Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Искам да закупя автомобил на който  регистрационните табели са снети преди месец .(Собственикът  е заловен с концентрация на алкохол .Автомобилът към момента е с платени данъци, валидна полица ГО и технически преглед. Не виждам никаква пречка да бъде прехвърлен нотариално ,но ще ми позволят ли в КАТ да го регистрирам при това положение? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш проблем. Табелите на автомобила са свалени като санкция срещу текущия му собственик, ти ще си нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали? При прехвърлянето в КАТ ще искат двете табели. Откъде ше дойде втората? КАТ я е свалил за 6 месеца, а и в закона нищо не пише, че табелата се връща при препродажба. Питай в КАТ най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма да можеш да купиш колата, преди да изтече наказанието. Това е част от него. Иначе, прехвърля я на жена си и утре пак си я кара. Но наистина, питай в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектната реклама! Единствената забележка , е че на емблемата пише 1.9d и е от 2001 с тези заключалки на вратите. На ключодържателя се виждат и други ключове, освен оригиналния.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали? При прехвърлянето в КАТ ще искат двете табели. Откъде ше дойде втората? КАТ я е свалил за 6 месеца, а и в закона нищо не пише, че табелата се връща при препродажба. Питай в КАТ най-добре.

 

Аз разсъждавам в посока, че наказанието е срещу това, собственика на автомобила да не може да го ползва. Ако не може и да я продава това си е един вид запор ебаси...

 

Мисля, че няма да можеш да купиш колата, преди да изтече наказанието. Това е част от него. Иначе, прехвърля я на жена си и утре пак си я кара. Но наистина, питай в КАТ.

 

Би трябвало и книжката да са му взели в случая :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас имаме един комшия - “пийняк“, който караше една Lancia. Този индивид пийваше и ставаха скандали вкъщи, а после излизаше с колата с мръсна газ (след като си крещяха - да му мине). Един ден, преди два месеца, гледам, че номерата са му свалени с брутално дърпане (имаше част от номера останала по задния нит), а колата беше направо хвърлена на полянката. Вече я няма. Не знам за скрап ли е отишла или някой му я гепи, или я продаде.

 

Според мен също питай в КАТ, ако го няма написано в закона (разбира се, едва ли ще го има написано, точно с тази цел - да не може да се ползва).

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питай наистина

по-скоро са го пропуснали като сценарий, едва ли са го мислили толкова задълбочено, и е оставено на свободно тълкуване от КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да закупя автомобил на който  регистрационните табели са снети преди месец .(Собственикът  е заловен с концентрация на алкохол .Автомобилът към момента е с платени данъци, валидна полица ГО и технически преглед. Не виждам никаква пречка да бъде прехвърлен нотариално ,но ще ми позволят ли в КАТ да го регистрирам при това положение? 

Колега, със сигурност няма да можеш да я регистрираш преди да изтече срока на принудителната мярка която са наложили "Прекратяване на регистрацията" за срок от 6 мес. до 1 година /според разпоредбата на чл.171, т.2А ЗДвП/. Не е проблем продажбата и прехвърлянето на собствеността пред нотариус да се извърши в този срок, но новия собственик не може да я регистрира преди изтичане на срока. То и стария собственик след като изтече срока, няма да му върнат същите номера, а ще трябва да пререгистрира наново. / Инфото проверено в КАТ Пловдив/.

Темата е много щекотлива, защото номера свалят и прекратяват регистрация и за изтекъл срок на книжка, тъй че колеги поогледайте си документите и внимавайте на кой си давате колите да ги карат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало и книжката да са му взели в случая.

 

А, кога взимането или липсата на книжка е спирало идиотите да карат?

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало и книжката да са му взели в случая.

 

А, кога взимането или липсата на книжка е спирало идиотите да карат?

Така де, нали затова започнаха да свалят вече номерата (освен допълнителното изкарване на пари за крадене от регистрации, за сега се вижда, че ги спират - кои виновни, кои невинни)...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, то всеки си има визия по всякакви въпроси :) Човека има конкретен въпрос, за който ние, очевидно, нямаме конкретен отговор. Мен ако питат, ама не ме питат, направо колата трябва да се прибере някъде за 3 месеца :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ако ме питате, легалния лимит за алкохол в кръвта трябва да е 0. Лишаването от правоспособност да е за три години и да има прилична парична глоба. Например 10 000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ако ме питате, легалния лимит за алкохол в кръвта трябва да е 0. Лишаването от правоспособност да е за три години и да има прилична парична глоба. Например 10 000 лв.

Не, че съм против крайните мерки за това нарушение, дори напротив. Просто пречупено през нашата призма, като краен резултат единствено мога да прогнозирам рекорден скок в корупцията...друго едва ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не смятам, че е крайна мярка. В доста държави по Европа и света е 0 лимита. В някой даже направо си лежиш прилично ако те хванат. Не разбирам как е възможно да е различно от 0. Не съм експерт, не съм лекар, но съм доста сигурен, че на един човек 0.5% концентрация почти не му влияе, а за реакциите и преценката на друг е направо пагубна. Аз не съм карал никога след като съм пил, но след две малки бири се усещам не че няма да мога да карам, но със сигурност ще съм на ръба.

Корупцията като проблем е съвсем друга бира и в интерес на истината е доста намаляла, що се отнася до прилагане на ЗДвП. От една страна защото колите на КАТ са "окабелени", от друга защото те на практика реално НЕ работят. От друга страна в самият КАТ корупцията си върлува, но що се касае до алкохол, трудно може да се потули нещо. А и честно казано, през годините съм забелязал, че това е нарушение за което като цяло "не взимат". Някак си е останала съвест дет се вика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се случи да пиеш винаги може да отделиш малко пари за дринк енд драйв. Набарах едни юнаци с ниски цени. 10лв за до 10км и после по 1лв на км. Чакаш половин един час и толко. 0889770790, ако на някой му трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце съм, за драстични наказания.

