Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

В Гърция има един много неприятен момент с превоза на багаж и стоки. Ако си с автомобил регистриран като N1 или с фирмена кола и превозваш товар глобата е 1280евро. 640 за фирмата или собственика на колата и толкова за водача! Свалят номерата на колата и докато не платиш имаш право да я караш само в окръга, където са ти съставили акта. Техния закон казва - превоз на стоки само от лицензирана транспортна фирма.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники (sharpshooter) си взе от AutoZone BG контактния спрей на Pro-Tec за почистване бутона на круиз контрола на Корадото. Чух се преди малко с него, каза, че спрея е свършил работа. Остава да го тества на извънградско, което ще се случи утре. Чакаме допълнителни отзиви от него след това.

 

Де късмет, Корадото не разполага с подобни глезотии повишаващи коНфорта на водача...все пак е екс бегачка  :moto:

Проблемните бутони на автопилота са на Мондеото и действително от както ги напръсках, колкото пъти пробвах всичко сработва коректно, но тестовете бяха все в града и за кратко.

Утре ще тествам в реални условия, т.е. София - село  :PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Гърция има един много неприятен момент с превоза на багаж и стоки. Ако си с автомобил регистриран като N1 или с фирмена кола и превозваш товар глобата е 1280евро. 640 за фирмата или собственика на колата и толкова за водача! Свалят номерата на колата и докато не платиш имаш право да я караш само в окръга, където са ти съставили акта. Техния закон казва - превоз на стоки само от лицензирана транспортна фирма.

Интересна информация, благодаря. Не ли малко разтегливо понятието "товар"? Ако са 5 торби цимент, Ок. Но ако возя 2 телевизора как би се тълкувало?

 

Де късмет, Корадото не разполага с подобни глезотии повишаващи коНфорта на водача...все пак е екс бегачка  :moto:

Проблемните бутони на автопилота са на Мондеото и действително от както ги напръсках, колкото пъти пробвах всичко сработва коректно, но тестовете бяха все в града и за кратко.

Утре ще тествам в реални условия, т.е. София - село  :PDT_Armataz_07:

Ех тая асоциация, дето я правя, само Корадо ми е в главата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. Все пак ги изключих, така или иначе я закачах профилактично днес, че не бях отдавна. Досега съм го правил винаги и там си карам без фарове. Навсякъде другаде извън БГ си карам на дневните, които при мен са късите на 30%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники (sharpshooter) си взе от AutoZone BG контактния спрей на Pro-Tec за почистване бутона на круиз контрола на Корадото. Чух се преди малко с него, каза, че спрея е свършил работа. Остава да го тества на извънградско, което ще се случи утре. Чакаме допълнителни отзиви от него след това.

И аз си мислех за контактен спрей. Благодаря и на двама ви за инфото. Смятам да пробвам. А дали ще има ефект без да разглабям?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех за контактен спрей. Благодаря и на двама ви за инфото. Смятам да пробвам. А дали ще има ефект без да разглабям?

 

Поздрави.

Според мен ще има. Особено, ако ти се потят ръцете, ако чистиш с влажни кърпички и т.н. - ще помогне.

 

Освен ако не се е прецакала пластинката в ключето вътре - тоест да е омекнала... тогава няма да помогне и трябва да разглобяваш. Разбира се, ако това е същото като клик на мишка... Едва ли са измислили нещо много по-гениално от това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех за контактен спрей. Благодаря и на двама ви за инфото. Смятам да пробвам. А дали ще има ефект без да разглабям?

 

Поздрави.

Не съм разглобявал нищо, само пръсканЙе :)

Днес пътувах към село и след поне 10-на пускания на автопилота и поне 2 часа път, всичко беше перфектно, и тъкмо се похвалих на жената че колата е излекувана и естествено при опит да го пусна не успях...жената е виновна, убеден съм, не биваше да й казвам нищо :D

 

Както и да е, ефект все пак има осезаем. Преди да напръскам със спрея, въобще не успявах да си пусна автопилота. Като се върна в София ще повторя упражнението със спрея и надявам се, ще реша проблема окончателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 Като се върна в София ще повторя упражнението със спрея и надявам се, ще реша проблема окончателно.

