Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Мони, Екоравновесие са касапи.

Попитай в АРС (Анимъл Рескю София). Хората са много точни, а и са с огромен опит, което си е от значение. Мога да ти препоръчам и още две места, които съм ползвал и съм доволен - имаме много печена докторка в Орландовци (ще й потърся координати) или клиниката на Бородински бой, от Ломско вдясно, посока Локото, на 100 м. е (ама не помня името).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм кастрирал две улични кучета и няколко котки в "Четири лапи" май беше. Не съм сигурен, в Студентски град бяха тогава. И като за улични беше без пари, само малко дарение оставих. Една позната там е минала барем 20 тина животни. Даже до колкото си спомням студенти ветеринари идваха там да режат на живо. И те трябва да се научат в края на краищата.

 

"Кабинета" си беше ... мизерен, но хората работеха на благотворителни начала. Не сме имали проблеми с никое от животните.

 

Личните животни си ги водя при познат в клиника. Ама си е цифра, няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно много благодаря за инфото и аз за това малко плаша от тях. Консултирах се с няколко ветеринара, всеки ми казва различно.

Единия има ли няколко кг вече може да се кастрира. (което за мен е странно, понеже си е още бебе)

Втория че задължително преди разгонване, за да се намали до минимум възможноста за развитие на тумори на половите органи (защото с всяко разгонване % се увеличава).

 

Третото мнение, че е е добре да се разгони един път, за да се развият всички органи и хормони. Вярно % за тумори се увеличава, но бил в рамките на приетото. Също се изчаквало понеже, ако се направи преди първия цикъл, има възможност да се изпуска, заради някаква жлеза.

Та може би 3тия варинат ми се струва най-удачен, знам ли... Аз също се притеснявам за промяната след интервенцията. Не съм сигурен на колко е, но може би вече 6-7 месеца.

Ето го моето момиче, Моли. :)

post-2406-0-39110100-1523953303_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не чакай да се разгони, на 10-11 месеца я кастрирай. 

Преди години съм ходил няколко пъти до ЦВК, зад зоопарка. Базата беше много добра и имах много добри впечатления от лекарите, сега не знам как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с туморите е леко пресилено. То ако беше така, вида щеше да изчезне в природата :)

 

Наистина развиват, но в доста по-късна възраст, от едно разгонване нищо няма да и стане. Според мен наистина поне едно трябва да мине, за да се постабилизира животното хормонално. Органите дали ще се развият или не няма голямо значение, при кастрация на женска се вади наред. Операцията е доста по-сериозна от на мъжките.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кастрацията се прави не преди 10-ти месец за женски и не преди 6-ти за мъжки кучета - това знам от ветеринар. Т.е. малко й е рано на твоята хубавица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. 

Преди години съм ходил няколко пъти до ЦВК, зад зоопарка. Базата беше много добра и имах много добри впечатления от лекарите, сега не знам как е.

Точно тези ми убиха кучето преди няколко години в следствие на кастрация при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "някакви" на зоопарка чувам криви неща и аз. Не съм чул някой да е доволен от каквото и да било там... :) Не знам точно кои са.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм много разочарован от тях. Не е за във форума да пиша мойте драми, но там не бих препоръчал на никого да ходи! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно нещата много са се променили в клиниката в последните години.

На мен там само успяха да ми диагностицират кучето, затова ги споменах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер!

Случайно попаднах на този сайт.

https://www.avtochastionline24.bg

Някой има ли впечатления от него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на магистрала Тракия, в района на Стара Загора, след разклона за Ракитница/Богомилово има ли ограничение 90, каквото има преди това? Че аз знак след този разклон не видях, а имаше от новите камери на едно от отклоненията край пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По радиото цял ден тръбят , че има акция "скорост" по линия на някаква евротъпотия , щом днес на околовръса преди Сити клиник имаше камера и още на 3-4 места из София ги мернах .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, да не се изхвърлям да те шашкам, ама щом е имало камера...

Ми аз много внимавах за знаците, защото от много години не съм минавал по Тракия по-далеч от разклона за с. Труд. Даже бях набил и темпомата на 140, което по принцип правя само когато съм сигурен, че няма някои малоумно ограничение.

На връщане към София, в 23:30 катерейки се към тунела радардетектора се побърка. На уширението при знака 80 имаше Астра с включена камера. Не знаех, че и техните могат да снимат по тъмно. (Аз толкова се изненадах от факта, че посред нощ там има патрулка, че докато се блещех по тях и разглеждах червения светодиод на камерата минах с 60 :D )

И като тръбят, какъв е смисъла от акцията?

Да се тръби по медиите колко много се прави, а и най-вероятно и да се усвоят едни пари. От тая акция има толкова полза, колкото на рибата ѝ трябва колело. Вместо това да наслагат патрули по градовете и да глобяват за минаване на червено, което е изключително масово (поне в София). Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност купиха IR модули за камерите в колите много преди триножките. Може би от Септември миналата годината имат. Но ги ползват от 10-15 дни. Аз да ти кажа, нямам спомен да съм виждал с радар (едно време), а сега с камера на магистрала, освен ако няма ограничение в даден участък. Дано да не си се нахендрил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като тръбят, какъв е смисъла от акцията?