Най-вече за наркотиците, за алкохола е ясно - 0 промила и 0 толерантност.

Лошото е, че нямат ресурс /техника, грамотност и прочие/.

А, в последно време, най-много бели правят наркотиците или в комбинация с алкохол.

При толкова "жълти" автомобили, дринк енд драйв, градски транспорт и "резервни" непиещи роднини и приятели, оправданията не важат.

Тежки и сурови наказания, и най-вече приложими и ефективно налагани.

Това е разковничето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се случи да пиеш винаги може да отделиш малко пари за дринк енд драйв. Набарах едни юнаци с ниски цени. 10лв за до 10км и после по 1лв на км. Чакаш половин един час и толко. 0889770790, ако на някой му трябва...

........звучи много добре, но в сайта, който излиза цените са коренно различни. То нощната тарифа на такситата е толкова. Може за теб условията да са по-различни. Иначе с цена от 1лв/км. е идеалка отвсякъде, даже по-добре човек да си излиза с неговата кола - после поне няма да го лъжат с километрите такситата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е , че ако си пил, винаги таксито или трамвая ти излиза по - евтино от това което би последвало. Аз защо миналата година виех като умряла гугутка на срещата в Пловдив че няма кой да ме вози... Цял ден 1 бира. Не че не мога, но на КАТ няма да им хареса, а и не бива.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте казали А, кажете и Б. Например затвор при над 50км превишение на скоростта.

 

Все си мисля, че само праведния има право да мята камъни, а?

 

Айде почвайте да ме ядете....

74f680fc-2po_prichinidoc (1).doc

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук по светци от папата се събрали бре :)

0 промила лимит ... Да, ама съученик, който НИКОГА не е пил, го спряха с 0.2 или 0.3.... бил пушил  :banger_2:

Пиеш една бира и айде без книжка, за да сме праведни. Това, че това количество алкохол по никакъв начин не влияе на реакциите на 100 килограмов човек няма значение. Да сме "праведни".

Превишенията. Безумни ограничения 60 и наслагани камери или скрити куки. В повечето случаи знака дори не се вижда. Ама да сме "праведни".В

 

В заключение - от статистиката на Цецо75 се вижда едно - 27% от ПТП-тата са поради "несъобразена скорост". С други думи - ограничението е спазено, ама има друга кретения на пътя която се крие с "несъобразена скорост".

 

Айде яжте ме и мен, че хич не харесвам светците ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нулева толерантност към алкохол, това е! Нито съм светец, нито папа. Просто е. Бъди отговорен към всички на пътя! 60,50 че дори и 30 в много европейски градове, но по добре бавно отколкото 30 години по рано. Да ,всеки си мисли че "това" на него не може да му се случи. Ммммм, хайде да не дърпаме рогатия за опашката. Да ви питам. Ако блъснш човек с 60 какъв шанс има. 90 на сто е пътник. Пичове, НЕ СМЕ САМИ НА ПЪТЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук по светци от папата се събрали бре :)

0 промила лимит ... Да, ама съученик, който НИКОГА не е пил, го спряха с 0.2 или 0.3.... бил пушил :banger_2:

Пиеш една бира и айде без книжка, за да сме праведни. Това, че това количество алкохол по никакъв начин не влияе на реакциите на 100 килограмов човек няма значение. Да сме "праведни".

Превишенията. Безумни ограничения 60 и наслагани камери или скрити куки. В повечето случаи знака дори не се вижда. Ама да сме "праведни".В

 

В заключение - от статистиката на Цецо75 се вижда едно - 27% от ПТП-тата са поради "несъобразена скорост". С други думи - ограничението е спазено, ама има друга кретения на пътя която се крие с "несъобразена скорост".

 

Айде яжте ме и мен, че хич не харесвам светците ;)

Пепи, нито съм праведен, нито светец, нито мъченик /освен ако не гледаш църковния календар/.

Нито ще те ям, дъвча и прочие.

Колкото до едната бира и стоте килограма, точно на мен..

И аз мога да ти дам примери за НЕпиещи - вода за профилактика на уста, медикаменти, силни цигари и т.н.

Обаче, тези примери са безкрайни, стойностите всякакви /виждал съм и до 0.8 - 1.0, без никакъв алкохол/, а законът няма как да обхване всички случаи.

Решението е, да се приложи принцип. Това е, нищо повече.

Цецо, да си пали печката с неговата статистика, тук темата е за алкохол и наркотици, не колко и какви ПТП, от какво са причинени.

Щом можеш само с една бира, значи можеш и без нея!!!

Останалото са обяснения, в стил "Моля Другарко, ама то..."!

 

П.С. Хамериканският ми зет, е над 100 кила, а от една българска бира, направо "връзва кънките"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, да си пали печката с неговата статистика, тук темата е за алкохол и наркотици, не колко и какви ПТП, от какво са причинени.

 

Така е Боре ти като човек с юридическо образование е нормално да мразиш точните цифри, не дават повод за лавиране (шегичка!).

 

Просто исках да ти покажа, че даже да опандизиш всички пияници зад волана, даже да изкорениш лозята и да въведеш сух режим, ще намалиш ПТП-тата (жертвите) цифром и словом с 6 (ШЕСТ) %.

 

Фокуса, Боре, не го ли държиш все размазани снимки ще стават. Алкохола и наркотиците са просто един блед нюанс в мацаница нарисувана с лайна. Сори за лиричния изказ.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.