Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Не е важно, колко тъп е средностатистическия холандец. Важното е, че нивото му на обществено самосъзнание е достатъчно високо, за да изгради и подържа що годе смислено общество.

 

Ганьо може да е голем умник, ама общественото му самосъзнание е на ниво нула.

 

Апропо, чисто статистически Ганьо хич не е толкова умен за колкото се мисли. Ония дечица по олимпиадите са контрастиращи изключения.

Абсолютно вярно!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от Вас, може ли да ми препоръча читав сервиз за авто ДВД плеър, като най-вероятно, оптиката е за ремонт/смяна ?!?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авител, не са вариант - предложиха да запишем ден и час, за след 06.112017 г., за да се запознаят с ДВД-то...

 

Става въпрос, за предлаган от БМВ, ДВД-чейнджър, монтиран в техен официален сервиз във Франция. Каква марка е, нямам идея.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, довечера в Rock bar fans ще бъдат Черно фередже. Още се чудя дали ми се ходи, щото аз съм си пенсионер човек, но е много вероятно да се метна на колата и да отида да ги видя. Ако някой е решил да ходи , нека се похвали.

НАЙ - ГОЛЕМИТЕ!!!

А тук снимах някакъв грозен тип шкодаджия... и до него , ти да видиш - Ния :P Сега въпроса е как ще стана след 3 часа за работа. :)

IMG_20171031_221055_1.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авител, не са вариант - предложиха да запишем ден и час, за след 06.112017 г., за да се запознаят с ДВД-то...

 

Става въпрос, за предлаган от БМВ, ДВД-чейнджър, монтиран в техен официален сервиз във Франция. Каква марка е, нямам идея.

https://www.google.bg/maps/@42.6640992,23.2867206,3a,75y,293.79h,66.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1sEIJi65I62R28ii-a8cRfXA!2e0!7i13312!8i6656- вижда се точно сервиза, за съжаление не мога да се сетя как се казва, но съм ходил няколко пъти там - доволен съм от отношението и от свършената работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/maps/@42.6640992,23.2867206,3a,75y,293.79h,66.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1sEIJi65I62R28ii-a8cRfXA!2e0!7i13312!8i6656- вижда се точно сервиза, за съжаление не мога да се сетя как се казва, но съм ходил няколко пъти там - доволен съм от отношението и от свършената работа

ако минеш още едина стъпка нагоре по булеварда се вижда името  - МАК ;) и аз бих ги препоръчал, 2-3 пъти съм ходил със старата машина там и винаги съм си тръгвал с добри впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време си кубих от Германия един манометър. Беше към 12 EUR, Made in Germany. Викам си, няма как да не е истински.

Доста време се водя по него вече, защото редовно си проверявам налягането на гумите. До един светъл момент, в който нещо не ме наведене на мисълта, че тая работа не е като оная. Днес за трети път го сверих с манометъра на Интерпан (предните пъти с тотално други манометри, първият път на Шел, вторият в сервиз) - сърпрайз - показва 0.5 BAR по-високо налягане. Баси тъпото...Ако бях следвал заводските показания на Шкодата, реално щях да си карам гумите на 1.5 BAR-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време си кубих от Германия един манометър. Беше към 12 EUR, Made in Germany. Викам си, няма как да не е истински.

Доста време се водя по него вече, защото редовно си проверявам налягането на гумите. До един светъл момент, в който нещо не ме наведене на мисълта, че тая работа не е като оная. Днес за трети път го сверих с манометъра на Интерпан (предните пъти с тотално други манометри, първият път на Шел, вторият в сервиз) - сърпрайз - показва 0.5 BAR по-високо налягане. Баси тъпото...Ако бях следвал заводските показания на Шкодата, реално щях да си карам гумите на 1.5 BAR-а.

Тези манометри са ми само за ориентир. Винаги меря налягане с 1 на ум. Случвало ми се е на една и съща бензиностанция да ми покаже разлика в налягането на различните компресорчета (за преносимите на ОМВ  става въпрос). Няма никакъв контрол или калибрация на тези уреди, затова меря, гледам как изглежда гумата и ако се съмнявам меря 2 -3 път може и бензиностанцията да сменя.

