Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Момци , всичко дребно-собственически и еснафски интерес - пристига човека с милионите , бута едни 20к на архитекта на овчината и получава виза за строеж на 18 етажен х*й , нищо че в околността максималната височина е 4 етажа и в един момент на една гола поляна щръква този х*й , заемат се офисите от една камара фирми и от един тих квартал с празни улици се превръща в претъпна зона , в която и колело няма къде да подпреш ... в общия случай това е сценария за всичко ... няма планове , няма регулация , важно е само парата да бъде прибрана.

И така като решим проблемите на един мастит предприемач , създаваме проблем понякога на хиляди хора , па вие се дърляйте кое е правилно и кое не .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За централните частти, когато въвеждаха зоните рядко празните места надвишаваха 30%, тоест останалите са на хората живеещи там. Силно се съмнявам улиците в Лозенец сега да са били задръстени само от коли на приходящи. Регистрацията не е критерий. И аз се замислям за следващата да и сменя регистрацията, ако другаде се дължи по-нисък данък.

 

И ще спестиш 100-200лв. на година в най-добрия случай. И кой знае при някакво ново хрумване на общината дали няма да ти се наложи да я връщаш обратно :) Като например, че талон за зелена/синя зона се издавава само на коли със софийска регистрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 години, когато за последно плащах, стикер за зона се издаваше само по постоянен адрес по ЛК, а смениш ли си адреса, трябва да си смениш и регистрацията.

После заради лизинговите май го олабиха малко ... мисля, че се попълваше декларация че нямаш гараж, ама може и това да са го махнали

абе проверете ...

 

то си ги пише нещата ... На какви условия трябва да отговаряте, за да получите право на локално платено паркиране:

  • жилищният имот да попада в зона за почасово платено паркиране;
  • имотът да е обособен като жилищен и да се използва за жилищни нужди;
  • лицето да е с постоянен адрес, идентичен с адреса на имота;
  • да управляват автомобил по силата на собственост или друго правно основание;
  • при условие, че управляват автомобил по силата на правно основание, различно от правно основание собственост, да са вписани в свидетелството за регистрация на автомобила в сектор С.3;
  • постоянният адрес на собственика или ползвателя на ППС да е идентичен с адреса, вписан в свидетелството за регистрация на ППС в сектори С 2.3 или С.3.

https://www.sofiatraffic.bg/bg/parking/lokalno-plateno-parkirane-na-pps/p/1

 

през тази галимация минаваш всеки път, когато плащаш за определен период ... така че правете си сметката какъв период ще искате (годишен или месечен)

стикер се издава еднократно

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре, момци :)

Имам едно питане, ама не знам дали е за тая тема, ама както и да е...

Спорихме с приятел за колата в декора на оная простотия Биг Брадър в студиото където е оная русата кощрамба Алекс Сърчаджиева. Ако изобщо някой го е гледал това дали става дума за старата Октавия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре, момци :)

Имам едно питане, ама не знам дали е за тая тема, ама както и да е...

Спорихме с приятел за колата в декора на оная простотия Биг Брадър в студиото където е оная русата кощрамба Алекс Сърчаджиева. Ако изобщо някой го е гледал това дали става дума за старата Октавия?

Да, само че е Фелиция! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали и двамата говорим за червената, кабриото. Аз си мислех, че е Октавията от детството на баща ми, но дори и фелиция да се окаже, важното е че печеля баса. :)

Поздрави и наздраве на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиша в гугъл Шкода Октавия и излизат само новите модели.... :threaten:

 

Октавия

 


skoda_octavia_1_61816e0.jpg

 

Фелиция

 

6f85f887dcca228eb168c33d37d5b780--skoda-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията от '60-та излиза и в "комби" вариант. Но това, за което беше баса ни е фелиция наистина. Благодаря на skoda 105 rs и на ID A. Жоре, поздрави и на теб :)

Оставям темата да си продължи, че я прекъснах пък ще видя какво ще правя с печалбата от баса утре вечер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля. За нищо...и от името на колегите.

Да, има и Октавия комби. Но важното в случая бе да се разбере, че кабрио варианта е Фелиция.

