Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Тук по светци от папата се събрали бре :)

0 промила лимит ... Да, ама съученик, който НИКОГА не е пил, го спряха с 0.2 или 0.3.... бил пушил  :banger_2:

Пиеш една бира и айде без книжка, за да сме праведни. Това, че това количество алкохол по никакъв начин не влияе на реакциите на 100 килограмов човек няма значение. Да сме "праведни".

Превишенията. Безумни ограничения 60 и наслагани камери или скрити куки. В повечето случаи знака дори не се вижда. Ама да сме "праведни".В

 

В заключение - от статистиката на Цецо75 се вижда едно - 27% от ПТП-тата са поради "несъобразена скорост". С други думи - ограничението е спазено, ама има друга кретения на пътя която се крие с "несъобразена скорост".

 

Айде яжте ме и мен, че хич не харесвам светците ;)

 

 

 

Само че пропускаш факта, че след позитивно показание на дрегер се ходи и на кръвна проба. Където кръвната проба няма да покаже съдържание на алкохол в кръвта ако някой е пушил или се е жабуркал с Листерин сутринта. За това е и двустепеннта проверката. Аз ако преям с бонбони Болеро (не знам дали съществуват още, тия с костилката и вишна вътре), сигурно мога и над 1.2 да мина =)

 

"Несъобразената скорост" е ясен (несъществуващ) проблем, както и скоростта като цяло. Както хиляди пъти съм казал, най-лесна е за "сплашване" на населението, най-лесна е за контролиране и съответно изисква най-малко работа от страна на тулупите в КАТ. А те на работата като цяло не са много фенове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Несъобразената скорост" е ясен (несъществуващ) проблем, както и скоростта като цяло.

 

Да бе ясно ми е де ви сърби. Виновни за ПТП - та са милиционерите, дупките, знаците, озоновата дупка, международното положение и мензиса на Меркел.

 

Скоростта не е проблем.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виновни за ПТП със загинали са предимно отнемане на предимство, навлизане в насрещното, алкохол и наркотици, както и в не малка част технически неизправни автомобили. Скоростта дали е фактор? Вероятно да, но надали и на половина от колкото се прокламира.

Ако искаш можем да си чешем езиците до утре, можем да си вадим истински и фалшиви статистики, но фактите са си факти. Камери яко, глоби яко (за 10 години мисля, че са се повишили НАД 5 пъти), намаление при загиналите и пострадалите - не.

Милиционерите и по-точно КАТ са виновни с пасивността си по отношение изпълнение на задълеженията им. Колкото до останалата част от полицията, не е тяхна работа и не им влиза в правата да упражняват пътен контрол по ЗДвП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човешкия фактор никой не казва къде е ... колко кифли и кроасани се навъдиха по улиците с подарени книШки и лигльовци , за които мама и тате дават мило и драго , щото нащо гардже е най-добро и никога не е виновно и т.н.

Няма да се променят статистиките , па ако ще и по 3 000 000 да станат глобите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също съм ЗА крайните мерки относно алкохол и други зулуми по пътя, само че те ще работят само ако контролният ОРГАН  - КАТ, както и останалата част от администрацията, занимаваща се по налагане, събиране и тн на глоби и наказания, си върши работата. 

Те в момента не си вършат работата. Затягане на санкциите, ще увеличи работата. Ако те нямат желание и сили да се справят с това в някакви разумни срокове, промяната ще е към по-лошо. Ще се увеличат хората, които карат без книжки, без ГО и тн. А това ще рефлектира и върху всички останали.

 

Кифли и кроасани има навсякъде, при нас липсва този който да ги контролира и наглежда.

И като говорим за кифлите, едно е да знаят, че не може да се пие, друго е да знаят, че може да се пие, ама малко.

 

Стари ченгета са си споделяли пред мен ... тия които едно време ги гонехме, сега са ни колеги.

Да, с бездействието си виновни са КАТ и всички останали търтей, които отговарят за инфраструктура, знаци и тн. Меркел отдавна е в критическата.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което става на пътя е огледало на това, което става в живота. Общо взето хората шофират така, както и живеят. С тоя матриал - толкоз.

