Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

На "новата" кола чистачките (оригиналните) подскачат цяла година по стъклото ... за предните усуках рамената , но задната не подлежи на усукване и отделно ги надрасках с молив 6В и за момента се движат мазно ... междувременно търся информация от каква кола стават рамена с куки за шарнирни чистачки на Фабия3 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите на Ф3 на 5-тия месец започнаха да прескачат от време на време и да издават скрибуцащи звуци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В упътването на колата сигурно пише, че чистачките следва да се сменят на 6 месеца. Поне такова нещо съм чел.

Аз съм с Валео silentio extreme. Чувствата ми са смесени. Още от първия месец се появиха много тънки линии докато чистят, но при изсъхване на стъклото не се виждат. Иначе са много тихи и не подскачат.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един пдф на бош за чистачките, по спомен има три нива зелено, жълто, червено. Съответно на някакъв брой чертички, чистачките ги класифицират, като жълто ниво - желателна подмяна. Червено вече е незабавна подмяна.

Оригиналните издържаха 7 год. Оригиналните от ЕТ, брандирани Шкода от валео - само 3 години, като индикаторът за износване на дясната се появи към 9 месец още. Сега бош аеротуин още са добре за 3 години.

Маркер за смяна ми е чистене нощем. Когато се износят оставят един финен слой, който не се чисти. През деня не се забелязва.

Никога не чистя лед с чистачките, първо със стъргалка и гледам да има обилно течност лятно време за да не стържат на сухо.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега само веднъж една сутрин (бяха забравени включени вечерта) ги "рендосах" през заскрежения джам, ама толкова пък да са "кекави" от един път да се бастисат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, веднъж ми се случи да ги забравя и напълних колата със сняг (отворена врата и с ляв крак навън - нали ще излизам да я чистя, докато работи), после съм чистил, "като" ненормален и вътре - от тази случка насетне, ако е валяло "нещо" предния ден - "прецъквам" лостчетата, преди да дам на контакт... или затварям вратата, много просто :D

 

Кекави са - беше паднало някакво "говно" от птеродактил на предния джам и реших, че ще го измия с чистачките - пръсках, но при две минавания на твърдо, докато омекне, понеже беше засъхнало - сега точно там ми прави черта чистачката... чистих я, "опъвах" я как ли не - нищо не помага.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо. Пиши на дръпнатия, вярвам, че ще се разберете. Аз от моите към момента съм доволен. Разбира се, не очаквам да изкарат повече от година, но поне да не давам всяка година по 70 лв.

Поздрави.

Писах, придружено с видеоклип какво правят. Отговора беше моментален т.е след около два часа. Ще върнат парите с хиляди извинения. Любопитно ми беше как ще се държи китайската чистачка но приключих с тях. И все още си се чудя сам на себе си защо ги поръчах като Бош аеротуин с отстъпката ми е 40 лева.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах, придружено с видеоклип какво правят. Отговора беше моментален т.е след около два часа. Ще върнат парите с хиляди извинения. Любопитно ми беше как ще се държи китайската чистачка но приключих с тях. И все още си се чудя сам на себе си защо ги поръчах като Бош аеротуин с отстъпката ми е 40 лева.

Е, аз мисля, че това е пример за добра търговия. Случва се да има брак, но я иди при българин търговец, дали ще върне парите? Съмнява ме. Бош със сигурност ги правят в Китай, а качеството не е по-добро. Преди година купих за позната за Мерцедес С-класа предни чистачки Бош аеротуин... Сега се оплаква, че мажат. Всичко е да ни вземат парите.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бош Аеротуин - за О2 от Ауто плюс - 1/1 с оригиналните на колата. Оригиналните бяха 70 лв, Бош - 50. На третото пускане просто ги махнах -яко насичане, особено пасажерската. Ей така си стоят в мазето - 3 пъти пускани

Редактирано от pepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, защо не ги рекламира? Пишеш им и да се оправят! На трето пускане да започнат да прескачат, нещо е много сбъркано.

