection.jpg

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква помпа дюза, какви BKD-та и BMM-и във супърб 2 лифт :)

 

Комън реил си е мотора и при 140 (CLJA/CFFB)  и при 170 (CBBB/CFGB).

 

По принцип има Суперб 2 от преди лифта с ПД, ама е супер рядка птица.

 

Ами който не чете.... Чукча писател, чукча не читател. Той човекът си е написал, че иде реч за Супърб, аз през цялото време си мисля, че Октавия кара... :blush:

 

Иначе да, за комън рейл иде реч при Супърбите. От 2008 до 2010 има Супърби с EA188 BKD (PD) двигатели, но са наистина редки. 

 

@Mitak6: Колега, моля за извинение, и двата споменати от теб двигателя са комън рейл, Разлика (освен в мощността и въртящия момент) има и при степента на компресия - 18:1 за 103 kw (140 PS), 16,5:1 за 125kw (170 PS). Вероятно (поправете ме, ако греша) има разлика и в параметрите за налягане на турбината.

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jordito благодаря за схемата нещата ми се поизясниха. Червената висяща жица отзад ще я махна от светлините на номера и ще я вържа към + на задните светлини. Отпред висящата червена отива при розовата евентуално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jordito благодаря за схемата нещата ми се поизясниха. Червената висяща жица отзад ще я махна от светлините на номера и ще я вържа към + на задните светлини. Отпред висящата червена отива при розовата евентуално...

Точно така. Вече ако ти е дизел колата и имаш смущения в камерата при запален двигател ми пиши на лично да ти кажа какво трябва да се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140-коньовата версия двигателят е помпа-дюза, а 170-коньовата - комън рейл.

2013 година Супърб да е помпа-дюза  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jorditо златен си човек! Всичко си дойде на мястото, работи перфектно.Дизел е колата, няма смущения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Супърб 2 до 3/2010 2.0тди 140к.с. е помпа-дюза. 2.0тди 140к.с. комън-рейл започва от 2/2010.

1.9тди има до 11/2010, а 1.6 започва от 9/2010.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам да взема Вишнята от сервиза на Военна рампа. Стискайте палци да е станала добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми супер е! Оправили са ми и надраните при отварянето без ключ колонка и рамки на вратите, както и една точка на преден десен калник, които не бяха завеждани по щета. За цялото това удоволствие - 110 левчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес пътувах на дълъг път и ми светна лампата за налягането на гумите, жълта лампа с удивителен знак. Наблизо имаше гумаджийница и ми казаха, че налягането е 2.1 на всичките гуми,което е добре (джантите са 18 цола). Имате ли идея какво друго може да е или как да изчистя грешката ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.