 

Когато станем хора и общество, тогава ще се подобри и положението на улицата. Чудеса за съжаление не стават.

 

Полицаите и политиците (или който там трябва да налага контрола) също са част от материала. Не знам, защо се надявате те да са нещо различно и да наложат контрола, правилата и каквото още чудо чакате там. Те са извадени от същата кофа, в която плуваме ние. И не са по различни от нас. Не се ли промени съдържанието на кофата, колкото и да бъркаш вътре, все .... ще вадиш.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виновни за ПТП със загинали са предимно отнемане на предимство, навлизане в насрещното, алкохол и наркотици, както и в не малка част технически неизправни автомобили. Скоростта дали е фактор? Вероятно да, но надали и на половина от колкото се прокламира.

Ако искаш можем да си чешем езиците до утре, можем да си вадим истински и фалшиви статистики, но фактите са си факти. Камери яко, глоби яко (за 10 години мисля, че са се повишили НАД 5 пъти), намаление при загиналите и пострадалите - не.

Милиционерите и по-точно КАТ са виновни с пасивността си по отношение изпълнение на задълеженията им. Колкото до останалата част от полицията, не е тяхна работа и не им влиза в правата да упражняват пътен контрол по ЗДвП.

Когато проблем се бори с популизъм (0 алкохол е пример за това) резултата е нулев. Искаш резултати? Ами направи нещо реално. Примерно сложи достатъчно значи и ги направи видими. Опасните кръстовища има начин да се направят по-малко опасни със съответната маркировка, знаци и осветление. Ако е необходимо и само кръстовище може да се преработи. Варианти има. Желание не.

 

Както и да е. Бях до тук по темата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0 алкохол не е популизъм, а обикновена забрана.

Както няма категория малко напушен и надрусан, така не трябва да има и малко пиян.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хора, при които има естествена концентрация на алкохол в кръвта 0,1-0,2, без да са помирисвали алкохол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си причини на повечето места по света границата да е 0.2 до 0.5. Даже и там където е 0.0 има дефинирани толеранси.

 

Не са проблем тези с едната бира или бозата... Фокусирате се върху маловажните неща, а не върху корена на проблема. А той е, че по пътищата има критична маса говеда ...... само малка част от тях пияни.

 

Иначе ето един пример в подкрепа на вашето твърдение, че полицията се занимава с глупости. Само, че тая поредна "тематична" акция едва ли е по  инициатива на редовия катаджия.

 

http://www.dnevnik.bg/skorost/2017/10/30/3068747_putnata_policiia_zapochva_tematichni_proverki_za/

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в това 0.5 проблема е посланието!

 

В обществото се насажда разбирането, че може да караш пил, стига да е с мярка! Това е абсолютно погрешно, посланието трябва да е "не можеш да караш ако си пил", забранено е.

Заради тези 0.5 промила почват дебелашки сметки, един мъж може да пие 1 бира, една жена, малка бира, ако си дебел над 100 кила може и малка ракия и тн и тн. Това са пълни глупости ...

 

За съжаеление всичко над 0 в закона ще се разбира като ... може ама с мярка.

Нямам против да е 0.1 или 0.2 да има някъв толеранс, все тая. Просто да не се качваш пил, не на половин бира, щото си 100 кила, а на 0 грама течност с алкохолно съдържание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо с глупости? Вече тръгнаха оправданията как летните гуми и на -20 и на чист път са по-добри от зимните. Нека ги стреснат.

Просто полицията е концентрирана по големите населени места, а реално по малките карат пияни на мотика. И искат да си подобрят стъкмистиката. Не съм съгласен с падането на прага. Мнението ми се припокрива с това на Ники /шарпшутър/, че това ще е поредното основание за култовият въпрос "И кво праим ся?"

 

@superba За мен много по-голям и съществен проблем е фразата "несъобразена скорост". Тоест, виновникът е карал в рамките на ограничението, но или не е спазвал дистанция, или са му опасно слаби спирачките, или гумите са му на камък, или има проблем в пътя и т.н.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, грешно си ме разбрал, а може и грешно да съм го написал.

