Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

След всяко помпене трябва да натиска бутона за настройка

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш бутон с лого на сечение на гума в жабката или настройки на колата в менюто на радиото. Най-добре прочети в ръководството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Car\TPMS\Settings и там търсиш опция за чек , но трябва да караш известно време докато изгасне с поне 40 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домскоростният лост, бутона е две скоби, а между тях удивителна. Задържаш за няколко секунди докато на дисплеят ти изпише сет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Здравейте колеги, утре трябва да убия 1 час Около Младост 1, та по този случай:
някой може ли да ми препоръча читава автомивка на самообслужване някъде около Младост 1 :)  

Благодаря  предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако слезнеш до бул.Цветан Лазаров има автомивка "5 Минути" . аз лично там водя двете машини и съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-читавата мивка на самообслужване, която аз знам, е в Дървеница на кръстовището на бул.Андрей Лябчев и бул.Климент Охридси (пред 7-ми блок на Студентски град).

Малко ти е в страни, но няма да съжаляваш. 

Продължителност на цикъла е супер, има четка и за джанти и перо за подсушаване- ако ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-читавата мивка на самообслужване, която аз знам, е в Дървеница на кръстовището на бул.Андрей Лябчев и бул.Климент Охридси (пред 7-ми блок на Студентски град).

Малко ти е в страни, но няма да съжаляваш. 

Продължителност на цикъла е супер, има четка и за джанти и перо за подсушаване- ако ползваш.

 

...Ако е тази зад гумаджийницата която е - аз само за нея се сетих и там ходих (не е чак толкова далеч), но четка не видях, перо нямаше - крадяли им го, цикъла е добре но почва да тече в момента когато пуснеш монетата , стопа не спира времето. Като цяло колата се изми прилично, може би с времето ще и свикна -  а като гледам всяка събота или неделя ще трябва да си губя по 1 час, така че ще ги разучим :D . Иначе на Симеоновско над Интерпан (до Петрола) има една от която съм много доволен - ама тя вече ми идва далечно :).  

...А за тази на Цветан Лазараов  - аз живия много близо до нея и я ползвам от както са я направили, бях много доволен, но мисля да и дам малко почивка, защото последните няколко пъти колите ми излизат все едно не съм ги мил . Единия път се изтърваха , че забравили да сложат някакъв препарат , другия направо си казаха , че препарата за пастирането им свършил и чак утре ще има - ама програмата си работеше и никъде не пише . че няма препарат (признаха си просто след като ги питах , че нещо ефекта не е като друг път). С една дума станаха малко над нещата - не знам може просто аз да нямам късмет !     

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако е тази зад гумаджийницата която е - аз само за нея се сетих и там ходих (не е чак толкова далеч), но четка не видях, перо нямаше - крадяли им го, цикъла е добре но почва да тече в момента когато пуснеш монетата , стопа не спира времето. Като цяло колата се изми прилично, може би с времето ще и свикна -  а като гледам всяка събота или неделя ще трябва да си губя по 1 час, така че ще ги разучим :D . Иначе на Симеоновско над Интерпан (до Петрола) има една от която съм много доволен - ама тя вече ми идва далечно :).  

...А за тази на Цветан Лазараов  - аз живия много близо до нея и я ползвам от както са я направили, бях много доволен, но мисля да и дам малко почивка, защото последните няколко пъти колите ми излизат все едно не съм ги мил . Единия път се изтърваха , че забравили да сложат някакъв препарат , другия направо си казаха , че препарата за пастирането им свършил и чак утре ще има - ама програмата си работеше и никъде не пише . че няма препарат (признаха си просто след като ги питах , че нещо ефекта не е като друг път). С една дума станаха малко над нещата - не знам може просто аз да нямам късмет !     

Да тази е.

Четки имат с дълги дръжки поне 3-4, но хората ги местят по клетките.

Пера имат, но понякога ги прибират в "офиса", че им изчезвали, но ако поискаш винаги дават (аз си нося мое собствено).

Цикъла стартира с пускане на монетата - вярно - затова винаги пистолета ми е в ръката преди да пусна левчето.

До сега не съм имал случай да няма препарат или някоя програма да е прецакана и хората да си траят.

 

За "стоп" бутона - нямам впечатление - може би спира само програмата. Знам, че може да се смени програмата по време на цикъл с избиране на нова програма директно, т.е. докато миете със шампоан може да изберете изплакване само с вода  и след 2-3 секунди започва да тече само вода.  

 

Случвало ми се е обаче да ме помолят да преместя колата на другата прахосмукачка защото тази, до която спирам, е задръстена и няма да ми свърши работа.

Ползвал съм доста мивки на самообслужване в района и тази ми е фаворит.

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво ми прати колега по мейла!! Мисля да си го направя на заплата, но логото ми малее. Виждал ли е някой такова лого или пък ако не , на фотошоп може ли да се докара ?

IMG_5172.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости. Дай на Боре да я облече и ще видиш дали малее логото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре , не пита жената, ми направо си се качва :) Пък ако иска и за него ще се намери, нали е приятел на Дон Чичи ... Наш човек. :P

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди няколко години колега беше пуснал снимки на това бмв, намираше се в Стамболийски при някакъв майстор и се продаваше доколкото помня. Моля, Ако някой има спомен или колегата има информация за колата все още да се свърже с мен на л.с. https://drive.google.com/file/d/0B-0DbOg4sn-4VmVIcXRCaUV6Q2s/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-0DbOg4sn-4LVNSbEs1SUVibnM/view?usp=sharing

Редактирано от skodko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли как е към момента с карането на фарове в Гърция? Преди знам, че имаше някакво безумие и беше ЗАБРАНЕНО да се кара на фарове през деня при слънчево време.

