Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Колеги, привет,

Връщах се днес от път и забелязах, че един брой униформен дебил и един брой цивилен дебил, навярно и двамата служители на многоуважаваната от мен дебилна структура (КАТ), монтираха стационарна камера.
Камерата се намира в началото на ремонтираната отсечка на околовръстното и по всяка вероятност ще снима движещите се посока север "в лице". Сигурен съм, че ще поставят и съответният знак, но да си знаете. Мисля, че ограничението там е 80кмч.

Приблизително местоположение на камерата - https://www.google.bg/search?q=42.690178%2C+23.452850&oq=42.690178%2C+23.452850&aqs=chrome..69i57j69i61l2.375j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, те казаха по новините, че ще сложат камера.

Около Казичене ограничението е 50 и там седи патрулка с камера ... пак да си знаете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, откакто отвориха "северната скоростна тангента", изобщо не минавам през тия дупки и лунни пейзажи там... Обаче винаги съм виждал патрулка с камера, определено :) И наистина е 50км/ч там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш, точно там отсечката е чистак бърсак. Е, трябва да минеш през луната за да стигнеш до нея, но... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може... Верно, че в едната посока стана слънце. :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжната реалност:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникална държава сме. Можеш да си платиш данък МПС по банка. Това е супер. Обаче в пунктовете за ГТП (които са единственото място, освен нотариусите, при които ти е необходим този данък) не приемат платежно, на което няма холограмен стикер на МДТ, щото можело да е подправено. Значи пак трябва да клекнеш на опашката пред единствената каса в община Витоша, на която се плащат всички видове данъци и скоростта е 10 минути на човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникална държава сме. Можеш да си платиш данък МПС по банка. Това е супер. Обаче в пунктовете за ГТП (които са единственото място, освен нотариусите, при които ти е необходим този данък) не приемат платежно, на което няма холограмен стикер на МДТ, щото можело да е подправено. Значи пак трябва да клекнеш на опашката пред единствената каса в община Витоша, на която се плащат всички видове данъци и скоростта е 10 минути на човек.

 

Е'па т'ва не го ли знаеше бре? Аз затова не плащам по банка, ами им ходя на место, да правя калабалък! Колкото и да не искам! :) Иначе са ме връщали така, а и сега Фабията е на (б)лизинг и като разбрах, че не дават холограмки на всеки, ами само на собственика, и че трябвало да ходя в община Младост, не знам си какво си, защото там е регистрирано "Аутобохемия", респективно и Фабията се водела там - по-лесно ми е да ходя на преглед за 50лв в Еуратек, отколкото да обиколя София, за да се сдобия с един тъп стикер и да изгубя трицифрена сума за един ден в разкарвания.

 

На Санта Фе-то, както и на Октавията (докато беше моя) ходех на място в общината, плащам кеш - дават ми всичко веднага и отивам на преглед... Тъпотия е това :)

 

А другата схема беше с изипей - плащаш, принтираш, че си платил, отиваш в офис и сторнираш плащането, защото си объркал нещо си... и си минаваш на преглед с валиден номер в систамата на изипей и с бележка за валидно плащане, но статус на "поръчката" е "сторниран" - не е "неуспешен" или нещо такова... :) Правеше го много народ, докато бачках по куриерските системки (имаше офис на изипей)... После стана със стикерчета от общината и сега се правят на интересни заради тоя стикер :)

 

ПП: А да... и го лепят само за текущата година, ако си платил - тоест, ако не си плащал две години - плащаш си ПЪРВО СТАРАТА, където НЯМА стикер (не ти слагат изобщо), после плащаш текущата и ти слагат на тази бележка стикерче ;) Аз минавам Февруари на преглед, разбира се, в последния момент си плащам данъка, точно преди прегледа, а както знаем, Януари излизат за следващата година данъците. За старата не ми дават стикер, а за новата да.  

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникална държава сме. Можеш да си платиш данък МПС по банка. Това е супер. Обаче в пунктовете за ГТП (които са единственото място, освен нотариусите, при които ти е необходим този данък) не приемат платежно, на което няма холограмен стикер на МДТ, щото можело да е подправено. Значи пак трябва да клекнеш на опашката пред единствената каса в община Витоша, на която се плащат всички видове данъци и скоростта е 10 минути на човек.

