Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Земи си кола първо :)

Аз си имам автомобил.Кола не ми е нужна. С каруците отдавна съм приключил . :tongue_1:  :tongue_1:  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си разбрал още , че со мачка , со борче и со пи**а коли нема ;)

Има и друга "италианците правят спагети , французите ми***и , а немците коли"

 

Принципно ако може да се верва на китаеца , трябва да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравете :) Може би въпросът ми не е точно за тук, но реших че повече хора ще го видя и може и да помогнат. Та на предна дясна седалка от известно време се появи ето това петно. Проблемът е че не знам от какво е и как да го махна. Тапицерията е изсветляла, което ме кара да мисля че не е нещо мазно.А и няма и от какво да е. Освен солети и вода нищо друго не е ядено в колата :nea: Седалките са с подгряване и незнам дали е добра идея да го чистя с някакъв препарат или нещо подобно. Ако някой е имал подобен  проблем, ще се радвам да сподели решение.

IMG_20171017_1751389uPoSNQ_sredna.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си разбрал още , че со мачка , со борче и со пи**а коли нема ;)

Ако тая пич*а не те кефи, ще те обявя за пе*** ;) Или Боре е прав и явно с възрастта губиш интерес към пич*ките :)

 

https://www.autobild-bulgaria.com/новият-megane-rs-с-280-коня-и-4-завиващи-колела/

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравете :) Може би въпросът ми не е точно за тук, но реших че повече хора ще го видя и може и да помогнат. Та на предна дясна седалка от известно време се появи ето това петно. Проблемът е че не знам от какво е и как да го махна. Тапицерията е изсветляла, което ме кара да мисля че не е нещо мазно.А и няма и от какво да е. Освен солети и вода нищо друго не е ядено в колата :nea: Седалките са с подгряване и незнам дали е добра идея да го чистя с някакъв препарат или нещо подобно. Ако някой е имал подобен проблем, ще се радвам да сподели решение.

IMG_20171017_1751389uPoSNQ_sredna.jpg

Има прахосмукачки тип екстрактор. Впръскват препарат, като същевременно след впръскването, накрайник изсмуква течноста. Почистващите фирми ги имат и използват за пране на адрес. Предполагам, че с такъв тип прахосмукачка би било най бързо и ефикастно. Може и по някоя автомивка да ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди ако имаш възможност там и търси Любо управителя. Ще ти свърши работа

 https://www.google.bg/maps/place/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81+%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0/@42.721249,23.2497304,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x40aa9a80db5c6c6d:0x66aefe0b2d285d7!8m2!3d42.721249!4d23.2519191?dcr=0

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там до метрото на Г. М. Димитров има един паркинг, който много харесвах, защото винаги има къде да се паркира. Вече не го харесвам, чак толкова, но то висчко опира до късмет в наши дни.

 

Ето на, колата до моята беше разбита, с изстръгнато радио. Аз бях взел моя панел и вероятно това ме е спасило...

 

Миналата Коледа много исках да си купувам double din на една марка autopumpkin, но точно такива наркомански изпълнения ме спряха.

 

980x551_b1506493a5191efc04e7a4e03f752880

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не... Това навсякъде може да ти се случи. На мен ми се случи пред вкъщи - качвам се в Шкодата и си търся телефона (проверявам да не съм го забравил) и разбира се, забравил съм го (рядко ми се случва / почти никога)... Вземам си чантата, като оставям евтино кожено яке, хвърлено на задната седалка. Качвам се до нас, вземам телефона, най-много 1 минута е минала, слизам и прозорецът разбит, а якето го няма. Разбира се, никой нищо не е видял, а и хора нямаше никъде, никакви, а часът е 7:50 сутринта, светло, като на обяд.

 

Имало да става. Две години чистих стъкла от всякъде, но това е всичко. :)

 

Колата на баща ми на опашката на коня я бяха напъвали, имаше следи от опит за отваряне, ама нищо не е станало.

 

Мисълта ми е, все различни, публични места и не се боят да действат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това съм сложил фолио, не са успяли, за сега, дрогстерите да минат през него. Но има филма със смяна на брава, това съм го правил. Спасение няма! Всичко е на късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, на тоз' същия паркинг преди седмица чаках жена ми и видях как кола на криминална полиция спира до групичка младежи до една паркирала кола. Оказа се, че младежите ги чакат защото на съседната кола ѝ е счупено стъклото. Така че определено си е крими въпросното място. Ама е нормално - толкова много коли паркират вече там (то си е станало като буферен паркинг мястото), закътано е, неохраняемо е...

