Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

предполагам говориш за Суперб1.

моята беше типтроник и мога да ти дам подробно инфо, ако вече не си я отнесал ... може и на лично, че има особености в обслужването :)

и возията на 1-цата е по-добра от на Суп2. За тишина и комфорт с Октавия не може да се сравнява, няма значение от 1,2 или 3. Съвсем друг клас е.

 

Това с миризмата ... ако е стояла много, най-добре смени филтъра първо и тогава го мисли. По климатроника попринцип няма някакви специфични дертове.

 

И не на последно място, провери дали катализатора е там! чеее ... се задават драми за колите с изкормен

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..................

 

Бюджет реално няма. Последните месеци прескачам от 6000 до 40000. Някак си не намирам "моята" кола, която да ми е баланс за всичко. За разхода чесно да ти кажа не ми пука, както казах по-нагоре, хич не карам много. Октавията в момента в София ми дава 14.5 по мойте маршрути и начин на каране. Не виждам колко по-зле може да стане...

Супърб 2 много го харесвам, но няма такъв, който да отговаря на мое основно правило - Ако не е чисто нова колата, трябва да е атмосферен бензин ( и да не е 90кс. ). Макар 2.0 дизел да е супер мотор, не ми се рискува с турбина, която може да се окоти всеки момент, а и не вярвам, че дизелов мотор ще ми издържи на карането много.

Двигателя, който ще гледам е 2.8 - 193кс. Тотално непознат за мен. Предполагам, че в София ще ми направи същия разход както и Октавията. Дори и малко нагоре да е, все ми е тая.

 

Даже, един клубен, се продава ;)

 

Ето ти сериозна тема за размисъл .... ;)

Телефоните на Боре ги има във форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам говориш за Суперб1.

моята беше типтроник и мога да ти дам подробно инфо, ако вече не си я отнесал ... може и на лично, че има особености в обслужването 

и возията на 1-цата е по-добра от на Суп2. За тишина и комфорт с Октавия не може да се сравнява, няма значение от 1,2 или 3. Съвсем друг клас е.

 

Това с миризмата ... ако е стояла много, най-добре смени филтъра първо и тогава го мисли. По климатроника попринцип няма някакви специфични дертове.

 

И не на последно място, провери дали катализатора е там! чеее ... се задават драми за колите с изкормен

 

Както казах и на Стенли, към тоя момент повече инфо не ми трябва, защото съм го решил. Но на по късен етап ще ми трябва при всички положения! Най-вероятно след като я взема (ако продавача благоволи да си вдигне телефона), ще пусна една тема да я представя и да изсипя 5822935853 въпроса :P

Благодаря за това, че си в готовност за да помогнеш!

 

Имам обаче един вАпрос за сега - Тая джанта от Октавия 1 (16ка) става ли на Супърб 1 - https://photos.google.com/share/AF1QipPItidWNQRBZMHpQQ3UuUK9d2uupYi_xUehAH8hB1VLJNSbPPmu2RF_L3pUCMJe8g?key=b056M1I4ZWFSbkVNZVdPVHlMT3dGQUNqc0RfRDln? Продава ги колега от форума, а колегата Стенли ме посъветва по-скоро да съм на 16 от колкото на 17 цола.

 

 

Ето ти сериозна тема за размисъл .... 

Телефоните на Боре ги има във форума 

 

Няма, свърши, влюбих се в друга! :D И на всичкото отгоре, със сигурност доста по-евтина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Суперб 1 оригиналните размери са:

16'- 7J16 H2 ET37, 5x112 -  Гуми с ширина от 195 до 225, като се препоръчва 205/55/16 или 215/55/16 - по мое мнение

17'- 7J17 H2 ET37, 5x112 -  Гуми с ширина от 205 до 235, като се препоръчва 225/45/17

 

Карал съм 2 зими със 16 с ЕТ 45 от Суперб 2 и няма драма. Сега друг колега от форума им се радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете къде мога да отида да се разкодира навигация DX утре. И да стане на момента дет се вика. В Еура Тек знам процедурата, но като ми кажат "Трябва да оставите колата" и лошо ми става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във ВАГ имало процедура от няколко години. НЕ дават код за отключване, освен ако колата не се закачи за диагностика и софтуерно се потвърди, че VIN еди кой си е реално този на колата и съответно тая навигация/панел/аудио му принадлежи.