Това което искам да кажа е, че основния резултат от една прекалено голяма санкция е завишена корупция.

Иначе и аз съм на мнение, че трябва да има нулева толерантност към водачите употребили алкохол и наркотици. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи въртите и все до пълнежа опирате , ама пълнежа гнил и развален (като се почне от обикновенния , та се стигне до онези 240 дето уж трябвало да ни служат като измислят законите).

Ако искате нещо да се промени , трябва да се почне от нулата (разселват 6 милн.на някъде и се заселва наща територия с немци) , а до тогава всички мерки , акции и закони ще са популиски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Германците купили завода "АЗЛК" и решили вместо Москвич да произвеждат Мерцедес. Настроили линията, пуснали я - излиза Москвич! Сменили машините изцяло с германски, преоборудвали целия завод, пускат линията - излиза Москвич! Сменили персонала, само германци (даже охраната и чистачките), пускат линията - МОСКВИЧ!

На отсрещния хълм стоят бившите директор и главен проектант, гледат през биноклите и проектанта казва:

- Виждате ли г-н директор, аз право ви разправях, че мястото е прокълнато, а вие напразно ни обвинявахте, че работим с г*****те си  ...

 

Та мястото е прокълнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи въртите и все до пълнежа опирате , ама пълнежа гнил и развален (като се почне от обикновенния , та се стигне до онези 240 дето уж трябвало да ни служат като измислят законите).

Ако искате нещо да се промени , трябва да се почне от нулата (разселват 6 милн.на някъде и се заселва наща територия с немци) , а до тогава всички мерки , акции и закони ще са популиски.

Дон Чичи, нали и аз това казвам бре, серсемино.

Нали точно Ти, сине майчин, ми даде примера с тримата "водачи" с актове за 100 000 лева.

То, това обяснява всичко.

Приложи буквата на закона, събери глобите /ама нямал пари - апартамента или къщата, на публична продан, като в САЩ и половината "бял свят/, да видиш какво самосъзнание ще имаме!!!

Няма нужда да ни сменят с немци, вЕрвай ми, по-дисциплинирани ще сме!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестра ми живее в Холандия и каза една истина: "Материалът е един и същ, само че при нас има правила".
Да.
Там има правила, тук всичко е съобразено с рушвета.
КАТ-аджии  с хотели по морето.
Как един такъв толуп събира 200 000 евро за хотел?
Гангрената се реже до чисто месо... Съмнявам се да е останало нещо чисто в КАТ и МВР.
Ако там се зареже, няма и хигиенистките да останат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........звучи много добре, но в сайта, който излиза цените са коренно различни. То нощната тарифа на такситата е толкова. Може за теб условията да са по-различни. Иначе с цена от 1лв/км. е идеалка отвсякъде, даже по-добре човек да си излиза с неговата кола - после поне няма да го лъжат с километрите такситата.

Препоръчаха ми ги приятели, които ги определиха като - много евтини дринк енд драйв и не знаех цените. За 6км ми поиска 10лв и момчето каза че до 10км е толкова. Над това по 1лв на км, дан. Приятеля ми каза днес, че до Драгалевци е струвало 13лв. Поръчахме 3 коли едновремено. Може и да не съм разбрал, знам ли, да съм за дринк енд драйв, си бях почерпен. Следващия път ще питам пак, видях другите цени в сайта, може сега да са на промоция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестра ми живее в Холандия и каза една истина: "Материалът е един и същ, само че при нас има правила".

Да.

Там има правила, тук всичко е съобразено с рушвета.

КАТ-аджии  с хотели по морето.

Как един такъв толуп събира 200 000 евро за хотел?

Гангрената се реже до чисто месо... Съмнявам се да е останало нещо чисто в КАТ и МВР.

Ако там се зареже, няма и хигиенистките да останат.

Сега само остава да кажеш че. Тъпите Холандци,2 пъти си свалят премиерът и 3 пъти го избират!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е важно, колко тъп е средностатистическия холандец. Важното е, че нивото му на обществено самосъзнание е достатъчно високо, за да изгради и подържа що годе смислено общество.