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен така ми разбиваха Полото преди 2-3 години. Още излизат стъкла след толкова чистене. Свалиха ми акумулатора, който едва креташе вече, сд-то, което ново струваше 40 лв. В багажника имах маратонки, с които ходех за риба. Бяха обрали стотинките покрай скоростния лост и кутия с 4-5 цигари... Според вас това какво е?! :) Мигар си опрял до тия кални маратонки или до което и да е от взетите неща?!

Гледам и не вярвам на ушите си :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това се прави най-вече от наркоманчета, или от пишлегарчета, които си нямат друга работа или се тренират.... и после предават откраднатото в заложните къщи (за скрап) за 10-20лв, а на нормалния човек му създават загуби за много повече пари и нерви... Един приятел ми разказваше колко пъти му чупят стъклото, заради кутия с кърпички - трошат, вземат кутията с кърпички и изчезват. Сменя стъклото - след няколко дни същото се повтаря и липсва само кутията с кърпички. Накрая казва "спрях да слагам кутия с кърпички и стъклото си е здраво и до днес" - това се прави или за тренировки тип "да изчезнеш за 60 секунди" или от някое лайно, което иска много бой... или "молби" с бележки с текст "моля те, човек, не ми чупи стъклото, моля те", достойни за сеир.бг, за тези, които не приемат боят в този случай, като решение.

 

Щом мястото е закътано и няма камери - идеално е за "работата", разбира се.

 

Все още се радвам, че не съм го заварил, когато ми е трошил прозореца и сме се разминали за няколко секунди... сто милиона пъти го казвам - щях да го направя труден за описване от криминалистите... 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е... плащаш, плащаш, плащаш - лишаваш се от нещо в полза на друго нещо, плащаш, плащаш, плащаш и накрая идва едно лАй-но, което просто ти съсипва нещото, за което си си давал парите и си правил всичко, за да ти носи кеф... и по този начин ти убива кефа, а да не говорим какви разправии и нерви ти причинява допълнително... На такива при Крум са им рязали ръцете - ми необратимо е, ама се мъчиш цял живот. По-сурово наказание ми се струва това от горното, което написах аз - има те, мъчиш се, гадно ти е и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с пълна сила се връщаме към 90те с тия мишкарски изпълнения. най-тъпото е, че тия келеши са с протекторат и ако му натрошиш ръчичките по време на кражба, ще излезнеш виновен отвсякъде. а за милото мвр тези неща не се случват и всичко е розово и щастливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, затова те подкрепям, защото знам какво е усещането някой да се избере на труда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... иначе, че сме в държавата с парадокси, дебнещи отвсякъде появата на гол г'з - ясно е това.

 

Не помня вече, дали съм писал, или не съм писал - знам една друга история пак в тоя тон... Човека е голям като мене, такъв - 2 метра 140 кила, ама само мускул... и излизат от вкъщи с приятелката, слизат по стълбите... движение му е майката. Усеща се, че нещо е забравил - връща се обратно и гледа някакъв "дрОгар" застанал му на вратата и нещо му пори ключалката. Опитва се да я "опъне" демек. Израдвал му се с всички сили с боц в дупарата и го направил прекалено труден за рисуване - нямало толкова цветове в дъгата, за да може художникът да го нарисува.

Грешката му е, че викнал полицията след това :) И от там почваме така: "Е'... Ти защо го би? Ама той си е бил в коридора, не е влезнал вътре, само е трошил ключалката с цел да види как е направена от инженерна гледна точка. Искал е да направи по-добро изобретение... А пък ти си се показал варварин... така грозно да спираш науката! " и т.н. :) Последват съдилища и проблеми за човека, който си е защитил заработеното с мъки (няма лесно заработено, има роден на правилното място). Затова, след боца в г'з, вкарваш си го вкъщи, нали иска да ти идва на гости, докато те няма - бой вътре, докато сте двамата и викаш полицията, докато гостът си почива на пода в хола или на балкона, примерно, да не цапа много. Ако искаш да викаш полиция, разбира се. И им казваш така "Както си спях, тоя дойде, влезна ми... вкъщи и искаше да ме изнасили, и аз к'во да правя, леко се защитих...".