 

цъ. Проблема се решава временно. Ще го пръскаш от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, КАТ ще спира коли, които цапат.

http://www.dnes.bg/comments.php?id=354073

То всичките тунинговани дизели, не по желание на собствениците ще го отнесат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, КАТ ще спира коли, които цапат.

http://www.dnes.bg/comments.php?id=354073

То всичките тунинговани дизели, не по желание на собствениците ще го отнесат.

 

Поредна олигофрения. Тенчо джуджето ще спира коли от движение, които още не са регистрирани?! Мобилните им апарати ще изкарат толкова, колкото и камерите в новите КИА :D

Колкото до това, че въздуха днес е два пъти по-чист - NO SHIT, нарича се ВЯТЪР.

Баси как се дразня, като гледам как дебилите в светещи жилетки ни харчат парите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахаххаа..... Хахахахахах..... На хората им плащат, за да пишат статии. Затова ги пишат. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално рамо на 20 години:
Eh07Cu2.jpg

 

Куча марка на 1 година:
bukI34J.jpg

 

Няма да спра да повтарям, че евтиното излиза скъпо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, КАТ ще спира коли, които цапат.

http://www.dnes.bg/comments.php?id=354073

То всичките тунинговани дизели, не по желание на собствениците ще го отнесат.

Нийе тъй. Ще го отнесат технически неизправните, независимо дали са тунинговани или не.

Тунингованата ми Октавийка , дори и при пълна газ грам не дими. Тунингованото пак от Сами беенве на малкия син, и то така и даже кюнците му са по-чисти от тея на почти новото ми Голфче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата за Гърция и фаровете - по пътя имаше доста тунели. Преди тунелите има знаци да си пуснеш фаровете. А след тях - има изрично знаци да си изгасиш фаровете. Дали е задължително да ги изгасиш или е само препоръка - не знам :)

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синя зона, майна. :)

Лев и петдесет на час. По- добре на някоя улица. Напр. "Иван Вазов". Може и с СМС, може и на служител със синя жилетка, който дебне паркиращите.

 


http://www.plovdiv.bg/sms-parking/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и в Пловдив ли ви набиха синя зона бре?!? Добре че остахана хубавите жени и красивите шкоди , та да не ме е яд като минавам от там. Аз си мислех че в Пловдив лош човек няма , пък сега и там се появиха тея от "паркинги и гаражи" АД  :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, отдавна са. Не помня от кога, но не е от вчера. Беше по левче, от скоро е по 1.50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и в Пловдив ли ви набиха синя зона бре?!?

 

Саше, то даже в град като Кюстендил има синя зона вече, ти за Пловдив говориш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички големи градове е наложително да се въведат зони за платено паркиране навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички големи градове е наложително да се въведат зони за платено паркиране навсякъде.

 

Както и сериозно увеличение на данъците за МПС и някаква нова схема за N1 автомобилите. Инак София, Варна и Пловдив са "чао" до няколко години. Както от към тапи, така и от към паркоместа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и сериозно увеличение на данъците за МПС и някаква нова схема за N1 автомобилите. Инак София, Варна и Пловдив са "чао" до няколко години. Както от към тапи, така и от към паркоместа.

Не увеличение, а преразглеждане на начина на облагане. Защото сега си е подоходен - имаш нова кола, щавим те с висок данък. Караш 20 годишна бангия, от която тече масло и пуши като циганско кюмбе, ама плащаш 15 лева.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато общественият транспорт е в такова състояние, няма начин да се ограничат автомобилите из градовете. Не е нормално с кола да е по евтино от обществен транспорт. И, не мислете, че ония с бангиите не искат кола с евро 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.