 

http://aa-boschap-bg.resource.bosch.com/media/_common___used_by_several_countries/parts/special__auto_parts/bosch_exchange_1/blades_diagnosis_poster.pdf

 

http://aa-boschap-bg.resource.bosch.com/media/_common___used_by_several_countries/parts/special__auto_parts/bosch_exchange_1/1987720304_aerotwin_twin_de2.pdf

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, защо не ги рекламира? Пишеш им и да се оправят! На трето пускане да започнат да прескачат, нещо е много сбъркано.

 

http://aa-boschap-bg.resource.bosch.com/media/_common___used_by_several_countries/parts/special__auto_parts/bosch_exchange_1/blades_diagnosis_poster.pdf

 

http://aa-boschap-bg.resource.bosch.com/media/_common___used_by_several_countries/parts/special__auto_parts/bosch_exchange_1/1987720304_aerotwin_twin_de2.pdf

Щото Ивчо ,третото им пускане беше 2 - 3 месеца след като ги бях купил :) Карай, здраве да е, да седят там, за мнооооого краен случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога нашите вносители взимат застояли партиди на по-добра цена. Ако са седяли по складове и гумата е остаряла е нормално да маже или прескача.Имах такъв сличай с Шампион. Иначе поръчвах Бош Аеротуин за 16 паунда от Амазон (за Сеат Леон, 2х650мм) и чистят перфектно вече втора година. За Шкодата купих пак Бош Аеротуин от Тех-ко и също чистят перфектно.

Аз също съм с AeroTwin от Техко и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Malkiq , вчера в фейса пусна много яката картинка , аз понеже нямам тъп фейсбук ми я пратиха , но просто , днес когато я показах на един приятел и той попита - "Това ти ли си?" и не се сдържах
25995057_2246802378678653_66681211030394

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друзя, искам да си сложа капачки на болтовете на гумите. Какви се предполага, че ще седят най-добре на стандартно сива джанта? Черни, никелирани или тъмно сиви?

Също така, губят ли се лесно? Да си поръчам ли два комплекта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Секрет имам, но той си е само един болт с черна тапичка :)

Гледам в Алиекспрес по 2-3 долара, ама ако ти се пие бира... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с кръгъл секрет и тапите изчезнаха малко по малко. Ако стават на твоите болтове (на Фабията на зет ми не станаха, ръждясали са и не влезнаха) ти ги давам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изолини, благодаря! Междувремено ми подариха някви китайски. Дай ги на някой колега, който също би се зарадвал. Аз все пак ще почерпя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юнаци, някой знае ли как се сваля "хромираната" капачка на лоста на DSG? Започнала е да се отлюспва и искам да я сваля за да видя как мога да я закрепя или поправя.

post-235-0-37479000-1515751547_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юнаци, някой знае ли как се сваля "хромираната" капачка на лоста на DSG? Започнала е да се отлюспва и искам да я сваля за да видя как мога да я закрепя или поправя.

attachicon.gifIMG_20180112_115304.jpg

 

С някое от тия оранжевите, дали няма да стане  :eusa_think:

https://www.aliexpress.com/item/12pcs-Car-Door-Clip-Panel-Radio-Removal-Tool-For-Volvo-S40-S60-S70-S80-S90-V40/32822404269.html?spm=2114.search0104.3.126.skQPjF&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10613_10304_10615_10307_10614_10302_10059_10314_10534_100031_10604_10103_10142,searchweb201603_25,ppcSwitch_3&algo_expid=17c3bc5c-86fe-4077-a415-f28837f5a011-19&algo_pvid=17c3bc5c-86fe-4077-a415-f28837f5a011&priceBeautifyAB=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъдето искаш, май:

dsg-oct.jpg

 

Предполагам, че е лепена със топъл силикон, което ще трябва да направиш после и ти :) Или е хваната направо в "гумата".

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.