 

Принципно съм си харесал Лукойл-а до Бизнеспарк София заради удобството което предлага за помпене на гумите. Манометъра е точен, дължината на маркуча е предостатъчна, компресора е вграден и не чакам за презареждане ако се наложи.

 

P.S. преди време засякох, че един манометър показва супер странни резултати (примерно отклонение от над 0.5А) и казвам на момчето, което сипва гориво, че манометъра им е развален. Отговора беше, че често им крадяли манометрите и започнали да слагат най-евтините възможни защото няма как да не предлагат услугата.

 

Така че за мен извода е, че не всичко произведено в Германия е символ за качество и не всичко идващо от Китай и Турция е боклук.

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък хич не вярвам на манометрите по бензиностанциите. Почти всичките са калибрирани за последно при производството им. От тогава нищо. Имам два на които вярвам. Преди време бях намерил калибриран уред (метрологията се намираше в сградата в която работех) и ги бях засякъл. Даваха 0.1 отклонение, което е нищо за моите цели. За съжаление от поне 2 години не съм имал възможност да ги сверя пак. Но поне все още показват еднакво, та се съмнявам да са заминали и двата по еднакъв начин. Не че е невъзможно де  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колеги, мяу са по бензиностанциите, за това и инвестирах в този. На определен период отивам на компресоа, вдигам произволно налягането, след което спадам постепенно до желаното от мен.

Е, оказа се, че гадната джажа, за която съм дал 12 EUR мери по-зле от изпърдяли манометър на Шел...

 

Ще търся да си купя някакъв друг сега, може и дигитален за глезотия :) Често си правя замервания по колите и ми е необходим определено. Освен това, чрез него успявам да проверя дали в резервните гуми има достатъчно налягане, без да ги вадя  на бензиностанция/гумаджийница (знаете, болка в гъза е това, трябва да изкорубиш половината кола).

 

Ако някой си е купил дигитален, който се знае, че е ок - нека даде инфо :)

Това изглежда интересно. И надписа - Производител: Bruder Mannesmann - Германия привлича, макар че както се вижда...

 

http://www.servina.net/avtoremontni-instrumenti/pompi-pistoleti-manometri-za-vazduh/digitalen-manometar-za-gumi-mannesmann-m00540-01570-bar-19326.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз същото го ядох... Но с манометър за 3 лева, който БЕШЕ верен в началото!!! После почна да показва 0.5 нагоре. Така си карах гумите на 1.7-1.8, при заводски 2.1-2.3...

 

Ползвам един манометър от АЗЛК 21412 - на 30 години е и работи абсолютно точно - сравнен точно с Интерпанския...

 

CAM01290.jpg

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно, че в кожения калъф с инструменти на руските бегачки имаше и такива екстри. Тази снимка ми оправи деня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех, гледах тъпо дооооста време и не вярвах на бащата какво ми говори. Обаче... този манометър си седеше на село в москвича, който отдавна е бракуван и в него стоят доста соц инструменти и разни такива благинки, като тая :D
 
Мислех, че изобщо не е точен и затова е още там, ама бащата ми каза, че го е сравнявал много пъти с различни и все е бил точен и ми препоръча да си го взема и да си го ползвам със здраве :D
 
Така и направих. Тествахме го в Интерпан и беше 1:1 с "тяхната играчка" и просто затова споделям, че е супер точен :) На 30 години, руско (вероятно на 100%), направо удря в земята "Германско" или каквото и да е... "сегашно" за жалост... :(
 
Имах точно такъв манометър на шкодата:
6200itln93701-manometar-za-avtomobilni-g
... и си беше супер точен до последно, само на него вярвах. Нямаше никакви проблеми 7 години. Обачеее, откакто съм го купил - 2010-та година са минали тамън 7 години и реших, че пак ще вярвам на един такъвИ... ама като всичко хубаво - изсират му се отгоре. Все още мислех, че стават и си купих. Карал съм цяло лято така гумите - на 1.7... някои са имали късмет и бяха на към 1.9...
 
