Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Аз като бивш собственик на А4 99-та мога да кажа ме не е тясно на задната седалка-УЖАСНО тясно е! Не случайно от Ауди минах на Шкода. Липсва ми шумоизолацията, но се преживява. Същото се отнася и за Ауди Б6/7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, Ауди определено са тесни и къси /като вътрешен простор/, за средно големи хора.

Изключвам А8 и дълга база.

Същото е и с БМВ.

Обаче, Цецо бърка широчината при Сюпърб, с дължина/дълбочина, Абе с две думи - мястото за краката...

Пределно много е, но си е тесничко отзад /поне за двама, по 190 см. и по 130-140 кг./.

"Е" клас на Мерцедес, е значително по-широк! Но, той пък е в друг клас...

В който впрочем, са А6 и БМВ 5!

Всички, са в клас над Сюпърб.

И Октавия, и Сюпърб, нямат конкуренция в техния клас, що се отнася до вътрешно и багажно пространство.

Но пък, откъм качество, са мнооого зле, особено новите!

Въпрос на избор.

 

Впрочем, за последните 10 години, Опел са шампиони, по разхищение на размери и пространство!

Но, правят уникални седалки, дори в ниските класове.

Апропо, Инсигния е с 12-13 сантиметра, по-дълга от Сюпърб, а от Пасат с 20...

И..., вътре си като танкист!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм се возил 1 час и нищо ми нямаше... Добре беше. Но, не изключвам вероятността нещо да е преправяно - не ги разбирам А4 от тези години - не са ми интересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Боре, може би си прав, откъм ширина никога не съм го гледал, вероятно защото тоя ми габарит не е особенно впечатляващ. Като говоря за теснотия отзад наистина визирам това да не си чувствам като на генекологичен стол.

 

То за ширина на задната седалка показателно е може би колко детски столчета влизат. В Шкодата три не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажника на Супърб 1 и Октавия 1 хечбек са еднакви на ширинана и дълбочина. Това което липсва при Супърба е височината и удобството за товарене на хечбека :)

 

Боре, дай субтитри на какво казваш "средно големи хора", защото 190см. 130 кг хич не е "средно" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък взех че се обърках кой за кой Супърб пише. Защото Супърб 2 според мен изобщо не е тесен на задната седалка да се возят Боре и Венци. И седалките са дълбоки (а не 30 санта като на Октавия 2, където на задната седалка е удобно само на жена ми, щото е висока 150 сантиметра), и място за краката има, да не трябва да пътуваш на една страна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Впрочем, за последните 10 години, Опел са шампиони, по разхищение на размери и пространство!

Но, правят уникални седалки, дори в ниските класове.

Апропо, Инсигния е с 12-13 сантиметра, по-дълга от Сюпърб, а от Пасат с 20...

И..., вътре си като танкист!!!

Инсигнията комби е кола за магьосници! Огромна кола, не може да я паркира колегата до мен в паркинга. Отваряш багажника и става магия - един голям куфар и всичко приключва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажника на Супърб 1 и Октавия 1 хечбек са еднакви на ширинана и дълбочина. Това което липсва при Супърба е височината и удобството за товарене на хечбека :)

 

Боре, дай субтитри на какво казваш "средно големи хора", защото 190см. 130 кг хич не е "средно" :D

 

Ами, "средно голям" съм Аз - 190 см./131 кг., а "голям" е Венци - 200 см./145-150 кг.

 

 

Аз пък взех че се обърках кой за кой Супърб пише. Защото Супърб 2 според мен изобщо не е тесен на задната седалка да се возят Боре и Венци. И седалките са дълбоки (а не 30 санта като на Октавия 2, където на задната седалка е удобно само на жена ми, щото е висока 150 сантиметра), и място за краката има, да не трябва да пътуваш на една страна. 

 

Ице, баш за Сюпърб 2 /даже в частност за Съби/ иде реч.

Ами, тесен е. Дори Аз и Марто като се возим отзад /при положение, че на предните седалки са майка и син Кузмови - сумарно 95 кг./, дори за малко детенце няма място между нас. Само подлакътник.

А, ако трябва да сме Аз и Венци, ще трябва да се лишим от подлакътник...

Така чеееее, тясно е!!!

 

Не,че не се навряхме, във Фабията на Рагуто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УжасТ ... вие глигани безподобни , вместо да идете на дебелариум , плюете колко са тесни колите ... ами за вас със сигурност трябва или Тундра или Маверик (в този ви вид) ... говоря за леглото на пикака (вътре пак ще ви е тясно) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УжасТ ... вие глигани безподобни , вместо да идете на дебелариум , плюете колко са тесни колите ... ами за вас със сигурност трябва или Тундра или Маверик (в този ви вид) ... говоря за леглото на пикака (вътре пак ще ви е тясно) :)

 

К'ъф дебелариум, бре? :D Аз не съм дебел, аз съм, както каза ЧОВЕКЪТ - "голям" - дебелариумът е за сноби. :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'ъф дебелариум, бре? :D Аз не съм дебел, аз съм, както каза ЧОВЕКЪТ - "голям" - дебелариумът е за сноби. :D

 

Вуйче, не си дебел бе....нисък си!

Виж, ако беше 3.20м на тия килограми, щеше да си е*ати манекена  :tongue_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, мерси, Вуйче! :D КазАл съм - докато има дрехи - има... после - чувал с дупка, a.k.a. "пончо". В джипарата не ми е тясно - значи става/ставам още :D :D :D После...:

zx860y484_2289241.jpg

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, мерси, Вуйче! :D КазАл съм - докато има дрехи - има... после - чувал с дупка, a.k.a. "пончо". В джипарата не ми е тясно - значи става/ставам още :D :D :D После...:

zx860y484_2289241.jpg

 

 

Това е мечтата на един приятел. Както казва - "Искам бус, там мога да си ги сгъна като хората, иначе все ме боли кръста после!"