Забранено им е да го пращат по мейл, да го диктуват по телефон и прочие. Има логика, одобрявам като цяло, ама в случая ми е "зор", защото пътувам с тази кола Сряда вечер. Демек ще си свиркам по пътя да не ми е тихо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално това е 1 час работа в ЕТ. Ще ти вземат 30 лв за диагностика и си готов. Аз така бях с отключването баланса на задни колони - Fader

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е проблем в сумата, която ще ми вземат. Проблема е, че отиване и връщане ми е 1 час. Там едва ли ще се хвърлят връз моята кола моментално. Два часа не ми мърдат, а то е време, с което не разполагам :(

След като се върна от път, директно взимам една Андроид мултимедия и отивам да ми я забият някъде, та да си сложа край на мъките.

До ЕТ така или иначе трябва да стигна в някакъв момент, защото колата ми пуска съобщения на Немски, което не е точно моя език...Освен ако не ми кажете, че има как по друг начин да се промени езика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записваш час за събота сутрин и си готов. Разкодирането нямам идея дали другаде могат да ти го направят, евентуално може да звънеш в Авал,Авител или Тояга, но се съмнявам,че ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Събота сутринта вече ще съм с андройдската мултимедия. Зора ми беше за тази вечер, тъй като пътувам и ще се наложи от София до Варна, както и обратно да си тананикам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Събота сутринта вече ще съм с андройдската мултимедия. Зора ми беше за тази вечер, тъй като пътувам и ще се наложи от София до Варна, както и обратно да си тананикам...

Ако имаш нет на телефона- плейлист в ютуб ии качени песни, едно зарядно и си слушаш музика. Ако решиш да заобиколиш ЕТ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш нет на телефона- плейлист в ютуб ии качени песни, едно зарядно и си слушаш музика. Ако решиш да заобиколиш ЕТ :)

 

Даже и слушалки си взех  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си колата основно в града и по асфалт , защо тогава изглежда като излязла от Париж-Дакар ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си колата основно в града и по асфалт , защо тогава изглежда като излязла от Париж-Дакар ?

 

Защото у Булгаристан улиците, вероятно (има някаква "маааалка" вероятност) не се мият много-много-изобщо :) Ела до нас, по нашата уличка мини, дори да си я измил току що - ще ти хареса определено. Едно към едно с офроуд автомобил ще заприлича след това ;)

 

И аз така - вчера ходих да я измия, да се разсея малко преди среща с клиенти... и вечерта се прибирам към вкъщи и като видях каква стана от 200 метра в кал и мизерия :) Строежът, на 3 метра от нашата сграда, адски много допринася за тая кал, приличаща на течен шоколад. 

 

Комшията ме питаше преди два дни "...кога ще мием колите?" - за чий... :D Чак лятото.

 

ПП: Най-якото е, че лятото пък, тази кал става на една много красива и лека за дишане прах - само за бели дробове. Полезно е.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заменям VW Golf+, 2.0 TDI, за електрически велосипед в добро състояние!

Подробности - на "лично съобщение".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заменям VW Golf+, 2.0 TDI, за електрически велосипед в добро състояние!

Подробности - на "лично съобщение".

Нали... Иначе, има едни български, видях ги на автоизложението. Много са яки.

 

http://www.ecars.bg/blogs/elektromobili-1/2263-e-mountain-bike-emb

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заменям VW Golf+, 2.0 TDI, за електрически велосипед в добро състояние!

Подробности - на "лично съобщение".

Къде да докарам коЛелото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.