Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Напълно съм съгласен с горното. Днес обаче не срещнах ни един такъв, а се движих в 09:00 ч.! На всякъде спокойно, лежерно. Което за мен е повече от странно.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На косъм съм да си поръчам това само че 150х200 е мнооооого скъпо. Викнах един колега за да ме откаже от покупката , а той каза че са много яки! Помогнете ми да се откажа от шопинга, защото аз довечера ще го поръчам и после ще съжалявам и ще се кефя едновременно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, не си добре, Саше! Или както се казва в песента "Жестоко си тъп, Саше!". Това никой не го е поръчвал даже, пък ти се хвърляш на неокосеното.

Нали си направи татуировка, радвай се на нея. Както се казва в една велика книга "Защо ще даваш пари за филми на ужасите? Стой си в къщи и гледай в огледалото, голяма икономия" А пък ако не ти стига - свали си hentai от замунда.нет или Пръч.орг

 

Как се справям с отказването :P

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф , сдържах се. не си заслужава, много е скъпо м**ка му, гледах ги 2 часа, но пак са много скъпи. Взех си ей тоя суйчер и приключих темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Abe,това фабиа- октавия 1 с автоматични скорости, добър избор ли е?Питам...щото две шАфиорки-аматьорки се навъдиха в семейството. Ревнали  са ми на главата за  не'къв автомат, щото ръчните скорости ги затруднявали..видиш ли :fiu: . Бюджета ми е  3-5 хилки . Чудя се на к'ъф таралясник да се запра принципно.Приемам всякакви  съвети и препоръки  за  бензинов автомобил с  автоматична трансмисия до тез пари. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което и да вземеш за тез' пари - все ще сбъркаш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари по-добре Ауди А3 / Голф4 1.9ТДИ (90/110к.с.)  по-удобни са за града от Октавията. Здрава 4 степена кутия и не харчат зверски в града. 

Ако вземеш бензин автомат за градска кола разхода е убийствен. Например Октавия / А3 / Голф4  1.6 - 101к.с. автомат  харчат, ръмжат и не вървят. При 1.8 20V е още по-висок разхода.

При Октавия 1 и Фабия 1-2 автомата е пак 4 степенен с хидротрансформатор - като при Голф 4 и А3.

 

Също така една приятелка вече 4-5 години кара Хонда Сивик 1.6 - 110 к.с на газ и е доста доволна - т.е. не е имала проблем с мотор или скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера представиха версията на пикапа GMC Sierra за 2019 и гледам и те със заден капак с две положения. Да не видят нещо от Шкода :tongue_1:

 

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Не мога да категоризирам случката, за това най-удачно ми се стори да пиша в говорилнята на форума.

Вчера ми се случи нещо странно. Ще се радвам ако някой може обясни на какво точно съм бил свидетел. Става въпрос за следното:

Шофирайки шлепа (това под аватара ми) и чакайки на червена светлина на светофар, на място, с натиснат педал на спирачката, усещам как двигателя изгасва (или по-скоро тръгва да изгасва), само че не успя, а продължи да работи (усещането е като млад шофьор да изгаси двигателя тръгвайки под наклон). Случката трая не повече от секунда. В крайна сметка двигателя не изгасна. А аз не съм правил нищо повече от това да държа педала на спирачката натиснат. Индикации за какъвто и да проблем на MFD не е имало преди или след случката. Не е имало и друг подобен случай към момента.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадна нафта...? Иначе... ти с автоматик ли беше, забравил съм? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е автоматик, ръчка си и.

И на мен ми мина мисълта първо за гадна нафта. Но имам едно дизелово Канго с проблемни дюзи, което прави абсолютно същото - почва да гасне, само се форсира до към 1200 и после закрепва на 800 до следващия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е автоматик, ръчка си и.

И на мен ми мина мисълта първо за гадна нафта. Но имам едно дизелово Канго с проблемни дюзи, което прави абсолютно същото - почва да гасне, само се форсира до към 1200 и после закрепва на 800 до следващия път.

 

Не исках да казвам за дюзите, за да не съм лош пророк... затова нека да си е лоша нафта и "крива" детонация! :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не слагам никакви добавки към момента. Понеже стана дума за обороти - не е имало промяна в оборотите. Нито преди, нито след случката. Няма и каквито и да е аномалии. Пълна м\истерия... Венци, ако са дюзи не би ли трябвало някаква индикация да се появи?

П.П Колкото до нафтата - наскоро ми се наложи да заредя на OMV (не са ми фаворити, но така се стекоха обстоятелствата), само че заредих от скъпата им нафта.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не... нищо няма да видиш като грешка в компютъра/на таблото... :) Обаче, ако се направи диагностика, могат да се видят стойностите на дюзите и да се направи заключение.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, една бърза консултация. На колко хиляди се сменят свещи по книжка според производителя? Аз уж съм с оригинални за Scenic , на 10 300км са , но днес нещо запалихме на 3 цилиндъра и така карахме поне 10мин ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, една бърза консултация. На колко хиляди се сменят свещи по книжка според производителя? ...

 При О2, на 60000 км (за дизеловите) / на 90000 км (за бензиновите)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Да ви попитам - само на мен ли ми стои неестествено задната чистачка на С3 лифтбек?

Утре май ще конфигурирам и ми трябват мнения.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните чистачки по принцип си изглеждат тъпо и не на място. На всички автомобили. За мен лично са безсмислени. На една единсвена кола съм имал (Вектра Комби) и не съм я ползвал. Никога не ми е липсвала. За мен "погледа" през задното стъкло е ненужен, особено при наличие и на парктроник. Но това си е въпрос на вкус :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хеч не е зле, но досега все седани съм имал и съм искал чистачка. Погледа през задното стъкло ми е останал още от на баща ми москвича.

При наличие на парктроник и камера...това е единствената екстра, за която се колебая

Благодаря за мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е комби да, за задна чистачка, но за лифтбек, твърдо нйе! При комбито при лошо време се завихря мизерията и задният джам е винаги мокър, докато при лифтбека е мокър само от естественото валене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти почне седмицата с рапида в гумата - зле.

Да те алармира колата на време - добре.

Да подминеш гумаджийницата в еднопосочно - зле.

Да намериш друга в близост до първата и тя да работи - добре.

Да уцелиш гумаджия , който работи , но още не се е събудил - зле.

Да уцелиш гумаджия , работещ без да се е събудил и въпреки това да ти залепи гумата - добре :)

 

Ей така на приливи и отливи ми почна седмицата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.