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шафте, заеби тия Ескалейди. Направо за Секвоя се оглеждай (дееба и рейса, не мога да се набера да се кача в нея).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Боре мярката трябва да я вкарат системата Si... :D

 

п.с. -с вегани ли се храните бря?

 

Мня, от къдя на къдя, уа?! :D От дек' на дек'? 

 

hqdefault.jpg

 

Аз лично с фафлички и някой друг шоколад - не пия, не пуша, по жени не ходя (имам си) - единственият ми порок е "сладкото". :D Правилото "какви боМбони пиеш" - работи.

 

Шафте, заеби тия Ескалейди. Направо за Секвоя се оглеждай (дееба и рейса, не мога да се набера да се кача в нея).

 

Изобщо не ме кефи, просто писах "голям джип" в Гугъл и излезе тоя шит. Вероятно и не върви изобщо, не го знам...  Иначе... пръчката-секвоя ме кефи много, определено... При едни клиенти имаше една Tundra 5.7L V-8 - беше -  :banana_evil:  

 

Бегай, това не можеш да го караш в БъГъ никъде-никак. :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Боре мярката трябва да я вкарат системата Si... :D

 

п.с. -с вегани ли се храните бря?

 

Уви, рядко, но докопам ли - ням прошка, хапвам ги за мезе :pepsi:

 

 

Шафте, заеби тия Ескалейди. Направо за Секвоя се оглеждай (дееба и рейса, не мога да се набера да се кача в нея).

 

Секвоя, е пътническа Тундра, SUV-че.

Ескалейдът, не става, нищо че е по-голям от Секвоята, ама това, става:

 

cq5dam.web.1280.1280.jpeg

 

cq5dam.web.1280.1280.jpeg

 

cq5dam.web.1280.1280.jpeg

 

cq5dam.web.1280.1280.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

82 000 $, c 13 000$ е по-скъп от Секвоята. Като знам, че на колегата неговата Секвоя на близо 2 години струваше колкото нова в САЩ заради мито, акциз и ДДС, значи тоз Навигатор ще стъпи тук нов на 200 бона български пари.

Боре, само после да не си спомняш с умиление колко харчи Съби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си направил поръчкова Секвоя, ама дизел. Да си я карам с трансформаторно масло на леФче литъра.  :moto:

 

Абе свински автомобили са си тва, ама братята американци всичко им е устроено около колите, та проблем с размера няма. Аз тука чОствам, че Аудито и Супърба ми са на границата на поносимия размер за паркиране и маневриране. А тия джугани как ги карат хората в България - не знам...И къде ги държат също. Това само двор на къща признава. Всякакви гаражи, особено пък модерните подземни - забрави.

 

А тоз Навигатор Боре, факт ли е или е някакъв бъдещ модел? Яко снобски е вътре. Задната седалка крещи "ку*ви, бЕло и Милка Криспело".

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не пия, не пуша, по жени не ходя (имам си)

 

Не те познавам лично, ама те харесваХ. Ама си срина рейтинга току що...

 

п.с. - То и аз не пия, ама другото...  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

82 000 $, c 13 000$ е по-скъп от Секвоята. Като знам, че на колегата неговата Секвоя на близо 2 години струваше колкото нова в САЩ заради мито, акциз и ДДС, значи тоз Навигатор ще стъпи тук нов на 200 бона български пари.

Боре, само после да не си спомняш с умиление колко харчи Съби.

 

72000 е стартова цена, този на снимките е 100000.

Харчи, колкото му сипеш, като Съби...

Акциз, НЯМА от 10 години бре, мамун !!!

 

 

Аз бих си направил поръчкова Секвоя, ама дизел. Да си я карам с трансформаторно масло на леФче литъра.  :moto:

 

Абе свински автомобили са си тва, ама братята американци всичко им е устроено около колите, та проблем с размера няма. Аз тука чОствам, че Аудито и Супърба ми са на границата на поносимия размер за паркиране и маневриране. А тия джугани как ги карат хората в България - не знам...И къде ги държат също. Това само двор на къща признава. Всякакви гаражи, особено пък модерните подземни - забрави.

 

А тоз Навигатор Боре, факт ли е или е някакъв бъдещ модел? Яко снобски е вътре. Задната седалка крещи "ку*ви, бЕло и Милка Криспело".

 

Факт е, модел 2018 г.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иба гу :) То като гледам тоя салон май по-голям ще се окаже от една виетнамка, цялата покрита и пасажерски оборудвана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те познавам лично, ама те харесваХ. Ама си срина рейтинга току що...

 

п.с. - То и аз не пия, ама другото...  :fiu:

 

Ееемиии :D Публичен е форума, публичен е :D

 

ПП: Съгласен съм с Борето - като е голяма кола, да си е голяма кола... А не - 50мм била по-голяма и скачааааааай...  Обикновено тези 50мм са издутина/добавка на бронята, например "рамката за регистрационната табела"... 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие какви лигльовци сте ... едно време Атанас Голомеев се събираше в полско Фиатче , а сега се мръщите на коли с размерите на Титаник :)

 

П.П. А да и той не е дебел , той е Супер Любо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

72000 е стартова цена, този на снимките е 100000.

Харчи, колкото му сипеш, като Съби...

Акциз, НЯМА от 10 години бре, мамун !!!

 

 

 

Факт е, модел 2018 г.

Стари работи помня. Явно чичо Алцхаймер иде. Скоро Pepino и PRR ми разясняваха, че това, за което говоря е било преди едно поколение (1998 г.) и много вода е изтекла от тогава.

А този Линкълн ми харесва повече от Секвоята, поне като дизайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.