 

Такова е дошло - трябва да сме адаптивни. Колелото се върти - имало го някога - дошло е пак. Това е играта.

 

За хората със слаби сърца, четящи това искам да кажа, да заявя отговорно - споко, като го видя да ми рови във вратата/ключалката, ще му кажа "човек, моля те бе, 60лв струва тоя патрон, моля те, вече за втори път трябва да го сменям...". Той от своя страна, като ме види, че съм добър човек, с доброто сърце ще ми "рече" "Братле, съветвам те, като човек на човек ти го казвам, защото виждам, че си добър човек - сложи си една GERDA за 500лв, най-малко - нея не я знам как се отваря, не съм ходил на курсовете, защото нямах време, да не ме изкушаваш деба, защо ги правиш тия неща сега - изкушаваш ме тука с някакви патрони MAUER REDLINE за 60лв...". Това ще ми го каже, разбира се, базирано на опита си, като спец по сигурността. Ще ми предложи да ми издаде фактура или касов бон за консултацията и аз ще му платя с кеф. И така ще се разберем, като нормални хора, ще пийнем по кафенце, кОличка, ракийка, уЙски, винце ако иска - и вече няма да идва у нас, да разбива врати - а на по аперитивче и мезенце, нали. :) Обикновено такива истории се наричат приказки и завършват с “Три дни яли, пили и се веселили...“ или с “...и заживели щастливо.“.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гердата вече я отварят, мина и "модата", не можеш да разчиташ много на нея. От много години и дори сега висок клас Аблой за основна и Герда Титан за помощна. Това е мнението на "специалисти" :Д. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаа, да...знам. И аз знам от “специалисти“ същото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея дали се затварят пътищата за Алеко и Златни мостове през уикенда м/у 11:00 и 14:00 ч. каквато практика има през зимата?

Редактирано от el_niqui
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея дали се затварят пътищата за Алеко и Златни мостове през уикенда м/у 11:00 и 14:00 ч. каквато практика има през зимата?

Като затворят, тръгваш към лифта(ресторант Воденицата) или поне така казваш на тия където спират колите. Оттам караш нагоре към колелото на рейсовете, подминаваш отбивката за лифта/ресторанта и следващата в дясно. Около 10м са. По пътя нагоре минаваш една църква/манастир. След това излизаш на пътя за Алеко, доста след спиращите...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като затворят, тръгваш към лифта(ресторант Воденицата) или поне така казваш на тия където спират колите. Оттам караш нагоре към колелото на рейсовете, подминаваш отбивката за лифта/ресторанта и следващата в дясно. Около 10м са. По пътя нагоре минаваш една църква/манастир. След това излизаш на пътя за Алеко, доста след спиращите...

Това няма да работи или ще е на късмет. Няколко пъти тази година са ме спирали като ченгетата висят по-нагоре, точно там където ти искаш да излезеш след като подминеш Драгалевския манастир. Даже има един паркинг, на който ти казват да отбиеш да си направиш обратен завой и да се върнеш до лифта долу. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаа, да...знам. И аз знам от “специалисти“ същото...

И аз съм с Аблой + още една- ключалка изненада :banger_2: . Но спокойствието ми идва от видеонаблюдение, аларма+СОТ + застраховка. Бравите са само да филтрират кокошкарите, за да не си губим взаимно времето, което и без това го нямам напоследък :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма да работи или ще е на късмет. Няколко пъти тази година са ме спирали като ченгетата висят по-нагоре, точно там където ти искаш да излезеш след като подминеш Драгалевския манастир. Даже има един паркинг, на който ти казват да отбиеш да си направиш обратен завой и да се върнеш до лифта долу.

Те и на Алеко седят от време на време... Зимата като има сняг поне си става тая заобилколка, не съм ги виждал по-нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като затворят, тръгваш към лифта(ресторант Воденицата) или поне така казваш на тия където спират колите. Оттам караш нагоре към колелото на рейсовете, подминаваш отбивката за лифта/ресторанта и следващата в дясно. Около 10м са. По пътя нагоре минаваш една църква/манастир. След това излизаш на пътя за Алеко, доста след спиращите...

 

Благодаря, в крайна сметка за да не занимавам с родната милиция реших да отидем на Лозен и оттам нагоре към Половраг! Супер беше съботния ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.