Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Старата Фабиана на горе-писалия, днес се сдоби официално с нов собственик!

Да му е честита и със здраве да си я ползва!

Мисля, че в добри ръце попадна!

А Вие, Дон Чичи, да почерпите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на Пепи (Pepi) че чистачките Бош , не стават. Дадох 20лв за чистачки преди 1 седмица и днес на първия дъжд започнаха да стържат като кауфландските за по 2,50 , не чистят хубаво, направо се разочаровам от качеството на Бош за Европа, акумолатора на 120 ката , който ползвах преди 12год изкара само 2,5год ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, съжалявам че се е получило така при тебе. При мен чистачки на същата фирма си работят без размазване вече почти трета година, скрибуцане е нешо нечувано. Но и твойта цена е много ниска.

Предния акумулатор Бош изкара 6 години и умря от пробита клетка, пак заложих на такъв. Въпреки това ми казаха, че 5 години им е горе долу максимумът и старият се е представил повече от отлично. И никога не е бил свалян за зареждане, даже не си спомням и да съм го свалял за нещо.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , често срещан проблем е да се усукват рамената и после перата подскачат по стъклото и стържат ... махни перата и пусни рамото на стъклото и го усукваваш докато куката започне да опира по цялата ширина на стъклото и ще започнат да чистят мазно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжната истина:

 

Получават му се много добри монолози напоследък. Може би, защото доста от нещата са реалност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, Венци, всичко от засегнатото от Китодар е истина. Тъжното е, че са малко тия които го разбират и ги е еня за това.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Bosch Aerotwin от около 2-3 месеца (предните бяха някво смешно Mitutoyo за 7 лв, което за парите си направи каквото можа - демек нищо!). С Bosch-a се родих - няма замазване, няма стържене по стъклото, няма нищо - много съм доволен засега. Но да, и моите бяха доста повече от 20 лв. Саше, да не си попаднал на някво менте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз взех Бош Еко, защото безгръбначните не ми пасват добре на стъклото и не чистят хубаво. За 2 гумички 20лв ми се виждат доволно, пък незнам ... то поне да не стържеха... ;) Незнам , една позната кара 2 ра година с Шампион пак с желязна рамка , въобще не стържат и чистят добре, пък Боша нещо ...%D1%87%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Във връзка с чистачките, за съжаление много падна качеството. Април месец купих две предни и една задна чистачка за рапид-а от ЕТ. "Оригинални", 60-70 лв. Познайте дали изкараха и една година? Шофьорската чистачка маже, а и трите вкупом скрибуцат. Затова реших повече да не давам грешни пари и поръчах от китайците. За 20-ина лева са добри:  https://www.aliexpress.com/item/Wiper-blades-for-Skoda-Rapid-2012-onwards-24-16-fit-push-button-type-wiper-arms-only/32613110502.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.Jnvkl9 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, до вчера бях с Шампион. За 8 месеца започнаха да мажат на 2 места . Сложих БОШ - Графит, а не Еко. Хубаво чистят и е тишина, но да видим докога.... Защото Еко обикновено и 1 година не издържат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, аз лично съм доста претенциозен на тема чистота на стъклото. До сега не съм си купувал чистачки, които да изкарат повече от година и да не започнат да "насичат" или мажат. Без значение дали са от 5 или 50 лева.

Взимайте някаква средна хубост и сменяйте по-често :)

Колкото до симптома на насичането в някоя от посоките, преди време го имах като проблем на Октавията. На 5тия нов комплект чистачки (сменям ги по две, защото ме дразни като са различни, да знам, луд съм) и след като смених рамото реших, че имам проблем със стъклото. Тогава PRR се включи и ми каза това, което и Forman е казал по-горе. Суках рамото и проблема изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, Венци, всичко от засегнатото от Китодар е истина. Тъжното е, че са малко тия които го разбират и ги е еня за това. :sorry:

Точно... Замислих се, че точно обикновеният гражданин, който няма общо с нищо си го отнася... Винаги е така. Има още няколко хубави клипчета, които са истини, карат те да се замислиш.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Във връзка с чистачките, за съжаление много падна качеството. Април месец купих две предни и една задна чистачка за рапид-а от ЕТ. "Оригинални", 60-70 лв. Познайте дали изкараха и една година? Шофьорската чистачка маже, а и трите вкупом скрибуцат. Затова реших повече да не давам грешни пари и поръчах от китайците. За 20-ина лева са добри: https://www.aliexpress.com/item/Wiper-blades-for-Skoda-Rapid-2012-onwards-24-16-fit-push-button-type-wiper-arms-only/32613110502.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.Jnvkl9

Поздрави.