 

Аз един път си "изпатих". Не помня точно каква беше функциата на банкирането ми, но бухнах ЕГН ли беше, ДКН ли беше, излезе ми данъка и цъкнах плати. До тук добре, ама на платежното ми излезе като основание не номера на колата, а "Партиден номер 239529057". Познай тия на пункта как гледаха и разбираемо. Това платежно можеше да е за такса смет на вилата ми в Каспичан (например).

Аз така и не разбрах дали вече всички пунктове са вързани и виждат данъците или не. Нещо се дрънкаше, после преправяше и в крайна сметка какво стана, един Господ знае.

Както вика един колега от Швеция - " У тая ваща държава за всяко нещо трябва да нося една папка документи, да пиша молба и да слагам печат".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе са ме връщали така, а и сега Фабията е на (б)лизинг и като разбрах, че не дават холограмки на всеки, ами само на собственика, и че трябвало да ходя в община Младост, не знам си какво си, защото там е регистрирано "Аутобохемия", респективно и Фабията се водела там - по-лесно ми е да ходя на 50лв в Еуратек, отколкото да обиколя София, за да се сдобия с един тъп стикер и да изгубя трицифрена сума за един ден в разкарвания.

 

С лизинговите (в И АР БИ лизинг) не съм имал такава драма. Пращат ми едно платежно към бюджета, което е било и за 200 000 и кусур лева и един опис към него за кои коли е. Влача го на ГТПто и не е имало проблем. Като предварително с макркер съм си намерил моите номера и съм ги подчертал, че частта от списъка, който ми пращат може да мине и 500 коли. И всичкото това е яко смех, щото за 4 коли, данъка, който И АР БИ са внесли от нас е цифром и словом около 26 кинта (N1ци са).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лизинговите (в И АР БИ лизинг) не съм имал такава драма. Пращат ми едно платежно към бюджета, което е било и за 200 000 и кусур лева и един опис към него за кои коли е. Влача го на ГТПто и не е имало проблем. Като предварително с макркер съм си намерил моите номера и съм ги подчертал, че частта от списъка, който ми пращат може да мине и 500 коли. И всичкото това е яко смех, щото за 4 коли, данъка, който И АР БИ са внесли от нас е цифром и словом около 26 кинта (N1ци са).

 

Съъъщото нещо, човек! Отидох в два пункта и от двата ми викат "а, не, сори, донеси от общината бележката със стикера" - единия пункт беше СБА, другия беше "кварталния гъз" (защото е киселяк). И все пак - не искаха... 

 

Иначе и нашата е с 4-5-6лв данък - нещо такова. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем. Днес минах преглед, като дори не ми искаха данъка. Беха ми объркали полиците и ги бяха изпратили на друг човек, в ЕТ ми ги сканираха и ми ги изпратиха на мейла, от пункта казах, че и така става, няма проблеми. Вместо голям талон, си взеха от стария преглед големия син стикер и всичко си мина без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жужи , смени пункта ... и моита е на близинг , ама това не ги бърка хората , при които си карам колите на ГТП - цъкат си на компотчето и готоУ , отделно от ЕТ дават една белека (платежно по спомен) , че са платили Х пари за У коли ;)

Ама това с плащане по банков път си е дърво за аФтомобил , ама пак ние сме си виновни , щот като въведоха проверката на данъка при ГТП имаше едни тарикати , дето превеждаха по 5лв. на НАП и минаваха ... тъпото е , че НАП не си мръдна пръста да пита превелите за к'во са тия пари .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съъъщото нещо, човек! Отидох в два пункта и от двата ми викат "а, не, сори, донеси от общината бележката със стикера" - единия пункт беше СБА, другия беше "кварталния гъз" (защото е киселяк). И все пак - не искаха... 

 

Иначе и нашата е с 4-5-6лв данък - нещо такова. :)

Венци, от средата на миналата година имат единна система, в която е отразено дали конкретния автомобил е с платен годишен данък! Миналата седмица минавах на ГТП без квитанция със стикер от общината. 