След едно ходене до Интерпан, защото вибрираше воланчето точно на 140км/ч - направихме баланс, помпане, всичко 6 на максимум - тръгвам си аз супер щастлив и след три-четири "неравности" - баси, в тая кола не може да се седи изобщо - друса яко, ще ми строши керамичните бъбреци (нови са ми още).... и с тия 18ки (а то така трябвало да е, пък аз съм забравил - все меки съм ги карал и е била по-мека возията - хитро). Спирам, меря и "гледам и не вярвам на ушите си" - отиваха към 2.8-2.9 (а това никога не е било в Интерпан и няма и да бъде, защото хората знаят какво правят и как се помпат гуми)... и разбира се ги изпуснах пак до 1.9, защото меря с тоя шит 2.2-2.3... и си мисля, че съм прав, нали... Меря-меря и все различни стойности почна да показва и си мисля, че изпускат от някъде.
 
Накрая като отидох пак след две седмици (поради някаква причина вибрираше воланът пак - обаче се оказа рапидка в едната гума, изпускаше по 0.2 бар. на около две седмици) и тогава видяхме, че тоя китайски шит мери много грешно - а в началото мереше точно, защото го сравнявах с АЗЛК-ския и бяха с еднакви показатели... :D
 
Веднага извадих на "Миша Сергеевич" манометъра и тестваме на място - точно 1:1 с Интерпанското... и вече знам, че и ядрена бомба да падне - тоя манометър след 30 години от производството си все още мери верно и ще оцелее...  Стъклото му е станало леко матово вече, но се разбира всичко. За коли с налягане на гумите до 3 бара - идеален е - по 5лв ги има в olx...

 

Верно, че в кожения калъф с инструменти на руските бегачки имаше и такива екстри. Тази снимка ми оправи деня...


Дааа, моят е с черна кутийка, а този на снимката е с кафява - "сигурно има разлика" - хахаха!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим соц-манометъра чудо като на Жужето, който затрих някъде, ползвам манометър тип "писалка" на Бета /от магазина на ул."Козлодуй".

Мери ХаПсолютно точно и е доста идиотоустойчив. Пък и не заема никакво място.

Тези по бензиностанциите и повечето гумаджийници /в които не работят за постоянно и съвестни люде/, са пълен ташак!

Всякакви дебили, по Х броя пъти дневно, просто ги пускат на земята от 0.5-1.0 метра. Е, как да са точни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Здравейте колеги, след последната интервенция по боята (заради 3-4 щетички) като моя задача остана да си намеря фолиото на десния калник/панел, не знам точно как се казва детайла. Въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с този проблем. Има ли го някъде готово или трябва да си го поръчам? Някакви препоръки къде ? 

Колата е О2 Фейслифт , ето го и детайла : 

 

post-2088-0-44408300-1509635017_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз скоро ще те догоня, вече съм почти на 78 400 км. Скоро беше ето това:

post-235-0-35609400-1509640483_thumb.jpg

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, тия дни ще има и 5х8 ама на Йетито :д на о2ката, нищо че е дизел, не й върви да се кара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Здравейте колеги, след последната интервенция по боята (заради 3-4 щетички) като моя задача остана да си намеря фолиото на десния калник/панел, не знам точно как се казва детайла. Въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с този проблем. Има ли го някъде готово или трябва да си го поръчам? Някакви препоръки къде ?

 

Колата е О2 Фейслифт , ето го и детайла :

 

 

Те излизат от завода с тея фолиа там. На дали ще го имат като резервна част. По-скоро иди някъде, където слагат фолио. Успех!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Здравейте колеги, след последната интервенция по боята (заради 3-4 щетички) като моя задача остана да си намеря фолиото на десния калник/панел, не знам точно как се казва детайла. Въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с този проблем. Има ли го някъде готово или трябва да си го поръчам? Някакви препоръки къде ?

 

Колата е О2 Фейслифт , ето го и детайла :

 

 

1Z0807905 ляво, 1Z0807906 дясно, след номера има и букви според годината на производство. Има ги в Еуратек, около 34 лв едното.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.