Аз също поръчах от същата китайска фирма през Алиекспрес. Вчера дойдоха. На пръв поглед перфектни но като ги сложих на стъклото няма такова мазане.... Дясната чистачка оставя следа широка над 4 пръста точно под сензора за дъжд и дълга над 30 сантиметра. Лявата пък маже точно в горния край над очите ми.... Ще се караме с китаеца...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Бош и на двете коли (Корадото и Мондеото), и съм повече от доволен и при двете. Както няколко колеги вече споменаха, тези чистачки не са евтини, но за мен тишината и видимостта които получаваш си струват всяка стотинка!

В тази връзка, Саше, най-вероятно си попаднал на ментета, щом са налице описаните от теб “ефекти”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди няколко месеца смених предните ор'гинални на шлепа с BOSCH Aerotwin. Ами... не съм доволен. Старите замазваха, но пък тези прескачат като поработят малко. За съжсление третирах предния джам с rainrepelent, което съвпадна със смяната на чистачките и помислих, че ефектс може да се дължи на препарата. Само че след два-три месеца би трябвало да се е изличил препарата, а прескачането на чистачките при продължителна работа остава.

Не бяха от 20 лв. По спомен дадох към 47 лв. ама все тая. Та и моето мнение като че ли е, че качеството е паднало.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета , засега изправих рамената. Ще видим при втория дъжд какъв ще е ефекта. Не мисля че са ментета, по толкова си вървят навсякъде по бензиностанциите, намерих даже и Wurth чистачки в Еко на 11лв/бр. Сега ме е яд малко че не опитах с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога нашите вносители взимат застояли партиди на по-добра цена. Ако са седяли по складове и гумата е остаряла е нормално да маже или прескача.Имах такъв сличай с Шампион. Иначе поръчвах Бош Аеротуин за 16 паунда от Амазон (за Сеат Леон, 2х650мм) и чистят перфектно вече втора година. За Шкодата купих пак Бош Аеротуин от Тех-ко и също чистят перфектно.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка, Саше, най-вероятно си попаднал на ментета, щом са налице описаните от теб “ефекти”.

Не са ментета.

Просто са нискокачествен Бош.

Я виж цента на другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета , засега изправих рамената. Ще видим при втория дъжд какъв ще е ефекта. Не мисля че са ментета, по толкова си вървят навсякъде по бензиностанциите, намерих даже и Wurth чистачки в Еко на 11лв/бр. Сега ме е яд малко че не опитах с тях.

Вюрт,брандиран нискокачествен Бош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в homeMax есни чудни чистачки, по 3-4 лв. бройката. Аеродинамични. Изкарват от пролет до есен и от есен до пролет. Поне аз толкова ги търпя. За това време съм направил 15-20 хил. с октавията. И в Лукойл продават едни сини, с графит, 10-12лв.но са с метален скелет. Те са по добре, около 9 месеца изкарват. Някак си, не си представям да закача на джама 50+ кинта. Сменям като се скапят и така. Най често ги "убивам" като угася колата, а чистачките са работили. Зимата. И сутрин контакт и... стават на трион :D

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм доволен от аеротуина. Оригиналните на О3 ми изкараха близо 3 години. Боша даде “черта” след няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в homeMax есни чудни чистачки, по 3-4 лв. бройката. Аеродинамични. Изкарват от пролет до есен и от есен до пролет. Поне аз толкова ги търпя. За това време съм направил 15-20 хил. с октавията. И в Лукойл продават едни сини, с графит, 10-12лв.но са с метален скелет. Те са по добре, около 9 месеца изкарват. Някак си, не си представям да закача на джама 50+ кинта. Сменям като се скапят и така. Най често ги "убивам" като угася колата, а чистачките са работили. Зимата. И сутрин контакт и... стават на трион :D

Тия сините с графит са марка Alca и са най-добрите евтини чистачки които съм ползвал. Само тях използвам и съм доволен, чистят перфектно и са тихи....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сините на Петрол лявата ми е такава на 120ката и се продават БЕЗ накрайник. Да вярно е че чистят ок , но едната изхвърча, защото се наложи да и прехвърля стария изпечен от слънцето накрайник

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също поръчах от същата китайска фирма през Алиекспрес. Вчера дойдоха. На пръв поглед перфектни но като ги сложих на стъклото няма такова мазане.... Дясната чистачка оставя следа широка над 4 пръста точно под сензора за дъжд и дълга над 30 сантиметра. Лявата пък маже точно в горния край над очите ми.... Ще се караме с китаеца...

Лошо. Пиши на дръпнатия, вярвам, че ще се разберете. Аз от моите към момента съм доволен. Разбира се, не очаквам да изкарат повече от година, но поне да не давам всяка година по 70 лв.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.