Много си приличат и хората ги бъркат. Поздрави. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, каква беше разликата между Октавия и Октавия "Супер"? За тази в брадъра ми казаха че е софийска , човека не го познаваме и не се продава.. Жалко :(

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам Саше. Мога мн. бързо да разбера и да се направя на знаещ. В нета има всичко. Ама ни ма кефи така. ;)

Може би разликата е като S 100 и S 100 L

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си призная си мислех че по ония години е била само октавията като седан и комби - не подозирах че фелиция е била на бял свят, та още повече и в кабрио вариант. Басът ни беше дали е Шкода или Варшава, но бях категоричен че е Октавия, защото съм я виждал като дете (макар и да не ставаше за курник) и съм я запомнил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си е чиста Октавия, но просто кабриото са го нарекли фелиция, Не си ги виждал , защото са произведени супер малко , тогава партията не е позволила, а в БГ са ги имали само висши хора.

 

Шкодата не е курник , да се изясним, това са спортни коли, бързи и красиви! Това че точно на този модел от 1960год, семерингите са от калчище, а не от гума и всички текат, не им пречи да те нахранят с попарка по магистралата

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 семерингите са от калчище...

:D

 

абе Саше, човека иска да каже, че колата е била в лошо състояние. И за курник не става.

 

Алекси, твоят приятел бил много зле. Дано доста да се поохарчи за баса.

Приликата между Октавия и Варшава е колкото между Варшава и ЗиЛ 157.

 

п.п. Може да гледате филма "Бъди щастлива Ани". В главната роля Невена Коканова, която управлява една новичка Фелиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си е чиста Октавия, но просто кабриото са го нарекли фелиция,

 

Чиста, ама не е баш чиста. Виж за какво става въпрос:

 

ZXdjOmfSSZ3zMO5YcITbbQkoda-Felicia02c54.

 

 

 Не си ги виждал , защото са произведени супер малко , тогава партията не е позволила, а в БГ са ги имали само висши хора.

 

Всички екзотични или "по-така" модели на Шкода са имали тази съдба по времето на соца. И то само в Бг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно сега гледам филма и може би за първи път гледам колата , а не жената . Тоя на 38:56 ми идеше да му ударя 2 шамара как мие Фелицията, дядо ми на село има същата четка и супер много драска боята !

 

п.с. Ти как мислиш че тук ще вкарат шкода 130 , нали ще е по бърза от заветната лада , а фелицията ще е по красива от москвич 408 .. , как ще се изложим пред братушките. :)

https://www.youtube.com/watch?v=P_UL3JN3Kag

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Тоя на 38:56 ми идеше да му ударя 2 шамара как мие Фелицията, дядо ми на село има същата четка и супер много драска боята !

 

Тоя с четката не е Тоя, а Коста Цонев! /Баща на Митко Цонев/

Светла им памет на тях и на голямата Невена Коканова.

 

 

п.с. Ти как мислиш че тук ще вкарат шкода 130 , нали ще е по бърза от заветната лада , а фелицията ще е по красива от москвич 408 .. , как ще се изложим пред братушките. :)

 

Точно така мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате да се нагледате на стари модели Шкода си пуснете детското филмче Арабела. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро поясни и ме разбра какво исках да кажа с определението "курник". Спомням си точно октавията като ходех лятото при леля ми в Берковица. Беше зад къщата на съседите им в трагично състояние. Играехме си в нея и си спомням надписа много добре.

Иначе сега карам Октавия и си ми харесва - не бих я нарекал курник :)

Баса е уговорен на ръбеста бутилка с ядки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея пред техникума Киров в Овча купел след ремонта , защо се е появила жълта непресечена линия на окоюо 1.5 м. от тротоара ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея пред техникума Киров в Овча купел след ремонта , защо се е появила жълта непресечена линия на окоюо 1.5 м. от тротоара ?

 

Без да съм минавал от там, ми звучи като новата мода за правене на велоалея. На ул. Раковски има същата 'велоалея' като по нея са наспирали всякакви микробуси и таксита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е моето фабрично радио (clarion  PU1562A ) дали ще комуникира с това:  http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-563.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е моето фабрично радио (clarion PU1562A ) дали ще комуникира с това: http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-563.html

Земи си кола първо :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.