 

Тук възниква следния въпрос, поне до скоро можеше да се плаща данък за 3 месечие(опцията беше валидна само безкасово), и какво се случва, ако минеш на ГТП в това тримесечие, за което си платил, и след това не доплатиш - ще ти бъде ли невалиден ГТП-то, заради недоплащане на данъка? Интересно ми е със застрахователите как стои въпроса, да не почнат да отказват щети от каско и гражданска, нали нещата са навързани - валидна шоф. книжка, валиден преглед, валидна гражданска... Има ли изискване от застрахователя да си си платил данъка(за конкретния период), за да си ползваш застраховката? Реално има изискване на КАТ, за да има право да се придвижва една кола да е с платен данък и с въвеждането на тази единна система смятам, че може да има допълнителни усложнения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ги таковам - как продължават разни ГТП-та в Дружба и Люлин (за тези знам само) да пускат коли без платени данъци (години назад)... и всичко си е валидно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникална държава сме. Можеш да си платиш данък МПС по банка. Това е супер. Обаче в пунктовете за ГТП (които са единственото място, освен нотариусите, при които ти е необходим този данък) не приемат платежно, на което няма холограмен стикер на МДТ, щото можело да е подправено. Значи пак трябва да клекнеш на опашката пред единствената каса в община Витоша, на която се плащат всички видове данъци и скоростта е 10 минути на човек.

Ице, пункт за ГТП няма право да ти иска квитанция или документ за платен данък. Това дори като съобщение го има разлепено в 2 пункта, които знам. Можеш (ако искаш) да им го предоставиш в случаите, когато "единната система" не сработи и изплюе, че нямаш платен данък. Тогава посредством показването му им доказваш на тях, както и системата, че си го платил. Иначе ще те върнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, от средата на миналата година имат единна система, в която е отразено дали конкретния автомобил е с платен годишен данък! Миналата седмица минавах на ГТП без квитанция със стикер от общината.

 

Тук възниква следния въпрос, поне до скоро можеше да се плаща данък за 3 месечие(опцията беше валидна само безкасово), и какво се случва, ако минеш на ГТП в това тримесечие, за което си платил, и след това не доплатиш - ще ти бъде ли невалиден ГТП-то, заради недоплащане на данъка? Интересно ми е със застрахователите как стои въпроса, да не почнат да отказват щети от каско и гражданска, нали нещата са навързани - валидна шоф. книжка, валиден преглед, валидна гражданска... Има ли изискване от застрахователя да си си платил данъка(за конкретния период), за да си ползваш застраховката? Реално има изискване на КАТ, за да има право да се придвижва една кола да е с платен данък и с въвеждането на тази единна система смятам, че може да има допълнителни усложнения...

Иво, годишният данък върху ПС, от 2 /две/ години, се плаща на 2 /две/ вноски, както за недвижимите имоти.

А "Пътна полиция", няма /слава на Рогатия/ нищо общо с този данък, камо ли пък изисквания.

Застрахователите изискват документ за платен данък, САМО при кражба на МПС.

Поздрави.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, годишният данък върху ПС, от 2 /две/ години, се плаща на 2 /две/ вноски, както за недвижимите имоти.

А "Пътна полиция", няма /слава на Рогатия/ нищо общо с този данък, камо ли пък изисквания.

Застрахователите изискват документ за платен данък, САМО при кражба на МПС.

Поздрави.

Мерси за информацията, Боре. Съгласявам се за данъка с теб. Опита ми е на 3год с плащането на 3 месечие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука докато разцъквах некви раЛти...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11508332173117740&slink=5febwj

 

Какъв пък да е проблема в скоростите, че са я пуснали за 10K? то ремонта на кутията и 3000 да е, тях пак е БАЯ по-евтина от другите на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука докато разцъквах некви раЛти...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11508332173117740&slink=5febwj

 

Какъв пък да е проблема в скоростите, че са я пуснали за 10K? то ремонта на кутията и 3000 да е, тях пак е БАЯ по-евтина от другите на пазара.

Не става. Скоростите са и най-малкия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.