 

Ганьо може да е голем умник, ама общественото му самосъзнание е на ниво нула.

 

Апропо, чисто статистически Ганьо хич не е толкова умен за колкото се мисли. Ония дечица по олимпиадите са контрастиращи изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестра ми живее в Холандия и каза една истина: "Материалът е един и същ, само че при нас има правила".

Да.

Там има правила, тук всичко е съобразено с рушвета.

КАТ-аджии  с хотели по морето.

Как един такъв толуп събира 200 000 евро за хотел?

Гангрената се реже до чисто месо... Съмнявам се да е останало нещо чисто в КАТ и МВР.

Ако там се зареже, няма и хигиенистките да останат.

Тук също има правила, но разликата е, че в белите държави се спазват, а у нас не, защото всеки се надява, че точно него няма да го хванат. Демек - българите нямаме уважение към закона, нито уважение един към друг, камо ли към самите себе си. Както се пееше в песента: "И ловец съм, и рибар съм, на закона мамата е...л съм". Прилагане на закона е разковничето. Едно време, по бай тошово, баща ми редовно шофираше след употреба на алкохол. И тъй като беше офицер - разминаваше му се. Веднъж го спряха пак, доста беше се понаквасил, но тоя път началникът му не го спаси, за да му дойде акъла. Година без книжка. Оттогава, когато ще шофира не близва алкохол. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол отново издават карти за отстъпки. Който желае може да възползва!

http://www.rompetrol.bg/bg/карти-за-отстъпка-ромпетрол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, довечера в Rock bar fans ще бъдат Черно фередже. Още се чудя дали ми се ходи, щото аз съм си пенсионер човек, но е много вероятно да се метна на колата и да отида да ги видя. Ако някой е решил да ходи , нека се похвали.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полицията и съдебната система съществува навсякъде по света. Без значение от раса, религия, култура и местоположение. Причината е, че човешкото същество, оставено безконтролно ще прави бели. Без значение дали е холандец, българин, молдовец или танзанец.

Разликата е в това, което казват колегите - Нещата са добре, когато има контрол. Когато няма, нещата ще са зле навсякъде.

 

Колкото до "простите холандци":

 

Холандия - 18то място в света по БВП
България - 80то място в света по БВП
Холандия - 7мо място по HDI (human development index)
България - 56то място по HDI (human development index)

Холандия - СРЗ - 2152 EUR
България - СРЗ - 414 EUR официално, склонен съм да вярвам, че е към 500 EUR.

В общи линии, тия холандци са баси кретените...И кретенията им се получава без петролни залежи и водене на меркантилни войни. Nice, а?

Тия коментари ми напомнят на едно meme от страницата "Дневна доза класически бакшиш" - "Кара 10 годишна Дачия, ама обсъжда кусурите на новата S класа". В добавка - "докато отпива от ракията и посягайки към устата си с набоден домат се окапва с олио по белия потник, докато гледа Биг Брадър и псува".

 

Колкото до КАТ, ще го повторя за 5456145684654 път. КАТ НЕ РАБОТИ! КАТ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗАКРИТ. КАТ са популисти смешници. От униформения на пътя, чааааак то тоя абсолютен смешник Бойко Райновски с дебилната си ухилена физиономия тип Стефан Софиянски, който е прибрал поредния имот.
Тази година ми спряха колата от движение. С удоволствие прибрах 271 лв. от държавата и загубих 1 ден от живота си, но колата ми беше обратно в движение в рамките на 48 часа. Защо? Защото са смешници. Нямам търпение да започнат проверките за зимата и стискам палци да ме спрат!
За мен единственото решение на този проблем е обединение на авто клубовете, което ще позволи активно участие по медиите. А с това участие по медиите лесно ще се покаже на обществото, че постоянното говорене за скорост не решава проблема. Бога ми, те в момента дори и това не контролират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол отново издават карти за отстъпки. Който желае може да възползва!

http://www.rompetrol.bg/bg/карти-за-отстъпка-ромпетрол

 

Днес сутринта си взех без да имам инфото, заредих си 30 л. и жената на касата направо ми предложи карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.