 

Съответно винаги преди да ходя специално си изключвах автоматичните фарове през VCDS-a. Още ли е така и има ли смисъл да го правя?

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм на дневни, много коли карат на къси. Не знам да има ограничения, много пъти съм мкнавал покрай полицейски коли. Прекарах над 3месеца там тази година и имам над 20х км. Иначе гърците не карат на фарове денем. Имат глоба за теглич на колата, ако не е закачено ремарке

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе гърците не карат на фарове денем. Имат глоба за теглич на колата, ако не е закачено ремарке

Крайно време е тази глупост с карането на фарове у нас да се отмени. И да въведат и при нас забрана за тегличите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам на дълги намалени на 25%, не заслепяват и карам така 2 години вече. Така карам и извън България - навсякъде. Нямал съм проблеми, а съм минавал покрай полицаи в Гърция - няма проблеми. Ако ходиш към Атина (тоест по-на-юг) - може би някой да се заяде, ако нещо има, но аз съм стигал на 400км от Атина и не съм срещал полицаи, а съм карал както описах по-напред.

 

 

Крайно време е тази глупост с карането на фарове у нас да се отмени. И да въведат и при нас забрана за тегличите.

Аз мисля, че не е чак толкова лошо, защото понякога е трудно да разбереш "абе този движи ли се, спрял ли е на платното, седи си в колата нещо на средата на пътя, мога ли да пресека пътя, не мога ли - ако не се движи и е спрял - мога, ако се движи - не мога" и т.н. В жегите понякога е трудно да разбереш с точност, дали дадена кола се движи или не...

 

Съгласен съм да има нещо, което да свети отпред, когато една кола "работи" и се движи -> Нещо като: напред със светлината, ама дано не е към светлината, нали :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъгласието ми с каране на дневни/къси светлини е заради липсващия контрол. Първо, вече свикнахме подсъзнателно, когато се оглеждаме, да търсим светлина. И ако наближава автомобил без включени фарове си е опасно, може да не бъде отразен. Второ - масово срещам коли с нерегулирани фарове, които дразнят през деня, а вечер... И трето, често се серща при по-старите автомобили, които карат на фарове (нямат дневни), водача неволно е набил дългите. И понеже е светло, той не забелязва това и си джитка. Последните две натоварват очите много. А аз искам да имам прилично зрение и на дърти години. В частност към всичко това бих добавил факта, че не са малко колите с цигански дневни светлини (афтермаркет за 20 лв. примерно), които мъждукат. Така че хубаво е да се приеме карането с включени светлини. Но и последващ контрол е нужен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съглсен с всичко казано, защото това е така. Контрол няма... Мен са ме спирали в чужбина полицаи, за да ми кажат, че трябва да си включа късите, защото си бяха помислили, че карам на фарове за мъгла (на шкодата са в една секция и дневните и фаровете за мъгла) - но не са ме глобявали и е било с усмивка... Тук няма контрол за нищо, а първата работа е да те глобят, защото нещо си пропуснал, вместо да ти се каже нормално и спокойно... Наистина срещал съм коли с неволно включени дълги през деня... което много ме дразни и мен ;)  Но и такива галфони, които пък през нощта се спускат от Копитото надолу без никакви фарове, дори и без габарити, вероятно и на изгасен двигател... ;)

 

Всичко това тръгва от по-далеч - ГТП, които изобщо не работят. ИЗОБЩО! ;) Там е главният проблем. Не може в Германия или Англия за различно ЕТ на джантата от това, което е "посочил" производителя на колата да не можеш да минеш прегледа, а тук да си сложиш гуми от трактор, например, и минаваш съвсем спокойно, даже ще те питат нещо такова в този стил: "...еее, 'баси якото - как вози сега? Сигурно минаваш през всичките коли в задръстването, без да чакаш? Или ти ще ореш нивата, как се представя бьем'вьето в орането на нивата, да си купя и аз такова?" и други такива....

 

Свидетел съм бил на "гледане/замерване" на фаровете в СБА и се вижда от километри, че на тази кола са зле регулирани (единият сочи север, другият юг - и двете места, на които човек отива, след челен сблъсък например) - обаче човекът си минава, без да му се казва нищо ;) Ако ГТП заработи наистина - много неща ще се променят, обаче никой няма сметка от това и не е добре да работи ГТП-то - то си е финансов рекет, както всичко друго - ГО, КАСКО, ВИНЕТКАТА дори и т.н.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли даде идея какво може да се направи в следната ситуация: Клика на бутона (валячето, оградено в червено на снимката), което е от дясната страна на мултиволана ми не работи добре. Когато го завъртам работи нормално. Когато го натисна обаче - "кликва", но не винаги се случва нещо на дисплея. Пробвах да продухам с въздух във флакон (без да разглабям нищо) - без някакъв ефект. Бутона работи понякога, понякога - не.

 

post-13341-0-97484000-1505989033_thumb.jpg

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники (sharpshooter) си взе от AutoZone BG контактния спрей на Pro-Tec за почистване бутона на круиз контрола на Корадото. Чух се преди малко с него, каза, че спрея е свършил работа. Остава да го тества на извънградско, което ще се случи утре. Чакаме допълнителни отзиви от него след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.