 

Голям. Идеята е че като разхвърлят камери масово и като разтръбят че навсякъде снимат в масирана акция за една седмица хората ще се стреснат и ще намалят скоростта!Един полицай каза че по добре хората да знаят и да карат по бавно отколкото да седи и да пише актове.

Като намалят скоростта за една седмица съответно ще отчетат нулеви или незначителни катастрофи.Ползата е двойна.Един път са спасили евентуален човешки живот(и един да е пак има смисъл) и втори път ще получат реално потвърждение че като се намали скоростта намалят значително катастрофите!

Хич не е малко!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Триногата беше на км 205

Не знаех за IR модулите. Интересно обаче, че детектора хвана камерата в Астрата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би просто нощно време пускат радара на камерата на автоматичен режим и затова си го хванал толкова рано. Денем го държат на спусък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите в патрулките са с РАдари, такива каквито винаги е имало в България. Перманентно "хвърлят" и за това детекторите ги ловят. Триногите са ЛАдари. Лазер детекторите ги ловят, но в общия случай ако свирне, значи са те хванали вече. При простите радари, каквито са в патрулките, много е вероятно детектора да хване разхвърляни импулси или такива, които се отразяват в нещо (например други коли). При ЛАдарите такава опция е много по-малко вероятна. До колкото четох тех. харатеристика на триногата, тя може да направи лъч, който е с 90cm ширина. Тоест извън тази ширина на лъча, няма нито да те хванат, но няма и да я засече детектора. От друга страна засече ли я, значи и теб вече са засякли, освен ако не си хванал случайно отразяване, което пак казвам - трудно е.

 

Колкото до ефекта от акция, то е ясно какъв ще е. PR за хората, които НЕ шофират, на всички останали им е ясно какво е положението и къде са проблемите - далееече далеч от скоростта...

Както съм и писал и преди, според официалната статистика на КАТ, загиналите заради превишена скорост през 2016 (2017 каченият файл е прецакан, чакам да го оправят) от общо 708 души е 6, което е 0,84 от загиналите. За да се предотварят останалите 99,16 %, какво точно се прави - МИСТЕРИЯ!

 

2017 спрямо 2016, след похарчени ДЕСЕТКИ милиони за заплати, нови патрулки, камери и още 100 глупости, имаме грандиозно намаление от 3,66 % на загиналите при ПТП. За сметка на това, не ми се мисли какво увеличение на съставени ел. фишове има.

 

Междудругото, от както навлязоха силно камерите в България, което беше 2013-2014г., в последващите 2 години имаше близо 8 % увеличение на жертвите.

За десерт, ситуацията в UK: 

 

Накратко, камерите са нещо, което освен да пълни хазната, друго НЕ прави. Моя стил на шофиране НЕ СЕ е променил, продължавам да карам с превишена скорост перманентно (която е очевидно е под 1 % от проблемите на пътя), макар и многото камери и това, че съм бил глобяван и 300 и кусур лв. Няма и да се промени. Същото важи и за приятели и познати около мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Според мен главният проблем е ужасяващо ниската подготовка на Шофьорите и веднага на второ място, абсолютно липсващото присъствие на Пътя на "КАТ". Пърдон - винаги присъстват ако някой Престъпник не си е включил фаровете или говори по мобилният си телефон..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манталитетът - "все ще намеря познат да ме оправи", безнаказаността и липсата на възпитание - това са проблемите.
Идеята да се слага ограничение 80 на магистрала за да събират глоби няма да намали убийствата. Това само дразни.
Колко хора загинаха в аварийните ленти.... нищо не се прави. (скоро един *** ме изпревари отдясно след Нови хан с поне 180)
В София по кръстовищата като светне червено, някои шофьори вместо да спират, дават газ до дупка - нищо не се прави.
Списъкът "нищо не се прави" е безкраен.
КАТ само симулират дейност. Не искат да се намери решение на проблемите, а да се събират глоби и да усвояват пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както съм и писал и преди, според официалната статистика на КАТ, загиналите заради превишена скорост през 2016 (2017 каченият файл е прецакан, чакам да го оправят) от общо 708 души е 6, което е 0,84 от загиналите. 

 

Извинивам се, ама може ли линк към този фаил (от 2016). Защото аз досега не съм видял някъде да има разделение превишена / несъобразена скорост. Навсякъде в статистиките те са в една графа и бройката за 2016 е 333 трупа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да вметна две думи за TopGear статистиката :)

 

данните в статистиката много удобно стават на стъкмистика, която лесно може да се манипулира и използва във всяка посока. Така и в това видео, умишлено или не показват абсолютни стойности, а не %. Сигурен съм че за този период колите и трафика като цяло се е увеличил значително и 3000 жертви 1996, не са като 3000 жертви през 2001, т.е. понижение реално има. Дали е заради камерите, по-сигурните коли или друго, не знам, но идеото е маалко манипулативно :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.